Skocz do zawartości

Koralina i tajemnicze drzwi / Coraline (2009)


Kicha

Rekomendowane odpowiedzi

http://gfx.filmweb.pl/po/41/51/184151/7240192.3.jpg?l=1236348588000

 

reżyseria: Henry Selick

scenariusz: Henry Selick

premiera: 13 marca 2009 (Polska) 2009-03-13 5 lutego 2009 (Świat) 2009-02-05

produkcja: USA

gatunek: Animacja, Familijny, Fantasy

 

Film zrealizowany na podstawie książki Neila Gaimana „Koralina”. Pewnego dnia, kiedy Koralina zwiedza nowy dom, odkrywa, że jej mieszkanie ma 14 drzwi. 13 drzwi otwiera się bez problemu i prowadzi do rzeczywistych miejsc w mieszkaniu. Czternaste drzwi znajdują się w odległym kącie pracowni i są zamknięte. Drzwi prowadzą do ciemnego przejścia, a stąd do niespokojnego miejsca spowitego mgłą i zamieszkałego przez alternatywną wersję jej sąsiadów i rodziców. Ci rodzice, jej druga mama i drugi tata, chcą by została z nimi. Zapewniają ją że będzie kochana bardziej, niż w rzeczywistości, że jedzenie będzie o wiele lepsze, niż w rzeczywistym świecie. I wszystko początkowo jest lepsze aż do chwili gdy jej druga mama chce zatrzymać Koralinę na zawsze, używając do tego magii i przemocy, i porywa jej prawdziwych rodziców. Koralina musi stawić czoło własnemu strachowi i uwolnić rodziców i dusze trzech martwych dzieci. Na szczęście znajduje w tym pomocnika-czarnego, mówiącego kota.

 

Animacja, "bajka" familijna, jednakże nie puściłbym jej małym dzieciom. Można się tutaj doszukiwać czarnego humoru, co mnie osobiście bardzo się podobało. Cała animacja jest zrobiona bardzo fajnie, żywo i zachęcająco. Aczkolwiek styl animacji (dość popularny już chociażby z Gnijącej panny młodej, czy Sąsiadów :D), gdzie na pierwszy rzut oka wszystko wygląda jak ulepione z plasteliny trochę odrzucał. Było to jednak jak najbardziej mylne. Film mnie wciągnął, wciągnął i to na dobre.

Nie jest on na pewno tuzinkowy. Do ostatniej minuty nie można spodziewać się zakończenia, a i ono nie jest oczywiste.

Film miałem od bardzo dawna, obejrzałem dopiero teraz i żałuję. Na dużym ekranie (w 3D) wyglądałoby to zapewne znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.