Skocz do zawartości

The Social Network (2010)


Kicha

Rekomendowane odpowiedzi

http://gfx.filmweb.pl/po/82/58/528258/7338461.3.jpg?l=1285185085000

 

reżyseria: David Fincher

scenariusz: Aaron Sorkin

premiera: 15 października 2010 (Polska) 2010-10-15 24 września 2010 (Świat) 2010-09-24

produkcja: USA

gatunek: Obyczajowy

 

To kolejny film najciekawszego reżysera ostatnich lat, twórcy takich obrazów jak "Siedem", "Podziemny krąg" czy "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona". Historia opowiada o powstaniu portalu Facebook. Jedną z głównych ról gra Justin Timberlake. Pewnego październikowego wieczoru w 2003 roku, po zerwaniu z dziewczyną, Mark (Jesse Eisenberg) włamuje się do uniwersyteckiej sieci komputerowej i tworzy stronę internetową będącą bazą studentek Harvardu. Następnie umieszcza obok siebie zdjęcia dziewcząt i zadaje użytkownikom pytanie o to, która z nich jest atrakcyjniejsza. Strona otrzymuje nazwę Facemash i staje się niezwykle popularna wywołując jednocześnie mnóstwo kontrowersji. Mark zostaje oskarżony o celowe złamanie zabezpieczeń, pogwałcenie praw autorskich i naruszenie prywatności. Jednak to właśnie wtedy rodzi się zarys Facebooka. Wkrótce potem Mark zakłada stronę thefacebook.com, która gości na monitorach komputerów na Harvardzie, uniwersytetów Ivy League oraz Doliny Krzemowej, a potem dosłownie w każdym zakątku świata.

 

Genialne !

Jedyna myśl jaka przychodzi mi do głowy po tym filmie. Co prawda - jeżeli ktoś nie interesuje się chociaż w minimalnym stopniu szeroko pojętą informatyką może nudzić się przez połowę seansu, jednakże ... ja na całe szczęście interesuję się nią bardzo, dzięki czemu film mnie kompletnie zafascynował.

Początek facebooka, sam pomysł jego stworzenia, a później nakręcanie tej spirali popularności.

Chociaż słyszałem podzielone opinie, ja na filmie siedziałem jak wryty.

Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.