Skocz do zawartości

Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole (2010)


Kicha

Rekomendowane odpowiedzi

http://gfx.filmweb.pl/po/97/01/479701/7339449.3.jpg?l=1285986526000

 

reżyseria: Zack Snyder

scenariusz: John Orloff

premiera: 14 października 2010 (Polska) 2010-10-14 24 września 2010 (Świat) 2010-09-24

produkcja: Australia, USA

gatunek: Animacja, Fantasy, Przygodowy

 

Soren, to młoda sowa zachwycona opowieściami ojca o Strażnikach Ga'Hoole, którzy stoczyli straszliwą wojnę w obronie całego gatunku sów. Marzy o tym, aby pewnego dnia dołączyć do grona tych mitycznych wojowników. Starszy brat Sorena, Kludd, szydzi sobie z jego marzeń. Wszystko zmienia się, kiedy obaj wypadają z domku na drzewie prosto w łapy wrogów, których do tej pory znali tylko z opowiadań. Jedyną nadzieją na ocalenie królestwa sów jest odnalezienia Wielkiego Drzewa, domu legendarnych Strażników Ga'Hoole.

 

 

Powiem Wam, że tak ładnie zrobionego filmu to ja jeszcze nie widziałem. Animacja na tak wysokim poziomie, że wszystko wygląda jak żywe. Aż chce się wziąć sówkę i ją pogłaskać :D.

Film przygodowy z dozą komedii. Warto wybrać się na niego z całą rodziną, aczkolwiek są momenty dość drastycznych walk, które dla maluchów mogą być zbyt brutalne. Starsi na pewno będą tylko i wyłącznie zachwyceni.

Ciekawa fabuła i genialne wykonanie. Są momenty, że człowieka aż ciarki przechodzą.

Jedyna co mi przeszkadzało to mało wyraźne sceny walk. Są momenty (i jest ich nawet dość dużo), gdzie przy najważniejszych punktach jest zrobione zwolnienie i wszystko ładnie widać. Jednakże przy tych większych potyczkach ciężko ogarnąć szczegółowo całość i wiele rzeczy ucieka.

 

Gorąco polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.