Skocz do zawartości

Składamy kompa - procesor


Ruio

Rekomendowane odpowiedzi

Niby procesorów jest sporo, ale jak juz masz kase w ręce to nie wiadomo co wybrać... Szukam czegoś wydajnego oraz niezbyt drogiego. Na procesor mogę wydać około 120 funtów czyli na polskie 550/600pln. Reszta to juz dla mnie nie problem, natomiast procka nigdy nie kupowałem ( tak jakoś wyszło ).

 

Jaki produkt polecicie ? może sami go używacie? czekam na pomysły. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel® Core™2 Quad CPU Q6600 2.4GHz Niestety nie znam ceny ale możesz sprawdzić :) Na tym procesorku pracuje mój komputer i jest naprawdę wydajny. Dodajesz do tego 4GB RAM i śmiga jak trzeba. Polecam

 

PS. Film na innych kompach przerabiany z avi na DVD to czas kilka godzin ( komp 2 x 2.8GHz core 2 duo z 3GB ram ) a mój robi to w niecałą godzinkę ( nie pamiętam nazwy programu ale wykorzystywał on wszystkie rdzenie procesora. Poza tym - nie znam się na tym aż tak :P - wydaje mi się że on sam rozdziela jeśli któryś rdzeń jest zajęty to używa następnego wolnego bo robię na moim kompie wiele operacji na raz i mi nie muli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 600 zł to może Phenoma II X4 :) zaraz ci sprawdze cene

AMD Phenom II X2 555 BLACK EDITION

Socket AM3/AM2+, 2x 3,2GHz

1MB Cache L2 + 6MB cache L3 = 7MB Cache

Ten jest dwu rdzeniowy ale możesz go sobie podkręcić do 4 GHZ szczyt :) i jest wydajniejszy do Crysisa wystarczy :D.

Ze 300 zł to cudo kosztuje

 

A jaką masz płytę główną i model procka może zacznijmy od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel zdecydowanie wyprzeda amd technologicznie, dlatego też polecam coś z górnej półki intela:

 

http://allegro.pl/intel-core-i5-650-3-46ghz-4mb-lga1156-box-zabrze-i1253065218.html

 

Gdyby nie intel, tak naprawdę amd by nie istniało, ale kto się uczył utk ten zna historię ;)

 

 

Chociaż dla pełnej satysfakcji proponował bym dołożyć do tego:

http://allegro.pl/intel-core-i5-750-4-0-ghz-lga1156-nowe-gw-i1263281182.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt poczytałem te reklamy i się śmieje z ludzi którzy kręcą procesory. To ze nie grzeją się nie znaczy że jest to dla nich bezpieczne. Jeśli potrzebuje procesora szybszego z potężną mocą obliczeniowa to taki kupuje a nie kręcę. Myślisz że przy przekraczaniu pewnych wartości błędy nie występują? Następstwa to zacinanie się systemu, samoczynny restart i inne. Jeśli uważasz że jest to zdrowe dla kompa to oki ale gdybyś robił skomplikowane obliczenia które faktycznie go obciążą to zobaczysz jak będzie pracował.

Nie polecam kręcenia. Poza tym na domowych kompach nie zauważysz różnicy nawet jak dodasz 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiej się sam używam komputera dość mocno (robie mapy do gier) i mam core 2 quada bez podkręcenia mapy kompilowały by mi się 5 razy dłużej... Ale jak mówisz jest to trochę nie zdrowe i nie wystarczy dobre chłodzenie ale takiego intela i3 można spokojnie do 4 GHZ podkęcić i mamy procesor z wydajnością porównywalną do i5, wg mnie overcloack jest opłacalny.

A co do tematu do czego będzie używany komputer? Jeżeli do grania to raczej 4 rdzenie (2 też nie są złe) i dołożyć trochę do i7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer do grania tylko przy okazji (chyba każdy chciałby pograć w nowego COD'a itp xD), ale główne bedzie śmigał jako środowisko programistyczne i graficzne.

 

Edit:

Co do podkręcania ... spaliłem już tak 2 procki. Może słowo spaliłem nie jest odpowiedznie, bo nie zagrzały się tylko poprostu przestały współpracowac.

AMD owszem można podkręcać ( i też do czasu ) ale intel sie do tego nie nadaje kompletnie (takie moje zdanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, intel nie jest podatny na podkręcanie, poza tym, podkręcając procesor zwiększamy napięcia, które zaś mają wpływ na pracę innych podzespołów (również tych w płycie głównej). Napięcia mają wpływ na pracę zasilacza, który w skrajnych warunkach np. uderzenie pioruna czy nagły skok napięcia sieci po prostu spali nam cały komputer. Ponadto, kupując procesor o mocy:

 

1000 mhz (podkręcony do 2000 mhz)

oraz

2000 mhz (bez podkręcania)

 

opcja druga będzie co najmniej 30% wydajniejsza od tej pierwszej, nawet, jeżeli to będą te same modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak napisałem komputer do grania i programów i5 wystarczy chociaż sercem kompa do gier jest karta graficzna polecam Radki z serii 5xxx albo Nvidie 260-295GTX i nie mówcie że radki albo nvidie są złe po prostu teraz gry są pisane (nie wiem czy to poprawne określenie) tak żeby lepiej działały na Nvidii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak napisałem komputer do grania i programów i5 wystarczy chociaż sercem kompa do gier jest karta graficzna polecam Radki z serii 5xxx albo Nvidie 260-295GTX i nie mówcie że radki albo nvidie są złe po prostu teraz gry są pisane (nie wiem czy to poprawne określenie) tak żeby lepiej działały na Nvidii

 

Geforce zawsze wyprzedzała radeona, nowsza technologia, szybsze procesory graficzne :) Nawet te stare gry lepiej chodzą na nvidia niż ati...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobacz co siedzi w serwisach. Komputery które przeważnie tracą mostki na płytach lub procesory itd. to przeważnie ten szajs AMD. Nie twierdze że wszystkie modele AMD - procesora - były do bani ale większość AMD ma to do siebie że temperatura pracy jest dużo wyższa niż Intela. Potrzebne większe chłodzenie i - nie sprawdzałem ale logiczne - większe napięcie lub prąd. Wydasz 300 zł mniej i za to masz sprzęt który w określonych warunkach będzie chodził ale jak długo? Jakie ma zabezpieczenia wszelkiego rodzaju? Wiadomo co jest ze sprzętem komputerowym. Dziś jest dany model najlepszy na świecie a za kilka miesięcy przeżytkiem - aczkolwiek dobrym w swej klasie :) Lecz ludzie chcą więcej najlepiej za darmo więc podkręcają. Pentium miał zabezpieczenia przed tym, nie wiem jak te I5 I3...( z reklam wystawiających na allegro wynika że można ale czy tak na prawdę podkręcają ten procesorek czy bawią się tylko magistralą? ) AMD można było ale jak pisane było wcześniej masę kompów trafiało do serwisu. Więc ja wolę wydać więcej na dobry sprzęt który posłuży mi parę lat niż mniej na szajs który za rok, kilka dni po gwarancji - bo takie jest życie :P - się spali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale teraz porównaj takiego Radeona 5970 z Nvidia 480 GTX Nvidia i Intel zawsze będą lepsze ale chodzi mi o to po co wydawać mnóstwo kasy na nvidie i intele jak prawie to samo robi amd o 300-400 zl taniej.

 

Różnica nie wielka, praktycznie znikoma, a radeon 500 zł droższy (producent gigabyte).

 

Szkoda, że gainward nie wypuścił tego 480 gtx, bo przypuszczam, że wyprzedził by radeona ;)

 

edit: Znalazłem 480 gainwarda, cena identyczna co do radeona, a moc większa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było ;P ale temat ciekawy do 600 zł kupisz teraz już większość procesorów z serii quad ( 4 - rdzeniowe ) zależy po co i do czego ci procesor , bo to jest jedna sprawa żeby dobrze działał owy produkt potrzebna jest płyta główna , ramy , zasilacz , lepsze chłodzenie , i nawet karta graficzna ;P ja ci polecam odłożyć 120 funtów do maja bo wtedy najwięcej nowych rzeczy wychodzi i reszta spada z ceny ;P

 

a jak już się uprzesz to nie kupuj nic innego od intela , nie podkręcaj procka , i nic innego po 1 stracisz gwarancję a po 2 nigdy nie wiesz jak się zachowa po podwyższeniu ;P

 

Dziękuję i do widzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.