Skocz do zawartości

rzecz o moonach, ich powstawaniu, niszczeniu.


bloodsucher

Rekomendowane odpowiedzi

Rzucila mi sie w oczy pewna rzecz odnosnie moonow:

mianowicie z racji predkosci zrobic moona jest bardzo latwo. Oczywiscie wielkosc moona jest losowa, a maksymalna szansa na powstanie to 20%.

W temacie o nowym wzorze na niszczenie moonow wyczytalem, ze maksymalny moon to 9800 (badz blisko tego). Dla takiej maksymalnej wartosci jest zrobiony rowniez kalkulator niszczenia.

Jest to wg mnie totalna bzdura. Bo z tym maksymalnej wielkosci moonem jest chyba jak z Yeti: wszyscy slyszeli, ale chyba nikt nie widzial. (chyba bo jakis tam Chinczyk widzial ;) )

 

Moony na Ogam w zdecydowanej wiekszosci wychodza male, co przy latwosci ich niszczenia przy tej predkosci jest nonsensem.

Jeszcze wiekszym nonsensem jest brak mozliwosci kasowania moonow.

 

W przypadku gdy ktos ma pecha, ma przekichane. Nie ma mozliwosci grania flota. Prawdziwego grania. Trzy osoby sie dogaduja i sciagaja wszystkie kulki takiego delikwenta.

 

Postanowilem zrobic mala statystyke.

Uznalem 1 gale uni 4 za reprezentacje calego uni ( uklady 1-250).

Na tych 250 ukladach jest 580 moonow. srednia wielkosc moona to marne 5564km.

Jest to kurdupel, ktorego niszczy z 70% szansa 1,8kk gasek - smieszna ilosc. (szansa na stracenie 0%).

Najwiekszym moonem byl moon o srednicy 7989, najmniejszym 2173. Moonow 7xxx bylo procentowo najwiecej (22,24%), 6xxx (20,51%), 5xxx (19,31%), 4xxx (20%), 3xxx (16,37%), 2xxx (1,55%). Szansa na trafienie jako takiego moona 1:5. Przy braku mozliwosci kasowania - kicha.

Nie widzialem NIGDZIE ani jednego moona 8xxx czy 9xxx.

 

Reasumujac:

-proponuje wprowadzenie mozliwosci kasowania moonow,

-nalezaloby chyba sprawdzic losowosc wielkosci moonow, bo wg mnie szwankuje,

-jezeli moony wieksze niz 8000 nie powstaja, nalezaloby chyba zmienic kalkulator ich niszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem losowosc, ale prawdopodobienstwo zdarzenia, ktorym bedzie moon 2000 i 9000 jest takie same. Natomiast takie duze moony po prostu sie nie trafiaja.

 

No taka propozycja - wielkosc pz - wielkosc moona nie bardzo wg mnie - za duze dysproporcje miedzy graczami sa- topki stawialy by takie moony, naprawde nie do ruszenia.

 

Nie wiem jak jest napisana losowosc powstawania moonow, ale ta losowosc daje zdecydowanie male moony ;)

 

Choc przy mozliwosci kasowania moonow, mozna by robic do skutku, az powstanie jakis 79xx, ktory daje cien bezpieczenstwa ;)

 

[ Dodano: Pon 30 Sie, 2010 ]

Obecne powstawanie moonow jest losowe, dalem propozycje ich srednicy wd. powstalego PZ (im wiekszy, tym wieksza srednica) ale nie przeszlo.

 

 

Co do kasowania moonow, mozna wprowadzic.

 

No to co robimy z mozliwoscia kasowania moonow?

 

Prosze o glosy za, przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.