Skocz do zawartości

Duże zmiany mogą dać duże rezultaty


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Chciałbym poznać opinie graczy na temat uniwersum które charakteryzowałoby się m.in. takimi zmianami.

Wydaje mi się, że poniższe proporcje mogłyby być zadowalające zarówno dla graczy lubiących rozbudowę jak i dla typowo budujących floty.

Przykładowe zasady:

Szybkość: x600 Wydobycie: x500 Floty: x100
PZ z Floty: 75%, z Obrony: 20-30%, Fragmentum max 50%
Maksymalnie 26-30 planet

I tutaj chciałbym napisać o istotnej zmianie - czyli koszcie statków jak i obrony. Myślę... (to moje zdanie, czekam na wasze), że pozytywną zmianą byłoby podniesienie kosztu każdego statku i każdego systemu obronnego o 1000% lub więcej. Na przykładzie LM z 3000 metalu i 1000 kryształu na 30000 metalu i 10000 kryształu. Koszt pozostałych elementów gry bez zmian. A teraz uzasadnienie:

1. Chyba najkorzystniejszą zmianą byłoby wyjście z tych liczb miliardowych i aby pokaźna flota po wielomiesięcznej grze nie wyglądała np. 1.000.000.000.000.000 statków a np. 10.000 - 15.000 statków.

2. Ryzyko związane z atakami byłoby większe a ewentualne straty bardziej dotkliwe. 

3. Taki typ rozgrywki raczej wymuszałby na graczach (zarówno na eko jak i flociarzach) rozbudowywania wysokich kopalni.

4. Statki transportowe/recyklery/szperacze byłyby inwestycją i dopiero po wielu kursach by się zwracały a następnie zaczęły 'zarabiać'.

5. Zniszczenie księżyca nie byłoby już tak banalne i dostępne tak szybko - zanim się uda osiągnąć sensowną ilość GŚ, potrzeba będzie sporo pracy i zasobów - myślę, że taka opcja jest solidną nagrodą za utrzymanie się w grze/rozwój dłuższy niż kilka dni/tygodni. Możliwość ta byłaby wykorzystywana nie przez każdego jak leci a przez rozwiniętych graczy i w bardziej - ryzykowny, przemyślany sposób. Np. Unikniemy sytuacji, że ktoś zakłada nowe konto, gra kilka dni i następnie katuje swoimi GŚ każdego jak leci - bo aby się ich 'dorobić' trzeba będzie przez pewien czas odnieść nieco sukcesów (wygranych walk) podstawową flotą i z czasem dopiero moc pozwolić sobie (uzbierać odpowiednią ilość surowców) na ten ''premium statek'' Nie będzie tak prosto, że zakładam konto, mija kilka dni i potem jednej nocy niszczę np. 20 księżyców.

Na razie tyle. Domyślam się, że coś takiego wymaga jakiś głębszych zmian w systemie gry. Napiszcie w postach co o tym myślicie/wytknijcie moje błędne założenia w ten sposób razmem możemy ustalić czego byśmy oczekiwali od kolejnego uniwersum.

Przy okazji chcę skierować podziękowania dla Administratora tej gry za wieloletnie utrzymanie tego serwera, cały rozwój, obsługę i prace jak włożyłeś aby ta gra powstała. Pozdrowania dla Ciebie. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysł bez sensu, Ogam z założenia ma bazować na dużych liczbach po to jest zrobiona cała ekonomia, zadania i badania itd. To co napisałeś tak naprawdę można dostać na zwykłym ogame a tutaj ludzie przychodzą żeby było szybko łatwo.

Inna kwesta że robienie kolejnego uni gdzie będzie grać dalej 5/6 osób jest bez sensu :D 

Na ogam nowe unie nie są potrzebna tylko fuzja plus rozwiązanie problemu z Aerią która daje takie bonus że dla niedzielnych graczy którzy nie chcą wpłacać pieniążków ogam jest nie opłacalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za posta Rafson ? 

Możliwe, że jest tak jak mówisz. Zgodnie z tematem (tytułem) wątku - jest to duża zmiana i pytanie co o tym myślą gracze, bo jeśli jest im wszystko jedno to faktycznie szkoda pracy. Z drugiej strony jeżeli gracze się wypowiedzą czego oczekują i zadeklarują chęć gry to ta zmiana będzie bardzo korzystna, więcej graczy, dłuższy rozwój, więcej graczy a co za tym idzie więcej środków finansowych, które się należą administratorowi za jego pracę. Myślę że to obopólne korzyści.

 

Dzięki za posta AiSeN ?

Co do dużych liczb one ogólnie zostają, będą widoczne w pkt czy surowcach, chodzi bardziej o zmniejszenie ilości statków (poprzez ich wysoką cenę) i systemów obrony. To nie spowolni gry a jedynie spowoduje zmiany liczbowe w zakładce FLOTA. Będzie też ekonomiczniej walczyć (koszt przelotu). Pierwszy post podaje zawiera propozycje tempa gry - jest ona mówiąc delikatnie rozbieżna względem ogame. Co do ZADAŃ to tylko te wymagania % w walkach wystarczyłoby stosowanie zmniejszyć.

Zachęcam do dalszej dyskusji :)

Edytowane przez vantage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafson napisał:

AiSeN dobrze napisane i w 100% się z Tobą zgadzam. 

Ludzie zakładają konta na każdym uni, chwilę pograją i zobaczą co się dzieje i koniec. Zobaczcie ile jest nieaktywnych kont graczy.. Totalna masakra. Więc nie ma co liczyć na jakiekolwiek zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogam doszło do tego samego co 10 czy tam 15 lat temu jak był stary właściciel Deus który zajmował się grą dopóki mu się chciało później sprzedał ją Kirosowi. No i generalnie jest ten sam scenariusz dopóki się chciało to się robiło teraz się nie chce więc czas pokaże co się stanie z ogam. Opłacanie ogam nie jest drogie więc pewnie jeszcze będzie z parę lat wegetacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Temat nie umarł. Myślę że Adminowi należy się z naszej strony więcej doceniania - to motywuje do pracy. To że ma z tego jakieś monety to chyba normalne i nie powinno się tego wytykać.

 

Czytam komentarze i to co my (jako gracze) możemy zrobić to zmienić swoje nastawienie na mniej krytyczne ?.

 

Miło będzie jak sam kiros się wypowie. A przynajmniej dał odpowiedź czy jest jeszcze otwarty na jakieś zmiany czy raczej skupia się w kierunku zamykania projektu. Panie Adminie proszę o jakieś ustosunkowanie się do tematu ? gracze cierpliwe czekają ?

Edytowane przez vantage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje płytkie myślenie i czytanie ze zrozumieniem mnie przeraża.

- Admin nie wypowiada się już od X czasu w temacie uprzednio przez nas stworzonym a jak już się wypowiedział to nic nie wniosło do tematu bo tłumaczył, że nie ma czasu itd. Ale nie wierze, że ktoś kto prowadzi taki projekt, nie ma czasu aby nam napisać coś co rozwieje chociaż po części nasze wątpliwości - już nawet nie chodzi o działania ale o napisaniu jakie ma stanowisko w tej sprawie.
- Jak mamy zmienić nastawienie jak Admin nas olewa a my mamy albo mieliśmy chęć pomóc w poprawie sytuacji.
- To oczywiste, że admin ma $ z tego i ja mu nie wytykam, że nie powinien. Wszystko kosztuje i jak najbardziej powinien mieć coś dla siebie za to, że tworzy miejsce rozrywki dla nas ale gra nie powinna się opierać tylko i wyłącznie na $ a teraz tak jest i opisałem to wcześniej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie po co te nerwy co do Kirosa, macie racje sam pisałem o nagrody za aktywność w grze za to żenada.   Otrzymałeś nagrodę za aktywność w grze:
metal: 3.000.000.000.000
kryształ: 3.000.000.000.000
deuter: 3.000.000.000.000
geolog+ przedłużony o okres 14 dni!

Rafson sam kiedyś napisał co z tym zrobić, ja zostawiam w banku żeby nie było widać zera na. Na uni ONE myślę o zwiększaniu nagrody za aktywność raz w tygodniu i dla zachęty dla skanowania graczy nie aktywnych  i aktywnych za surówką dla zwiększenia aktywności w grze.

Miło by było jak by sam Kiros sie wypowie na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego sensu się wypowiadać bo to szkoda słów i tak się nic nie zmieni. Tak jest smutna prawda. 

Zobaczcie sami.. Na każdym Uni gra po klika osób... Na forum wypowiadają się tylko te same osoby co ich gra interesuje a reszta tak jak Szef cichutko i tyle. Co tu więcej gadać czy pisać. Jak już wcześniej pisałem nie ma co języka szczepić. 

 

Dziś otrzymałem to jest śmiechu warte

Otrzymałeś nagrodę za aktywność w grze:
metal: 0
kryształ: 0
deuter: 1.000.000.000.000

dziękujemy za lojalność!

 

Edytowane przez Rafson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mogę wam powiedzieć tylko tyle ze rozmawiałem  z szefem co do zmian w grze. I że wkrótce one nastąpią. Co do szczegółów to nie jestem upoważniony, ale naprawdę jestem z Kirosem po słowie i będą takowe. I nie dotyczy to cen astatów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.