Skocz do zawartości

Battle Royale Ogam.online !


hhsnake0

Rekomendowane odpowiedzi

Chcecie nowości? To mam pewien pomysł jak można się pobawić flotami :) Dodatkowo jak można skonfrontować wszystkie osoby w jednym miejscu !

Chciałbym aby każdy przeczytał wszystko od A do Z, a później  napisał swoje przemyślenia. Nie chcę aby temat był zaspamowany głupimi wpisami - do tego macie SB :troll:

 

Kirios jest bardzo aktywny jeśli chodzi o eventy i różne zmiany, dlatego myślę, że mój pomysł nie będzie dla niego trudny.

Zapraszam do zapoznania się z pomysłem, który nazywać będzie się:

 

Ogam.online Battle Royale Stage ONE

1) Gra będzie polegała na utworzeniu nowego uniwersum, które będzie istniało do czasu zakończenia zabawy.

2) Każdy gracz na start otrzyma w banku 15 BLD deuteru i 3 dni braku prowizji w banku.

3) Przez 3 dni, każdy gracz ma czas rozbudować 21 planet (bardziej moonów), pod przyszłe walki.

  • Budowa zostanie przyśpieszona x1000
  • Wydobycie na planetach zawsze będzie zerowe
  • Stocznia na poziomie 1lvl będzie budowała statki od razu ( nie trzeba budować nanitów)

4) Po upływie czasu przygotowań, każdy gracz ma 24h na zbudowanie floty bojowej oraz recyklerów.

5) 4 dni po uruchomieniu uniwersum, zdjęta zostanie blokada ataków na uniwersum a na wszystkich dotychczasowych, blokada zostanie nałożona (walczymy tylko w Battle Royale :) )

6) Przez 21 dni można się " naparzać ", a najlepsi otrzymają nagrody na własnych uniwersach.

 

Nagrody:

Top 1 sumy % z walk - 10 BLD deuteru

Top 2 sumy % z walk - 8 BLD deuteru

Top 3 sumy % z walk - 6 BLD deuteru

Top 4 sumy % z walk - 4 BLD deuteru

Top 5 sumy % z walk - 2 BLD deuteru

Top 6 sumy % z walk - 1 BLD deuteru

Top 7 sumy % z walk - 1 BLD deuteru

Top 8 sumy % z walk - 1 BLD deuteru

Top 9 sumy % z walk - 1 BLD deuteru

Top 10 sumy % z walk - 1 BLD deuteru

 

Po upływie czasu przygotować (4 dni), nie będzie można przenosić planet, nie będzie banku, nie będzie można dołączać do innych sojuszy, nie będzie można zdemontować floty.

Prędkość uniwersum - do ustalenia

Inne ustalenia? - do ustalenia przez nas wszystkich :)

 

Czekam na wasze opinie do co tematu :) Jeśli zostanie zaakceptowany, żądam jakiegoś koloru na forum xD xD

 

W końcu to ja 95% konkursów tutaj wymyśliłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DODATKOWE USTALENIA:

 

  • Brak SKLEPU
  • Sojusz może mieć max 4 osoby
  • ACS max 3 osoby
  • BRAK MOŻLIWOŚCI BUDOWY OBRONY NA PLANECIE
  • Każdy moon ma 5.000 wielkości
  • Każdy moona ma 18 lvl falangi
  • Brak możlwiości wpłacania surki do banku
  • BRAK REKORDÓW !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

temat ciekawy, gratuluje pomyslu hhsanke0 i mysle ze uda mi sie to skonstruowac w niewielkim czasie. Jedna rzecz  (niestety ;) ) musze na samym poczatku  skorygowac:

Nie moge pozwolic na to, zeby zablokowac wszystkie inne Uni na 21 dni po to aby mogl ktos grac na jednym. Jest wielu innych graczy ktorzy beda na tym cierpiec.

 

A teraz kilka moich mysli:

1. Moim zdaniem kompletnie bez banku byla by to zywsza gra, skoro ma to byc Uniwersum typu Battle to niech takie bedzie. Ale jak mowie to jest moja mysl i warto bylo by sie nad tym zastanowic.

2. Co z badaniami, start od zera? czy kazdy chce badac po swojemu, albo moze punktowo? tak jak to ma miejsce przy zabawie w zlomowanie?

3. Zakladke budynki moge wylaczyc i ustawic tylko budowe statkow na  maxa.

4. Dodatkowo moge ustawic UT w jakiejs tam ilosci aby mogly transportowac wczesniej ugadany stan deuteru jaki ma kazdy otrzymac.

5. Czy chcecie na prawde ochrone od samego poczatku?

 

To tyle na dzien dzisiejszy ;) przemysle jeszcze i moze uda mi sie cos dodac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kiros napisał:

1. Moim zdaniem kompletnie bez banku byla by to zywsza gra, skoro ma to byc Uniwersum typu Battle to niech takie bedzie. Ale jak mowie to jest moja mysl i warto bylo by sie nad tym zastanowic.

 

Dokładnie całkowicie bez banku, gra bez niego jest naprawdę fajna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Badania w systepie punktowym wydają się dobrą opcją . ( ale tylko na bojowe / osłona / pancerz / ) Pozostałe Badania ( napędy szpiegowskie itd. )  ustawić na takim samym poziomie dla wszystkich. 

2. Bank może faktycznie nie potrzebny skoro i tak mamy zostawić tylko 500 bln dla Siebie.  Plus będzie ciekawiej jak każdy będzie woził surowce. 
3. Ochrona myśle że tak. Trzeba bedzie skolonizować sie itd. ( chyba że każdy dostaję od razu losowo 21 planet + moony )
4. Szybkość floty można by zrobić na 50% ( niech będzie ten dreszczyk Emocji ) 

5. Jako że falangi mają już być na 18 lvl to proponuje TP dać już na 5 lvl. lub wyższym 

 

A mnie to się widzi tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kiros napisał:

Czesc,

temat ciekawy, gratuluje pomyslu hhsanke0 i mysle ze uda mi sie to skonstruowac w niewielkim czasie. Jedna rzecz  (niestety ;) ) musze na samym poczatku  skorygowac:

Nie moge pozwolic na to, zeby zablokowac wszystkie inne Uni na 21 dni po to aby mogl ktos grac na jednym. Jest wielu innych graczy ktorzy beda na tym cierpiec.

 

A teraz kilka moich mysli:

1. Moim zdaniem kompletnie bez banku byla by to zywsza gra, skoro ma to byc Uniwersum typu Battle to niech takie bedzie. Ale jak mowie to jest moja mysl i warto bylo by sie nad tym zastanowic.

2. Co z badaniami, start od zera? czy kazdy chce badac po swojemu, albo moze punktowo? tak jak to ma miejsce przy zabawie w zlomowanie?

3. Zakladke budynki moge wylaczyc i ustawic tylko budowe statkow na  maxa.

4. Dodatkowo moge ustawic UT w jakiejs tam ilosci aby mogly transportowac wczesniej ugadany stan deuteru jaki ma kazdy otrzymac.

5. Czy chcecie na prawde ochrone od samego poczatku?

 

To tyle na dzien dzisiejszy ;) przemysle jeszcze i moze uda mi sie cos dodac

1)

W sumie można zrobić tak, że gracz zaczyna z planetą matką i deuterem na koncie.

Ma rozbudowaną planetę pod kontem budowy floty. Tak zaczynałby każdy gracz.

Bank faktycznie może nie istnieć w ogóle.

2)

Proponuję zrobić wszystkie badania na 30 lvl, bez szperaczy oczywiście :)

3)

Musimy mieć budynki ale bez kopalni. Możesz też zmniejszyć wydobycie do x0.01 i tyle :)

4)

Nie zmieniałbym nic w statkach, każdy musi sobie z tym problemem poradzić.

Zbudowanie odpowiedniej floty za 13,5 BLD spokojnie pozwoli przewozić resztę w magazynach statków.

5)

Ochrona jest kluczowa w całej zabawie. Gracze mają czas na rozstawienie planet względem innych gracz. Mają czas na zbudowanie mapy uniwersum.

Ta ochrona pozwoli każdemu taktycznie wejść w rozgrywkę. Kolejna istotna sprawa to układ sił sojuszu, to też trzeba przemyśleć i na to potrzeba czasu.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No snejku super pomysł.

- bez banku

- bez sklepu

-założenie  konta płatne -zrekompensuje brak sklepu

-brak demontowni

-raz na dobę darmowa skrzynka z deu by starczyło na fs ;)

-handlarz -wymiana surowców np. raz  6h

Konto z gotowymi techami i napedami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nebu napisał:

No snejku super pomysł.

- bez banku

- bez sklepu

-założenie  konta płatne -zrekompensuje brak sklepu

-brak demontowni

-raz na dobę darmowa skrzynka z deu by starczyło na fs ;)

-handlarz -wymiana surowców np. raz  6h

Konto z gotowymi techami i napedami.

.... ta gra to taki ''pirat'' w śród dzisiejszych gier, (nawet przeglądarkach) , bez jednego oka, kuter noga i z hakiem zamiast ręki...

z tymi  czeskimi udogodnieniami , które wymieniliście, to teraz będzie ubber-pirat ;  totalnie ślepy , bez rąk  kaleczący sobie zad przy każdej próbie wytarcia go 
i dwoma drewnianymi kulasami na których będzie się jeszcze bardziej chwiał nie mówiąc o jakimkolwiek chodzeniu
Nie wiem jak wy ale ja już rozpędzam się żeby w to zagrać oraz połowa i tak już zmęczonych tą grą graczy też marzy o tym by zagrać na totalnie ***** unii  , bravo !

P.S. jak byście szukali nazwy dla tej uni to nazwijcie je  ''kaleka'' , albo  ''upss... [ciach]se do łóżka '' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem ile rekordzista będzie miał kont do dyspozycji hehehe... bo np. moja córka twierdzi , że może załatwić mi z klasy kilkadziesiąt kont , które mnie zaatakują a moim zadaniem byłoby tylko zbierać PZ , żeby nie tracić czasu na skany i lot :P . Dlatego uważam , że pomysł może i fajny ale zaraz będą cwaniacy , którzy to wykorzystają . Nowe uni które powstaje będzie już i tak okazją do naparzania od zera . A tutaj może wprowadzić płatne te konta , żeby chociaż Kiros coś miał z tego :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bencfal , przy takich założeniach jakie zostały zaproponowane będzie bardzo trudno uchronić się przed patologią :( . Ta propozycja już na wstępie jest wadliwa , sama w sobie namawia do przekrętu :( . Ale może znajdzie się jakieś zabezpieczenie przed multi , ja na to jestem za tempy :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo obejść ten problem po przez wczesną rejestrację.

Każdy kto chce zagrać na takim uniwersum, musi zgłosić swoją chęć po przez forum przed rozpoczęciem zawodów.

 

Załóżmy, że zgłosi się 50 osób, każdy musi napisać podanie o możliwość zarejestrowania konta.

W takim podaniu musi napisać:

Na jakich uniach grasz:

Jakie masz nicki:

Z kim będziesz w sojuszu

W której gali chcesz mieć planetę matkę

 

 

Osoby, które nie są znane szerokiej publiczności, będą musiały dodatkowo na PE do administracji podać swój nr tel w celu zabezpieczenia się przed multi.

W przypadku multi na igrzyskach, gracz traci wszystkie konta na ogam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 05:02, kiros napisał:

Nie no, nie bede pobieral zadnych oplat za rejestracje ale moze weryfikacja przez numer telefonu jako dodatkowa zapora multikontowa.

to by było chyba dobre, plus zgłoszenie na forum jako wąż rzecze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tego typu tryby bazują na tym, że każdy jest sam. Dołączanie do sojuszu jest bez sensu. Dodajesz się z kolegami, z którymi grasz i zamiatacie grę niszcząc razem moony itp... (na końcu walczycie między sobą, ale macie zapewnione miejsca top 1-4), a ktoś nowy nie znający ludzi w grze jest na straconej pozycji już na starcie. Ok, możesz się ugadać poza sojuszem, że atakujecie tego albo tamtego gracza, dlatego w takiej grze takie tryby nie działają dobrze, bo nie ma losowania po którym możesz grać bez znajomych, bo tak zostałeś wylosowany i wtedy szanse są w pewnym sensie wyrównane (nie wypisuję tutaj doświadczenia gracza itd.). Pomysł fajny, ale ograniczony przez możliwości gry

Edytowane przez Comes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie mi się urodził pomysł. Skoro kiros może przenieść ustawienia danego serwera na testowy to zamiast tworzyć nowe wystarczy przenieść gotowe dac każdemu surke i jazda. 

 

Kiros weź daj proszę kiedyś 20 na testowy.  Marzy mi się winia w reckach mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.