Skocz do zawartości

Resetowanie badań trytem


GREGx

Rekomendowane odpowiedzi

''Resetowanie skracania badań trytem'' - to zawsze krzyżuje plany i czasem okazuje się tak , że małe skrócenie było już wykorzystanie na resetowanie a potem dużym resetowaniem 10cio dniowym się już nie da, bo pisze ''użyj mniejszego pakietu'' to są już jaja ?

druga sparwa że po wielu skróceniach  10tką  bardziej opałaca sie zapodac parę razy 5 dni, ale nie ma takiej opcji ...

i wisieńka na torcie gdy np zostają 2 dni do końca badania i nie da się go skróicic inaczej niż 10tką,  a w tle kończy się oficer, albo 20% zkracanie na 14 dni... bo można było by na poczet wykupionych już przyspieszeń dokoptowąć nastepne badanie i upiec 2 pieczenie na jednym ogniu...
mało tego nie było by problemu gdy nie trzeba było ''resteować'' na poczatku i te 2 dni było by teraz jak znalazł.

Proszę wypowiadajcie się  :)

Edytowane przez GREGx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MgrMajster napisał:

Na moje to powinna być opcja użycia dowolnego skracania badania, nawet jak się użyło trzech 10cio dniowych, to powinna być możliwość dwudniowego. A resetowanie...powinno być automatyczne po zakonczeniu badania.

Dokładnie to miałem na myśli , fajnie że przetłumaczyłeś :troll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Szaman napisał:

Zgadzam się z wami.

To dziwne resetowanie zawsze mnie drażniło.

Poza tym przydałoby się skracanie np. o miesiąc lub pół roku.

Takie długie skracanie nic by nie dało po kilku kolejnych poziomach technologii. Później badanie trwać będzie 10 lat lub więcej I co wtedy? Apetyt na nowe pakiety roczne i kilkuletnie? Na moje najlepszym rozwiązaniem byłoby dodanie eventow, gdzie można znaleźć dopalacze podczas ekspedycji,  jak już kiedyś pisałem.  Np. Pakiety badań, zmniejszenie spalenia, czy chociażby ochłodzenie planety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze yłem za wprowadzeniem wiekszych pakietów skracania niż 10 dni ...

ale MgrMjster  ma rację to by się ekło z czasem ...  grałem na takiej unii gdzie zrobiono pakiety 100 , 50  i 25 dni i  wszytko się posmarkało...

dodatkowo było to mega niesprawiedliwe dla osób które tyle lat skracały 10dniówką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobre, byleby coś się ruszyło na lepsze dla graczy.

 

Dla tych którzy mają Excela i chcą policzyć ilość trytu na skracanie o 10 dni napisałem taką formułkę.

W komórce  A1 wpisujecie od ilu dni skracanie (nie było wcześniej to 0, było skrócone o 10 dni to 10 itd), W Komórce B1, wpisujesz do ilu dni chcesz skrócić, w komórkę C1, wklej poniższą formułę.

=ZAOKR.W.DÓŁ(150000*1,5^((A1/10)-2)*(1,5^((B1/10)-(A1/10)+1)-1,5)/(1,5-1);1)+JEŻELI(A1=0;50000;0)

To liczy tylko 10 dniowe, bez resetowania.

Edytowane przez Szaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.