Skocz do zawartości

Regularne eventy


Viher

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

Kiros - gierka, jak już od dłuższego czasu, oddycha ledwo, ale wciąż trochę starych wyg klika i lata. Pozyskanie nowych graczy zostawię narazie osobno, ale może by tak (zresztą takie propozycje już były) urozmaicić troche grę obecnym graczom?

Proponuję kilka eventów, które by się cyklicznie powtarzały. Mogłyby to być:

- tydzień ekspedytora (np. +3/4/5, lub x2 ilość slotów na ekspedycję)

- tydzień farmera (np. 300% wydobycia i 300% pojemności magazynów u idlaków)

- tydzień flociarza, np. (zwiększenie o 20/30 punktów procentowych szczątków zezłomowanej floty podczas RW)

- tydzień ekonoma (wydobycie i pojemność magazynów 300%)

 

Oczywiście propozycji mogłoby być tu więcej, jak i współczynniki powinny być odpowiednio dostosowane. Fajnie by było, gdyby to były proste rzeczy nietrudne do zaimplementowania (np. taki tydzień ekspedytora czy farmera to pewnie szybko dałoby radę zaimplementować), żeby je wrzucić na stałe cyklicznie tydzień po tygodniu, na pewno byłoby to spore urozmaicenie dla nas.

 

Co o Tym sądzisz Kiros?
No i co o tym inni gracze sądzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja to miałem pomysł, aby na farmach pojawiały się losowo jakieś większe ilości surowców i dla urozmaicenia jakaś obrona, może trochę floty, albo na moonach. Takie luźne cele do złomowania, żeby flociarze się nie nudzili, nie zagryzali nawzajem... Chodzi o fakt że nowi gracze mają ciężko nawet budować UT, czy szperacze. Nie zniechęca to do czegokolwiek, po za stukaniem budynków i badań... W sumie mogło by to być dodatkiem do pomysłu kolegi wyżej. Na przykład kilka na tydzień, lub w taki tydzień flociarza by się pojawiały takie cele, bo tak samo farmienie w kółko też się kiedyś przeje :/
No i ogółem miałem pomysł, że można sumie coś odświeżyć w zdaniach, i tu albo myślałem od jakiś kolejnych typu, zrób 500 moonów itp. Ale to jest takie nijakie, lecz jakaś nowa zakładka typu farmer, lub zadania związane z loterią, mogłyby być ciekawe :) ...Z obrony itp. itd. Mogą być trudne, chodzi o fakt by było ich naprawdę dużo, i zajmowały dużo czasu, bo jak sie zrobi 3/5 to już reszta jest na siłę, lub trzeba być bardzo cierpliwym. Zabawy i nagród 2 razy więcej, ale tak samo trzeba włożyć 2 razy więcej starania, żeby nie było że chodzi mi o łatwy zarobek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, kirosa ostatnio tu nie ma więcej niż jest, nie wiem czy z braku czasu, chęci czy motywacji. O ile randomowe floty mogłyby być w jakimś stopniu interesujące, o tyle implementacja byłaby czasochłonna i wymagałaby sporo testów, ja jednak szukałem rozwiązań które urozmaiciyby grę i byłyby do wprowadzenia praktycznie od ręki.

Bo prawda jest taka, że wprowadzenie tygodnia ekspedytora i zwiększenie ilości slotów to zapewne byłoby zmienienie kilku parametrów w kodzie gry oraz dorzucenie informacji o tym evencie zajęłoby kirosowi.... paredziesiąt minut może? Podobnie zwiększenie pojemności magazynów i wydobycia u idlaków...

Kiros, dobrze myślę, czy omże jestem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację, ale to obejmuję tych co mają Tech. Ekspedycji 25+ i czas na słanie tych ekspedycji w kółko. Ekspedycje i tak każdy wysyła... Jednak widzę że pomysł wszedł w życie :) To może i ja dam taki o wiele prostszy w wcielaniu, jak ładnie powiedziałeś "od ręki" :)

A gdyby tylko nawet nie zwiększać tych magazynów, tylko dać farmom spore wydobycie tak żeby w parę godzin się odnawiało, Puścić taki event w weekend, przyspiesza rozwój nowym, starych zachęca znów to stukania ataków :)
Albo np. zwiększyć na jeden dzień wygraną na loterii wygrywasz nie x3 tylko x10 albo cuś, chodzi o fakt że żeby go zrobić, wystarczy podmienić kilka linijek w kodzie, czy nawet zrobić prosty ruch z panelu (nie mam pojęcia jak to tu działa, ogarniam tylko silnik 2moons XD)... Może jakaś promocyjna cena na tryt. 
W sumie zrobić konkurs, kto w tygodniu zrobi najwięcej ataków, czy ekspedycji, i jakaś tam nagroda za to.

Pomysłów, dużo lecz idę myślą że nie zaszkodzi się podzielić, a nóż coś sie spodoba lub zainspiruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, kirosa ostatnio tu nie ma więcej niż jest, nie wiem czy z braku czasu, chęci czy motywacji. O ile randomowe floty mogłyby być w jakimś stopniu interesujące, o tyle implementacja byłaby czasochłonna i wymagałaby sporo testów, ja jednak szukałem rozwiązań które urozmaiciyby grę i byłyby do wprowadzenia praktycznie od ręki.

 

Bo prawda jest taka, że wprowadzenie tygodnia ekspedytora i zwiększenie ilości slotów to zapewne byłoby zmienienie kilku parametrów w kodzie gry oraz dorzucenie informacji o tym evencie zajęłoby kirosowi.... paredziesiąt minut może? Podobnie zwiększenie pojemności magazynów i wydobycia u idlaków...

 

Kiros, dobrze myślę, czy omże jestem w błędzie?

Pojawianie się floty już chyba było zakodowane i miało datę wejścia, ale ludzie się okoniem postawili że to zepsuje grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.