Skocz do zawartości

Perspektywa GRY na Ogam.net


Drop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Znam tą grę od podszewki i doceniam starania nowej administracji.

Jest jednak (moim zdaniem) "RAK" który tłoczy tą grę. Stare i wypasione konta (niejednokrotnie nieuczciwą grą)

 

Poniżej przedstawię swoje argumenty jak i pomysły na przywrócenie do życia serwera Ogam.net.

 

Temat szeroko poddany do dyskusji, wszelkie argumenty dozwolone.

Myślę, że skoro gracz podałby argumenty dotyczące bugusingu - nie powinny być podjęte przeciw niemu żadne kroki.

Ten serwis trzeba naprawić. A bez szczerości nie będzie uczciwości.

Do rzeczy:

 

Temat dotyczy ruchów nowego administratora gry w kontekście postępowania z obłędnym poziomem rozwoju kont w grze i dalszej perspektywy gry na takim serwie.

 

 

1.

Na nowym uni rejestrują się gracze którzy grają na starych uni. Popieram tezę, że
bez reklamy to słabo. Pograją na nowym i wracają na stare, bo tam im dobrze.
Konta rozwijane od ładnych paru lat. Wracają na stare i znowu jest etap kiszenia
surek w bankach, nowe lvl kopalni, badania. Czekają aż jakiś nowy zarejestruje
konto na takim starym unii i wtedy pokazują jacy są pro gracze. Jadą nowych do
zera, są w stanie zdjąć w 2 minuty komplet 21 moonów. Dlaczego? Bo ich STAĆ !
Mają konta sięgające 10 lat

 

2.

Tu nie ma miejsca dla nowych graczy - są bez szans w rozgrywce. Jakkolwiek by
nie grali - starzy gracze nawet beretami pozdejmują im moony i spowodują, że
gracze odchodzą.

A broń boże ktoś za astaty zakupi flotę. Wtedy jest wróg nr.1 i wyzywany od
astaterów.

Skupia się na nim cała stara rzesza graczy, żeby tylko go zjechać
Tak w przeszłości robił sojusz SS
Tak robią gracze, którzy mają wielotetnie konta i szukają przeciwników w nowych
graczach

 

3.

Nowe uni na starych zasadach - banki, demontownie i surka za astaty.

A na starych uniach jak wam faktycznie żal czasu wprowadzonego do gry -
LIKWIDACJA BANKÓW !
Wtedy dopiero się zacznie zabawa na starych uni
Nowy będzie miał cel się zalogować, żeby ustrzelić coś ciekawego, wożonego w
UT

 

 

Podsumowanie:

Proponuję połączyć wszystkie dotychczasowe uni w jedno.

 

Starzy gracze którzy mają konta na wszystkich uniach, więc pozwólmy im grać - jednak bez ingerencji we własne konta. Każda próba ingerencji we własne konta - kasacja wszystkich kont.

 

Połączenie wszystkich starych uni w jedno = zlikwidowanie BANKU (!!!)

Wtedy może nowy gracz mieć szansę "ustrzelenia" całkiem ciekawej floty.

 

Utworzenie jednego, nowego Unii na takich samych zasadach, które obowiązują w tej chwili. Bank, demontownia, astaty.

 

Zapraszam do dyskusji.

Za personalne wycieczki - będą wnioski o ukaranie w/g regulaminu forum

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie bede tego czytał do konca bo wystarczyło mi jedno poczatkowe zdanie "rak w postaci starych kont"

 

Zatem krótko i na temat tez mialeś okazje byc tym rakiem ale dostałeś złoma bana albo niewiadomo co jeszcze i teraz próbujesz komus skasowac konto na siłe na ktore pracował x czasu

no to kolego idź byc mądry gdziej indziej.

 

Nowe uniwersum a od starych prosze sie odstostunkowac i wszystko

Edytowane przez Niucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niucek, szkoda, że nie przeczytałeś bo nie trafiłeś w temat.


 


Tu nie ma co dyskutować, proponujesz po prostu bardziej kompromisowy sposób ożywienia gry a niżeli twardy reset. Uważam, że lepiej tego zaniehać bo w tym wypadku tylko bardziej ograniczysz 10latków zamiast coś leczyć i pewnie wywołasz spory. Brak możliwości ingerencji we własne konta to rozumiem, że nie zakaz gry a interakcji między własnymi kontami jak teraz jest w przypadku multi. Spójrz prawdzie w oczy, w razie wprowadzenia jakie interakcje byłyby zakazane? Bo jeśli takie jak na multi to poza własnym ACS tak naprawdę nie będzie ograniczeń i jeden gracz kilkoma kontami ściągnie te 20 moonów. Najbardziej dyskusyjna(z sgo) właśnie byłaby ta kwestia.


 


Moje stanowisko jest proste - pokazać jaja a nie się pieścić. Ubić stare uniwersja, które umarły poprzez głupie podejście poprzedniej administracji(dawac hajs) i zmienić aktualną politykę wazeliniarstwa co do długoletnich  graczy.


Edytowane przez Skuzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napisano dziś, 13:59

Niucek, szkoda, że nie przeczytałeś bo nie trafiłeś w temat.



Tu nie ma co dyskutować, proponujesz po prostu bardziej kompromisowy sposób ożywienia gry a niżeli twardy reset. Uważam, że lepiej tego zaniehać bo w tym wypadku tylko bardziej ograniczysz 10latków zamiast coś leczyć i pewnie wywołasz spory. Brak możliwości ingerencji we własne konta to rozumiem, że nie zakaz gry a interakcji między własnymi kontami jak teraz jest w przypadku multi. Spójrz prawdzie w oczy, w razie wprowadzenia jakie interakcje byłyby zakazane? Bo jeśli takie jak na multi to poza własnym ACS tak naprawdę nie będzie ograniczeń i jeden gracz kilkoma kontami ściągnie te 20 moonów. Najbardziej dyskusyjna(z sgo) właśnie byłaby ta kwestia.



Moje stanowisko jest proste - pokazać jaja a nie się pieścić. Ubić stare uniwersja, które umarły poprzez głupie podejście poprzedniej administracji(dawac hajs) i zmienić aktualną politykę wazeliniarstwa co do długoletnich graczy.

 

Skuzi daj im pograć na starych uni, skoro tak bardzo im zależy.

Ale bez BANKU.

 

Interakcje między kontami mam na myśli złomowanie własnych flot i przekazywanie surek. A to że sobie moony pościągają? Będzie ciekawiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuzi ja te wypociny czytałem na Shoutboxie a ty jestes kolejnym ktory pisze o twardym resecie

to ja wam mówie że niech tak kiros zrobi to pojedzie jak jego poprzednik z tą róznicą że jego poprzednik sie nachapał

bo grało wówczas masa ludzi a te wasze wszystkie próby ożywienia gry to tak naprawde ból du** i nic wiecej.

Jestes byłeś będzie botem jeden z drugim czy pojdzie reset czy nowe uni czy co tam jeszcze.

Prawda jest taka ze macie parcie na top w ktorym nigdy nie będziecie i na sile chcecie uśmiercic stare konta na ktore ktos pracował.

Jak wyjadacze będą chcieli to i was pojadą i na tym sie skonczy wasza przygoda jak na kazdym innym koncie i uniwersum na ktorym próbowaliscie sił.

Ciaaaaach bajera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe UNI,, ja bym zaczął od paru przemyśleń, ponieważ samo nowe UNI nie jest rozwiązaniem.

 

Robiliście jakieś statystyki, skąd są nowi gracze, jaki jest ich wiek? Dlaczego odchodzą? Czy np. nie ma tak, że siedzą tutaj głównie starsi gracze, co znają grę od lat?

 

Jak interfejs gry ma się do aktywności w grze. Mam tutaj głównie na myśli granie na smartphonach.

 

Co do reklamy.

Przydała by się opcja udostępniania np. RW na fejsie. Była by to jakaś forma reklamy gry, przy okazji pochwalenia się wynikiem bitwy kolegom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drop Shot

 

To jest według mnie nienajlepszy pomysł z tym likwidowaniem banku ponieważ wielu graczy w tym ja grają tutaj dlatego ,że ten bank jest.

Na rynku jest wiele serwerów ogame i mi właśnie dlatego zechciało grać się na tym bo jest tutaj ten bank.To jest specyfika tego serwera i likwidacja banku całkowicie to zaburzy.

Są takie zasady i na starych uni powinno się tego nie ruszać

 

   Nie zgodze się z Tobą propo tego ,że nowi nie mają szans na starych uni.Ja zacząłem grać na uni 8 5lat po jego utworzenie.Liderzy mieli już olbrzymie floty wielkie eko i konsekwentną grą

przebiłem się na czołowe miejsce.Wcale nie wpłacając gotówki. Główną szansą na to był właśnie bank w którym zbierałem surowce.Da sie tylko trzeba chcieć.

 

   Podsumowując nowe uni tak a starych nie ruszać bo można- tylko trzeba chcieć i konsekwencja a bank w tym pomaga i to właśnie różni ten serwer od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawiajcie tej gry pod graczy którzy 5 dni się pobawią flotą. Bank to zaleta i atut tego serwera za który, się też płaci.  Jak ktoś będzie chciał to i mega flotę zrobi na starszych uniwersach w tydzień bez większego narażania się na top flociarzy, bo surowców leży bardzo dużo wystarczy je tylko pozbierać.

Problem małej ilości graczy polega na złej gospodarności właścicieli serwera przez lata a niestety jak nic się z tym nie robi to nie oczekujmy fajnej rozgrywki bo pozostali tutaj tylko ludzie którym po prostu szkoda poświęconego czasu na grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na UNI10 od rejestracji można bez wysiłku wbić z flotą do TOP 15 w tydzień. Problem w tym, że w sumie nikt tak nie gra. 

 

Dla nowo zarejestrowanych, zielonych w grze jakaś zachęta by się przydała do budowy flot,,, jakiś komunikat od np.  doradcy militarnego,,, typu,,,"Na pobliskiej planecie x:x:x znajduje się 100kkk surowców, nie są one bronione. Wystarczą nam same DT."

 

Być może gra jest zbyt trudna do opanowania na początek. Jakieś poradniki na YT by się przydały. Dziś mało komu chce się czytać poradniki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe UNI,, ja bym zaczął od paru przemyśleń, ponieważ samo nowe UNI nie jest rozwiązaniem.

 

Robiliście jakieś statystyki, skąd są nowi gracze, jaki jest ich wiek? Dlaczego odchodzą? Czy np. nie ma tak, że siedzą tutaj głównie starsi gracze, co znają grę od lat?

 

Jak interfejs gry ma się do aktywności w grze. Mam tutaj głównie na myśli granie na smartphonach.

 

Co do reklamy.

Przydała by się opcja udostępniania np. RW na fejsie. Była by to jakaś forma reklamy gry, przy okazji pochwalenia się wynikiem bitwy kolegom.

Co do aktywności to na podstawie ekspedycji wygląda to tak:

 

Ilość graczy wysyłających ekspedycje na poszczególnych uni.

 

Uni 5

7 graczy

Uni 7

6 graczy

Uni 8

2 graczy

Uni 9

15 graczy

Uni 10

9 graczy

 

Ilość graczy online teraz:

Uni 5

9 graczy

Uni 7

6 graczy

Uni 8

4 graczy

Uni 9

15 graczy

Uni 10

21 graczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie jest przesądzone co będzie ze starymi uniwersami. Więc wyluzujcie w wypowiedziach i piszcie bardziej konstruktywnie. Patrząc jednak na statystyki to utrzymywanie jednego uniwersum dla 5 aktywnych graczy to średnio opłacalny interes.

Może zamiast narzekania i rządań napiszcie co was skłoniło do rozpoczęcia gry na tym serwerze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset totalny, 1 lub 2 nowe uni o różnych prędkościach i tyle. Jak napisał Nebu, trzymać UNI dla kilku graczy? bezsensu. Kto ma sobie pójść, i tak sobie pójdzie. jedyny problem na daną chwilę to regulamin, który blokuje Admina. Ten serwer pod względem silnika jest jednym z lepszych, tylko jeden serwer go przebija (zapewne wiecie o kim mowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może zamiast narzekania i rządań napiszcie co was skłoniło do rozpoczęcia gry na tym serwerze!

 

Grałem lata temu w tą grę. Chciałem sobie stare czasy przypomnieć.

 

 

 


Bo jak zrobisz reset wszystkiego to z dwóch graczy zrobi sie 2 tysiące nowych

 

Ilu będzie aktywnych graczy po pół roku od resetu? Jeśli też dwóch, to jaki sens resetu, po za kasiorą za astaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak zrobisz reset wszystkiego to z dwóch graczy zrobi sie 2 tysiące nowych :spoko:

Tego nie powiedziałem, ale na pewno koszta Kirosa mniejsze, a przy dobrej reklamie w TVNie gracze na nowe UNI (czyste od wałków) wrócą. Na dana chwilę jest jeden wielki cyrk, wałek goni wałek a Administracja stoi między młotem a kowadłem. Bany które nie powinny zejść zeszły (Moczar u5 - takie konta powinny być po prostu USUNIĘTE).

Ja bym walił reset i tyle, zmiana w regulaminie odnośnie świadczenia usługi ASTAT i po problemie (Regulamin i tak już się zmienił kilka razy od ponownego startu, a nikt GRACZY o tym fakcie nie poinformował).

Edytowane przez Robert/Cykliczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wtrącę swoje 3 grosze.

Nebu co mnie skłoniło:

Bank

Prędkość- to że mogę poświęcić godzinę i w tym czasie mogę zrobić wiele, na orginale trwa to długo. Nie jestem flociarzem chociaż mam największą flotę na tym serwie. Dostałem mnóstwo złomów ale prędkość pozwoliła mi na odbudowę.

O ile dobrze rozumiem w grze chodzi o zbudowanie imperium, a tego nie da się zrobić w moment. Zawsze gracz który gra dłużej będzie miał przewagę. Jednak przy szybkości serwera nawet nowy gracz ma szansę, wystarczy zrobić to co ja, poświęcić czas na grę, farmienie, szperacze, złomowanie. Trzeba tylko chęci.

Jeśli utrzymanie serwera jest drogie A na tym się nie znam, to żeby kontynuować moja zabawę, ale i serwer. Zgadzam się na połączenie starych uni z grubsza na zasadach Alwego, chociaż mam pewne wątpliwości. Jest parę rzeczy które wymagają dopracowania i omówienia.

Wtedy zostało by jedno stare uni np dinozaurów, albo np nazwa była by od gracza top1 np uniwersum Moczara

A co do nowych graczy na pewno przydałyby się lepsze poradniki na forum, żeby wszystkie smaczki gry były łatwe do znalezienia. Ale się rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy zostało by jedno stare uni np dinozaurów, albo np nazwa była by od gracza top1 np uniwersum Moczara

 

Chyba największego WAŁKA (leżeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee). Marcin o ile wiem, sporo się przez Ciebie nalatał po urzędach.

Edytowane przez Robert/Cykliczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.