Skocz do zawartości

Zestaw do monitoringu


srebrnik

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam dom jednorodzinny i dzialke na ktorej jest garaz. Potrzebuje w miare tani zestaw do monitoringu skladajacy sie z rejestratora (co to znaczy np 4 kanalowy?) ,dysk 1TB i 4 kamer umieszczonych na zewnatrz. Kamery nie musza byc obrotowe ale widzialnosc w nocy do okolo IR 30 metrow wskazana, kat widzenia obojetny.

 

Co mozecie mi polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Pytanie podstawowe - po co Tobie te kamery ?

 

Aby odstraszyć złodziejaszków ? - Jeśli tak lepiej ich w ogóle nie montować.... ,zadziałać może to w odwrotny sposób.

Jeśli już chcesz coś nagrywać, tak aby pozwalało na rozpoznanie np. twarzy złodziejaszka to lepiej nie oszczędzać na sprzęcie.

 

Dysk 1 TB to przesada jak na 4 kamery. Ja w swoich placówkach posiadam 8 kamer z czego 5 jest w jakości HD.

Taki dysk zapewnia mi zapis ok 50 dni wstecz w pętli.

Na 4 kamery wystarczy dysk 200-300 GB ( tutaj możesz kilka złociszy zaoszczędzić )

 

Co do kamer - Ja korzystam z kamer HD Notis. Kamery łatwe w montażu ( 1 kostka ) i w bardzo dobrej cenie ok. 330-350zł.

Jakość obrazu jest bardzo zadowalająca i ZOOM jest wystarczający aby rozpoznać twarze.

 

Jeśli chodzi o rejestrator to tutaj masz pełen wachlarz wyboru sprzętu.

Jeśli nie potrzebujesz dostępu do kamer przez internet ( np w telefonie ) to dobry rejestrator kosztuje ok 300-400zł.

Co do 4 kanałów to może to oznaczać że rejestrator obsługuje n 4 kamery albo ( bo różnie to jest opisywane ) rodzaje zapisów

- Zapis analogowy

- Zapis cyfrowy

- Kamery IP

i chyba dźwięk , aż tak się nie znam :)

 

Podsumowując :

 

Kamery to koszt minimum 330zł za sztukę ( 1320zł )

Rejestrator ok 350zł

Dysk - 250zł

Kable, końcówki i cała reszta sprzętu ok 120zł

 

Koszt solidnego systemu kamer ( 4 sztuki ) to koszt ok 2050zł brutto. Jeśli masz pytania odnośnie tego gdzie kupić to pytaj, dam Ci namiary do firmy z której ja korzystam.

Edytowane przez hhsnake0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tutaj dosyć dobrze wyjaśnił co i jak. Ja od siebie dodam, że jeżeli chcesz mieć dobrą jakość to zainwestuj w kamerę 2mpx z full hd. Rejestrator też nie powinien być jakiś z najniższej półki, bo może się przyciąć i powstają dziury w nagraniu. Obecnie kupuje się już tylko i wyłącznie monitoringi IP.

Tutaj masz spory wybór:

Kamery IP: http://nvr.pl/produkty/kamery-ip

Rejestratory IP: http://nvr.pl/produkty/rejestratory-ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Ja tez zastanawiam sie nad zainslowaniem monitoringu w mojej firmie. Zajmuje sie ogolnie zleceniami z wykorzystaniem sprzetu ciezkiego - cos takiego jak mozna zobaczyc na tej stronie  https://www.riwal.com/poland/pl-pl/wynajem/flota/podesty-masztowe i powiem wam szczerze, ze u mnie w okolicy zrobilo sie nieciekawie. Ludzie nie moga znalezc pracy wiec zaczynaja kombinowac nad tym jak cos tutaj ukrasc z mojej posesji. Samo zalozenie alarmu i wynajecie ochrony nie wiele zmienilo gdyz nie mam zadnego dowodu .. w przypadku zainstalowania kamer wszystko zmienia sie o 180 stopni. Czy koniecznie musze inwestowac w kamery nagrywajace w rozdzielczosci 1080p? NIe ukrywam .. chce wydac na ten cel jak najmniej, chodzi mi o wystarczajaca jakosc zapisu. Pocieszyl mnie troche kolega komentujacy wyzej, nie wiedzialem ze na dysk 1TB mozna zapisac monitoring z prawie 50 dni. Dzieki za rozwianie moich watpliwosci. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.