Skocz do zawartości

Buty do biegania


srebrnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałem się Was podpytać tych z Was, którzy uprawiają biegi już od jakiegoś czasu i znają się na rzeczy.. Chodzi o to, że sam od jakiegoś czasu zacząłem biegać i zastanawiam się teraz nad zakupem odpowiednich butów do biegania, konkretnie to chcę nike free run. Z tego co się zdążyłem dowiedzieć, to buty te są naprawdę dobre, no ale właśnie..ja jestem amatorem jeśli chodzi o bieganie i w zasadzie zaczynam, więc czy na tym etapie nie wystarczą jakieś zwykłe adidasy? Z drugiej strony jeżeli mam się narażać na kontuzję, to wolę wydać trochę więcej i kupić coś porządnego, ale nie wiem czy te buty to nie za wysoka półka dla takiego biegacza jak ja..zależy mi po prostu żeby znaleźć złoty środek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na butach nie polecam zbytnio oszczędzać, bo te noname z marketów to z reguły chiński badziew robiony po kosztach. Widać to z reguły po podeszwie i od tego sugeruje sprawdzać but - dobry but się wygina, ma elastyczną podeszwę, zaś badziewie jest sztywne - a największy problem z marketowymi noname'ami jest to, że przemakają szybko, rozpadają się nawet po kilku dniach intensywnego użytkowania, nie mają pełnej podeszwy tylko taką kratkowaną (w ramach oszczędności kosztów produkcji).

 

Jak wygląda kwestia chińszczyzny? Podobno sklep kupuje ileś sztuk i zakłada, że 20% będą zwroty - jeśli buty kosztują 20zł w Chinach, to wystarczy że przebiją na 40zł, a cenowo i tak są one atrakcyjne w Polsce. Przy uwzględnieniu 20% na reklamacje, to w powyższym przykładzie marża nadal wynosi około 80%

 

Dawniej buty kosztowały tzw. dniówkę i drożej, ale często wystarczały na wiele lat - trzeba było tylko o nie dbać :)

Edytowane przez SonGoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez nie polecam oszczędzać na butach. Oraz tym bardziej kupować sobie sportowych butów na aukcjach. Jeśli na przykład takie buty dobrej marki są w cenie o wiele niższej niż normalnie oraz sprzedawca ma niewiele komentarzy to bardzo duże ryzyko,że natrafimy na podróbkę. 

Ja w tym roku śmigam sobie w butach Nike air force:

http://supersklep.pl/nike/air-force

Są wygodne, dobrze wykonane. Mam już drugą parę i są to buty na lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez nie polecam oszczędzać na butach. Oraz tym bardziej kupować sobie sportowych butów na aukcjach. Jeśli na przykład takie buty dobrej marki są w cenie o wiele niższej niż normalnie oraz sprzedawca ma niewiele komentarzy to bardzo duże ryzyko,że natrafimy na podróbkę. 

Ja w tym roku śmigam sobie w butach Nike air force:

http://supersklep.pl/nike/air-force

Są wygodne, dobrze wykonane. Mam już drugą parę i są to buty na lata. 

przez twarde halówki rozj....łem sobie obydwa achillesy i kostkę. więc teraz po 2 latach leczenia, rehabilitacji i po prostu ostrożności zaczynam biegać. i kupiłem takie coś jak Nike Vomero 8.

wczoraj po raz pierwszy polatałem i powiem że są po prostu g.e.n.i.a.l.n.e.

duża amortyzacja, spory drop, super wygląd ...no i ta wygoda !!! :-)

są tak przyczepne, że jak biegłem po betonie, to słychać było takie charakterystyczne dźwięki jak bym po jakimś kleju lub innej mazi biegał :-)

generalnie baaardzo polecam nawet dla grubasów jak ja co dbać muszą o stawy :-)

 

pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Trudno mi jest wyobrazic sobie zycie bez zakupow online .. mamy zaraz 2018 rok wiec nie rozumiem skad ludzie maja jeszcze opory. Fakt, sklepow internetowych powstaje co raz wiecej jednak jest duzo miejsc gdzie mozna poczytac na ich temat opinie. Sa nawet specjalne serwisy do tego sluzace. Ja dzieki takiemu rozwiazaniu zaoszczedzilam sporo pieniedzy. Zazwyczaj szukam interesujacych mnie rzeczy w jak najwiekszych przecenach .. ostatnio jesli chodzi o rzeczy lifestylowe znalazlam takie promocje https://www.ataf.pl/wyprzedaz Zbliza sie pora zimowa wiec kupilam sobie czapke polarowa z pomponem. W moim odczuciu jest zrobiona z dobrej jakosci materialow i wytrzyma spokojnie dlugi czas.

Edytowane przez harry7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja biegam już ponad miesiąc w zwykłym obuwiu sportowym. Zamówiłem na aukcji internetowej normalne trampki piankowe, przynajmniej taki był opis aukcji i póki co dają rady. Swoją drogą jeśli ktoś nie jest przekonany do takiej aktywności, to może powinien zasugerować się nową piramidą zdrowego żywienia, u podstaw której jest teraz właśnie aktywność fizyczna. Dlatego bieganie jest chyba jedną z łatwiejszych aktywności, którą można wykonywać niemal codziennie. Mnie to nawet trochę zmotywowało do pewnych zmian w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.