Skocz do zawartości

Liga typera - próba zwalczania oszustw (propozycja)


SonGoku

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ liga typera to zabawa na forum, która ma dostarczyć graczom dodatkowe astaty, to niestety część z osób biorących w niej udział zwyczajnie nie potrafi się bawić i bezczelnie kopiuje to, co inni robili przez wiele minut a nawet nieraz i godzin - tak jak choćby ja.

 

Nie życzę sobie, żeby jakiś cichy bob, wiecznysen czy revenge kopiowali moje wyniki obstawianych meczy - a jednak to robią.

 

Mecze nie mogą być niejawne, bo wtedy mogłoby dochodzić do jeszcze większych oszustw, wobec powyższego proponuję wprowadzić:

 

- obowiązek kopiowania pierwszego postu (postu moderatora, który owy konkurs organizuje)

- za udowodnione oszustwo dyskwalifikować graczy z danego etapu gry choćby ci w pełni sami obstawiali wszystkie mecze (ale nie spełnili powyższej wytycznej)

- jeśli to możliwe, to ustawić na podforum z ligą typera coś takiego, że w trakcie pisania postu nie widzimy tego co pisali inni (jedyna opcja, to byłoby otwieranie 2giej karty/zakładki - zawsze to troszkę więcej pracy dla oszusta niż tylko kopuj-wklej i chwilowa moderacja postu - dla niepoznaki myśląc, że osoba, której coś kradną jest głupia i się nie połapie w ich oszustwie).

 

Proszę o poważne potraktowanie mojej propozycji, ponieważ fizycznie nieraz nie jestem w stanie upilnować LT i napisać postu na ostatnią chwilę.

 

Ewentualnie inna propozycja - to wprowadzić możliwość publikacji postów o konkretnej godzinie i minucie tak jak choćby publikuje się filmy na YT. Każdy ustawiałby na tą samą godzinę i byłoby po problemie. Zatwierdzanie komentarzy raczej nie wchodzi w grę, bo to byłaby niepotrzebna dodatkowa praca dla moderatora, a nie o to mi przecież chodzi, żeby obciążać nebu lub kogoś innego dodatkową pracą.

Edytowane przez SonGoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to zabawa więc przestań tak spinać zwieracze i wyluzuj......

Jeśli ktoś tworzy grę, film, muzykę, itd., to abstrachując od kosztów, itd. - generalnie poświęca swój czas i liczy, że ludzie to uszanują a nie bezczelnie pobiorą na torrentach. Zrób sobie swoją jak nie potrafisz uszanować cudzej pracy. Tylko o to mi chodzi. Zresztą publikacja postów o konkretnej godzinie wyeliminowałaby takie oszustwa a jeśli ktoś jest uczciwy, to nic nie będzie mieć przeciwko temu - tylko oszustom nie spodoba się to. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ liga typera to zabawa na forum, która ma dostarczyć graczom dodatkowe astaty, to niestety część z osób biorących w niej udział zwyczajnie nie potrafi się bawić i bezczelnie kopiuje to, co inni robili przez wiele minut a nawet nieraz i godzin - tak jak choćby ja.

Nie życzę sobie, żeby jakiś cichy bob, wiecznysen czy revenge kopiowali moje wyniki obstawianych meczy - a jednak to robią.

Mecze nie mogą być niejawne, bo wtedy mogłoby dochodzić do jeszcze większych oszustw, wobec powyższego proponuję wprowadzić:

- obowiązek kopiowania pierwszego postu (postu moderatora, który owy konkurs organizuje)

- i myślisz że to coś zmieni, typy przepiszą
- za udowodnione oszustwo dyskwalifikować graczy z danego etapu gry choćby ci w pełni sami obstawiali wszystkie mecze (ale nie spełnili powyższej wytycznej)

- jak zamierzasz udowodnić oszustwo jeśli ktoś skopiuje mój pierwszy post i wpisze Twoje typy ?

- a jeśli ktoś wytypuje tak samo to też ma być katrany?

- jeśli to możliwe, to ustawić na podforum z ligą typera coś takiego, że w trakcie pisania postu nie widzimy tego co pisali inni (jedyna opcja, to byłoby otwieranie 2giej karty/zakładki - zawsze to troszkę więcej pracy dla oszusta niż tylko kopuj-wklej i chwilowa moderacja postu - dla niepoznaki myśląc, że osoba, której coś kradną jest głupia i się nie połapie w ich oszustwie).

Proszę o poważne potraktowanie mojej propozycji, ponieważ fizycznie nieraz nie jestem w stanie upilnować LT i napisać postu na ostatnią chwilę.

Ewentualnie inna propozycja - to wprowadzić możliwość publikacji postów o konkretnej godzinie i minucie tak jak choćby publikuje się filmy na YT. Każdy ustawiałby na tą samą godzinę i byłoby po problemie. Zatwierdzanie komentarzy raczej nie wchodzi w grę, bo to byłaby niepotrzebna dodatkowa praca dla moderatora, a nie o to mi przecież chodzi, żeby obciążać nebu lub kogoś innego dodatkową pracą.

 

To jest tylko zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ liga typera to zabawa na forum, która ma dostarczyć graczom dodatkowe astaty, to niestety część z osób biorących w niej udział zwyczajnie nie potrafi się bawić i bezczelnie kopiuje to, co inni robili przez wiele minut a nawet nieraz i godzin - tak jak choćby ja.

 

Nie życzę sobie, żeby jakiś cichy bob, wiecznysen czy revenge kopiowali moje wyniki obstawianych meczy - a jednak to robią.

 

Mecze nie mogą być niejawne, bo wtedy mogłoby dochodzić do jeszcze większych oszustw, wobec powyższego proponuję wprowadzić:

 

- obowiązek kopiowania pierwszego postu (postu moderatora, który owy konkurs organizuje)

- i myślisz że to coś zmieni, typy przepiszą

- za udowodnione oszustwo dyskwalifikować graczy z danego etapu gry choćby ci w pełni sami obstawiali wszystkie mecze (ale nie spełnili powyższej wytycznej)

- jak zamierzasz udowodnić oszustwo jeśli ktoś skopiuje mój pierwszy post i wpisze Twoje typy ?

- a jeśli ktoś wytypuje tak samo to też ma być katrany?

- jeśli to możliwe, to ustawić na podforum z ligą typera coś takiego, że w trakcie pisania postu nie widzimy tego co pisali inni (jedyna opcja, to byłoby otwieranie 2giej karty/zakładki - zawsze to troszkę więcej pracy dla oszusta niż tylko kopuj-wklej i chwilowa moderacja postu - dla niepoznaki myśląc, że osoba, której coś kradną jest głupia i się nie połapie w ich oszustwie).

 

Proszę o poważne potraktowanie mojej propozycji, ponieważ fizycznie nieraz nie jestem w stanie upilnować LT i napisać postu na ostatnią chwilę.

 

Ewentualnie inna propozycja - to wprowadzić możliwość publikacji postów o konkretnej godzinie i minucie tak jak choćby publikuje się filmy na YT. Każdy ustawiałby na tą samą godzinę i byłoby po problemie. Zatwierdzanie komentarzy raczej nie wchodzi w grę, bo to byłaby niepotrzebna dodatkowa praca dla moderatora, a nie o to mi przecież chodzi, żeby obciążać nebu lub kogoś innego dodatkową pracą.

 

To jest tylko zabawa.

Wiesz co - inteligentnemu człowiekowi nie sprawi trudności udowodnienie, że dana osoba skopiowała nie ten post, co trzeba - mnie interesuje tylko mój post, a jako, że mam twarde dowody, iż te 3 osoby skopiowały właśnie mój post, to kwestia wykazania tego nie jest żadnym problemem. Oczywiście mogę to napisać tobie na PW - bez problemu.

 

Twoje pytanka na czerwono - przede wszystkim co to da? więcej fatygi, ale generalnie podałem na końcu dość ciekawą koncepcję - publikację komentarzy w czasie - dlaczego tego nie rozważysz? chyba, że nie da się - no to trudno :/

 

Wiesz co nebu - zdaję sobie sprawę z tego, że to zabawa, ale zauważ, że niektórzy ludzie nie potrafią się bawić. Tamte dzieciaki zarzucą mi, że ja się nie potrafię bawić, zrobią ze mnie czubka - bo już to robią na SB a ty nie reagujesz. Bana byś wlepił zgodnie z regulaminem i byłoby po problemie.

 

Dlaczego kilka osób rzuca się na 1 człowieka, to zamiast obezwładnić napastników obezwładnia się ofiarę? bo tak jest łatwiej?

 

Mnie najbardziej boli to, że pomimo iż jest to zabawa, to oni nie potrafią się bawić i oszukują tylko dlatego, bo regulamin tego nie zabrania. Czy zdroworozsądkowo myślący człowiek musi mieć wszystko napisane jak "krowie na rowie", żeby wiedzieć co jest zabronione - czy tam nawet niewłaściwe a co nie? przecież wiele rzeczy można się zwyczajnie domyśleć - chyba, że ktoś nie ma czym..

 

Porównałbym bandę tych dzieciaków do kobiet, które brały garściami cukierki od świętego Mikołaja tylko dlatego, bo.. REGULAMIN TEGO NIE ZABRANIAŁ. Czy to w ogóle jest argument? Mowa o tym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=lioyo2Qfbyo

 

Kto tym kobietom zabronił branie cukierków dla dzieci i to całymi garściami? Ale odbiór w internecie jest oczywisty - że jest to skandaliczne i karygodne mimo, że nigdzie żadnego regulaminu nie było, który tego zabraniał.

Dzieci - revenge, wiecznysen i cichybob - nauczcie się, że jest coś takiego, jak zasady niepisane - i są to z reguły "dobre maniery", których wam niestety ewidentnie brak.

 

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic z takim ewentualnym faktem kopiowania czyichś wyników nie da się zrobić.

 

Po 1 nie jesteś w stanie stwierdzić, czy ktoś skopiował Twoje wyniki - nawet jak przekopiuje pierwszy post moderatora z wrzuconymi meczami, to dopisanie tam Twoich wyników to minuta roboty.

 

Po 2 Twoja analiza to Twoja analiza, w drugiej kolejce ustrzeliłeś przykładowo 15 punktów (i ktoś kopiujący Twoje wyniki mógłby mieć taki, względnie nie najgorszy wynik), ale równie dobrze mogłeś trafnie wytypować 5 meczy - i ktoś miałby równie słaby wynik jak Ty. To jest jego ryzyko.

 

Po 3 ustalanie wrzucania postów na konkretną godzinę jest absurdalne - po to wrzucane są mecze na około 2 dni wcześniej, żeby każdy miał czas obstawić - nie każdy musi być akurat dostępny w godzinie o której wrzucalibyśmy typy, a może taka osoba akurat chciała obstawić?

 

Po 4, tak prywatnie - za bardzo się spinasz, to tylko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic z takim ewentualnym faktem kopiowania czyichś wyników nie da się zrobić.

 

Po 1 nie jesteś w stanie stwierdzić, czy ktoś skopiował Twoje wyniki - nawet jak przekopiuje pierwszy post moderatora z wrzuconymi meczami, to dopisanie tam Twoich wyników to minuta roboty.

 

Po 2 Twoja analiza to Twoja analiza, w drugiej kolejce ustrzeliłeś przykładowo 15 punktów (i ktoś kopiujący Twoje wyniki mógłby mieć taki, względnie nie najgorszy wynik), ale równie dobrze mogłeś trafnie wytypować 5 meczy - i ktoś miałby równie słaby wynik jak Ty. To jest jego ryzyko.

 

Po 3 ustalanie wrzucania postów na konkretną godzinę jest absurdalne - po to wrzucane są mecze na około 2 dni wcześniej, żeby każdy miał czas obstawić - nie każdy musi być akurat dostępny w godzinie o której wrzucalibyśmy typy, a może taka osoba akurat chciała obstawić?

 

Po 4, tak prywatnie - za bardzo się spinasz, to tylko gra :)

Zabawa zabawą, ale wyobraź sobie, że masz 10 postów różnych osób i każdy taki sam - takie same wyniki, itd. Czy ma to jakikolwiek sens? Oki nie będę angażować w to administracji forum - załatwię to po swojemu o ile dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.