Skocz do zawartości

Nowe oblicze Ogam


Gość Braus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Braus

Próbowac zawsze warto.

Mam takie pomysły na grę - a bardziej na to jak wyprowadzic "kiszoną" przez lata surówkę w bankach, co w opcji łączenia unii ma olbrzymie znaczenie.

Banki niektórych graczy zapewne "pękają w szfach" a niczego do gry nie wprowadzają.

 

Pomysły mam w sumie 4.

Ale po koklei.

1. Ograniczenie rozbudowy EKO do pewnego max. poziomu. Skoro zyski z expedycji są ograniczone max. ilościa szperaczy, swobodnie można to zastosowac do rozbudowy EKO.

Przeanalizowac i wyznaczyc MAX. poziomy budynków.

edit:

EKO tez powinno ograniczac zyski, podobnie jak gra z prawie zerowym EKO ale z nastawieniem na ekspedycje

 

 

2. Ograniczenie pojemności Banków w związku z pkt.1 ale podkreślam ALE (!) w rozsądnych barierach. Dla mnie rozsądna bariera pojemności banku to MAX 20 bld każdego surowca (powinno wystarczyc)

 

3. Debris z każdego Bunkra, który wskakuje w Top10 Obrony na przynajmniej 15-30%

edit:

Info w grze i przynajmniej 30 dni na możliwośc zdemontowania obrony na 100%

 

4. Rzecz moim zdaniem NAJWAŻNIEJSZA - a mianowicie ustawienie minimum 15% szans na zniszczenie nawet 2BLD GS nawet na ten najmniejszy MOON - 3K

Agresor musi poczuc smak ryzyka, skoro próbuje zniszczyc MOONA, które ponoc mają CHRONIC FLOTY (!!!)

A że to mały Moon, to ma tylko 15% na stracenie tych gąsek

 

 

 

Temat myślę otwarty, pomysły złe nie są. Trudne do wprowadzenia chyba też nie

Edytowane przez Braus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że można tez ustawić max na ilość floty - tak po 50 mld każdego statku. Jak już już dawać durne pomysły to co się ograniczać. "Pomysły najlepsze" chyba do tego aby zniechęcić 90% graczy. Ne wiem co bierzesz ale odstaw albo bierz połowę.

Edytowane przez Alwego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alwego trafnie podsumował część zawartych w pierwszym poście pomysłów. Ograniczanie możliwości rozwoju budynków jest tak samo sensowne jak wprowadzanie limitów floty.

Ponadto podnoszenie poziomów kopalni staje się w pewnym momencie nieopłacalne, w ekonomii nazywamy to prawem malejących przychodów, wynika z faktu iż użyteczność krańcowa budynków od pewnego momentu maleje z każdym następnym poziomem a okres zwrotu nakładów potrafi wynosić nawet kilkadziesiąt miesięcy... Także ograniczenie możliwości rozwoju kopalni istnieje i wynika ono z prostych praw mikroekonomii, nie ma potrzeby wdrażania jakichkolwiek dodatkowych limitów.

 

 

Prawo malejących przychodów krańcowych, znane także jako prawo nieproporcjonalnych przychodów krańcowych, to pojęcie mikroekonomiczne, które mówi, że produkcja krańcowa w procesie produkcji spada na wskutek stopniowego zwiększania ilości jednego czynnika produkcji, w sytuacji gdy ilość wszystkich innych czynników produkcji pozostaje niezmienna.

Prawo malejących przychodów stanowi, że we wszystkich procesach produkcyjnych dodanie większej ilości jednego czynnika produkcji, przy utrzymaniu innych na stałym poziomie („ceteris paribus”), sprawi, że produkt wynikowy będzie się najpierw zwiększał – co jest oczywiste – jednak w przyrost będzie coraz wolniejszy, a potem zacznie się zmniejszać (przy uwzględnieniu okresu zwrotu nakładów).
http://pieniadze24.com/wp-content/uploads/2015/02/prawo-malejacych-przychodow.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczmy tlen i oddychajmy raz lub dwa dziennie  :D

 

Masakra leoś z toba choc pomysł z moonami jest niezły ale juz gdzies był poruszany i umarł bo za duzo odychałes i niestarczylo na niego tlenu.

 

Co do bankow i eko to wyczuwam lekka nutke twojej zadrosci bo oddałes swoje topowe konta na starych uni i teraz niemasz nic, i zostaje ci cieta riposta ktora juz niedziała :brawo2:

 

Gra stwarza te same mozliwosci dla wszyskich ,ale jak dany gracz je wykorzysta i jak bedzie grał np.(eko,flota bank,badz astaty lub ekspy ) to chyba leoś przyznasz racje ze to kazdego indywidualna sprawa :smoke:

 

A ty probujesz nazucic gracza jak grac  :thumbdown: stworz lepiej temat porady leona moze ktos skorzysta :rotfl2:

 

I jeszcze co nieco do Karola eko w pewnym momencie staje sie nieopłacalne hhmm a w jakim ? czy wiesz cos czego my niewiemy? data konca ogam.online  ;)

 

Wykres wykresem bardzo ladny ale jednej bardzo waznej rzeczy w nim nieuwzgledniłes czasu, nakłady jakie ponosimy w budowie czegokolwiek nawet floty ktora w odroznieniu od eko mozna bardzo szybko starcic, a tu zadrosc leosia o nasze banki ktore pekaja w szfach ale dlatego pekaja bo juz co poniektorzy przestali nakładac owe nakłady i zbieraja teraz zniwa własnie owych nakładow :D

 

I tak jak wyzej kazdy wie co zrobi ze swoimi sorowcami :brawo2:

 

Ja wiem ze jesli ktos ma i tu całe sedno gry trzeba tak zakombinowac zeby mu to zabrac  :dzieki:

 

Robin Hood zemnie zaden bo i zabieram biednym i okradam bogatych takie podejscie leosia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

Zapomniałem o graczach, którzy lubuja się w falangowaniu.

 

Użycie Falangi ograniczyc do 1 sprawdzenia na 15 sekund. Znikną bany za falangatory a gracz wystawiony "na odstrzał" bo mu trafili w moonka, będzie miał jakąś szansę, żeby spróbowac zwiac

Zniknie przewaga flotowych sojuszy, bo siedzi 5-ciu i klika. Ceny podnosic nie warto, bo to i tak nic nie da

 

edit:

Teleport też się ładuje jakiś czas, a falanga praktycznie darmowa a tez na moonie jest.

Jest bajzel, bo da się wyklikac gracza na powrocie co do 1-2s. To trzeba ukrócic ;)

Edytowane przez Braus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leoś co Ty wypisujesz za bzdury :D

Ograniczmy też logowanie się na ogam, a żeby to więcej farm było.

 

Falanga jest po to żeby klikac graczy tak że nie można tego ograniczyć, jeśli ktoś nie chce w reckach wylądować niech wysyła FS'y na 100h i cofa, to nie problem chyba ;D

 

"Zniknie przewaga flotowych sojuszy, bo siedzi 5-ciu i klika"  ile takich sojuszy na ogam jest?? :D haha :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiu, to ogromny problem. Mówiłem o nim tyle razy że...

 

Falanga niby służy do klikania ale efekt tego jest taki że 90% ludzi się nie chce a pozostała garstka kosi resztę, no i... Lipa jest zwyczajnie. Moim zdaniem motyw z reloadem nie jest zły, wciąż by się dało wyliczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam proponuje postawic flote i sprobowac kogos wyklikac i wyliczyc, zamiast stawiania eko i obrony zobaczymy ile bedziecie mieli do powiedzenia.

Dla Was czysto w teorii jest to bulka z maslem (wnioskujac z Waszych wypowiedzi - braus, neriel). Pamietajcie, ze 15s w jedna strone to w rezultacie az 30s rozbieznosci, a uciec idzie w ... 5s. Innymi slowy swoimi pomyslami chcecie calkowicie zabic ta gre swoimi jakze blyskotliwymi pomyslami. Pewnie, niech kazdy buduje eko i obrone, gra od razu ozyje.

Reasumujac. Usunmy banki, dodajmy stale 15% na zniszczenie gs, dodajmy limity do falangi, ograniczmy maksymalna ilosc floty na misje agresywna. Najlepiej wszystko ograniczmy, kazdy bedzie mial wszystko i nic.

Powtorze sie. Czekam na Wasze ST/SJ, poczawszy od wyszukania moona, zniszczenia go, konczac na klikaniu, wyliczeniu i ubiciu.
Macie problem ze wszystkim jak zawsze, kiedy ten jest duzo prostszy. Czepiacie sie falangi, ze niszczymy wszystko i wszystkich, a gracze sami zapominaja albo nie robia fsow. W takim razie to nasza wina, czy ich ?

Szukacie problemu, a sami go stwarzacie.

 

Pewnie zaraz powstaną hejty, że próbuje ratować swój tyłek itd. Powiem Wam tyle, wisi mi to. Niszcz albo sam zostaniesz zniszczony. A jak nie pasuje to dajcie mi możliwość robienia darmowych FSów to przystopuje ze złomowaniem dużo słabszych ode mnie graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym gra polega ;)

a flota nie jest po to aby ją mieć, tylko aby jej używać.

jak mało graczy to zróbcie reklamę. Jak przy 200 graczach 15 ma flotę, to przy 1000 graczach 80 będzie miało flotę. Mam na myśli aktywnych graczy, a nie "ponad 14 000 zarejestrowanych kont".

ale o czym tu dyskutować, chyba każdy widzi w jakim kierunku ostatnio OGam zmierza ;)

ja osobiście nie liczę już na żadne zmiany, zastanawiam się jedynie kiedy projekt zostanie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak leon dobrze gada , jak spi i jesc nie wola 

 

 

Zal mi waszych wypowiedzi ... Najlepiej to odrazu :

  1. Skasowac bank 
  2. Falange co minute + koszt 100 bln deu
  3. Ograniczyc kazdy statek do 10.000.000.000 ( A NIE BO GS BEDZIEMY ROBIC!!!)
  4. Zablokowac flotowcom ataki (mozna tylko do top5)
  5. Przy moonie 3k dac 50 % na zniszczenie GS 
  • Najlepiej dac tym co maja w Obronie 1/2 pkt 10 dodatkowych slotów do ekspedycji i 1000 % do eko wydobycia..

 

Kazdy widze pod siebie patrzy zeby grac ...  ta gra sie konczy i tyle ...  A my zlomowac nie przestaniemy ;] RZycie

 

wiem wiem czekam na hejty ze 10 zl przelalem w 1,5 roku :)  czekamy na leosia samosia

 

TEMAT BEZSENSU , nie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


TEMAT BEZSENSU , nie pozdrawiam

 

A ja  Cię pozdrawiam :D i temat nie jest bez sensu tylko podane propozycje są bez sensu a to jest duża różnica.

 

Każdy wie, że gra wymaga dużo zmian, nowości ale nawet nie chce mi się myśleć bo wiem, że nikt tego nie wprowadzi. No chyba, że administrator zacznie coś robić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam proponuje postawic flote i sprobowac kogos wyklikac i wyliczyc, zamiast stawiania eko i obrony zobaczymy ile bedziecie mieli do powiedzenia.

Dla Was czysto w teorii jest to bulka z maslem (wnioskujac z Waszych wypowiedzi - braus, neriel). Pamietajcie, ze 15s w jedna strone to w rezultacie az 30s rozbieznosci, a uciec idzie w ... 5s. Innymi slowy swoimi pomyslami chcecie calkowicie zabic ta gre swoimi jakze blyskotliwymi pomyslami. Pewnie, niech kazdy buduje eko i obrone, gra od razu ozyje.

Reasumujac. Usunmy banki, dodajmy stale 15% na zniszczenie gs, dodajmy limity do falangi, ograniczmy maksymalna ilosc floty na misje agresywna. Najlepiej wszystko ograniczmy, kazdy bedzie mial wszystko i nic.

MIG to by można napisać jednym zdaniem:

Ograniczmy wszystkim wszystko,tylko leonkowi dajmy wszystko bez ograniczeń ;D

Jeszcze jedno dajmy możliwość bunkrownikom latać bunkrami a co ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.