Skocz do zawartości

Pożegnanie.


Gość I_Will_Never_Forget

Rekomendowane odpowiedzi

Gość I_Will_Never_Forget

Witam,

Od wczoraj zastanawiałem się co zrobić: zostać, odejść?

Do decyzji tej przekonała mnie dziś informacja o ,,naprawie" przez deusa panelu do przelewania astatów który dalej nie działa prawidłowo. Na co ja naiwny liczyłem po tylu miesiącach na Ogam :oO:

Kilka dni temu miarka się przebrała i postanowiłem dać deusowi ultimatum: biorę urlop a deus do piątku załatwia sprawy związane z Teamem i mną, albo odchodzę. Nie widzę swojej osoby w tym co kiedyś było prężnym projektem a obecnie ciężko to nawet jakkolwiek określić. Nastał piątek a zmian nie zauważyłem żadnych. Prywatne wiadomości dalej wisiały nietknięte od miesięcy, tematy wymagające interwencji dalej wisiały zamknięte lub przykryte warstwą kurzu. Ogam żył jak zawsze... nieskalany obecnością administracji.

Chciałbym podziękować za te kilka miesięcy współpracy Teamowi Ogam oraz w szczególności Wam graczom. To dla Was byłem tutaj J.Adminem, to dzięki Wam bawiłem się bardzo dobrze pełniąc swoją funkcję. Jednych poznałem bardziej, innych mniej... niektórym zalazłem za skórę ;) Takie obowiązki :) Nie czerpałem z tego żadnej korzyści poza przyjemnością która płyneła z pomocy Wam i pilnowania ładu pod nieobecność administratora. Z miesiąca na miesiąc wraz z problemami z komunikacją z deusem chęci były coraz mniejsze, irytacja graczy jak i moja narastała aż osiągneła poziom krytyczny.

Czy odchodzę na stałe? Pewnie Nie... może będę tu zaglądał, ale już nie jako członek teamu. Wszystko co robimy powinno dawać przyjemność, pełnienie tej funkcji przestało to robić więc czas odejść.

Chciałem napisać kilka słów o teamie i deusie, ale powstrzymam się od tego komentarza który mógłby pozostawić niesmak ;)

 

Życzę powodzenia reszcie Teamu i graczom  ;-)

IWNF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem dziś na SB, był najlepszym członkiem TEAM-u z jakim miałem przyjemność w tej grze. Zawsze kiedy kierowałem do niego jakąś wiadomość/pytanie miałem 100 % gwarancji, że otrzymam odpowiedź. Nie musiałem czekać tygodniami, miesiącami ani też nie byłem spławiany durnymi regułkami wyklepanymi na pamięć. W każdym temacie w jakim IWNF się wypowiadał można było przeczytać jego zdanie na dany temat bez zbędnego okazywania posiadanej władzy czy przewagi nad innymi użytkownikami. Każdy miał prawo do własnego zdania w granicach zdrowego rozsądku i zapisów regulaminu.

 

@deusx, takich ludzi powinieneś zapraszać do teamu i za wszelką cenę dążyć by chcieli w nim być jak najdłużej. Wtedy i ty byś miał mniej roboty z odwołaniami czy skargami a i gra lepiej by funkcjonowała. Zdecydowanie odejście IWNF jest twoją sromotną porażką jako administratora serwisu i przełożonego członków teamu. 

Edytowane przez Ba'al
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde szczerze mówiąc rozumiem rozgoryczenie administracji, bo sam bym się wkurzył, gdyby mnie mój przełożony olewał. Ale nie macie telefonów? Wymieńcie się numerami i komunikujcie w pilnych sprawach - niecierpiących zwłoki. Takie uciekanie trochę mi przypomina szczury, które uciekają z tonącego okrętu, który tak naprawdę idzie uratować, ale nie w pojedynkę. Ja się nie deklaruję do pomocy, bo nie mam na to czasu i się nie znam, ale wy jeśli macie czas i znacie się na tym, to może jednak warto wspomóc człowieka w trudnych chwilach oraz polepszyć komunikację między wami, dowiedzieć się co jest grane - czy projekt upadnie czy nie, itd.

 

IWNF, Catalist, Winiu przemyślcie moje słowa oraz swoje decyzje, bo serwer jest naprawdę godny uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki przełożony? przełożonego to możesz mieć w zarobkowej pracy, to zwykły [ciach] który naciąga Was na kasę, robi Was w [ciach] notorycznie a Wy mu za to jeszcze płacicie :D to jest jakaś komedia jak u Barei :) śmieszy mnie jeszcze ten I_WILL_never_[ciach] jestem w teamie... rezygnuję z teamu... :) jakiego [ciach] teamu? :) jak tu jeden [ciach] jest tym całym teamem :) ale nie można powiedzieć, że on jest [ciach] wręcz przeciwnie,[ciach] jesteście Wy.

 

A jak Wam się podoba "WIELI UPDATE" [ciach] to jakaś paranoja jest a ty deux [ciach][ciach][ciach]

 

 

10pkt za całokształt.

hhsnake0

Edytowane przez hhsnake0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SonGoku, widać, żeś tu nowy - na temat działań administracji (czy też raczej ich braku) to tu można epopeję napisać. Team banuje jak chce, najczęściej niewłaściwie lub według własnego widzimisię, odwoływanie się to droga przez mękę (już nie mówię o banach "bo tak chciałem, ale ci ściągnę, jak się odwołasz"), deus tradycyjnie obiecuje, że naprawi coś w tajemnicze "jutro, pojutrze, za 2 dni", ale kasę ciągnie. Sorry, panowie, ale dajecie mu nadal zarabiać, mimo iż ma was gdzieś: no to się męczcie, albo znajdźcie lepszy sposób spożytkowania gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam niektóre posty i zastanawiam się skąd takie silne powiązanie grania z wydawaniem pieniędzy? :D To już nie można grać bez pompowania kasy na astaty i inne?

 

Ciężko nie zgodzić się z @Fenrir ale nie sądzę by IWNF tak po prostu uciekał. Zwyczajnie to jest to co już nie raz mówiłem: Nikt poważny nie będzie się angażował w coś jeżeli jest olewany i traktowany jak powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak zaczynałeś grać na tym serwerze jako szary użytkownik. Twoje zdania przeważnie były wręcz odwrotne od moich i miałeś ambicje robić rzeczy zbędne(w moim mniemaniu) typu nowy skin do ogam. Nie przypadłeś mi do gustu, wręcz cię nie lubiłem. Jak pewnego razu zobaczyłem twój nick w kolorze to byłem zaskoczony. Jednak na te stanowisko bardzo dobrze się nadajesz. Nawet broniłeś Karola w ostatniej nagonce. Swoją drogą to już parę lat temu mówiłem, że Karol jest najgorszy bo na sucho regulamin patrzy bez indywidualnego podejścia dla graczy(spytaj nawet Daggera). Typu nowy gracz założył 2 konta bez czytania regulaminu fakt, ban na miesiąc. 

 

Szkoda, że złożyłeś rezygnację. Jeszcze możesz zmienić zdanie póki masz ten kolorek. 

 

Deusx dzwoń do Kichy może znalazł czas po paru latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde szczerze mówiąc rozumiem rozgoryczenie administracji, bo sam bym się wkurzył, gdyby mnie mój przełożony olewał. Ale nie macie telefonów? Wymieńcie się numerami i komunikujcie w pilnych sprawach - niecierpiących zwłoki. Takie uciekanie trochę mi przypomina szczury, które uciekają z tonącego okrętu, który tak naprawdę idzie uratować, ale nie w pojedynkę. Ja się nie deklaruję do pomocy, bo nie mam na to czasu i się nie znam, ale wy jeśli macie czas i znacie się na tym, to może jednak warto wspomóc człowieka w trudnych chwilach oraz polepszyć komunikację między wami, dowiedzieć się co jest grane - czy projekt upadnie czy nie, itd.

 

IWNF, Catalist, Winiu przemyślcie moje słowa oraz swoje decyzje, bo serwer jest naprawdę godny uwagi.

Tu kapitan pierwszy uciekł z tonącego okrętu jak Francesco Schettino ... teraz robi tylko pozory tymi niepotrzebnymi zmianami w grze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zacznę trochę bronić deusa, bo sam swojego czasu byłem administratorem czy moderatorem. Jak człowiek chodzi do szkoły (np. 1 czy 2 gimnazjum), to sprawę olewa. Później zaczyna mu zależeć na ocenach, żeby dostać się do lepszej szkoły. I tak sukcesywnie człowiekowi zaczyna czasu brakować, bo zależy mu na świecie realnym. Świat wirtualny to tylko zabawa. Myślicie, że deus zarabia kokosy na ogam? To odpowiedzcie sobie na pytanie ile mu kasy przelaliście na konto za astaty? A ile kosztuje utrzymanie kilku uniwersów oraz forum? Ile informatyk przeciętnie wyciąga na rękę? Uważacie, że deus na czysto zarabia co najmniej 100zł dziennie niezależnie od tego czy to świątek, piątek czy niedziela (po opłaceniu wszystkich serwerów)? Skąd taka pewność? jakieś wycieki?

 

Na 5 uni, na którym gram przeciętnie jest kilkanaście osób online - ja sam "zainwestowałem" 50zł w tą grę. Ile osób z tych kilkunastu zainwestowało więcej lub wcale? sądzę, że kilka.

 

Co do obietnic, to faktycznie nie powinien obiecywać, że coś zrobi zdając sobie sprawę z tego, że już wielokrotnie nawalił. Ale sam nieraz tak robiłem, że coś deklarowałem i się z tego nie wywiązałem (z przyczyn ode mnie niezależnych oraz z powodu "wypalenia się"). Róbta jak chceta, ale sądzę, że gdyby faktycznie ogam przynosił kokosy deusowi, to dawno podzieliłby się zyskami i jakimś stopniu opłacił moderatorów oraz administratorów - nawet symboliczną kwotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SonGoku wystarczy taki Kriss co przelewa sukcesywnie sporą ilość kasy.... ;)

 

Sam byłeś administratorem czy moderatorem? To nawet nie wiesz kim byłeś? xD

 

Powiem tak - jeżeli ktoś się zobowiązuje prowadzić serwer i pobiera z tego tytułu jakąkolwiek korzyść to jest zobligowany do utrzymania tego serwera - nie tylko z powodu obowiązku jaki na siebie nałożył ale chodźby z ludzkiej przyzwoitości... Jeżeli nie ma czasu na świat wirtualny to ok, nie ma sprawy - masz rację real ważniejszy ale to zamyka serwer i do widzenia. 

 

Mówisz, że też obiecywałeś i nie wywiązywałeś się z terminów? Nie powtarzaj tego ponownie bo to ani nie usprawiedliwienie Deus-a ani też nie przynosi Ci chluby.

Ja rozumiem czynniki niezależne ale to zdarzy się raz na jakiś czas a nie za każdym razem - no nie oszukujmy się.

 

Administrator by się podzielił zyskami? No proszę Cię... :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SonGoku naprawdę chyba nie wiesz ile niektórzy ludzie potrafią na astaty wydać na tym serwerze :P Jest wielu którzy nigdy astatów nie kupili (ja) ale jest kilku którzy utrzymuja cały serwer. Deus sobie mocno olewa. Wszyscy to wiedzą. Odkąd pamiętam tak było i nie widać żeby coś sie zmieniło. Przez 2-3 lata mojej gry tutaj (co prawda aktywność prawie równa 0 ale jednak) deusx wprowadził naprawde mało zmian/poprawek/updatów. Za to obietnic i terminów było duuuużo.

 

 

A do IWNF to ja ciebie nie lubiłem specjalnie. Ale starałeś się jakoś trzeba to docenić. Szkoda że odchodzisz. Może to bedzie początek jakiejś rewolucji w mysleniu deusx. Sam w to szczerze wątpie. Ale nadzieja zawsze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

@Sarius mam tą świadomość, że nie każdy mnie lubił i akceptuje to;) Starałem się robić swoje i to co uważam za słuszne by serwis się rozwijał. Nie każda moja decyzja przypadała każdemu do gustu, jest to zrozumiałe.

Ktoś wspomniał o słabej komunikacji z deusem? Były próby na różne sposoby. I przez telefon i przez forum/maila. Wszystkie zostały bez odpowiedzi. Nie można pracować jeśli przez miesiąc nie ma się kontaktu z administracją. Było mnóstwo afer/sprzeciwów/kłótni na forum w których musieliśmy reagować wg. własnego uznania gdyż nie mieliśmy żadnych instrukcji od administracji. Od wczoraj gdy napisałem deusowi smsa o odejściu. kontakt poprawił się znacząco. Jeszcze na odejście przekażę deusowi wytyczne co do projektów które miałem w planach więc mam nadzieję, że je zrealizuje a moje odejście coś zmieni i nastąpią zmiany na lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I_Will_Never_Forget

 

Było okey szkoda że opuszczasz to grono wydawałeś się jedyny któremu zależało ...no ale nikt nie lubi jak się z niego drwi więc nie dziwne że i Ty masz dość, powodzenia w realu i tyle :) Dron aka mg4 :) 

Edytowane przez mg4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.