Skocz do zawartości

Prezent Świąteczny + Zadanie 44 z ekonomii i infrastruktury


BeRnI

Rekomendowane odpowiedzi

Zadanie 44 z ekonomii i infrastruktury "Osiągnij podstawowe, dzienne wydobycie (bez geologa) wszystkich surowców z wszystkich planet co najmniej 25.000.000.000.000 w przeliczeniu na metal."

Aby wykonać ww zadanie musimy wybudować:
Kopalnia metalu: 21 x 73 poziom,
Kopalnia kryształu: 21 x 63 poziom,
Ekstraktor deuteru: 18 x 70 poziom oraz 3 x 71 poziom (Temperatura minimalna na planetach -99 stopni Celsjusza)
Po wybudowaniu ww budynków produkcja wszystkich surowców w przeliczeniu na metal wynosi 25 015 927 824 526 jednostek metalu (+/- 1000 jednostek; błąd zaokrąglania w moim kalkulatorze)
Wydobycie liczone jest bez resortu wydobycia i geologa.

Daje to nam za same kopalnie i ekstraktory deuteru bez innych budynków, badań, floty i obrony 69 401 661 983 794 punktów. (W przeliczeniu na deuter: 21 786 200 126 074 000 jednostek)
Jest to najtańsza możliwa wersja wykonania tego zadania!

Gracz morlog56 z uniwersum 8 posiada 49 651 794 797 766 punktów za wszystkie budynki tj. Kopalnia metalu, Kopalnia kryształu, Ekstraktor deuteru, Elektrownia słoneczna, Fabryka robotów, Fabryka nanitów, Stocznia, Magazyn metalu, Magazyn kryształu, Zbiornik deuteru, Laboratorium badawcze, Terraformer Silos rakietowy, Stacja księżycowa, Falanga czujników i Teleporter.
Więc pytam się jakim prawem ww gracz wykonał zadanie 44 z ekonomii i infrastruktury?

Odpowiedź jest prosta, morlog56 ma dalej aktywny prezent w postaci 250% podstawowego wydobycia.

Dzięki temu wykonał zadanie 44 oraz od ponad miesiąca w stosunku do mnie otrzymuje z tego "prezentu" 2 641 960 646 730 jednostek deuter dziennie więcej niż powinien!

Jego aktualne wydobycie surowców w przeliczeniu na deuter: 13.439.384.536.896 jednostek
Moje aktualne wydobycie surowców w przeliczeniu na dueter: 10 567 842 585 168 jednostek
Moje wydobycie gdybym miał nadal aktywny ten "prezent": 13 209 803 231 898 jednostek

Deus widzisz różnice?
Piszą tą wiadomość proszę o wyłączenie tego prezentu u graczy co go jeszcze mają aktywnego, o zwrot surowców dla graczy co przez ten błąd stracili oraz cofnięcie zadania 44 dla graczy co wykonali to zadanie nieuczciwie.

Edytowane przez BeRnI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby być uczciwym wobec samego zadania - zmniejszamy jego poziom do 20 kkkk, jednak nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy bonus był powodem jego zaliczania. Skrypt wydobycia jest rozdzielony na kilka stref i nie już tego (z pamięci jednak wydaje mi się że nie).

 

Co do samego wydobycia - postaram się odszukać jakiś ostatni back-up, gdzie było zaznaczone dodatkowe wydobycie, jednak wgranie wszystkiego z każdego dnia jest niemożliwe.

Oznacza to, że praktycznie niejesteśmy w stanie stwierdzić, kto i jak długo miał te wydobycie, ponieważ to był bonus "dodatkowy" i nie miał żadnego innego zaplecza, debuga, historii i innych.

 

Jednak chciałbym innym wynagrodzić bonus, którzy mieli inni tylko nie wiem do końca jak - proszę was tutaj o pomoc o pomysły. Może wg. waszej wiedzy uda się ustalić dokładne lub w miarę dokładne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Aby być uczciwym wobec samego zadania - zmniejszamy jego poziom do 20 kkkk, jednak nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy bonus był powodem jego zaliczania. Skrypt wydobycia jest rozdzielony na kilka stref i nie już tego (z pamięci jednak wydaje mi się że nie).

 

Dlatego wszystko rozpisałem, morlog56 zaliczły to zadanie dzięki dodatkowemu wydobyciu. Co do samego zadania rozsądnie będzie zmiejszyć wymagania do 20 kkkk.

 

 

 

 


Co do samego wydobycia - postaram się odszukać jakiś ostatni back-up, gdzie było zaznaczone dodatkowe wydobycie, jednak wgranie wszystkiego z każdego dnia jest niemożliwe.

Oznacza to, że praktycznie niejesteśmy w stanie stwierdzić, kto i jak długo miał te wydobycie, ponieważ to był bonus "dodatkowy" i nie miał żadnego innego zaplecza, debuga, historii i innych.

 

W takim razie prosze o przywrócenie wydobycia u wszystkich bez tego dodatkowego bonusu. W końcu mija drugi miesiąc odkąd niektórzy dzięki temu nają dadatkowe korzyści.

 

 

 

 


Jednak chciałbym innym wynagrodzić bonus, którzy mieli inni tylko nie wiem do końca jak - proszę was tutaj o pomoc o pomysły. Może wg. waszej wiedzy uda się ustalić dokładne lub w miarę dokładne dane.

 

Tutaj niech wypowiedzą się inni gracze co na tym stracili, między innymi Zdziś, który dostał bana właśnie poruszając ten temat! U niego dodatkowy bosun skończył się 7 dni przed podanym przez Ciebie terminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że dostają więcej surowca?

 

Bo wiem.

Dla przykładu morlog na uni8 ma w rekordach wydobycie w przeliczeniu na deuter 13 439 384 536 896. (Zaliczył ostatnie zadanie z ekonomii, jeszcze jak było 25 kkkk surowców w przeliczeniu na metal)

Moje aktualne wydobycie to 10 583 822 756 303 jednostek w przeliczeniu na deuter a z tego co pamiętam podczas tej promocji miałem ok 200 kkk deuteru mniej od niego.

Policzyłem sobie gdybym miał aktywny prezent w postaci 250% podstawowego wydobycia to miałbym 13 229 778 445 379 jednostek w przeliczeniu na deuter. (Właśnie ok 200 kkk deuteru)

Morlog dziennie dostaje prawie 3 kkkk deuteru więcej niż powinien 2 miesiąc :)

Sorry morlog, że na Twoim przykładzie ale chodzi mi o wskazanie niedbałości deusa...

 

Edit 1

Wydobycie jest z liczone z geologiem i resortem wydobycia.

Przez 2 miesiące jest to ok 180 kkkk deuteru więcej... więc sami odpowiedzcie sobie na pytanie czy jest to sprawiedliwe :)

Edytowane przez BeRnI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.