Skocz do zawartości

Wielki update - szczegóły i informacje


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Długi okres była cisza... przed wielką paczą zmian !

Pojawią się zadania, galaktyka będzie lepiej zabezpieczona, niektóre zakładki będą mieć poprawiony wygląd, mobilna wersja - dostępna nareszcie, system flot / acs - przepisany prawie w całości i wiele innych !

 

 

Była masa pracy, przez którą troszkę zaniedbałem forum oraz niektóre pytania i drobne sprawy - wszystko na rzecz owego update.

 

 

Z uwagi na fakt, że nie udało się wprowadzić update w wyznaczonym terminie, będę podawać następne (jak do tej pory) terminy z próbą wgrania wszystkiego na serwer.

Ostatnia nieudana próba z powodu drobnych błędów, które zostały wykryte podczas przenoszenia oraz przy eliminacji błędu z flotami wymyśliłem całkiem inny sposób techniczny do flot (loty, misje, lądowania, kolejność itd) - dlatego do 21 stycznia muszę mieć jeszcze czas na skończenie skryptu, ostatnie myślę już zmiany w kodzie oraz udostępnienie na uniwersach.

 

Bardzo przepraszam za 'pewne' terminy, mogłem od razu pisać próby, ponieważ takie obawy były przed pierwszym razem bardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzina 19:30, zachciało mi się srać, poszedłem prędzej do kibla , bo mowie o 20 wielkie BUM, wielkie zmiany, a jedyne co wyszło to moje g___o z tyłka , które obietnicami i terminami stało się tak luźne i śmierdzące, ze aż dupki nie szło  podetrzeć.

 

tyle w temacie , byłem widziałem, i kał oddałem.

 

Zapraszamy 7 stycznia o 20:00 na wgranie nowości na uniwersa.?

 

Ostrzeżenie za spam + niestosowne zachowanie.

IWNF

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, miałem w notatniku 8 styczeń, nie wiem czemu tutaj widniał 7 - tak czy inaczej wszystko jest już gotowe, potrzebuję jeszcze tylko parę osób które wykonają możliwie najwięcej ataków, transportów itd. na specjalnym serwerze (dostępny będzie od północy do 18:00 9 stycznia) aby sprawdzić system flot do końca.

Chciałbym aby był on wdrożony razem z innymi poprawkami, które również do niego się odnoszą, dlatego przełożę update na 9 styczeń na godzinę 20:00 (czyli 2 dni od daty na forum). Floty będą miały automatyczne odświeżanie i powiadomienie, dodatkowo zmiana jest też w podglądzie i bezsensu modyfikować dodatkowo podgląd aby usunąć te poprawki na czas testowania.

 

Chęte osoby - PW na forum
Podajcie login i hasło (na te dane będziecie zarejestowani na specjalnym serwerze).

Odpowiedź dostaniecie przed rozpoczęciem działania serwera specjalnego.

 

 

Jeszcze raz przepraszam za wprowadzanie w błąd, lecz zmian jest tyle, że musi wszystko ze sobą współgrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w programach i skryptach bywa, zostały wykryte drobne błędy w obliczaniu pierwszeństwa flot (misja zatrzymaj).

Przed atakiem ta musi być wywołana dwa razy, ponieważ inne floty wykonują w sumie 4 razy, natomiast w/w misja 5 razy.

 

Inne drobnostki są juz typowo techniczne, jednak modyfikacji uległa struktura bazy danych.

 

To bardzo ważne dla was, ponieważ zmusi nas do kolejnego przedłużenia. Powód?

 

Na aktywnej bazie danych nie możemy zmienić jej struktury, ponieważ zaawocuje to skasowanien danych (flot) . Procedura jest juz aktywna, rano powinno być gotowe konwertertowanie obecnej bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowy termin bez kolejnych niespodzianek:

 

PIątek, 16 stycznia 2015

Godzina 19:00 - 20:00

 

Problemy z grą w takcie update

2 restarty serwera, każdy wyłączy możliwość gry na około 2 minuty

 

Support aktywny

Do godziny 22:00 na bierzące zgłoszenia [dotyczy update]

 

Pytania i odpowiedzi

Do godziny 24:00 shoutbox online

 

Godzina od 19:00 - 2:00 (100% update)

Support aktywny do 3:00

Pytania i odpowiedzi: od 8 rano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Klika szczegółów - wczorajsza godzina - moja wina, lepiej nie wchodzić w szczegóły.

 

Za dosłownie parę momentów będzie nowa wersja, update jest stopniowy aby w wyniku walidacji nie było przypadkiem problemów z grą (i backup).

Czyli obecnie:

-nowy system obliczania flot - nie udało się odtworzyć żadnego z poprzednich błędów [jednak skrypt pod obciążeniem i setkami obliczeń wykaże się w praktyce]

-zabezpieczona galaktyka, każda planeta ma swój hash kod, który będzie się cyklicznie zmieniał (dlatego zapisywanie linków nie ma sensu, tym samym kombinowanie - przypominam że można zapisywać kordy, lecz skanować można wyłącznie z poziomu galaktyki).

-część poprawek wizualnych

-podgląd wzbogacony o automatyczne odświeżanie flot (guzik "odśwież" działa jak włącz - wyłącz, kto chce może powrócić do starego typu)

-niespodzianka/dodatek - automat jeżeli zmieni ilość flot wyda krótki dźwięk - to dla nas informacja że jakaś flota do nas podąża

 

Później (popołudnie / wieczór)
-zadania, dział strategia

-dalsza część poprawek wizualnych wraz z funkcją dynamicznego wczytywania

 

Jutro:

-wersja mobilna [zmiany wprowadzone przez ostatnie dni mają wpływ na całą strukturę, dotyczą one również mobilnej wersji która powinna lepiej działać na waszych urządzeniach. Mobilne ekrany są małe i przeładowania całych stron są uporczywe, minimalizując ten problem obsługa powinna stać się wygodniejsza, ponadto wygodny dostęp do podstawowych zakładek znacznie poprawki komfort.

-kilkanaście drobnych zmian, poprawek które dotyczą przeróżnych rzeczy

Dostępne dodatkowo tylko na Uniwersum T:
-dwa nowe systemy bojowe

-dostępne najciekawsze opcje zaproponowane przez użytkowników z działu pomysły

-w zależności od powodzenia, to co uznane będzie za konieczne do sprawdzenia przez was przed wprowadzeniem na uniwersa z obecnego zbioru.

-Nowy panel zarządzania grą [dostępne tylko dla operatorów] w tym zmiana dla użytkowników będzie w wysyłaniu wiadomości. Te, pisane do operatorów będą wyświetlana na zasadzie mini forum na dole strony. Po prostu zobaczymy co pisaliśmy i jaką dostaliśmy odpowiedź [i od kogo].

Każda wiadomość będzie miała swoje unikalne ID, dzięki czemu dla nas łatwiejsze będzie przekazywanie ich o ile zajdzie konieczność. Ponadto kontakt będzie wykraczał poza jednego operatora czy uniwersum - wiadomość będzie ogólna - do całego teamu, jeżeli odpowiedź nie będzie wymagała praw sgo na danym uni, możesz ją otrzymać od innej osoby. Część problemów zostanie szybciej rozwiązana.

System będzie inteligenty i powiadomi zawsze o jakiejkolwiek czynności przez użytkownika bądź innych wewnętrznych procedurach, które są monitorowane. Wspomnę również, że od dłuższego czasu bacznie zapisuje się w bazie danych stan IP waszych kont, każda zmiana wykraczająca poza określoną normę jest zapisywana każdorazowo, specjalne API umożliwia nam wykraczając poza skrypty php i inne określanie dokładnie danych. Nowością będzie skrypt, który wyświetli automatycznie podejrzane osoby, powiązane osoby [możliwością jest nawet geograficzne powiązanie logować z dowolnym zakresem, jednak to na razie wewnętrzne testy].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.