Skocz do zawartości

Zmiana zaokrąglania czasu budowy.


Alwego

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie wielu narzekań na bank, który to doprowadza do tego, że ludzie mogą w sekundę mega podstawkę zorganizować mam alternatywny i dość kontrowersyjny pomysł. Chodzi mianowicie o wydłużenie czasu budowy statków i obrony. Obecnie po osiągnięciu odpowiedniego poziomu nanitów, statki budują się w mniej jak pół sekundy i w efekcie system zaokrągla to do 0 sekund. Efekt jest taki, że nie ważne ile i czego wpiszemy, to zawsze będzie się to budować od ręki. Zmiana polegała by na tym, że czas budowy byłby zaokrąglany do 1 ms w górę. W efekcie, w ciągu jednej sekundy bylibyśmy w stanie wybudować tylko 1000 statków, co w ciągu godziny daje nam 3,6 mln na jednej planecie. Tak wiem, biorąc pod uwagę, że latamy mając po kilkaset miliardów statków to jest to mało. Chcąc zbudować jakąś flotę musielibyśmy budować na wielu planetach i to przez kilka godzin w ciągu dnia.

 

Przykładowo:

Budowa na 10 planetach przez 3 godziny dziennie pozwoli na zbudowanie 108 mln OW. Będzie to kosztowało ~2 bln deuteru a więc tylko część dobowego wydobycia lepszych graczy. ALE. Kto powiedział, że trzeba się ograniczyć do 10 planet i tylko 3 godzin? Biorąc 18 planet i budując przez 10 godzin dziennie zbudujemy 645 mln OW. Tak, wiem, dalej mało ;) Ale tylko wtedy, kiedy nagle chcemy postawić dużą flotę. Chcesz mieć dużą flotę? Pilnuj jej w czasie produkcji ;)

 

Taka zmiana spowoduje, że nawet topowi gracze, którzy obecnie są poza zasięgiem, a chcą dostawić floty, będą musieli "wystawić się". Będą musieli włączyć budowę na kilka godzin, i na wielu planetach będzie stała ich flota. ST z tego nie będzie, ale nawet słaby gracz będzie mógł pochwalić się, że zezłomował topkę ;)

 

Inna sprawa to obrona przed tymi, którzy już mają gigantyczną flotę. Topka wiedząc, że w czasie ataku nagle nie pojawi się kilka bilionów WRek zacznie o wiele śmielej latać i będzie im łatwiej pilnować, by nie powstała konkurencyjna duża flota, zdolna ich pokonać. 

 

Może było by technicznie wykonywalne, aby statki budowały się "w pakietach", czyli przykładowo pakiet 100 OW w ciągu jednej ms. Dalej uniemożliwia to wykonanie jakiejkolwiek podstawki, wymaga stopniowego i powolnego budowania floty ale pozwala już na postawienie naprawdę dużej floty w ciągu jednego popołudnia.

 

Generalnie idea pomysłu jest taka aby uniemożliwić robienie podstawek, oraz wymusić na graczach by trzymali trochę floty na planetach, by było na co latać. Największy sens by chyba miało na nowym uni (uni9), gdzie nie ma jeszcze flot gigantów. Dodatkowo astatowcy mieli by pod górkę bo mimo pełnych banków nie byli by w stanie na szybko zbudować floty - byli by na równi z innymi graczami.

 

A teraz linczujcie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko pomysł fajny ale jak trafisz 3 dziury na ekspedycjach to ile będziesz budował szperacze?

7 godzin ;)

 

Cenna uwaga i można to zaliczyć do dużych minusów pomysłu. Wymagało by to albo trzymania w zapasie szperaczy, albo czasowe zmniejszenie ilości szperaczy. Biorąc pod uwagę, że na pewnym etapie gry trafia się kilkanaście dziur tygodniowo (w ekstremalnych sytuacjach 20). Stocznia chodziła by pełną parą.

 

 

Ominąć to można zwiększając koszt statku i jego ładowność. Wtedy zamiast 150 mln wysyłalibyśmy np. 30 mln. Z racji zwiększenia kosztu, agresor po zezłomowaniu dalej miałby tyle samo złomu, my dzięki większej pojemności mielibyśmy tyle samo deuteru z ekspedycji (tak wiem, trzeba by też zmienić ilość deuteru przywożoną z ekspedycji a więc grzebać w skrypcie), ale czas odbudowy znacznie by się skrócił. To daleko idące modyfikacje, ale technicznie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linczu :troll: postaram się być grzeczny :P

 

Pomysł ma na celu ochronę dobrych graczy przed osobami (powszechnie nazywanymi astatowcami)

Boją się, że za chwilę powstanie stado WR i ich flota przepadnie.

Szczerze powiem, że tak było, tak jest i tak BĘDZIE :)

 

To jest speed ogam i wszystko jest szybkie.

A budowa floty przede wszystkim :)

 

Nie przejdzie to bo pierwszym problemem jest szperacz. Wprowadzając Twój pomysł stocznie będą wiecznie zapchane szperaczami i niczym więcej :)

 

Jestem na nie i to na 100% nie przejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to zmienić sposób budowy statków z budowania pojedynczego statku przez określony czas na budowanie określonej ilości statków przez pojedynczą sekundę.

Całą reszta np. ilość budowy szperaczy to już sobie można tak majtać w lewo i prawo jak tylko zapragniemy.

 

Wydaje mi się, że kiedyś to już proponowałem... ale postów czy privów nie widzę to nie wiem.. przyśniło mi się, czy przepadło przy jakiś przenosinach forum czy co... xP

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - wszystko się może budować tak jak sobie tego zażyczymy (ustalimy).

 

A kwestię realności wykonania czegoś takiego tylko deus może potwierdzić :P

Moim zdaniem to dla niego żadne wyzwanie ale nie wiadomo..

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.