Skocz do zawartości

I Drużynowy Turniej Flot - propozycja


spieriz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu wspominałem coś, że mam w planach turniej na święta.

Miałem to już dawno temu napisać, ale jakoś nie miałem czasu i mi się nie chciało. ;)

Obgadywałem to z dronkiem, ale zapomniałem o sprawie, a dzisiaj jak wrzucił swój post, to stwierdziłem, że i ja coś od siebie napiszę.

 

Turniej odbywa się na speed-uni, które będzie miało specjalne warunki.

 

1. Prędkość będzie taka jak na u8.

2. Parametry planet będą takie jak na u8.

3. Kolonizowanie będzie odbywało się na specjalnych zasadach:

3.1 Gracze będą mogli skolonizować 20 planet (tyle ile jest ich obecnie), jednak nie będą musieli ich rozbudowywać - skolonizowane planety będą miały już podstawowe budynki na sobie w momencie kolonizacji (czyli kopalnie na niewielkim poziomie, stocznia 12, nanity 10).

3.2 Do każdej planety będzie dołączany moon:

3.2.1 a) 3k z niewielkimi zabudowaniami, b) 5k bez żadnych zabudowań

3.2.2 Rodzaj moona (wersja A lub B) wybiera się w ustawieniach przed rozpoczęciem gry na koncie.

4. Gracze będą podzieleni na sojusze 4- lub 6- osobowe (do ustalenia). Proponuję dwie metody wyboru sojuszy. Metoda pierwsza: gracze są losowani do sojuszy przez system. Metoda druga: ja w konsultacji z kilkoma innymi osobami wybiorę liderów sojuszy, a oni w kolejności będą dobierać do siebie po jednym członku, aż do osiągnięcia limitu 4 lub 6 osób. W ten sposób gracze dobiorą się w najbardziej zrównoważony sposób i unikniemy sytuacji, w której w jednym sojuszu zgromadzi się kilku najlepszych flociarzy.

5. Reguły gry.

5.1 Gracze w momencie zarejestrowania konta będą mieli do dyspozycji w banku określoną ilość surowca, każdy gracz otrzyma go tyle samo. Można by też wprowadzić pewien czynnik losowy, i wybrana komputerowo jedna osoba z każdego sojuszu, otrzyma 2x więcej surowca niż standardowo.

5.2 Na serwerze nie będzie możliwości kupna surowców, floty oraz obrony. Najlepiej by było wyłączyć cały sklep, ale jeśli deusx będzie bardzo chciał mieć z tego jakiś zysk, to można tam zostawić opcję kupna badań oraz geologa.

5.3 Prowizja bankowa będzie wynosiła 0%.

5.4 Pierwsze 2 dni od momentu otwarcia rejestracji na uniwersum, będą dniami rozruchowymi - gracze będą się rejestrować, kolonizować, tworzyć sojusze i budować floty. Przez ten okres będą systemowo zablokowane misje agresywne (ze skanowaniem włącznie).

5.5 Na serwerze nie obowiązuje reguła bashu, zostanie zmieniona reguła pushu. Będzie można atakować gracza ile razy się chce (oczywiście w granicach rozsądku - spamowanie będzie karane), niszczyć moony w dowolnych ilościach, oraz transportować surowce w ilościach do 30.000.000.000.000 deuteru dziennie (10x więcej niż obecnie). Zabronione będzie natomiast posiadanie więcej niż jednego konta (całkowite wykluczenie gracza z rozgrywek, usunięcie konta i brak możliwości przystąpienia do sojuszu innego gracza w miejsce wykluczonego - sojusz ma o jedną osobę mniej za karę). Zabroniony będzie również spam, używanie wulgaryzmów i brak kultury.

5.6 Opcja urlopu będzie wyłączona. Wszelkie bany zostaną nałożone bez urlopu.

5.7 Sojusze walczą ze sobą wedle woli - każdy z każdym, mogą zawierać pakty, do nich zależy decyzja w sprawie strategii rozgrywki.

5.8 Rozgrywka będzie trwała od 10 do 14 dni (do ustalenia).

6. Zasady zwycięstwa

6.1 Wygrywa sojusz, który sumarycznie osiągnie największy % z wygranych walk.

6.2 Zostaną również wyróżnione pojedyncze osoby:

- najlepszy gracz sojuszu

- najlepsi trzej gracze całej rozgrywki

6.3 Nagrody ustala administrator

 

I jak ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Brawo ;) Poważnie.

Bardzo fajnie opisane, czytelnie, uni krótkoterminowe.

Może wypalić, tylko szef musi znaleźć czas i ludzi do pomocy. Jeśli powstałoby takie kilkunastodniowe uni i nie miałbym czasu na grę, mógłbym zająć się pilnowaniem tam porządku. Poczekamy na inne opinie i zobaczymy co gracze na to ;)

 

Edit:

Zmieniłbym jedynie opcje ze sklepem, skoro ma powstać uni i mają być nagrody dla wygranych, to niech serwis chociaż zarobi na utrzymanie serwerów. Może kupno surki/flot nie, ale prowizja, geolog już tak.

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem jakiś czas temu z tym do deusxa, mówił, że w dzień dałby radę to ogarnąć. :)

Jeśli stwierdzi, że jest już gotowy, mogę zacząć prowadzić zapisy. Chyba że administracja chce przejąć pałeczkę w tym turnieju, to wtedy ją odstąpię. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

spieriz w najbliższych dniach tego nie ogarniemy bo w planach jest świąteczny event i już są opóźnienia z realizacją. Dodatkowo są jeszcze inne sprawy związane z grą więc taki realny termin to chyba najwcześniej styczeń(a znając historie Ogam, to i czerwiec wchodzi w grę :D ). Ale do tego czasu można omówić wszystkie zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo ciekawy :)

Pilnuj go bo nawet fajny pomysł, może utknąć w "korku" :)

 

Ja bym jednak był za tym by sojusze były większe :)

Może nawet lepiej by było jak by były 4 frakcje ( np "północ" , "południe" , "wschód" , "zachód" ).

I aby tam było dużo więcej graczy np po 20. (albo podzieli się ilość osób na 4 i tyle ile wyjdzie, to tyle będzie w sojuszu)

 

Brak możliwości aby frakcje latały razem.

Każdy jest dla siebie wrogiem :)

 

No i dajcie zarobić szefowi :)

Jestem za wpisowym :)

 

 

Co do opieki, to z racji tego że ja nie mam czasu na latanie to pilnować będę mógł ;)

w sumie parę godzin dziennie tutaj jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


5.8 Rozgrywka będzie trwała od 10 do 14 dni (do ustalenia).

czy naprawde widzicie potrzeba płacenia za zabawe na 2 tygodnie? Wpisowe?? nie przesadzajmy...

prowizji ma nie być wiec nie widze potrzeby odpalać tez geologa na 2 tyg...dajmy spokuj z tymi astatami na tym jednym uni bo jaki ma mieć sens ten turniej skoro ma wygrać kasa ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

A jaki sens ma mieć uni które nie przynosi zysku właścicielowi? Nie oszukujmy się, gra jest stworzona nie tylko by dawać przyjemność graczom i ja to rozumiem.

Serwer kosztuje, domena kosztuje, pisanie skryptów kosztuje, poświęcony czas też ma swoją cenę. Ktoś poświęca czas by można było grać, praca jak każda inna a za każdą pracę należy się wynagrodzenie.

Opcja wpisowego odpada, ale jakieś opcje w sklepie bym zostawił by chociaż na ten serwer się uzbierało.

 

Kto będzie chciał to kupi astaty, tu nic nie ma na siłę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Ty w ogóle piszesz?!?! oświeć mnie prosze w czym się myle?...:

-serwer kosztuje...jaki serwer?!?!..wszystko ma sie odbywać na uni testowym które istnieje i jakos nie trzeba za nie płacic...

-A jaki sens ma mieć uni które nie przynosi zysku właścicielowi?- jakie uni?? to ma być jednorazowy event który rozegra się przez 2 tyg na uni testowym ktore istenieje..

-jaki sens ma robienie turnieju w ktorym ma wygrać kasa?!?! to ma być jak w temacie turniej druzynowy ktorego celem jest chyba wyłonienie najlepszego flociarza a nie dopompowanie astatami deusxa ( z całym szacunkiem)

 

Moze najlepiej niech sie wypowie spieriz czy takie było załozenie jego pomysłu...bo wydaje mi się IWNF ,ze poprostu mylisz tu pojęcia nowego uni a uni dla jednej(moze więcej) zabawy....

 

 

//tak, dla mnie jest to nowe eventowe uni a nie dwutygodniowa zabawa. Zresztą czy uni będzie ze sklepem czy nie zadecyduje deus, my możemy gdybać.

//IWNF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem na NIE. Jeżeli ktoś chce pograć flotą, niech sobie na matczynym uniwersum ja postawi.
Jeżeli już takowy turniej ma się odbyć. Muszą być dwa warunki, które według mnie taki uczestnik musi spełnić.
Pierwszy posiadać flotę na matczynym uniwersum o wartości co najmniej 300.000.000.000 (WARUNEK KONIECZNY)
Po drugie wygrana, która mają otrzymać zwycięscy ma być wypłacona WE FLOCIE! Nie w Astatach i nie w surowcach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się znajdzie ktoś na kogo można polecieć, ale nie w Tym rzecz - generalnie jeżeli chodzi o uni7 osiągaliśmy to co chcieliśmy, więc ten stan mi odpowiada :)
A co do samego konkursu uważam,że takie rozwiązanie, które przedstawiłem jest uczciwe i może kogoś zachęci do tego, żeby postawić nawet jakaś małą flotę i tym samym przypomni idea te gry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea tej gry zgubila sens w momencie powstania. Astatow ale rozumiem server kosztuje , patrz pierwsza wersja gry , smsem kupowales tylko inny podgląd wiadomości dzielil na kategorie skany wiadomości i brak reklam. Tutaj w sumie jest sens wstawienia minimum floty takiej jak piszesz by kwalifikować sie do turnieju w końcu w każdym turnieju jakies minimalne progii sa:) i nagroda fakt powiedzmy flota wartosci 200kkk deu czy tam jedno więcej K, by bylo wporz,o jak lud tak kocha ekonomie to niech z wujkiem w eurobiznesy zagra . Idea tej gry to rabuj niszcz i uciekaj

Edytowane przez Plazmator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieriz chyle czoła, pomysł rewelacyjny!

Wg mnie, nie powinno być w ogole sklepu, tylko i wyłącznie czysta gra.

IWNF niby powinien być tam sklep by sie zwrócił czas deusx'a by zrobić cały ten event, za serwer itd., ale patrząc na to z drugiej strony, super mega promocje co chwile na uni 8, aktualna cena w sklepie surowca wynosi 2.200.000.000.000, poprzedania cena wynosiła 2.000.000.000.000 i była to również promocja, co chwile informacje, za trzy dni kończy sie super promocja, wg mnie po zakończeniu promocji cena powinna wrócić do poprzedniego stanu czyli poniżej 2.000.000.000.000 a nie znów wzrastać. Konkurs w którym do wygrania 1000 astatów a wyniki po ilu dniach były? 4? Informacja powinna sie pojawić o 0:01 bądź też następnego dnia z rana po zagsięgowaniu pieniążków które poszły po 20 w niektórych bankach. Po raz trzeci i myśle ostatni WEDŁUG MNIE, Deusx nachapał sie tyle kasy, że powinien coś zrobić od siebie za DARMO, by pokazać że nie jesteśmy mu obojętni, że dzięki nam ma pieniądze, bo gdyby nie my sam musiałby sobie wysyłać sms'ki, niech odkupi swoje winy i lenistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Boski- Ty będziesz sam jako megalodon albo po prostu zostaniesz obserwatorem lub GO na tym uni  :troll: , skoro jesteś na nie : )

 

ps.

 

Ale to co to znaczy że lipa z tyn na święta ?? jeśli bd pomysł trafia do kolejki kolejnych pomysłów to na co się mamy produkować i liczyć na coś ze strony teamu ?? Deusx proszę Cię wiem że masz inne podejście pokaż kto tu rządzi .....i że Ci zależy 

Edytowane przez mg4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w  sumie  jaki  cel  mają  miec  te  turnieje jezeli  tak  to  prędkości   gry  powinny   zostać  zwiększone  w   zakresie  ekonomi   oraz   budowy  flot i  badań  przynajmniej  do  20% prędkości  wtedy to   miało sens.To  musi być  speed uniwersum   8%  prędkości  trochę  mało

Edytowane przez anidiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o czym Ty teraz mówisz. ;)

I proponuję, abyś przestał wstawiać 30 spacji między wyrazami i zaczął używać znaków interpunkcyjnych.

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o  zwiększenie wszystkich   parametrów  gry przynajmniej   0  20% gry   czyli   budowy   budynków czasu  badania  i  tworzenia  floty  oraz  przeloty  statków  miedzy planetami . Tak  zeby  szybciej   sie  odbudowywać  i dalej walczyc. Przy obecnej  prędkości  8%  predkości  gry  nie   widzę za  bardzo  sensu wprowadzania  turniejów

Edytowane przez anidiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.