Skocz do zawartości

Sens ograniczeń bash.


Skuzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawia mnie sens ograniczeń typu bash w ogam. Na ogame miało to jakiś sens, ale tu?

 

§5 Bash

1. Zabrania się ataków na administrację, SGO, GO oraz osoby wyróżnione symbolem GT w galaktyce. Osoby te nie prowadzą czynnej gry.
2. Maksymalnie dopuszcza się 6 agresywnych misji na jedną planetę oraz 6 agresywnych misji na dany księżyc w ciągu doby. Zasada ta nie dotyczy ataków na konta nieaktywne ponad 7 dni.
2.1. Łącznie dopuszcza się 20 ataków na użytkownika oraz maksymalnie można zniszczyć 4 księżyce graczowi w ciągu doby.
3. Przekroczenie wyżej opisanych limitów jest traktowane jako bash.
4. Bash nie dotyczy:
1) Ataku rakietowego;
2) Zestrzelenia sond szpiegowskich;
3) Wysłania pojedynczego statku z misja "Napadaj" w celu utworzenia Pola Zniszczeń;
4) Prób moonowych (wielokrotnych (umówionych) ataków użytkownika w celu zniszczenia floty, dzięki czemu ma powstać księżyc).
5. Przez bash należy także rozumieć wysłanie FS (długo lecącej floty) na aktywnego gracza, w celu uniemożliwienia mu wykonywania czynności.
6. Skanowanie planety/księżyca użytkownika (sondą szpiegowską) na czas mniejszy albo równy jednej sekundzie przed dolotem floty z misją agresywną jest również traktowane jako bash.

 

1. Jest skrypt blokujący ataki na w/w konta, zastosować go i mieć z głowy.

2. Nie widzę tutaj nic co mogłoby być złe, wyłączając jedynie możliwość spamu, ale pod spam mamy punkt.

5. Jak najbardziej popieram ten punkt.

6. Z tego co pamiętam(mogę się mylić) było to traktowane jako coś typu antylag na serwerze. Czy dalej jest to potrzebne? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OGame to nie miało żadnego sensu ze względu na długość lotu, wykonanie tak wielu ataków było prawie niemożliwe.

Tutaj możesz wykonać i 200 ataków na jednego gracza.

Myślę, że celem tej reguły jest coś w stylu ochrony słabego gracza.

Jak dostaniesz 20 ataków dziennie od jednego gracza to jeszcze aż tak źle nie jest. Ale jak ktoś chce się zemścić i dostaniesz po 200 ataków na dzień, tak, że nawet satelit odbudować nie zdążysz, to przestaniesz grać po 2 dniach. Ja właśnie z tego powodu opuściłem oryginalne ogame, bo pewien gracz nie dał mi się odbudować, codziennie po kilka ataków na mnie słał, ledwo coś wydobyłem to już traciłem.

 

Jestem za pozostawieniem reguły bash w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.