Skocz do zawartości

Gra - "Prawdziwy Łowca" - Propozycja


hhsnake0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę zaproponować wam wszystkim nową grę pt. "Prawdziwy Łowca"

Chcę aby ta gra rozruszała trochę wasze sondy szpiegowskie i umiejętności ataku.

Gra będzie prowadzona na każdym uniwerum oddzielnie jednak klasyfikacja będzie sumowana ze wszystkich uni jednocześnie ale o tym w dalszej części mojej propozycji.

 

Widomo, że gra aby przyciągała graczy musi mieć ATRAKCYJNE nagrody w postaci astatów.

 

Proponuję wam grę, która wymaga dużej ilości skanów, dobrej umiejętności korzystania z symulatorów i odrobiny szczęścia :)

 

Tak więc konkrety:

 

 

Administracia (bądź osoba do tego wyznaczona) na każdym uniwerusm wybiera gracza gracza ("i' lub "iI"),

któremu "daje" flotę.

Dokładnie chodzi o to by gracz "i" lub "iI" otzrymał niewielką flotę, którą gracz musi wytropić i zniszczyć.

Jednak samo zniszczenie nie daje nic :) bo flota, którą posiada nasza "zwierzyna" na kazdym uni jest identycza.

 

Osoba, która znajdzie cel i go zniszczy musi użyć do tego celu takiej floty, która jest w stanie zniszczyć dany cel bez strat.

Każde uniwersum ma za zadanie zniszczyć cel i użyć do tego jak najmniejszej ilości statków.

Daną rundę wygrywa ten gracz który:

 

  • Znajdzie i zniszczy flotę
  • Zniszczy flotę wroga najmniejszą ilością statków
  • wygra bitwę bez start
  • zmieści się w czasie aby zniszczyć daną flotę w danej rundzie i zamieści RW na forum w odpowiednim dziale

 

Po przeanalizowaniu wysztkich starć, osoba prowadząca wyłonić musi osobę która wygrała daną turę jak i również osoby które zajeły 2 i 3 miejsce.

 

Po każdej rundzie przypisywane są punkty za zajęte miejsca:

 

  • 1 miejsce - 9pkt
  • 2 miejsce - 6pkt
  • 3 miejsce - 4 pkt

Rund przewiduję ok 30 a czas prowadzenia konkursu ok 2-3 miesięcy.

Jest to długi czas jednak konkurs będzie dobrze nagradzany :)

Po zakończeniu przewidzianej ilości rund wyłaniane jest 5 najlepszych osób (z rankingu zabawy), które startują w rundzie finałowej gdzie, każdy z graczy ma za zadadnie wyszukać jak najszybciej floty, która jest pod danego gracza lossowana.

 

NP:

 

Gracz xxx: musi odszukać floty 14lm, 23OW , 41 GSów, 1 szperacz

Gracz yyy musi odszukać floty 4lm, 21OW , 22 GSów, 3 szperacz

Gracz zzz musi odszukać floty 11lm, 11OW , 12 GSów, 3 szperacz

itd

 

kto najszybciej odnajdzie swoja flotę i ją zniszczy wygrywa.

ALE PAMIĘTAJCIE, JAK KTOŚ WAM ZNISZCZY FLOTĘ TO NIC NIE WYGRACIE

Chyba, że ktoś wam pomoże i będzie szukał z wami celu :)

 

 

Co do nagrody ja to widzę jakoś tak :)

 

  • 1 miejsce - 2000 astatów
  • 2 miejsce - 1200 astatów
  • 3 miejsce - 700 astatów
  • 4 miejsce - 300 astatów
  • 5 miejsce - 100 astatów

 

Z góry przepraszam za literówki, jestem w pracy i trochę się śpieszyłem :)

Czekam na wasze opinie :)

Czy wam się podoba czy też nie, no i co byście w tym zmienili :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z remisami? Może się zdarzyć, że 3 osoby będą miały po np. 15 pkt.

 

Czy ilość statków dotyczy dosłownie ilości? W takim układzie oczywistym wyborem są GŚ / Aurory. Żadnych tu umiejętności symulacji nie będzie trzeba.

 

Co do reguły, że ktoś nam może tę flotę sprzątnąć w finale, zapewne wredne trolle chętnie je skoszą, co by rywal na uni nie wygrał. W najgorszym razie nikt nie wygra ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl super - jednak jakos trzeba to ujednolicic. Chodzi mi dokladnie o to zeby gracz slabszy w punktacji mial takie same szanse co Ci z czolowki, wiec moim zdaniem nie moze byc kryterium najmniejszej ilosci statkow bo techy (ktore maja tu najwieksze znaczenie) graczy lepszych nie dadza szans tym slabszym.

 

Ja bym raczej poszedl w strone ilosci znalezionych flot - ktos znajdzie - zamieszcza RW - generacja nowej floty u innego gracza i zabawa od poczatku.

Edytowane przez Sopelma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co z remisami? Może się zdarzyć, że 3 osoby będą miały po np. 15 pkt.

 

5 pierwszych osób wchodzi do finału.

Jeśli będzie tak, że będą 2 osoby będą pierwsze, na drugim miejscu 1 osoba i na 3 miejscu 2 osoby to właśnie te osoby wchodzą do finału.

 

 

 


Czy ilość statków dotyczy dosłownie ilości? W takim układzie oczywistym wyborem są GŚ / Aurory. Żadnych tu umiejętności symulacji nie będzie trzeba.

 

Chodzi o floty po przeliczeniu na deuter.

 


Co do reguły, że ktoś nam może tę flotę sprzątnąć w finale, zapewne wredne trolle chętnie je skoszą, co by rywal na uni nie wygrał. W najgorszym razie nikt nie wygra ;]

 

A to jest właśnie pole do popisu dla ludzi co ciągle atakują administrację ;)

niech się w taki sposób wyżyją :)

 

To może być najciekawszy moment całej zabawy :)

coś czuję, że będzie gorąco :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl super - jednak jakos trzeba to ujednolicic. Chodzi mi dokladnie o to zeby gracz slabszy w punktacji mial takie same szanse co Ci z czolowki, wiec moim zdaniem nie moze byc kryterium najmniejszej ilosci statkow bo techy (ktore maja tu najwieksze znaczenie) graczy lepszych nie dadza szans tym slabszym.

 

Ja bym raczej poszedl w strone ilosci znalezionych flot - ktos znajdzie - zamieszcza RW - generacja nowej floty u innego gracza i zabawa od poczatku.

 

Tu chodzi o czas. Fakt lepsi mają łatwiej, ale nie zawsze lepszy znajdzie pierwszy flotę ;)

Na każdym uniwersum jest tylko 1 flota tak więc może się okazać, że top 500 będzie zdobywał punkty :)

 

tutaj jest to minimalna przewaga :)

Edytowane przez hhsnake0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam też na opinię innych graczy + osób, które zarządzają grą (czyt. deusx) 

Może, ktoś jeszcze widzi jakieś ciekawe rozwiązania do w/w pomysłu tak aby ta gra miała moc i cieszyła sie bardzo dużym zainteresowaniem bo tylko wtedy ma to sens.

 

Czekam z zaciekawieniem na wasze pomysły ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Będzie niestety krytycznie... jako osoba która z prowadzeniem konkursów jak i grą ma sporo wspólnego.

Jak dla mnie za dużo roboty, udziwnień. W teorii można pisać bajki, rzeczywistość sprowadza na ziemię.

Nie oczekujcie rzeczy które nie mają bytu, ja po przeczytaniu pierwszych zdań pomyślałem ,,ciekawe kto to będzie prowadził" oraz ,,kto będzie grał w to kilka miesięcy". Tworzycie sobie wizje utopijnego konkursu, a później następuje zderzenie z rzeczywistością i jęki, bo czegoś się nie dało zrobić, bo po miesiącu nikt już nie rywalizuje, bo ktoś nie dotrzymał terminów. Nie sądze, żeby deus miał czas na dodawanie statków i zabawe w gierki, a w tej grze potrzebna jest punktualność i sumienność. ZwZ w teori też wygląda wspaniale ;)

 

Od jakiegoś czasu omawiam z deusem pewien podobny konkurs w grze, lecz mniej skomplikowany. Jeśli wszystko się uda, będzie niebawem notka o nim.

 

Oczywiście za pomysł plus lecz moim zdaniem nie ma co nastawiać się na realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


Z naszej strony nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego eventu, oczywiście po ustaleniu szczegółów.

 

Trochę czekałem na Twoją odpowiedź w tym temacie :)

 

Deusx powiedz mi jak możemy omówić w/w szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.