Skocz do zawartości

Tryt a Push


destiny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie przede wszystkim do Administracji. Chodzi o tryt i handel nim w obecnych czasach, mianowicie jak już się dowiedziałem zabronione jest wymienianie się trytem dla zrobienia zadania w przeciągu 5 minut. Ale w takim razie po upływie jakiego czasu mogę odsprzedać tryt do tej samej osoby? Po 1 dniu 5 dniach miesiącu? czy nigdy nie mogę już tej osobie sprzedać trytu ponownie bo dostane bana?

Niech w końcu ktoś ogarnie ten temat bo teraz jest strach kupować i sprzedawać tryt bo nie wiadomo kiedy się bana dostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to obie strony odnoszą korzyści, po pierwsze jest to zwykła wymiana trytu na deuter i nikogo nie powinno interesować po co komu ten tryt czy deuter (zrobienie zadania to dodatkowa rzecz), a po drugie obie strony wychodzą na zero po tych transakcjach, więc również nie widze problemu. W wyniku giełdy trytów zmieniło się wiele rzeczy i powinno się zmienić regulamin aby nie było takich problemów i pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


po drugie obie strony wychodzą na zero po tych transakcjach, więc również nie widze problemu. W wyniku giełdy trytów zmieniło się wiele rzeczy i powinno się zmienić regulamin aby nie było takich problemów i pytań.

 

Jedna strona zdobywa tryt "za darmo", a jest on surowcem, który można wymienić na deuter. Czyli można by zmienić treść zadania na "uzbieraj 200 bln deu". Rozwiązanie jest banalnie proste - rozróżnić deuter kupiony od zdobytego.

Zrobić licznik zliczający tylko tryt z ekspedycji, a nie aktualnie posiadany na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np nie rozumiem, dlaczego kupując tryt za przykladowo 350kk a sprzedając za 500kk łamię regulamin. Jak sama nazwa wskazuje jest to HANDEL I GIEŁDA, więc mam prawo "taniej kupić, drożej sprzedać", gdyz jest to podstawą handlu. Mam prawo zarabiac skupując tryt po niższej cenie, gdyż mam nadwyżkę surowca, a ktoś go potrzebuje, a następnie z tego tytułu sprzedać drożej innej osobie, bądź nawet tej samej jeśli będzie tego potrzebowała. Tak jak w normalnym życiu, ktoś potrzebuje pieniędzy to sprzedaje taniej samochód, bo szybciej znajdzie kupca. Potem jak już odłoży pieniądze to kupuje taki sam...

 

Zaraz pewnie ktoś to podsumuje "można by było pushować konta". No i trudno. Było nie wprowadzać możliwosci handlu trytem, tylko ograniczyć to do jednego konta skoro są takie problemy i potem śmieszne sytuacje w których gracze są banowani za darmo, bo "mogli pushować", właśnie - mogli a nie musieli.

Swoją drogą jak ktoś chce to i tak znajdzie sposób, zeby z konta na konto surowce przesłać. Chociażby przesyłając legalnie 3bln dziennie...

 

Nie oszukujmy się, jak tu pushować na dużą skale, posiadając nawet dwa czy trzy konta. Niech mają nawet eko, które jest średnio wydajne w stosunku do czasu, wysyłając 20 ekspedycji moge mieć dzienne wydobycie.

Wysyłać ekspedycje na kilku kontach? Powodzenia...

 

Zresztą kary za push też są śmieszne. Ban na dożywocie - tak na pewno nie zyskacie graczy a co za tym idzie pieniędzy. Już sporo osób tak poszło stąd. Potem marudzenie, że wieje nudą na serwie i łączenie serwów. Zróbcie jakieś normalne kary. Za oszukiwanie w skarbówce nikt nie idzie na dożywocie, przeważnie jest to grzywna. Jak ktoś zapushował 300 bln surowca to zabierzcie mu 450 albo 600 (o ile udowodnicie). Jak nie ma w banku to na minus... Zmusicie wtedy do demontowania bunkrów czy flot, bo na paliwo na fs nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tak :

 

skoro giełda , handel itp to kogo boli to że skupie sobie tryt do zadania ?? a następnie go odsprzedam ??? przykład 

 

kupiłem od XXX po 700kk za jednostkę (ktos wystawił nawet nie kolega poprostu stoi kupuje) zrobiłem zadanie nie potrzebuje trytu wystawiam za tyle samo i los chce że kolega włączył zadanie chce skrócić i odkupił 

 

według was = BAN  dla mnie = dobry interes  

 

ja kupiłem koleś odkupił obydwoje jesteśmy na 0 (kogo obchodzi moje zadanie ) 

 

a kolejna rzecz ja nie mogę panować nad tym kto  okupuje tryt  wiec dlaczego kara ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie obchodzi, moja sprawa dlaczego ;]

Zadanie mówi - uzbieraj tryt, a nie deuter na tryt i pod tym kątem powinno być sprawdzane.

 

Giełda weszła później niż zadania, więc zakładaliśmy, że tryt na koncie mógł się znaleźć tylko z ekspedycji. Warunek zadania się zmodyfikuje i nie trzeba ruszać regulaminu ani giełdy.

 

Oczywiście bany za takie akcje są dość dziwne ale jakby nie patrzeć słuszne, bo jedno konto dostaje darmowy zysk.

Coś jak gdyby kumpel mi pożyczył surkę, ja sobie walne kilka ST i mu oddam. Zgaduję, że większość by się awanturowała, gdyby ktoś taki zafundował wam złoma.

I tak samo działają astaty - ktoś ma grubszy portfel to sobie kupi surkę i cóż.. wszystkim to przeszkadza.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że tutaj Neriel mówimy o 2 czy 3 zadaniach które żeby wykonać trzeba badać ekspedycje  a zajmuje to troszkę czasu 

 

kolejna sprawa po giełdzie wlazło jeszcze skracanie badań +10 dni dlatego też myślę że pożyczka trytu (zakup i odsprzedanie) nie jest aż takim bólem dla graczy ...

 

 

kolejna sprawa macie zamiar kontrolować na co wydałem tryt ? mogłem go kupić  od Ciebie po 700 kk dziś i za tydzień mogłeś go odkupić ponieważ miałeś taka potrzebę jak udowodnić tu że nie zrobiłeś tego celowo ???

Edytowane przez yukari21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, można udowodnić, że pożyczkobiorca chciał obejść wymóg uzbierania trytu ale pożyczkodawca oczywiście nie wie komu sprzedaje, więc MOŻE być niewinny.

Problem stanowi te "może" i cóż zrobić - banować niewinnych, czy uniewinniać winnych?

Żadna opcja nie jest dobra. Oczywiście gracze będą chcieli uniewinnienia ale administracja wybierze trzymanie porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, może jeszcze zaostrzymy regulamin :D

Banujmy za farmienie, bo przecież konto MOŻE być tej samej osoby, logującej się w innym miejscu.

Banujmy za złomowanie, bo przecież to MOŻE być wystawiona flota, nigdy nic nie wiadomo.

Banujmy tak jak Neriel napisał za sprzedawanie i kupywanie trytu, bo jedna ze stron mogła kupić go w celu wykonania zadania.

 

I znajdzie sie jeszcze kilka innych rzeczy za które też można zbanować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.