Skocz do zawartości

Zajście z udziałem Straży Miejskiej w Szczecinku


Gość karaluch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wiecie, że ostatnio jest afera związana z zajściem jakie miało miejsce w Szczecinku.

Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat. Co o tym wszystkim sądzicie ?

 

 

 

Mój komentarz jest taki:

" Strażnik który dopuścił się tych czynów, powinien mieć przekwalifikowanie czynu na Art. 246 kk, Art. 158. KK, oraz Art 231 KK. A pozostali strażnicy Art. 162. KK. Oczywiście, Wszyscy trzej powinni odpowiadać również z Art. 233. KK (notatka służbowa interwencji). Do tego sam komendant powinien ponieść odpowiedzialność karną, za ukrywanie śladów przestępstwa - o zajściu wiedział dużo wcześniej, niż sprawa została nagłośniona w prasie/TV.
Jak Ci Wszyscy ludzie poniosą pełną odpowiedzialność, dopiero będę czuł się bezpiecznie, a i będzie to znak dla innych bandytów z służb mundurowych, że na przemoc w demokratycznym państwie, nie ma miejsca.
Dziw bierze, że podjęto jakieś kroki, dopiero po upublicznieniu nagrania z zajścia (data zajścia to początek października). Teraz każdy obywatel wie, jak działa polskie prawo.
Cała ta interwencja była bezprawna. Była 20ta (cisz nocna od 22ej), ludzie nie byli pijani, odurzeni, nie było przy nich alkoholu. Jakim prawem SM dokonała interwencji ? Ile zeznań, oświadczeń, protokołów posiada dana SM, a uzyskała w sposób pokazany na filmie ?

Media z dnia nadzień zwiększają informację na temat liczby interwencji w sprawie poszkodowanego - teraz jest już ponad 60 (zaczęła się od 40). Pikanterii dodaje fakt, iż strażnik miejski który pobił chłopaka jest nauczycielem Taekwondo w Bornym Sulinowie. Zapewne otrzymuje również pieniądze od Państwa (podatników) na udział w zawodach.
Ciekawe ile czasu minie i będzie ludziom zabierana wszelka elektronika podczas interwencji...

Powoli informacja o całym zajściu znika z Google news (jest coraz mniej odnośników do artykułów, lub są one nieaktualne). A coraz więcej ludzi mówi, że 20latkowi się należało bo... 
Gratuluję polskiemu wymiarowi sprawiedliwości."

 

A co Wy myślicie o całej sprawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym bronił SM, ale słyszałem tu i ówdzie, że gościu ostro ich prowokował, a teksty "niech mnie pan nie dusi" były wykrzykiwane pod filmik, który kręcił kolega. Zatem moim zdaniem obie strony są tutaj winne. Oczywiście funkcjonariusze powinni otrzymać kare za takie zachowanie w postaci dyscyplinarnego zwolnienia i nie tylko (tutaj sie nie wypowiadam, bo nie mam pojęcia jakie konsekwencje się należą a jakie nie).

 

Generalnie rzecz biorąc Straż Miejska powinna zajmować się zgarnianiem osób źle parkujących, wlepianiu mandatów ludziom wyprowadzającym psy które robią nam pod nogi oraz patrolowaniu miast szczególnie wieczorami, bo to co się dzieje czasem u mnie to przechodzi ludzkie pojęcie, strach do sklepu wstąpić...

Mnie osobiście czeka rozprawa sądowa ze strażą za fotoradar który został postawiony w troche zły sposób.

1. Naprzeciwk metalowych barierek.

2. Za blisko znaku "uwaga fotoradar" oraz "teren zabudowany" - chamy stały jakieś 20-30m za znakiem, gdzie powinni zachować odstęp przynajmniej 100m.

 

Ciekawi mnie jedna kwestia, jeżeli straż miejska wsadzi mi mandat za wycieraczke, to czy na prawdę musze go płacić?

Nie ma tam mojego podpisu, kartki można nie zauważyć lub może zostać zwiana przez np. wiatr.

Mam kolegę który od 2 lat podciera się tymi mandatami i nic jeszcze mu nie zrobili z tego tytułu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym bronił SM, ale słyszałem tu i ówdzie, że gościu ostro ich prowokował, a teksty "niech mnie pan nie dusi" były wykrzykiwane pod filmik, który kręcił kolega. Zatem moim zdaniem obie strony są tutaj winne. Oczywiście funkcjonariusze powinni otrzymać kare za takie zachowanie w postaci dyscyplinarnego zwolnienia i nie tylko (tutaj sie nie wypowiadam, bo nie mam pojęcia jakie konsekwencje się należą a jakie nie).

 

Generalnie rzecz biorąc Straż Miejska powinna zajmować się zgarnianiem osób źle parkujących, wlepianiu mandatów ludziom wyprowadzającym psy które robią nam pod nogi oraz patrolowaniu miast szczególnie wieczorami, bo to co się dzieje czasem u mnie to przechodzi ludzkie pojęcie, strach do sklepu wstąpić...

Mnie osobiście czeka rozprawa sądowa ze strażą za fotoradar który został postawiony w troche zły sposób.

1. Naprzeciwk metalowych barierek.

2. Za blisko znaku "uwaga fotoradar" oraz "teren zabudowany" - chamy stały jakieś 20-30m za znakiem, gdzie powinni zachować odstęp przynajmniej 100m.

 

Ciekawi mnie jedna kwestia, jeżeli straż miejska wsadzi mi mandat za wycieraczke, to czy na prawdę musze go płacić?

Nie ma tam mojego podpisu, kartki można nie zauważyć lub może zostać zwiana przez np. wiatr.

Mam kolegę który od 2 lat podciera się tymi mandatami i nic jeszcze mu nie zrobili z tego tytułu...

Nie ma znaczenia co krzyczał gościu im nie wolno Ciebie tknąć, mogą zamknąć i za obrazę pozwać, filmik daje do myślenia ja np. nauczony przykrymi doświadczeniami, a przede wszystkim faktem iż nie zawsze wszystko jestem w stanie wychwycić wchodząc z niemowlakiem do lekarza włączam po prostu nagrywanie a że mam w tel 4 mikrofony sprawdza sie to w 100%. Niestety przy ostatnim starciu z Panią okulistką gdzie kazała mi czekać z 2 tygodniowym dzieckiem prawie 2h nie włączyłem nagrywania, a by dostała po ryju jednym tekstem i by nie wywyższała siebie niczym vladimir pozycji rosji na świecie. Oczywiście to działa w 2 strony, ale ja już nauczony przykrymi doświadczeniami zastanowiam sie kilka razy zanim coś powiem do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.