Skocz do zawartości

UNI 5 Zadania


PomocnikGT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość I_Will_Never_Forget

Myślę, że nowe zadania przydałyby się nie tylko na u5.

Problemem jest to aby wymyślić takie zadania by dawały one jakąś wiedzę, uczyły czegoś a nie były tylko sposobem na zdobycie surowców.

Oczywiście popieram pomysł, zobaczymy co Administrator na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie które zadania są naprawdę super

np

- zrób planętę min 480 pól...... ciekawe po co?

- zrób nanity na 22 lev i roboty na 30 lev .... jw

- zrób 600 lev laboratorium .. 700 lev..... jw

- zrób 21 lev MSBN... no żeby 20 lev to zrozumiałe, ale po co 21? żeby połączyć 22 planety?

 

m.in. te zadania dają "wiedzę" graczom nowym. W moich poprzednich sojuszach w których byłem głównie padały pytania o zadania, planety i korelacje między nimi. Więc Twój teks I_W_N_F jest jak najbardziej na miejscu. Z tym że zadania obecne wprowadzają wręcz w błąd.

 

Powinny być takei zadania np

1. Wybuduj 500k UT i zfarm 10 osób z top 150

2. Wybuduj 2kk UT i wyślij nie widzialną dla falangi misję (FS) z mona na mona na stacjonuj na min 12 godzin

3. Przeszpieguj w ciagu godziny conajmniej 100 planet w gali minimum 20 graczy.

4. Postaw minimum 5 planet z temperaturą min -50 -10 i conajmniej 270 polami w celu zwiększenia wydobycia deuteru

5. Postaw obronę na wszystkich swoich planetach mimimum 2kk wr i 0,5kk pr

... itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

darbryza zadania jak najbardziej ciekawe tylko ilosci bym zwiekszyl, bo budowa 2kk wr to chwila, tak samo z UT. Ale na pewno w dobrym kierunku :)

 

Dałbym gałąź np. ,,Farmienie"

A tam np:

-sfarm w ciągu 24h 10 planet.

-sfarm w ciągu 24h 50 planet.

-sfarm w ciągu 24h 100 planet

-sfarm w ciągu 24h 250 planet

-sfarm w jednym ataku równowartość 1kkkk deuteru

-sfarm w jednym ataku równowartość 2kkkk deuteru

-sfarm w jednym ataku równowartość 5kkkk deuteru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 MSBN łączy 21 planet, a co do reszty... no na co komu labki, przecież na każdej planecie 12 styknie.. ;D

To nie są praktyczne zadania, są zrobione na siłę z powodu tematów takich jak ten - więcej i więcej zadań.

W końcu porobiły się co niektóre bezsensowne aby tylko coś nowego było.

 

Przypomnę propozycję zadań wielokrotnego wykonania.

http://forum.ogam.online/topic/18745-zadania-z-moonami/?p=127492

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 MSBN łączy 21 planet, a co do reszty... no na co komu labki, przecież na każdej planecie 12 styknie.. ;D

To nie są praktyczne zadania, są zrobione na siłę z powodu tematów takich jak ten - więcej i więcej zadań.

W końcu porobiły się co niektóre bezsensowne aby tylko coś nowego było.

 

Bezsensowne już były na początku a nie się zrobiły.

1 level MSBN łaczy 2 planety

....

itd

a 20 łączy 21 planet

 

darbryza zadania jak najbardziej ciekawe tylko ilosci bym zwiekszyl, bo budowa 2kk wr to chwila, tak samo z UT. Ale na pewno w dobrym kierunku :)

 

Dałbym gałąź np. ,,Farmienie"

A tam np:

-sfarm w ciągu 24h 10 planet.

-sfarm w ciągu 24h 50 planet.

-sfarm w ciągu 24h 100 planet

-sfarm w ciągu 24h 250 planet

-sfarm w jednym ataku równowartość 1kkkk deuteru

-sfarm w jednym ataku równowartość 2kkkk deuteru

-sfarm w jednym ataku równowartość 5kkkk deuteru

Na u5 to może faktycznie nie 0,5kk UT ale już np 5kk UT

ale na u8 styknie 0,5kk UT

Sfarmienie 10 planet w 24h to mało :P

Jak już to np w godzinę :P

 

 

Ogólnie zadania powinny uczyć a nie wprowadzać błąd... i wbijać głupotę do głowy.

Np to: "Rozbuduj na przynajmniej 19 planetach magazyny metalu do poziomu 28, magazyny kryształu do poziomu 26 oraz zbiorniki deuteru do poziomu 26."

Wystarczy spokojnie 2 levele mniej, albo 1. A ile pól więcej...zostaje. NIe jest to zbyt racjonalne jak się ma 270 pól na planecie. Budować żeby burzyć?

Edytowane przez darbryza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wprowadzaniu w błąd to wiesz najwięcej...

Założyłem nowe konto, zrobiłem 2 planety i na nich 2x 10 lvl labków, MSBN wybadałem i czasy badań nie uległy zmianie.

Co do magazynów to na moje eko (nędzne TOP40) jak bym zrobił 2 poziomy mniej to po nocy bym miał pełne magazyny i zmarnowaną surkę z 2-3 godzin. A po dobie nieobecności?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie magazyny 28/26/26 z zadań na dobowe wydobycie nie starczają, poza tym tu chodzi też o farmy, aby było na co latać jak ktoś zrezygnuje...

I racjonalne to nie jest posiadanie 270 pól na planecie. Chociaż dla chcącego nic trudnego, mam takie planety, duże magazyny i jedną z lepszych ekonomii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Neriel a teraz wytłumacz mi dlaczego tak jest? MSBN na 2 level? Jeśli jest to Między Galaktyczna Sieć Badań Naukowych to jak sieć musi mięć 2 levele aby połaczyć 2 planety? Bo idąc tym tropem to dla 3 planet trzeba by było mieć 6 level.

Jak jest sieć to kablem łaczysz router z kompem i masz sieć. Sieć ma więc linie, a każda linia to jeden level. No ja to zawsze tak rozumiałem i w każdej xgame jest tylko chyba nie tu..

 

Mnie magazyny 28/26/26 z zadań na dobowe wydobycie nie starczają, poza tym tu chodzi też o farmy, aby było na co latać jak ktoś zrezygnuje...

I racjonalne to nie jest posiadanie 270 pól na planecie. Chociaż dla chcącego nic trudnego, mam takie planety, duże magazyny i jedną z lepszych ekonomii...

No tak tobie nie starczają bo Ty masz konto na u6 po 2,5 roku klepania eko. A dla konta co ma 2 miechy to po co to? W zadaniach aby móc zrobić następne zadanie które robi się po średnio 4 miechach grania czyli 2kkkk mety...

itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała magia jest w tym zdaniu:

"Sieć ma więc linie, a każda linia to jeden level."

Otóż kimże jesteś by decydować czym jest lvl MSBN u nas? ;]

Deus uznał, że każdy lvl to nie linia, a urządzenie do komunikacji - jak telefon. Mając telefon zadzwonisz tylko do siebie, żeby z kimś się połączyć potrzeba 2 telefonów.

Czemu akurat tak kiedy wszędzie jest inaczej? Ogólnie to bez powodu ale jakbym miał jakiś podać, to powiem, że 20 lvl bada się za krótko względem innych badań.

Poza tym, dobrze jest być wyjątkowym zamiast plagiacić od innych ;)

 

A po co są magazyny też już wyjaśnił - aby farmy miały pojemność. Oraz ot tak, aby było więcej zadań. Bo wiara chciała więcej ale nikomu nie było spieszno coś sensownego zaproponować.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.