Skocz do zawartości

Stacja Bezpieczeństwa


RapTowny

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu graczy narzeka że jest mało flot , dlaczego ?

- spora ilosć graczy nie może sobie pozwolić na zrobienie fsa , Pytanie dlaczego ? Np ja zrobił bym fsa o 23 w nocy i flota wracała by na drugi dzień o 18 , bo o tej przeważnie kończę pracę , ale często jest tak że będę musiał zostać do 20 , a czasem wcale wróce rano , i co gdy o tej 18 nie dam rady wejść , Flota pada bezpowrotnie , i następnej nie buduję bo wiem że nie dam rady jej upilnować , Myślę że nie tylko ja tam mam

- kolejna grupa graczy po prostu może mieć problemy z łączem internetowym w każdej chwili ciach nie nie ma a w tym czasie ktoś flotą się juz zaopiekuje 

- a i są tacy co po prostu nie chce im się pilnować i robić fsa

 

Stąd pomysł by wprowadzić coś w stylu Stacji Bezpieczeństwa

- nie można by było z niej atakować ,

- nie można by było także atakować floty która się na niej znajduję 

- mogła by być możliwość by poruszała się , oczywiście wolno ale to by był też plus , (Gracze mogli by planować w której galaktyce działają i tam wysyłać między czasie tą stację w pobliże swojej planety a później ze stacji na mona i akcja) Była by to oszczędność deuteru i więcej powstawało by flot bo mniej szkoda by było deuteru na fsa , czy przeloty na inne gale

-Stacja ta mogła by mieć także swoje badania jak i rozbudowę ,

Miejsce dla floty było by ograniczone a zwiekszyć można by było je np budując na stacji dodatkowe hangary 

Sama stacja była by droga , i miała by dość spore wymagania 

Np zrobienie dodatkowego resortu , Resort Bezpieczeństwa którego trzeba by było 1 poziom , badał by się np 7 dni i kosztował by po 1 bilionie surowca oraz 10 tyś trytu 

Reszta badań do wymagań to np 

Technologia Ochronna 25 ,

Opancerzenie 25

Komputerowa 26

Napęd nadprzestrzenny 20 

 

Stacja była by niezniszczalna , a co do jej kosztów oraz ładowności statków można by było ustalić 

Wysłana flota dolatywała by normalnie ale później trwał by np Załadunek , np 1 h , a przy rozbudowie Budowli Sortownia skracała by czas załadunku ( po co ten załadunek ? by gracz nie nadużywał tego by wysyłać co chwilę tam flotę ) 

I na przykład dziennie można by było zrobić 2 załadunki lub więcej , a każdy kolejny dodatkowy kosztował by np 1 Astat 

Dlatego by nie zmniejszać aż tak bardzo szans na złapanie flot , 

 

Opcjonalnie można by było zrobić możliwość budowania na niej kopalni , ale początkowo było by 100 pól a można by było budować coś w stylu Stacji księżycowej która by zwiększała te pola

Można także pomyśleć o budowaniu silosów rakietowych , Dużo ciekawiej by było , zawsze mogłby by być jakieś zloty i rakietowanie

 

A gdyby zrobić kopalnie to energia była by dostępna jedynie z elektrowni słonecznej , ale trzeba by było tak dopasować by w stacji dawała ona dużo energi , ( jeżeli produkcja energi zależna jest od temperatury , to można by było ustawić na max + , i było by coś takiego że ) Stacja Bezpieczeństwa często znajduje się niedaleko słońca skąd przejmuje cześć jego ciepła zamieniając to w energię 

 

Pomysł pisany na spontanie , i jestem otwarty na wszelkie zmiany 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie cos w rodzaju planety na którą bedziemy wysyłac flote. I nie da rady jej tam rozwalić? A dodatkowo bedziemy mogli tą stacją latać gdzie chcemy? I jak bedzie ze szpiegowaniem tego? 

 

Przy aktualnej technologi, wejscie z komórki na ogam i wysłanie fsa to żaden problem.

 

Według mnie pomysł taki sobie. Zwłaszcza przy wielkosciach flot na naszym serwerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpiegować z tego nie było by można , jedynie misja stacjonuj 

a co do aktualnej technologi , nie każdy w pracy może pozwolić sobie by wejść i wysyłać fsa , 

Ogólnie chodzi o to by pozbyć się życia na zegarek że mam flotę to muszę punkt 18 siedzieć przed kompem , a to już nie jest zabawa gdy musimy rezygnować z innych rzeczy dla floty , Balans między grą a realem powinien być zachowany , wtedy dopiero jest rozrywka i zabawa , gra mniej się nudzi 

Chyba każdy pamięta najlepiej takie gry na które wchodził kiedy chciał i wiedział że to będzie zabawa 

Wiem że to zmniejszy szanse na złapanie flot bo większość liczy na to że komuś coś się stanie i nie wejdzie po fsa , 

no ja bym nie chciał by np ktoś miał wypadek a ja sobie w tym czasie jego flotę w recki spakowałem 

a tak to flota by bezpiecznie poczekała aż wydobrzeje , a inni i tak by mieli zyski z surki jaka się wyprodukowała 

 

 

 

A i dodatkowo , by zapobiec zostawaniu flot u graczy którzy skączyli grę , to taka stacja u gracza który by miał iI np rozpadała by się a flota by leciała do najbliższej planety , 

A i stacja mogła by tylko stać obok naszych planet lub planet sojuszników 

Edytowane przez RapTowny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt złapanie floty stało by się trudniejsze, ale to była by wtedy bardziej walka a nie czekanie na błędy innych , taką stację można by było mieć na falandze , przyczaić się niedaleko i czekać gdy ktoś będzie i atakować gdy coś się będzie działo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."przyczaić się niedaleko i czekać gdy ktoś będzie i atakować gdy coś się będzie działo",....

 

stary z całym szacunkiem ale nie masz czasu odebrać fsa a masz czas na czajenie się hmmm godzinami/dniami/tygodniami..?

 

Jak dla mnie pomysł jest beeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."przyczaić się niedaleko i czekać gdy ktoś będzie i atakować gdy coś się będzie działo",....

 

stary z całym szacunkiem ale nie masz czasu odebrać fsa a masz czas na czajenie się hmmm godzinami/dniami/tygodniami..?

 

Jak dla mnie pomysł jest beeee

Czyli dobrze jest jak jest tak ? na uni 8 tylko z 10 graczy ma floty z czego pierwszych 2 ma takie że resztę może niszczyć bez strat 

A reszta ma tylko szperacze , transportery itp 

 

Hm i jak dla ciebie pomysł , beee ,spoko ale wymyśl coś lepszego 

Nie wiem jak ty ale ja chcę trochę tu pograć i mało zachęcające jest gdy gracz który zaczyna grę widzi że tylko parę osób ma flotę , 

Głownie chodzi o to by było ciekawiej by przyciągnąć nowych graczy , by mieli trochę łatwiej z tą flotą i by ją budowali 

 

 

 

Na innych serwerach nawet są boty by było więcej flot ,  i co prawda przynosi to skutki i jest ciekawiej 

Edytowane przez RapTowny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt widzę różnicę między tą stacją, a flotą wysłaną na FSa. Po prostu leci sobie i nie można jej zniszczyć ani nic z nią zrobić.

 

Problem nie polega na tym, że się spóźnisz 2h, bo jw. Sarius napisał można wejść z fona i wysłać FSa. Poza tym takie sytuacje zdarzają się raczej rzadko.

O to właśnie chodzi by wyczaić aż ktoś się potknie i zapomni o flocie ale na oryginale miałeś co najmniej 30 min na ogarnięcie się, a tu na tym samym dystansie masz 20s.

Zapomnisz się gadając na fonie, czytając gazetę, robiąc obiad, pykając w gierke, wracając z zakupów nie uwzględnisz czasu na ich wypakowanie.

Jest od cholery sytuacji, gdzie nie mamy czasu nawet myśleć o wysyłaniu FSa. W robocie jak 2h zostaniesz na pewno po powiedzmy 30 minutach znajdziesz chwilę na fona wejść.

 

Moje rozwiązanie to normalna prędkość flot, ale deus niespecjalnie podziela moje zdanie. Cóż ja mógłbym się mylić, ale twórcy oryginału już nie koniecznie.

 

@DOWN

Sarius, przedstawiałem statystyki nasze i oryginału niedawno.

Tam z jakiegoś powodu jest chyba 5x wiecej aktywnych graczy, więc ktoś latać chce. Czemu? Bo mają obrazki ładniejsze?

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy miesiąc obejmuje cie ochrona słabych graczy (nikt nie może cie atakować). Załóż sobie konta na innych uni. Na U5 flot jest 9 z czego jedna jest tak duża ze pozostałe 8 razem by jej nie zestrzeliło. Na U3 flot jest 10, Top1 4razy wieksze od top2. Flot nie ma dlatego że ludzie nie chcą grać flotą albo nie umieją.

 

 

Edit//

Najelpiej jest chyba na U6 i U7 jesli chodzi o floty. Chociaż Winiu też ma gigantyczną flote. Jest mało flot bo ludzie którzy umieją grać flotą (i mają na nią czas) zezłomowali wszystkich innych i mają taka przewage że mogą bez strat wjechać wszedzie. Za to ich FS kosztuje tyle że lepiej nie mówic

Edytowane przez Sarius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Gracz który nie może sobie pozwolić na takie życie , może korzystać tylko z połowy  możliwości gry , to tak jakbyś Grał ciągle w demo bo na pełną wersję nie masz czasu 

 

 

Mam sadełko, więc nie mogę 90 minut ganiać za piłką tylko stać 'na budzie'. Mam piłkę ale mogę grać tylko na jednej pozycji... To niesprawiedliwe... Zabrońmy więc biegać po boisku to i ja sobie pogram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alwego , to może lepiej zrobić tak by było łatwiej zrzucić te sadełko by móc biegać z innymi , 

Tak samo tu , jak ktoś dobrze gra flotą to ją ma , reszta nawet jej nie buduję , 

Ja tam powiem szczerze nigdy nie ograniałem zbytnio floty , Ale często serwery są nie do końca dopracowane , są za duże różnice , np plemiona , każdy ma wojsko , i każdy atakuje , czemu tu tak nie może być ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.