Skocz do zawartości

Tryt - brak ograniczeń


spieriz

Rekomendowane odpowiedzi

jedyne co mi sie nie podoba ze astatowcy kupia surowce w sklepie i za te surowce kupia tryt i skroca badania. I znowu to astatowcy beda zarobieni a chyba powinno byc wyrownanie szans gry dla osob poswiecajacych czas a nie pieniadze. Tak ogolnie pomysl bardzo fajny. Tylko tak jak mowie astatowcy mogliby znacznie uciec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w sumie za lecz uważam, że technologia ekspedycji nie powinna być skracana bo niech coś też zależy od praktyki gracza.

Wymyślcie resort badawczy który np. będzie kosztował dużo i każdy kolejny lvl będzie mógł zwiększać ilość wykupionych pakietów na dane badanie, żeby było troszkę trudniej.

Np. 5 lvl resortów max 5 pakietów skracających jedno badanie. W pewnym momencie staniemy przy max iluś tam pakietach co i tak może zablokować badanie.

2 propozycja podczas sprzedaży trytu decyzja komu sprzedajemy. Kilka kupujących i akceptujemy jedna osobę co by wzmocniło pozycje sojuszu w grze.

 

I jeśli większe badania to i zadań wymyślcie więcej.

I alternatywa dla graczy co wykupili dane badanie aby następny koszt wykupienia pakietu nie wynosił 50% tylko mniej bo na starszych uniwersach gracze maja wykupione techy i trzeba to jakoś wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie po to trzeba skracać badania by się rozwijać i by gra nie była monotonna a  przecież  30 pte to nie musi być ostatni poziom można by wprowadzić kolejne i np. 31 jedna flota więcej 32 kolejna wtedy nikt by nie narzekał by nie skracać  technologia ekspedycji miał by plusy a młodzi gracze nie wiedza do czego służy pte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam następującą propozycję, aby umożliwić korzystanie z każdej opcji jeden raz i aby znajdowały się następujące pakiety:

Zmniejszenie czasu badania o 3 godzin koszt 7.500
Zmniejszenie czasu badania o 6 godzin koszt 15.000
Zmniejszenie czasu badania o 12 godzin koszt 25.000
Zmniejszenie czasu badania o 24 godzin koszt 45.000
Zmniejszenie czasu badania o 5 dni koszt 100.000
Zmniejszenie czasu badania o 10 dni koszt 150.000
Zmniejszenie czasu badania o 20 dni koszt 400.000
Zmniejszenie czasu badania o 30 dni koszt 600.000

Łącznie będziemy mogli skrócić, maksymalnie o 66 dni, 21 godzin za co zapłacimy 1.342.500 jednostek trytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, nie może tak być.

przy PTE 26, w ciągu miesiąca mozesz uzbierać nawet 0,5kk trytu. Więc w ciągu 3 miesięcy 1,5kk trytu, za co możesz skrócić 100 dni badań. 90 dni zbierania  - 100 dni skracania. Skracasz szybciej niż zbierasz. to jest złe. Cena musi rosnąć wraz z kolejnym skróceniem, bo dojdziemy do takich dziwnych rzeczy jak teraz napisałem. Ewentualnie może być też ta propozycja z 66 dniami. Tylko trochę zmieniona, nie podoba mi się nagły skok ceny z 10 do 20 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinno być koło czyli pakiet następny i następny ale by był droższy tak to staniemy jak teraz dojdziemy do pewnego miejsca i znowu będą narzekać a tak to skracaj jak cie stać lub kupuj tryt ale trzeba ustawić cenę minimalna z 80kk na jakieś 300k by nowi gracze nie mieli wszystkiego na raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, nie może tak być.

przy PTE 26, w ciągu miesiąca mozesz uzbierać nawet 0,5kk trytu. Więc w ciągu 3 miesięcy 1,5kk trytu, za co możesz skrócić 100 dni badań. 90 dni zbierania  - 100 dni skracania. Skracasz szybciej niż zbierasz. to jest złe. Cena musi rosnąć wraz z kolejnym skróceniem, bo dojdziemy do takich dziwnych rzeczy jak teraz napisałem. Ewentualnie może być też ta propozycja z 66 dniami. Tylko trochę zmieniona, nie podoba mi się nagły skok ceny z 10 do 20 dni.

 

Fakt, przeskok jest duży, ale to dlatego, że skracamy dwa razy dłuższy okres, no i kolejne skrócenia miały być droższe. Można zmniejszyć cenę, albo wrzucić jeszcze jeden pakiet pomiędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga, lepiej aby było naturalne ograniczenie w postaci fizycznego braku surowca na kupno, niż skryptowe ograniczenie "nie rozwiniesz bo nie".

i bez minimalnej ani maksymalnej ceny trytu na giełdzie.

 

Alwego, liczę tutaj na Neriela z fajną tabelką ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie pięknie poza jednym szczegółem, mianowicie 30 PTE.

nie podoba mi się pomysł że PTE też można skracać do woli / z limitem większym niż był, bo doprowadzi to do sytuacji gdzie ja i pare innych osób poświęciło ~2 lata na rozwijanie tylko i wyłącznie PTE a inni będą mieć to przy optymistycznych wiatrach w pół roku lub dłużej / krócej w zależności od zasobności banku / portfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustalmy max skracań jak np pte, szpiegowska, techy, napędy (najważniejsze badania) inaczej ktoś kto ma kase skraca do xx lvl, do tego akceptacja trytu, wole sprzedać tryt koledze z sojuszu z 200 niż przeciwnikowi za 800 do tego anulowanie badan za astaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można pisać, że choćby ktoś miał 500 bld deuteru to i tak nie będzie miał techów 50 bo nie ma tyle trytu na uniwersum?

 

Akceptacja trytu przez graczy nie jest zła, ale jeśli chcesz komuś konkretnemu sprzedać, to sie ugadujesz na dokładną godzinę i transakcja przebiega w ciągu 10 sekund ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można pisać, że choćby ktoś miał 500 bld deuteru to i tak nie będzie miał techów 50 bo nie ma tyle trytu na uniwersum?

 

Akceptacja trytu przez graczy nie jest zła, ale jeśli chcesz komuś konkretnemu sprzedać, to sie ugadujesz na dokładną godzinę i transakcja przebiega w ciągu 10 sekund ;)

 

tyle razy aż nie zrozumiesz ze mogę zyskać przewagę pakując np wszystko w tech szpiegowska iż nie zobaczysz na skanie co u mnie jest na moonie/planecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest potrzebna różnica poziomów do tego, ale obstawiam że przy 99 sondach, będzie to różnica około 8-10 poziomów.

To teraz sobie policz jaki będzie czas badania technologii szpiegowskiej z poziomu od 30 do 40. :)

 

Pomogę.

uwzględniam naukowca -30% oraz tryt -20%.

 

poziom    dni
25    2
26    4
27    8
28    16
29    32
30    64
31    128
32    256
33    512
34    1024
35    2048
36    4096
37    8192
38    16384
39    32768
40    65536
suma    131070
 

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy zbyt mocno kombinować. Pomysł jest dobry, a najlepsze są najprostsze rozwiązania.

Znieść to ograniczenie, kazde nastepne skrocenie badania zrobić drozsze. Zrobić ograniczenie dla 30 PTE, że nie można wcale skracać, albo tylko kilka razy. Nikt nie będzie pakował trytu w jakąś technologie bo przy 34 czy 35 poziomie zacznie się to mijać z celem, gdyz koszt będzie taki, że bardziej będzie sie opłacało podostawiać statków niż badać kolejny poziom trytem, nawet jak ktoś będzie miał na koncie nie wiadomo ile tysięcy to przeliczy, że lepiej postawić OW za kij wie ile deuteru niż kupować tryt.

 

Dodać można też inne opcje za tryt m.in. do skracania czasu budowy budynków, przyda się to na moony.

Myślałem też nad opcją typu +5% do deuteru z ekspedycji przez czas 7/14/30 dni za tryt (ilośc % i cena do ustalenia)

albo zmniejszenie szansy na czarną dziure za tryt porownywalna do nastepnego poziomu pte na jakis okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mysle ze najprostsza opcja jest najlepsza.

nikt się nie odbije nie wiadomo jak wysoko bo nie będzie miał takiej możliwości (ograniczenia czasowe i tak są bardzo duże, a trytu na uni nie ma nieskończoność), a przynajmniej trochę wszystko rozrusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już padają propozycje odnośnie dziur to dorzucę coś od siebie.

 

Proponuję miesiąc bez dziur za 45 astatów.

Latając 66 ekspedycji dziennie przez 20 dni zaoszczędzi się równowartość surowców jakie można kupić za taką ilość astatów, a pozostałe 10 dni będzie zyskiem płynącym z wyboru tego pakietu i lataniu na ekspy, zamiast kupowaniu surowców bezpośrednio za astaty. Jeśli ktoś lata mniej, np. 30 ekspów dziennie to nie będzie miał z tego zysku, a jedynie wygodę braku konieczności dobudowywania szperek.

 

Za tryt natomiast można by, jw. proponowano, dać szanse na udaną ucieczkę z czarnej dziury.

Na szybko licząc ceny 25-35k trytu za 15-25% na miesiąc.

 

Do tego dla wygody "wyłączyć" klony i komety z ekspedycji za jakąś skromną opłatą, np. 3-5 astatów na miesiąc. Tak dla wygody, by nie musieć co 3h dobudowywać szperek straconych na ekspach, lub wysyłać na FS nadmiaru.

Jako, że klony i komety się równoważą to w kwestii zysków z ekspedycji nic to nie zmieni.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.