Skocz do zawartości

Depozyt sojuszniczy


Skuzi

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja ta będzie bardziej pod nowe uniwersum. Skoro propozycje na miesiąc przed nowym uniwersum nie są wprowadzane bo admin się nie wyrabia to może 11 miesięcy będzie odpowiednim czasem. Jednak nie będę ukrywał zadowolenia gdyby zostałoby to wprowadzone na starych uniwersach.

 

Jak ostatnio możemy zauważyć w dziale pomysły/gra zawitało sporo fajnych i ciekawych pomysłów (mowiąc sporo mam na myśli kilka rozbudowanych).

 

Natchnął mnie do tego pomysłu Neriel w temacie zmian zadań z niszczenie moonów w którym to rozmowa potoczyła się na inny temat braku flot.

 

Jednym z głównych argumentów na temat braku flot czy to przeciwników zmian czy zwolenników jest:

- Prędkość gry

- Bank

- Ogromne różnice siły flot poszczególnych graczy

 

W moim mniemaniu rozwiązaniem mógłby stać się depozyt sojuszniczy na takich zasadach:

- Każdy poziom depozytu sojuszniczego zwiększa ilość możliwego zużycia deuteru na jeden lot. (wartość stała)

 

Propozycja ta zwiększyłaby jako tako balans strategiczny w grze typu EKO-flota. Depozyt sojuszniczy zabierałby całkiem sporą ilość pół zarówno na planetach jak i na moonie. Bezpieczne ataki z moona na moona (nie licząc kontry z wyliczenia) zostałyby wykluczone przez większe floty. Pola z księżyców są bardzo cenne i wątpię aby ktoś tyle pól na księżycu chciał tracić na depozyt. (oprócz lotek w układzie) Ogólnie granie flotą wymagałoby większych planet jeżeli ktoś chciałby stawiać porządne eko i dlatego właśnie tych najzimniejszych planet mieliby więcej ekowcy. (w teorii) Jeżeli ktoś nie miałby za co postawić mocnego depozytu sojuszniczego to ataki większą flotą musiałby sam ze sobą robić ACS, a to już więcej czasu dla obrońcy.

 

Spodziewam się naprawdę ostrej negatywnej krytyki, ale proszę o przedstawienie swoich obaw może czegoś nie przemyślałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii ok, gorzej w praktyce.... albo było by to tanie, aby końcowy lvl pozwalał na wysłanie 500 mld OW, przez co większość normalnych graczy nie widziała by różnicy, albo drogie i uniemożliwiał wysłanie 500 mld OW silniejszym graczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy rzut oka opcja wydaje mi się ciekawa. Jeśli chodzi o planety to różnicy na pewno to nie zrobi, bo flotę z planety wysyła się tylko raz - jak się ją zbuduje, aby przesłać na moona ;D

przy czym raczej nie mogłoby to dotyczyć wysyłania fs'a, bo z jednego by się nam zrobiło ich 20, a w tym sensu nie widze.

jeśli chodzi o takiego rodzaju ograniczenie przy misji atakuj, wydaje mi się ciekawym rozwiązaniem, lecz nie wiem jakie by to miało praktyczne skutki. Na pewno będzie można czuć się pewniejszym widząc flotę wroga stojącą obok mnie, jeśli depozyt ma na bardzo niskim poziomie, ale z drugiej strony budynek ten nie może całkowicie blokować nam wszystkich lotów.

druga sprawa. czas budowy i jego przepustowość. jeśli damy czas zbyt krótki, to po miesiącu wszyscy będą już sobie mogli latać całą swoją flotą, ale jeśli damy go zbyt długi, to dopiero po pół roku będą mogli w ogóle zacząć latać, a to raczej też się mija z celem. oczywiście te okresy czasu które podałem są tylko przykładowe, ktoś musiałby spróbować jakoś fajnie to obliczyć wszystko (Neriel ;D)

tak więc, podsumowując, dla ekowców i ich planet ta opcja nie zrobi żadnej różnicy, jeśli chodzi o grę flotą - różnica będzie bardzo duża, jednakże trzeba by było bardzo delikatnie i odpowiednio dobrać czas budowy tego budynku na moonie, aby nie popaść w żadną ze skrajności - całkowite zablokowanie floty, lub odblokowanie całości po bardzo krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na planetach nie widzę problemu, żeby już szybko można było latać całą swoją flotą. Depozyt swoje kosztuje i jednak trochę trzeba byłoby na niego wydać. Największa zmiana dopadłaby właśnie moony, aby agresor bez rozbudowanego moona musiał wysyłać z planety i jakiś czas byłby dla innych dostępny na falandze. Obecnie jest to zbyt bezpieczne według mojego mniemania.

 

Oczywiście, że dopracować trzeba koszty, czas i ładowność to właśnie już zadanie, które mnie przewyższa przydaliby się jacyś matematycy, których nicków nie będę wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsensowniejsze zastosowanie depozytu jakie kiedykolwiek słyszałem, jednakże... Moim zdaniem na ilość flot nie miałoby to większego wpływu, o ile jakikolwiek by miało.

 

Obecnie chyba nie ma dość agresorów by ktokolwiek się przejmował czy go ktoś na falandze zobaczy, bo z planety leci...

Do tego ten czas lotu w 30s - 5 min sprawia, że złapanie ataku na falandze jest.. jeszcze bardziej nierealne niż wypatrzenie go w podglądzie.

 

Także poza utrudnieniem latania raczej nic by z tego nie wyszło :P

 

@DOWN

Taki był plan ale po tym co napisałem chyba rozumiesz, że nic z tego? xP

Po prostu będą ludzie latać z planety i kto niby ich namierzy w te

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, ale przy mojej propozycji FSy z moona na stacjonuj byłyby mocno ograniczone dla dużych flot. Stąd też zostaje lot na PZ a jeśli będzie to dobrze wyliczone FS dużej floty będzie możliwy tylko z planety. Daje to zastosowanie takie, że top gracze będą musieli być czujniejszy od tych słabszych, którzy będą mogli na spokojnie przy którymś tam poziomie depozytu na moonie spokojnie na stacjonuj latać. W skrócie: Siejesz postrach - ryzykujesz.

 

Ogólnie dobrze panowie, że się wypowiadacie i dajecie mi szansę spróbować rozwiać wątpliwości co do tego, nie sposób wszystkiego napisać w jednym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ma to sens, jednak wątpię aby na prawdę to uniemożliwiło FSa z moona. Na pewno znajdzie się inny sposób by wysłać go bliżej i taniej albo np. olać wysoki poziom teleportu czy stoczni na moonie i tylko depozyt i falange robić, spokojnie się zmieści.

Poza tym co niektórzy marudzą, że spalanie na takim FSie jest za duże, ciekawe co powiedzą jak w ogóle nie będą mogli wysłać FSa :D

 

Deus napisze czy jest tym pomysłem zainteresowany to coś poobkminiam ze wzorami tylko nie wzgardzę poradami jakie spalanie uznać za małe, jakie za duże lub maksymalne itp.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


np. olać wysoki poziom teleportu

tego na pewno nikt nie zrobi :)

 

 


czy stoczni na moonie

kto buduje stocznie na moonie..? ;D

 

 

 


Poza tym co niektórzy marudzą, że spalanie na takim FSie jest za duże, ciekawe co powiedzą jak w ogóle nie będą mogli wysłać FSa :D

dlatego spalanie bym zmniejszył, a dodał np takie ograniczenie jak proponowane tutaj ;)

 

przykładowe liczby.

 

Poziom----------Czas budowy (h)---------------Czas budowy (dni)---------------Przepustowość (mld deuteru)
1---------------0,20------------------------------0,01---------------------------------------------0,01
2---------------0,30------------------------------0,01---------------------------------------------0,02
3---------------0,45------------------------------0,02---------------------------------------------0,06
4---------------0,68------------------------------0,03---------------------------------------------0,13
5---------------1,01------------------------------0,04---------------------------------------------0,30
6---------------1,52------------------------------0,06---------------------------------------------0,66
7---------------2,28------------------------------0,09---------------------------------------------1,40
8---------------3,42------------------------------0,14---------------------------------------------2,89
9---------------5,13------------------------------0,21---------------------------------------------5,78
10--------------7,69------------------------------0,32---------------------------------------------11,19
11--------------11,53-----------------------------0,48---------------------------------------------20,98
12--------------17,30-----------------------------0,72---------------------------------------------38,03
13--------------25,95-----------------------------1,08---------------------------------------------66,55
14--------------38,92-----------------------------1,62---------------------------------------------112,31
15--------------58,39-----------------------------2,43---------------------------------------------182,50
16--------------87,58-----------------------------3,65---------------------------------------------285,15
17--------------131,37----------------------------5,47---------------------------------------------427,73
18--------------197,05----------------------------8,21---------------------------------------------614,86
19--------------295,58----------------------------12,32--------------------------------------------845,44
 

jesli ktos twierdzi ze czas budowy zbyt mały, to proszę pamiętać o konieczności rozbudowy stacji księżycowej, która też trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj.... 19 lvl, 12 dni budowy (w sumie miesiac), a sporą flote w 20 falach trzeba by wysyłać. Nie popadajmy w skrajności, tym bardziej, że pewnie moony zaczną częściej spadać i ten 19 lvl to będzie rarytas :)

 

Idea ciekawa... ale całkowicie stracą sens lotki i w dodatku omyłkowo wysłana flota na taką planetę.... utknie tam? Przynajmniej na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto o tym wcześniej pomyślał. Dzięki Alwego.

 

Ogólnie jeśli byśmy nic w tym nie zmieniali to może wydłużyłoby to czas ataków a to jest plus dla czasu reakcji dla obrońcy. Myślę, że dla nowicjuszy w ogam byłoby to dobre, jednak z drugiej strony jest to już ograniczenie taktyczne dla gry.

 

Jak dla mnie propozycja bez zmodyfikowania jest upadła w tym momencie. Jednak każdy jej rozwój jest przeze mnie mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.