Skocz do zawartości

Proponowane zmiany w transporterach


Alwego

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio gdzieś na forum pojawiły się sugestie, że MT i DT są nieużywane. Jest tak bo praktycznie pod każdym względem wypadają gorzej od UT. Chciałbym w związku z tym zaproponować konkretne zmiany, dzięki którym każdy z transporterów będzie miał swoje plusy i minusy, zależnie od zastosowań.

 

 

Obecnie mamy:

 

UT
Siła obrony 5
Siła ataku 13
Pojemność ładunkowa 150.000 Części
Szybkość 10.000
Zużycie paliwa (Deuteru) 125
 
 
 
MT
Pojemność ładunkowa 5.000 Części
Szybkość 5.000 (10.000)
Zużycie paliwa (Deuteru) 4 (4)
 
 
DT:
 
Pojemność ładunkowa 25.000 Części
Szybkość 7.500
Zużycie paliwa (Deuteru) 10
 
 
Proponowane zmiany, kolorami zaznaczyłem zmiany:

UT
Siła obrony 15
Siła ataku 20
Pojemność ładunkowa 150.000 Części
Szybkość 10.000
Zużycie paliwa (Deuteru) 125
 
 
MT:
3.000 metalu + 3.000 kryształu
Pojemność ładunkowa 10.000 Części
Szybkość 10.000 (20.000) (do zmiany napędu wymagany 23 lvl napędu impulsowego)
Zużycie paliwa (Deuteru) 8 (16)
 
 
DT:
5.000 metalu + 5.000 kryształu
Pojemność ładunkowa 50.000 Części
Szybkość 3.000
Zużycie paliwa (Deuteru) 2

 

 

 

 

 

Co wprowadzą zmiany:

 

MT: Szybszy, bardziej pojemny. W zamian dużo droższy w utrzymaniu, i kosztujący więcej surowców przy budowie (koszt lotu - 4x większy niż UT przy tej samej pojemności)

 

DT: Statek o średniej pojemności. Tańszy niż przed zmianami, ale znacznie wolniejszy i latający prawie za darmo.

 

UT: Wytrzymały transporter zdolny do walki z mniejszymi grupami flot i obrony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mówisz trochę mija się z prawdą.. Zobacz to w tabelce.

 

http://s29.postimg.org/tojirc89j/dsagsgsa.png

 

Na górze twoja propozycja, jak widzisz UT nie nadaje się do walki, MT nie ma 4x większego spalania a takie samo lub 2x większe (zależnie od napędu), DT nie ma średniej pojemności, a ogromną.

 

Niżej moja propozycja (bez zmian w cenach) jakby to mogło wyglądać, ew. 7500 zamiast 10000 pojemności MT, co by UT nie dorównywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przy liczeniu wkradł się błąd.

Nie mniej jednak:

 

300.000 MT obecnie spala w locie do sąsiedniej gali  2.745.216  mln deuteru Po zmianach będzie to prawie 11 mln, przy ładowności ~ 3 mld

10.000  UT w locie do sąsiedniej gali spala 5.714.697 mln deuteru przy ładowności 3 mld

 

Różnica w spalaniu faktycznie mniejsza jak na początku wyliczyłem (gdzieś mi się zgubiła zmiana ładowności MT), ale MT spalają dużo więcej niż UT. Nie wiem jak wyliczyłeś, że MT miało by takie samo spalanie w stosunku do UT. Nie mniej jednak pojemność MT faktycznie można zmniejszyć, aby różnice w spalaniu były większe na korzyść UT.

 

Co do walki, faktycznie zwiększenie parametrów UT, słabo wypada w stosunku do znacznie większej ilości MT/DT. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak aby z mniejszych transporterów zrobić tylko transportery i dać im takie parametry jakie mają sondy, wtedy MT/DT będą faktycznie służyły tylko do transportowania, a UT będzie miał szansę powalczyć z małą obroną.

Edytowane przez Alwego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym przyspieszył znacznie mt i niemal wyzerował obronę/atak aby statek był bezkonkurencyjny przy famieniu wyzerowanych koloni czy surowców pozostawionych na moonach. DT wykorzystał bym do niszczenia planet - inny temat na forum, natomiast UT troszkę bardziej bym opancerzył aby towarzyszyły flocie przy wlocie na kolonię z obroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MT spala tyle samo przed zmianą napędu - napisałem "(zależnie od napędu)".

 

Dla porównania obrony i ataku dodałem OW, UT raczej nie powinien być tak opancerzony jak najsilniejszy statek ofensywny.

 

http://s29.postimg.org/7mta4u09j/123532.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej tabelki wynika, że mimo wszystko mt są do wzmocnienia. Patrząc na ostatnią tabelkę może po prostu strasznie je przyśpieszyć ? Skoro mają palić najwięcej i mieć najsłabsze statystyki może niech latają z prędkością 20.000 ?

 

Fakt, przeoczyłem przeglądając na szybko ten cytat.

Edytowane przez Skuzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.