Skocz do zawartości

Podsumowanie 9 miesięcy, czyli Folwark zwierzęcy


Fenrir

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zdecydowałem się zakończyć karierę na Ogam po 9 miesiącach gry, i tworzę ten temat jako podsumowanie tego, co zaobserwowałem. Będzie długo, bo i nieprawidłowości masa.

 

1. Rozgardiasz i hulaj dusza, piekła nie ma.

Najpoważniejszy problem związany z funkcjonowaniem Ogam - brak jakiegokolwiek oficjalnego kanału informacji, nieintuicyjne forum i ważne tematy poukrywane gdzie się da (regulamin gry w sklepie?!). Wiele informacji funkcjonuje na zasadzie poczty pantoflowej, bo na próżno ich szukać w oficjalnych działach, tudzież tematach (jak na przykład zmiana w działaniu MSBN w stosunku do Ogame, czy też inne pojemności np. recyklerów). Tutaj przykłady można mnożyć, w każdym bądź razie między teamem a graczami zionie przepaść, a ci pierwsi nic nie robią, by to naprawić. 

 

2. Stagnacja.

Co się w grze zmieniało przez ostatnie kilka miesięcy? Głównie promocje i pakiety w sklepie za astaty. Zero nowości, jeden event (Dzień Farmera), masa bugów których wyeliminowanie było obiecywane wielokrotnie. 

 

3. Bugi i obiecanki cacanki

No, to dopiero wesoły temat. Generalnie można powiedzieć wprost, że deusx ma gdzieś to, co się do niego mówi i o co się prosi. Kilka miesięcy temu złożył obietnicę, że antybot nie będzie się wyświetlał w budynkach i badaniach - guzik. Miał kilka tygodni na zebranie opinii odnośnie Uni8, jedyna różnica to ciutkę inne rozmiary planet - co dodatkowo na starcie zepsuł. Potem była obietnica bardzo rychłego naprawienia pól na planetach. Efekt? Od kilku dni mamy napis informujący o takiej akcji, lecz tej samej nie widać. Co za tym poszło, zmienione zostało zadanie z terraformerem (którego MIAŁO NIE BYĆ!), i efektem część graczy go nie wykona, inna część może wykonać za horrendalne koszty, a jeszcze inni machną góra 10 level terraformera, czyli mają je za darmo. Już nie wspominajmy oczywiście zadań - Technologie miały być dostępne na drugi dzień po Ekonomii, do momentu tworzenia tego posta administrator olewa zapytania odnośnie tej dość istotnej na starcie uni kwestii.

 

4. Team i jego wesoła interpretacja regulaminu.

To już w ogóle temat na osobny esej. Ogólnie rzecz biorąc nasz team robi niewiele, wręcz NIC. Potrzebne są im zgłoszenia o bashu, bo bez tego łamiący ten punkt regulaminu byliby praktycznie bezkarni. Bany nakładane są wręcz idiotycznie bez żadnej refleksji (naprawdę należy kogoś banować za multi dlatego, że stworzył jedno konto na które nie mógł się zalogować, a potem nie było na nim żadnej aktywności i kontaktów flot), jednocześnie OLEWAJĄC poważne nadużycia (o którym to zresztą tutaj wspomina KarolRadom: http://forum.ogam.online/topic/18414-odwo%C5%82anie-darkpassenger/?do=findComment&comment=126030 - wiedzą o sytuacji w której ewidentnie łamany jest regulamin, ale dopiero teraz mówią o jakichkolwiek konsekwencjach, podczas gdy inni gracze dostają dosłownie bany dosłownie za krzywe spojrzenie). Team Ogam.net to właśnie "Folwark zwierzęcy", gdzie Team wciela się w rolę świń, zaś gracze to cała reszta ferajny. Bo inaczej się tej jawnej kpiny z pilnowania porządku określić nie da. Już nie wspominając o tym, że także oficjalna Tabela Kar także jest raczej nieczęsto respektowana.

 

Dziękuję, jeśli będę miał coś do dodania, to z pewnością napiszę w tym temacie. Szkoda mi gry, bo ludzie grają tu świetni, ale administracja skutecznie zabija całą tą radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram TEAM ma inne zajęcia niż gra, może czas na zmiany?? - kazdy ma swoje zycie prywatne wiem! ale skoro dekralujesz sie byc operatorem to chyba musisz miec dziennie godzine/dwie dla nas.

 

Na akceptacje trytu czeka się 3/4 dni, a bany są nakładane za nic. Gracze TOP walą w rogi nas wszystkich, najlepszym przykladem mamy tutaj uni 6, Isiu, zaniel i reszta ferajny, wielokrotne logowanie sie w celu zrobienia fsa???????  BAN NA 24H JAJA! DEUSX - Unban NoName u5? liczyles ze sie doładuje z 2000zł co? nie wyszło...Inni gracze proszacy o unbany sa olewani ale ci z potfelem nie.

 

GRA JEST SUPER, JEDNA Z LEPSZYCH. ALE PODEJSCIE ADMINISTRACJI, A RACZEJ JEGO BRAK, ZNIECHECA.

 

.gif

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az miło sie czyta  ;D

 

Sam az sie boje tu pisac bo nie raz i nie dwa dostałem bana  :P a najlepszy był ten za tego animka ryjka o własnie tego( :brawo2: ) za samo umieszczenie go pod starciem dostałem 14 dni bana na forum  :brawo2:

 

Co do pracy naszego ciezko zabieganego teamu nic dodac nic ujac zenada maja nas w  :dupa:

 

ps.jak mozna w ciagu godziny podwoic sowje punkty majac przykładowo 28kkkk w generalce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z u8 to totalna porazka mialo byc tyle zmian a nic nie zostalo zmienione jedynie  rozmiary planet i po co byl temat z pomyslami  na u8 ??

 

a ty nie zagladasz chocby  jak patrzysz na floty ?? 

Edytowane przez q4l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość I_Will_Never_Forget

Pisałem do Deusa, że mogę zająć się forum, jego moderacją. Forum pod względem organizacyjnym leży całkowicie. Trzeba poaktualizować tematy, pozamykać nieaktualne i poprzenosić do dobrych działów. Reakcji nie było, a sam chciałem pomóc.

 

 

//bardzo chętnie skorzystamy z pomocy, wysłana została prywatna wiadomość.

Edytowane przez deusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.