Skocz do zawartości

Cena trytu


Neriel

Rekomendowane odpowiedzi

Badam 30 PTE, nie skracam sobie nic teraz wiec chcę się pozbyć nadmiaru trytu.

Odrzucono moją ofertę z powodu: Cena poniżej 200.000.000 jest uważana za dumpingowa.

Gdy wchodziła giełda ja zasugerowałem cenę chyba coś koło 120kk. Wszyscy wystartowali z cenami po 1kkk, potem zeszło tak do 200-300kk ale jak widać obecnie na taką cenę nie ma chętnych.

 

Można tę minimalną cenę obniżyć do poziomu na którym ktoś ten tryt kupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są ruchome, na uniwersum 3 cena poniżej 200.000.000 jest na dzień dzisiejszy uważana za zbyt niską. Ludzie kupują drożej, kupują po różnych cenach.

Z czasem jeżeli trendy na uniwersum się zmienią to ceną spadnie poniżej 200.000.000, obecnie to cena minimalna. Wystarczy kilkanaście zakupów w tej cenie a cena spadnie automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus, nawiązując do twojej wypowiedzi na SB, to nie trytu jest za wiele, że tak ciężko go sprzedać tylko graczy nie wiele, którzy by go za taką cenę mogli kupić.

Tacy starzy gracze jak ja i Y2K co po 2 latach zdążyli zrobić 29-30 PTE to mają trytu po uszy, bo 30 PTE się bada 1,5 roku i w tym czasie nie mogę go zużywać na najbardziej trytożeną opcję - skracanie badań.

 

Skoro nie da rady tej ceny ręcznie zmniejszyć to chociaż ja wyświetlać by można. Tak bym wiedział po jakiej cenie mogę tryt wystawiać - po co czekać na akceptację skoro poniżej ceny minimalnej i tak operator nie puści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzida

czegoś nie rozumiem kurcze felek. Skąd macie tyle trytu?

Ja kilka razy wysłałem szperacze i nawet 1 trytu nie przywiozły.

Neriel pisał wyżej, że trytu jest za wiele, to może ktoś mi trochę prześle na matkę?

 

A to w ogóle jakiś bezsens, 20 dniowe zmniejszenie czasu badań o 20%

Cena: 250.000

 

250tyś jak mi nawet jednego jeszcze nie przywiozły. Ktoś to w ogóle liczył? 20 lat mam grac zeby to uzbierac?

 

A wyżej Alwego pisze o dopłacaniu aby pozbyc się trytu. To znaczy jak znajdę to jak szybko muszę się go pozbyc i czym to grozi (ten nadmiar) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alwego straszy nubków ;D

Niczym nie grozi - to był żart, że tak ciężko sprzedać, że żadna cena nie będzie dość mała i trzeba dopłacać.

 

W temacie zbiórki trytu zwyczajnie przeczytaj poradnik... bo nie ma co powtarzać tego co tam jest.

http://forum.ogam.online/topic/7118-poradnik-do-ekspedycji/

 

Na 29 PTE jak latam od 9 rano jak wstanę co godzinę - dwie do późnego wieczora to mi się zbiera dużo. Tak z 30k dziennie. Jakbym latał jak to ująłeś kilka razy to pewnie bym wylosował raz i koniec xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie Neriel ma racje tryt jest zdecydowanie za drogi zacząłem gierke aktywna jakoś niecały miesiąc temu więc badania nie mam na wystarczającym poziomie żeby robić szperacze i zbierać a przydał by się myślę że optymalną ceną było by ok 120-150kk za jednostkę w przeciwnym razie skrócenie jakiegokolwiek badania czy ochłodzienia 20 planet o 1 stopień jest horendalnie drogie i mało opłacalne więc pomysł super i jeszcze nie trzeba było by czekać na akceptację gdzie czas jak pospolicie wiadomo równa się surka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie Neriel ma racje tryt jest zdecydowanie za drogi zacząłem gierke aktywna jakoś niecały miesiąc temu więc badania nie mam na wystarczającym poziomie żeby robić szperacze i zbierać a przydał by się myślę że optymalną ceną było by ok 120-150kk za jednostkę w przeciwnym razie skrócenie jakiegokolwiek badania czy ochłodzienia 20 planet o 1 stopień jest horendalnie drogie i mało opłacalne więc pomysł super i jeszcze nie trzeba było by czekać na akceptację gdzie czas jak pospolicie wiadomo równa się surka ;)

 

 

Może jeszcze za darmo by go dawać?:D

 

A mnie się wydaje, że optymalną kwotą było by 400-500. Tylko, że musi być rynek zbyty na to, a trytu po prostu nie ma na co wydawać. Gdyby można było jakoś tryt wykorzystywać, to i ceny były by normalne, a tak ludzie zbierają tego miliony a potem oddają za bezcen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to policz sobie w jaki sposób to się opłaca skoro ochłodzenie planety kosztuje 250/500/750 etc czyli przy 4 stopniu co daje nam marne 8-10mln wydobyc kosztuje 200 mln więc zobacz a przy twojej cenie 400-500 mln wiec zwrot takowej inwestycji dla słabszych graczy jest zupełnie nieopłacalny a skoro nie ma nic ciekawego póki co do zaoferowania to ta cena jest optymalna a Twoje 400-500 mln to każdy sobie policzy i przemyśli że jednek lepiej wydać surki na coś innego

Edytowane przez Emins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabi i słabi jak byś to ty nie był kiedyś słabym. Cb też nie było kiedyś stać pewne rzeczy wymagają czasu a nie, że założysz konto i stać cię od razu na ochłodzenie planet...tryt nie jest znowu byle czym bo żeby go mieć w większych ilościach trzeba mieć ten 26 PTE co wymaga czasu więc nie przesadzajmy z tymi obniżeniami cen do 120kk za jednostkę  -_-''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja ochładzałem sobie planety, średnio o ponad 30 stopni każdą, to za tryt płaciłem 500 mln (jak nie więcej, Goldi musiałby się wypowiedzieć). Tu nie ma co patrzeć na zysk, bo to wiadome jest, że się na dłuższą metę nie opłaca, patrzeć możemy jedynie na rekord wydobycia deuteru. Ale równie dobrze można twierdzić, że kopalnia na 70 lvl powinna kosztować  trzy razy mniej, bo jak ktoś policzy i przemyśli, że jednak lepiej wydać surki na coś innego...

Tryt się 'przejadł'. Pół roku temu rok temu był cennym surowcem, bo można go było wydać na ochłodzenie planet, na skrócenie badań. A teraz Ci co mieli ochłodzić ochłodzili, a nikt przecież nie wyda 400k trytu, aby sobie skrócić plazmową na 30 lvl ;x Zakładając, że nie robi dłuuuugego badania i przez to nie może wydawać trytu. Jak tak dalej pójdzie to za rok nikt nie będzie skupował trytu, bo wszystko będą mieli wymaxowane, zniknie rynek zbytu. Tu potrzebne są rzeczy na które można tryt wydawać, a nie manipulacje cenami. Jak się pokarzą fajne rzeczy, to może zamiast sprzedawać 500k trytu miesięcznie, zacznę go skupować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I racja i nie racja.. my tutaj jesteśmy od lat to nam łatwo lekką ręką wywalić 200 bln deu.

Faktem jest, że aby móc stosować tryt powinno się trochę rozwinąć - takie było założenie.

 

W każdym razie ja tu nie chciałem dyskutować ile dokładnie tryt powinien kosztować tylko o tej cholernej cenie minimalnej która jest aby być :P

Niczemu ona nie służy, bo operator poniżej jej nic nie przepuści ale mimo to możemy tak tanio wystawiać i marnować czas na czekaniu na kupca zamiast od razu wystawić za cenę która zostanie zaakceptowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój drogi miazdzka a myślisz ze farmienie nie wymaga czasu ? a 2 jak nie chcecie spuszczać z ceny to lepiej go trzymać i magazynować niż zarabiać jakąś surke i mieć możliwość inwestycji i rozwoju ? 3 skoro są chętni sprzedawać tryt za niższą cene i mieć możliość inwestycji czemu im się tego zabrania?

Edytowane przez Emins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego farmienie bo nie rozumiem :D myślisz że tak ludzie będą go chętnie kupować jak cena spanie do 120kk ??? przez miesiąc może dwa będzie się sprzedawał ale potem zrobi się taka sama sytuacja jak teraz zaczyna się dziać- trytu dużo a nikt nie kupuje bo nie ma na co go wydawać. Ochłodzenie planet jeśli nawet ludzie to robią bo wątpię że tak wszyscy chcą ochłodzić te planety bo jest to strasznie nieopłacalne jeśli patrząc na zwrot surowca i jest to opcja która jest ograniczona bo ochłodzisz i co dalej hmm?? tryt znowu stanie się zbędny, będzie go dużo i będzie tani.. ale to dla niektórych nie będzie kłopot bo znajdą znowu przyczynę że tryt jest za drogi a nie to że nie ma na co go wydawać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do farmienia nie wiem czego nie rozumiesz bo jest dużo bardziej czasochłonne i wymaga większej inicjatywy i to jest jedyny sposób pozyskania szybko trytu dla słabych graczy. Kolejny argument za spadkiem ceny jest to że tryt nie jest dla silnych graczy a dla słabszych żeby mogli podgonić reszte z badaniami czy w jakiś sposób wydobyciem lepszy gracz i tak za 1 ekspedycje jak ma na 30 technologie dostaje ~6k trytu po masz 6-7 slotów na ekspedycje czyli jest duza szansa że co godzinę wpadnie jakiś tryt więc powiedz mi czemu miało by się nie opłacać sprzedawać go po takiej cenie skoro robiąc 5x wszystkie skolty ekpedycji wyciągdziniesz jakies 30k więc policz sobie przy cenie 400-500kk za 1 jednostke dostajesz 12-15kk deuteru co jest ogromną ilością surki nawet dla ludzi z top 200 bo czekać na to muszą z geologiem jakieś 5-7 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę się z Tobą przejadał na ten temat bo to jest bez sensu. Ja jestem za wprowadzeniem jakiejś opcji na która można by wydawać ten tryt i na którą opłacało by się go kupować. Według mnie spadek cen nic nie załatwi bo po miesiącu dalej nikt go nie będzie kupował mimo iż będzie tani. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.