Skocz do zawartości

Uniwersum 8 - 1 czerwca godzina 19:00


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie sami wydziwiacie z tymi satelitami, wcześniej dałem przykład że są za mocne a energia jest darmowa i tu jest pies pogrzebany.

Teraz jedna satelitka daje prawie 3k energi można to zredukować do np.30 i będzie wesoło już dla tych co latają ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoło mówisz? Już teraz marudzą na zbyt duże bunkry. Gdy będą one konieczne do obrony satelit to dopiero się namnożą.

No ale po to właśnie bunkry są także może być i tak.

 

Niech w końcu deus coś bąknie co o tym sądzi :P

Przy okazji postanowi się w kwestii pól planet czy robić miejsce dla elektrowni czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i takie pytanie do was, bo akurat tutaj ludzie siedza. A nie chce zakladac nowego watku

 

Wracam sobie do gry i w zwiazku z tym

220 pól styknie na kolonie?

na 13 miejscu srednio wychodzi 220.

Na razie maks mi sie udalo 217 osiagnac przy dobrych minusowych tempreaturach

O ile widze, ze tempreature mozna obnizyc latwo dostepnym trytem, to problem jest z dostepem do astatu, bo jego chyba nie mozna za surowce kupic.

 

czy 220 pol do dobre minimum na kolonie?

220 pol +120 z terraformera = 340 pol

70 razy 3 na kopalnie = 210

30 razy 3 na magazyny= 90

32-33 level laboratorium? =

7 level nanitow?

fabryka robotow do zera

 

czy lepiej poszukac 230-240

ewentualnie zostawic 220 i astatami  dobic?

łatwo sie te astaty znajduja? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejnym pomyslem jest otwieranie serwera w niedziele... i to o 19!! 

Przykladowo 75% serwera ma na nastepny  dzien prace, lub szkołę.

Ci co beda cala noc grali beda masakrycznie na+, tak samo jak przez kolejne 5dni pierwszego tygodnia, gdzie pracujacym odpada 8h+ (czas na poczatku duzo daje).

Nie wiem skad ta idea otwierania serwera takiego dnia o tej godzinie.

Wiele szanujących i chcacych uzyskac graczy serwerow, czy gier tego typu otwiera serwery czesto piatek(wieczor) - sobota(rano, południe).

Wiec potem wiele osob sie zniecheca... 

Sam rozmawialem z wieloma kolegami na np. fb. Wielu z nich odpuszcza sobie serwer ze wzgledu na pore.

Nic mi nie pozostaje jak pogratulowac decyzji i zyczyc szczescia w pierwszym - decydującym tygodniu gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zapewne nie będzie sury za astaty, a start faktycznie powinien być dziś. Generalnie ino znów nie jest przygotowane, deus nie słucha tego co się pisze, miesiąc temu zadecydował jak to ma wyglądać i koniec. Jego cyrk jego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie takie, że trzeba iść spać, trzeba do roboty. Jak nie dziś to jutro. Ktoś się uprze to i tak będzie siedział więcej niż ktoś inny i wyjdzie na prowadzenie.

Jakby grało się dla rankingu to grała by tylko jedna osoba, bo tylko jedna osoba może być TOP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie u7 i osób czynnie tam grających 80% to ludzie uczący się i pracujący co za tym idzie mający czas na intensywne granie w wweekendy, otwierając uni w niedzielę jest zatem nieprzemyslane zwłaszcza że ma początku jest sporo klikania i ileś czasu trzeba poświęcić. Top można zostać zaczynając w dowolnym czasie wystarczy $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja mam tylko takie spostrzeżenia ale np. misje na moony to nie jest 1h klikania...

A ktos kto zostanie w domu załóżmy pn-sr to sobie zrobi misje i bd bardzo na +.

Dobra tak jak pisalem wczeniej przynajmniej moi znajomi i oczywiscie ja odpuszczamy sobie gre z tego powodu.

Jezeli komus nie zaleze na kilkunastu graczach to trudno.

A jestem pewien ze nie tylko my sobie z tego powodu odpuszczamy gre.

 

P.S. 

pozatym poczatek tak jak juz ktos napisal nie jest o tyle wazny co do TOP, tylko wiele czasu poswiecasz na budowanie klikanie itp...

potem to juz tylko bank i budowa statkow, o wiele mniej czasu potem potrzeba.

 

Po prostu moim zdaniem otwarcie jest nieprzemyslane.

Chyba ze stawiacie na srednia wieku 3-5lat albo bezrobotnych to OK wtedy spoko

Edytowane przez Gregorii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można by argumentować, że w piątek ludzie imprezują i w sobotę nie ogarniają, więc stawiamy na ludzi np. niepijących czy "nolifów".

 

Niezależnie od dnia zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie pasowało dlatego nowe uni startuje zawsze 1 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze ignorujecie zdanie graczy, no coz ale to juz wasza sprawa...
Nic nie obchodza was gracze, po co zrobic sonde, ankiete, cokolwiek na temat otwarcia uni....
Przeciez wy wiecie najlepiej wszystko i nie bierzecie pod uwage zdania graczy.


Dobrze ze 1-go uni nie otworzyliscie 29lutego...
Bo byscie se dalej tego terminu trzymali i bysmy mieli uni co 4lata.

Dagger157

Post pod postem. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho ho, ale zabawne żarty się ciebie trzymają. Nie ma co bóldupczyć, to nie tylko od 2 lat jest uni 1 czerwca a latek trochę więcej sięga ta 'tradycja'. Odpuszczasz sobie grę, dobrze, droga wolna nikt nikogo nie zmusza do gry. Faktem jest, że każdy wolałby jakbyście jednak grali, ale zrozum...Twój tok rozumowania nie jest najlepszy, od kilku lat jest stały termin 1 czerwca i każdy może się przygotować z rocznym wyprzedzeniem ? o.O Sytuacja taka sama jak z dniem matki obchodzonym w środę a Ty narzekasz, że nie w piątek sobotę bo akurat masz 12h zmianę w pracy.

 

Załóżmy, że admin przychyla się do twojej prośby i startuje dzisiaj o 19. Teraz pomyśl jak wielka ilość graczy poczuje się OSZUKANA a nie tylko 'pominięta' jak ty i twoi znajomi. Taka zmiana 2 dni przed otwarciem byłaby niepoważna i na pewno by zaszkodziła wiarygodności naszego administratora. Dlatego musisz wziąć pod uwagę fakt, że tego terminu nie zmienisz w tym roku, jeśli powalczysz o to może w przyszłym Ci się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to juz w przyszlym tyg nie ma takiego dnia jak piatek??

Moze przesunac np termin na nastepny piatek ??

Dobra ta dyskusja nie ma sensu.

Wasz cyrk wasze malpy.

zegnam

 

 

//obraziłeś wszyskich użytkowników zdaniem "Wasz cyrk wasze malpy."

//ban na 7 dni

//deusx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez jaj, to jest po prostu śmieszne. aż tak bardzo wam robi różnicę ten jeden dzień? możesz się zarejestrować miesiąc później a i tak być w top5. i cyrk robicie teraz wy z takimi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart prześmieszny ale w tym momencie robi z administracji idiotów także tym tonem raczej nic nie wskóra.

Dobrze że nie pracujesz 16h dziennie, bo byśmy nigdy nie otworzyli ;)

 

Ja bym tylko sugerował opóźnić w przyszłości datę startu o miesiąc, na 1 lipca - okres wakacji zarówno uczniów jak i studentów, aby ogólnie był czas na grę, nie tylko na 1 dzień po otwarciu.

Na pracujących no niestety nie ma rady. Jedni pracują 1 zmianę, inni dwie, a jeszcze inni w weekendy i każdy będzie chciał inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy idą w piątek na 22:00 do pracy, jeszcze inni w sobotę na rano, czy w niedzielę na nocną zmianę.

Niestety nie ma idealnej daty, zawsze komuś termin nie będzie pasował. W niedzielę o 19:00 zdecydowana większość będzie mogła zacząć grę. Parę(naście) godzin wystarczy na zapełnienie kolejek na jakiś tam okres czasu, można zagospodarować przerwę w pracy / uczelni aby wejść przez urządzenie mobilne / komputer i ponownie je zapełnić. W poniedziałek każdy ma jakieś obowiązki, więc nie tylko ty będziesz miał ograniczony dostęp, ale zdecydowana większość.

 

Początkowy ranking dynamicznie się zmienia, ktoś ma nadzwyczajną ilość punktów, a my sporo mniej mimo podobnego wysiłku. Jednak wartości te w późniejszym stadium gry całkowicie się zmieniają, więc nie powinno się nimi sugerować i zniechęcać. Wystarczy jeden udany atak, a możemy "ukraść" komuś znaczną sumę punktów i wysunąć się na prowadzenie.

 

Aby ułatwić sobie start na uniwersum 8, zalecam stworzenie mniejszej lub większej strategii na początkowe godziny, dni.

Zaznaczę, że na pierwsze 3 dni zadania będą zablokowane, później stopniowo będą uwalniane kolejne gałęzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akrat ide dzis na 24 jutro i w niedziele to samo i nie narzekam z checia zaczne od 0 a jak nie wyjdzie i bede daleko z tylu to co z tego sam pewnie zawale i bede musial gonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie tyle przeszkadza start U8 co brak konsultacji administracji odnośnie ustawień na nowym uni. Od ogłoszenia  do dziś minęło 21 dni ileś propozycji sie p[przewinęło. czasu jak zawsze brakło więc startujemy na ustawieniach jakie nam "zaproponowano". Szkoda troszkę straconego czasu bo niektóre propozycje były fajne i godne przemyślenia i rozwinięcia, a tak to dostajemy znów beznadziejne pola, brak zastosowania energii itd. kolejny rok będą powstawały klony tematów które przewijają sie co roku jak powstaje nowe U.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.