Skocz do zawartości

Zbędne badania - już nie.


Pocikola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wpadłem na pomysł kilka dni temu żeby zrobić porządeczek z badaniami które nie są potrzebne bardziej niz tylko na 10-12 poziom aby zbudować statki a kolejne poziomy nic nie dają. Dość tego :)

 

Oto badania o których mowa:

 

1) Tech. energetyczna

2) Tech. szpiegowska

3) Tech. nadprzestrzenna

4) Tech. laserowa

5) Tech. jonowa

6) Tech. plazmowa

 

Jaki mam pomysł na te badania pewien mam zaraz się nim niżej podzielę ale jak wy macie jakieś swoje podawajcie je w tym temacie, zrobimy razem coś ciekawego.

 

Tech. energetyczna - z każdym poziomem zwiększy o 1 % produkowaną energię przez satelity lub elektrownie słoneczne

 

tech szpiegowska - gdy różnica miedzy graczami będzie 4 poziomy ( gracz A 20 gracz B 24 ) gracz A w czasie skanu nie widzi nic u gracza B oprócz surowców ( to nic nowego tak jest i teraz lecz poziom róznicy wynosi 10 poziomów - na ta prędkość gry za duży !! do zmiany

 

Tech nadprzestrzenna - co 5 poziom ( 5, 10, 15, 20 itd. ) zwiększa prędkość floty z wykorzystaniem nadprzestrzeni o 1 %

 

Tech laserowa - co 5 poziomów od poziomu 25 !!  pozwala na budowę kolejnego poziomu resortu tech laserowej ( za którą trzeba swoje zapłacić )

 

Tech jonowa tak samo jak laserowa lecz od poziomu 20

 

tech plazmowa tak samo jak laserowa lecz od poziomu 15

Edytowane przez Pocikola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech. energetyczna - czyli zaczerpnięcie pośrednio idei z oryginału. Wartości niewarte uwagi przy takim speedzie.

 

Tech. szpiegowska - jak już wspominałem, totalnie bez sensu.

 

Tech. nadprzestrzenna - przeczytaj ze zrozumieniem, co tu w ogóle napisałeś, bo jak na razie to wygląda na to, że technologia nie służy ŻADNEJ flocie.

 

Tech. laserowa - już widzę, jak to będzie rozchwytywane. Resorty obronne są za drogie w stosunku do swoich osiągów, i to na pewno nie będzie wykorzystywany. Podobnie jak przy jonowej i plazmowej. Ba, do 10 levelu dociągną je tylko najwięksi bunkrownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Energetyczna zwiększająca energię z satelit ? Na satelity nic nie wydasz a masz energii pod dostatkiem. Jeśli już się uprzeć i na siłę coś jej wprowadzić to może im większa energetyczna tym większa szansa na zregenerowanie się satelit po ataku ? Z tą zmianą musiałby iść albo limit satelit do małej ilości albo wyłączenie złomu z nich.

Zmiany w technologii szpiegowskiej nie mogą być sztywne. 4 poziomy różnicy i już nie mogę nic zobaczyć. A co jak wyślę więcej sond ? Też lipa ? Ewentualnie szpiegowska mogłaby zmniejszać ryzyko zestrzelenia sond łącznie ze zmianą gdy sondy zostaną zestrzelone przysyłają tylko stan surowców.

 

Co do nadprzestrzennej - myślę, że to nie byłoby złe z tym, że robić osobny wzór dla statków korzystających z napędy nadprzestrzennego opłaca się ? Nie mam pojęcia czy zostałyby nawet z dużym pozytywnym odzewem graczy podjęte działania próbujące to wprowadzić. Wg mnie fajna opcja.

 

Laserowa, jonowa, plazmowa - zamiast resortów może bonus do statków i systemów obronnych tym się posługujących ? Bonus od technologii bojowej byłby pomnożony przez 0.1*Poziom technologii do zagospodarowania. Przy takich ilościach statków dużo by to dawało. Zmieni to liczenie siły statków, ale nie będzie trzeba przerabiać samego symulatora a tylko dodać wynik z tego do mocy statków posługujących się tymi technologiami.

 

Dobrze by było jakby te technologie były użyteczniejsze im wyższy poziom. Po co trzymać w grze rzeczy bezużyteczne ?

A biedny pocikola miesiąc czekał na odpowiedź, która nie równa z błotem jego propozycji. : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.