Skocz do zawartości

ibEconomy - system punktów i odznak


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jakiś czas temu znalazłem dodatek do forum o nazwie ibEconomy.

Czym jest ten dodatek ? W skrócie, jest to taki mały sklep, w którym możemy kupować np. odznaki (najlepszy flociarz itd). Pieniądze, za które możemy kupować zdobywamy np. poprzez dodanie komuś + w temacie za dobry raport czy napisanie nowego tematu lub odpowiedzi w nim. Sama aplikacja jest tak rozbudowana, że możliwości są naprawdę ogromne, po wyżej opisane np. odznaki po jakieś tam karty kredytowe, kredyty, inwestycje itd (z tego myślę nie będziemy korzystać).

 

Aplikację na razie zainstalowałem, myślę, że będzie to miły dodatek do forum. Proszę o opinie wraz z propozycjami jak będzie można zdobywać punkty i jakie będzie można kupować odznaki i czy w ogóle ten dodatek wprowadzać w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie okej, przecież to tylko obrazek i ranga i szacun że masz taka czy inna odznake, jako ze raczej nie bedzie to dawac innych korzyści to komu bedzie przeszkadzac to ze ludzie nagle zaczną sr**ć reputacja dla każdego?

 

Tak , wiemy jak byly - co sie dzialo , tu bedzie tak samo , za byle SJ bez zysku bedzie wiecej plusów niz za dobry pomysl ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie do kitu każdy będzie dawać każdemu plusy Za posty i tematy i będą sobie kupować najwyższe rangi... A listów bd mieli po kilka...

 

Nie zgadzam się.

Czy widzisz przy którymkolwiek poście, żeby ktoś miał +10 do reputacji? Nikt nie daje sobie dla zabawy. A nawet gdyby chcieli, to moderatorzy forum dają ostrzeżenia za bezpodstawną reputację, przy tym można zrobić tak samo. Dodatkowo ten dodatek byłby aktywny tylko na forum ST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taka odznaka, napis czy jak to tam bedzie wyglądać to żaden szacunek. Jedynie szpan. Zawsze fajnie jest poszpanować że ma sie odznake, ale przecież nikt nie bedzie latac i gadać pod kazdym postem "Mam odznake za najlepsze riposty więc zamknij sie bo jestem od ciebie lepszy. 

 

Z tego co rozumiem to ma być tylko zabawa/urozmaicenie, więc problemu nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taka odznaka, napis czy jak to tam bedzie wyglądać to żaden szacunek. Jedynie szpan. Zawsze fajnie jest poszpanować że ma sie odznake, ale przecież nikt nie bedzie latac i gadać pod kazdym postem "Mam odznake za najlepsze riposty więc zamknij sie bo jestem od ciebie lepszy. 

 

Z tego co rozumiem to ma być tylko zabawa/urozmaicenie, więc problemu nie widze.

 

Przyszpanuj jakims ST bo na odznaki i tak nikt nie bedzie patrzal ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Spieriz teraz nie ma plusow ale Jak zostana wprowadzone pieniądze do wykupienia rang Za plusy to zobaczysz ile bedzie...

Myślę, że deusx aż tak desperacko na pieniądze się nie rzuci, aby sprzedawać rangi na forum...

 

Ewentualnie rangi by mogły być od określonego % RW czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi plusami dalej, nie trzeba tego nawet wprowadzać. Możemy to w ogóle ograniczyć tylko do ilości pisania postów lub/i tematów a same rangi z gry zamienić nawet na rangi typowo forumowe np. najlepszy pisarz czy inne. Ustawienie tego wszystkiego to może godzina a zawsze to jakaś nowość.

Można edytować to dowolnie, za napisanie tematu w dziale pomysły - sporo punktów, za ST sporo - ale za odpowiedź w ST już np. w ogóle. Edycja jest bardzo rozbudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można  by też  zrobić coś takiego że od ilości zamieszczonych ST będzie można dodawać punkty, oczywiście liczyć pojedynczo ale jak ktoś np. zrobi 10 ST to dostanie bonus, i myślę że dobrze by było dawać pkt. według jakiejś skali np ST od 400.000.000% do 1.000.000.000 % - 1 pkt , 1.000.000.000%  - 2.000.000.000% 2 pkt, dla najwyższych ST na universum też jakiś dodatek itp., wtedy to by miało sens bo jak każdy zacznie robić ST z minimalnym progiem to bez sensu.

 

 

 


Sama aplikacja jest tak rozbudowana, że możliwości są naprawdę ogromne, po wyżej opisane np. odznaki po jakieś tam karty kredytowe, kredyty, inwestycje itd

 

Deusx mógłbyś bardziej rozwinąć zasady działania tej aplikacji w tym aspekcie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas ludzie, opanujcie się. Deusx coś zaproponował, zainstalował, napracował się, chce trochę urozmaicić forum a Wy już drugiego dna w tym się doszukujecie i dopisujecie całą filozofię. Trochę więcej luzu, jak się komuś nie podoba to niech z tego nie korzysta a tym którym przyniesie to frajdę to bardzo dobrze.

Edytowane przez kOtello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas ludzie, opanujcie się. Deusx coś zaproponował, zainstalował, napracował się, chce trochę urozmaicić forum a Wy już drugiego dna w tym się doszukujecie i dopisujecie całą filozofię. Trochę więcej luzu, jak się komuś nie podoba to niech z tego nie korzysta a tym którym przyniesie to frajdę to bardzo dobrze.

 

 

Na marginesie Deusx nie zainstalował jeszcze tego tylko czeka na opinie czytaj wyżej wrazie co ;) jest tam napisane przez samego Deusa ze to jeszcze nie jest zainstalowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dla mnie do kitu każdy będzie dawać każdemu plusy Za posty i tematy i będą sobie kupować najwyższe rangi... A listów bd mieli po kilka...
Podejrzane przypadki można zgłosić, przecież po wprowadzeniu takiego systemu nie zostawimy go bez opieki. Jest regulamin reputacji, więc nie można nią rzucać na prawo i lewo.
A jeśli te listy będą z sensem, to czemu nie? Spróbować można, przecież to tylko dla rangi/obrazka. Spam się usunie, reputację się odejmie/poprawi. ;)
 

nie zgadzam sie z darkiem bo to system dla flociarzy ci co nie graja flotasmi a tylko eko będą z tego miec jedno wielkie nic....

Tu nie chodzi o grę (czyt. flota/eko). To będzie związane z forum. Czy muszą być jakieś działy dla ekowców na forum, bo flociarze mają swoje dwa? Nie muszą, rangi będą odniesieniem do forum, a to z kolei ma swój kąt dla lotników.

Jestem za wprowadzeniem pomysłu. Wszystko można dostosować, np. plusy za dobre raporty. Ile to ustalić od jakiego poziomu % w ST można dawać plusy. Jeśli ktoś źle przydzieli, to myślę że można edytować i zmienić z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 


Na marginesie Deusx nie zainstalował jeszcze tego tylko czeka na opinie czytaj wyżej wrazie co jest tam napisane przez samego Deusa ze to jeszcze nie jest zainstalowane

 

Na marginesie to zainstalował, tylko nie jest jeszcze zrobione i udostępnione.

 

Jak zobaczyłem tą aplikację spytałem Miga po co nam sklep na forum a on odparł że "jakieś odznaki będą" i podesłał mi ten temat. Aplikacja ciekawe przyznam, a za co można zdobywać pkt. myślę Deus tak jak pisałeś, nowe tematy/posty/raportowanie. Z czasem można dodać inne sposoby zdobywania pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rangi na forum to dobra sprawa, można by je przyzawać nie za lizusowstwo ale za to że coś faktycznie zrobił dla społeczności ogam - np napisał poradnik gry, opisał coś, wpadł na pomysł który zmienił obraz gry

oraz w drugą stronę, dla ludzi którzy zawsze się kłócą, nabijają posty bez sensu, obrażają innych i dla tych inna ranga

 

z tym że ten system musiałby nadawać rangi samoistnie po tym jak np 5 graczy stwierdzi że mu pomogło to co on zrobił, lub też wnerwił ich jedynie wtedy ci mając do wyboru kilka opcji jakiś znaczników(np dobry pisarz, nauczyciel, mój kolega, mój przyjaciel, mój wróg, idiota, itp) nadawało by temu komuś rangę(dodatkową)

 

oczywiście rangi będą mogli nadawać jedynie zwykli graczy mający staż min 3 mc i conajmniej 50 postami - aby nie dochodziło do patologi oraz tych rang nie będą mogli nadawać sgo, admini, moderatorzy, którzy jak wiemy potrafią wlepić za jeden post z miejsca 5 warnów.... a z kolesiostwem trzeba walczyć,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.