Skocz do zawartości

Wydobycie w statystykach lub rekordach


Astalavator1

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję wprowadzenie rankingu dot. największego wydobycia na uni (wiadomo, że nie jest to tożsame z liczbą punktów za budynki) lub ewentualnie wprowadzenia wydobycia do rekordów.

Warianty mogą być różne, wydobycie sumaryczne w przeliczeniu na deuter, wydobycia poszczególnych surowców...

 

Wiadomo, że to głównie wysokie miejsce w rankingu motywuje do gry. Oczywiście najpełniejszą grą jest ta aktywna, z flotami, ściąganiem moonów. Jednak nie wszyscy mają czas lub ochotę w ten sposób grać, a z punktu widzenia administracji nie są bezużyteczni gdyż kupują astaty na geologa. Dlaczego to piszę ? Aby ubiec zarzut, że taki ranking zniechęcałby do grania flotą.

Jeżeli ktoś chce latać to i tak będzie to robił i vice versa.

 

Istnieją wątki dot. najwyższego wydobycia na danym uni co znaczy, że byłoby zainteresowanie na rozszerzenie rankingów/rekordów w tę stronę. Nie wiem na ile to jest uciążliwe informatycznie, ale wydaję mi się że nie jest to tak skomplikowane.

 

Czekam na oceny, komenatrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jest to takie proste do zrobienia, mogę to dodać albo do rekordów (co jest w miarę proste) albo po prostu do statystyk, z tym, że te będą jakby "na żywo", czyli kto będzie miał wyższe ten od razu sklasyfikuje się na wyższym miejscu.

Jak kto woli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za statystykami, ale jeśli przejdą rekordy to też będzie dobrze.

Dlaczego statystyki ?

Słabsi gracze będą mogli wiedzieć czy właściwie rozwijają kolonię porównując statystyki wydobycia do statystyk budynków.

Statystyki wydobycia ułatwiają farmienie, ale właściwie dlaczego uważać to za wadę ?

Właśnie powinno się promować aktywność graczy - niech rosną w rankingach ci, którzy grają aktywnie, farmią, grają flotą, wysyłają ekspedycje.

Ułatwienie farmienia zachęci do aktywności większą ilość graczy.

W końcu statystyki w większym stopniu zachęcają do aktywności (w tym przypadku rozwoju eko) niż rekordy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co my wydobycie do statystyk budynków?? :D Im mniej "zbędnego" balastu tym większy wydobycie, ale to nie znaczy że lepiej rozwijają kolonię. Jeden jest nastawiony na szybką rozbudowę kopalń (czyli wysoki poziom nanitów i robotów), drugi na powolny, ale systematyczny (same poziomy magazynów, a nantiy i roboty w stopniu 'normalnym'), a jeszcze trzeci się znajdzie który łączy ze sobą dwie poprzednie opcje. Żeby właściwie rozwijać kolonie to raczej należy się przyglądać dla graczy na swoim poziomie eko (tylko, że nie wiesz który dobrze to rozwija), a tym bardziej ludzie dla rekordu stawiają bardzo wysokie poziomy budynków by tylko zasitnieć, więc jak można wyciągać jakieś wnioski z tego?? 

Co do ułatwienia farmienia to z tym się zgodzę, ale (zawsze musi być jakieś 'ale') nie zapominaj, że większość ludzi regularnie wpłaca surkę do banku, więc mało im dadzą statystyki (tym bardziej, że ludzie niżej w rankingach raczej polują na idlerów, a nie aktywnych graczy, a to oni będą w przeważającej części tych statystyk).

Co do tego, że statystyki bardziej zachęcają to też bym nie powiedział, bo nikt nie będzie robił statystyk rozbitych na metal/kryształ/deuter tylko będzie statystyka ujęta w całości w przeliczeniu na deuter (tak mi się zdaję), więc i nie będzie zbyt łatwo by wbić się w topkę, a w rekordach , jeśli masz 'parcie na szkło' to zawsze możesz się skupić na jednym surowcu by zaistnieć (choć to mało opłacalne).

 

Tak więc, jestem za umiejscowieniem takiego czegoś w rekordach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie czytał, przecież się pyta "co kogo interesuje ile wydobywam na swoich planetkach", a co najmniej 1 odpowiedź na to pytanie znajduje się właśnie w twoim poście wyzej.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi którzy nie życzą sobie być w statystyka czy rekordach z wydobyciem, co kogo interesuje ile wydobywam na swoich planetach ?

 

Wystarczy zeskanować planety, trochę matematyki i będę znał twoje wydobycie. Te dane przecież nie są strategicznym elementem gry ani tajnym.

Bycie najlepszym to zaszczyt, na statystykach opierają się prawie wszystkie gry, chodzi oto, aby być najlepszym, a wiemy to dzięki statystyką. Do środy opcja będzie widoczna w rekordach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zeskanować planety, trochę matematyki i będę znał twoje wydobycie. Te dane przecież nie są strategicznym elementem gry ani tajnym.

Bycie najlepszym to zaszczyt, na statystykach opierają się prawie wszystkie gry, chodzi oto, aby być najlepszym, a wiemy to dzięki statystyką. Do środy opcja będzie widoczna w rekordach.

To dziś jest ta środa ??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja tak nie sądzę, bo suma wydobycia jest dziwna. Metal deuterowi nie równy, a tam jak widzę suma jest równa metal+kryształ+deuter. Powinno to być przeliczone na 1 surowiec, w przeciwnym wypadku największą sumę będzie miał ten kto będzie miał największe wydobycie metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak nie sądzę, bo suma wydobycia jest dziwna. Metal deuterowi nie równy, a tam jak widzę suma jest równa metal+kryształ+deuter. Powinno to być przeliczone na 1 surowiec, w przeciwnym wypadku największą sumę będzie miał ten kto będzie miał największe wydobycie metalu.

 

Została dodana korekta do skryptu, przy następnych weryfikacjach będzie już poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nadal jest błąd w wydobyciu łącznym. Drogą dedukcji doszedłem do wniosku, że wydobycie łączne to przeliczone wydobycie metalu BEZ geologa podczas gdy reszta jest pokazywana z geologiem. Na Uni7 dodatkowo jest bardzo dziwna sytuacja gracz Viher widnieje jako największe wydobycie przy czym zanim MrWhite mnie minimalnie nie wyprzedził miałem we wszystkim (metal, kryształ, deuter) pierwsze miejsca i jakimś cudem nie byłem wzięty pod uwagę jako największe wydobycie łącznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.