Skocz do zawartości

windows 8 pomoc techniczna problem usb


bloodp3t

Rekomendowane odpowiedzi

witam kilka dni temu zakupiłem laptopa z systemem windows 8, jak niektorym wiadomo kwestie techniczne są mi całkiem obce, raz, że za bardzo nie potrafie się w nim poruszac a dwa ze mam problem z portem USB :)

Sprawa wygląda następująco gdy włączam komputer wszystko jest okej lecz po chwili uzytkowania, moze to byc 20 min 50 min albo i dwie godzinki odłącza mi mysz z usb samoczynnie, gdy wyciągam wtyczke i próbuje podłączyć pod ten sam port dalej jest nieaktywna gdy zmieniam port jest to samo, mysz zaczyna działać dopiero po ponownym uruchomieniu systemu niewiem dlaczego w kilkudniowym sprzęcie pojawia sie taka usterka bardzo prosze o porady, dodam iż mysz jest optyczna firmy dell a lapek acer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu myszkę, albo kabel od niej masz zepsuty?

 

czasami jest takie coś, że jeśli się coś odłączy, to żeby działało, potrzeba podłączyć i znowu system uruchomić od nowa (z myszką nie powinno tak być, no ale jak widać jest). Spróbuj z inną myszką, i powiedz czy jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Klikasz w PPM lewym dolnym rogu "klasycznego pulpitu" (tam gdzie dawniej był przycisk start)
  2. LPM Menedzer urządzeń
  3. Wyszukujesz porty usb oraz mysz
  4. PPM na port usb i LPM "właściwości"
  5. Wchodzimy z zakładke "zarządzanie energią" i odznaczamy opcje odłączania urządzenia w celu oszczędzania energii (screen poniżej)

 

http://screenshooter.net/data/uploads/kg/us/orqa.jpg

Edytowane przez KarolRadom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja po chwili poprawnego działania problem znowu sie pojawia tym razem o wiele czesciej i szybciej np teraz po 5 minutach myszka przestała działać dodam że wymieniłem ją na nowo i zmieniłem ustawienia portow usb według zaleceń @karolradom 

niewiem co maam juz o tym myśleć laptop to świeżynka ledwo co ma 7 dni mam na niego gwarancje itp podobno od razu dadzą mi nówke ale poczekam na wasze porady pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.