Skocz do zawartości

Zabawa w złomowanie + zakłady


Czarny93

Rekomendowane odpowiedzi

Aby podwyższyć emocje na forum, oraz aktywność graczy i zapewnić im większą rozrywkę, proponuję wprowadzenie możliwości obstawiania:

 

-kto przejdzie do następnej fazy

 

-kto wygra cały turniej

 

(jeszcze jakieś? Podaj...)

 

Działało by to na tej samej zasadzie co zakłady bukmaherskie, każdy miałby przydzielony swój kurs, jeśli na danego gracza głosuje więcej osób, to jego kurs spada (i tutaj moja wielka prośba do matematyków aby obmyślili jak to działa, lub prośba do kogoś kto wie o co z tym chodzi, jak to się przelicza, bo wiem tylko tyle, że im więcej osób zagłosuje na jednego gracza, tym mniej będzie do wygrania). Deuter jaki mamy do dyspozycji to 10-cio krotność sumy punktów z konta z uni 3,4,5,6,7... z zaokrągleniem do 1 mld Czyli np ja mam 1 bln pkt, to mogę obstawić 10 bln deuteru (oczywiście obstawiony deuter musi być zabrany z banku przed rozpoczęciem zabawy).

 

Warunki:

 

-Każdy gracz może brać udział w zakładach tylko jednym kontem na forum i jednym kontem w grze.

 

-Można tylko raz obstawić gracza który według nas wygra cały konkurs, a nagroda za trafne wytypowanie to według wzoru stawka*ilość uczestników/kurs

 

-Można obstawić do 5 uczestników, którzy według nas przejdą do następnej fazy (ten zakład można typować co fazę) nagroda:

stawka*2/kurs

 

Proszę tylko o pomoc z kursem, zobaczymy jak to będzie wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obkminienie tych jakiś kursów i ogólnie nagród to pestka.

Cięższą sprawą jest, kto i jak zabierze surowce z banków dla powiedzmy... 50 graczy? Zrobienie takiego czegoś chyba było by trudniejsze niż na to wygląda, a ręczne męczenie się z tym...? Ja bym nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można zrobić taką opcję w grze, która była by uruchamiana tylko na czas konkursu. Gracz sam by wpłacał, a po wpłacie poszła by wiadomość do administracji ile wpłacił deuteru na konkurs. Wszystko by się wklejało do tematu ma forum, kto I ile. Myślę że zainteresowanie było by ogromne. Gracze chcieli trochę hazardu, był pomysł z lotkiem i nie przeszedł, to chociaż tutaj można by się trochę pobawić i rozciągnąć trochę konkurs, aby było więcej nerwów i czasu na ogarnięcie tego. Oczywiście kursy to rzecz obowiązkowa. Przykładowo Neriel bardzo często przechodzi do ostatnich faz, dlatego zagłosuje na niego dużo osób, ale kurs drastycznie spadnie i wygrana będzie dużo mniejsza, bo bez nich to każdy by zbił sporą sumkę na Tobie Neriel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obkminienie tych jakiś kursów i ogólnie nagród to pestka.

Cięższą sprawą jest, kto i jak zabierze surowce z banków dla powiedzmy... 50 graczy? Zrobienie takiego czegoś chyba było by trudniejsze niż na to wygląda, a ręczne męczenie się z tym...? Ja bym nie chciał.

 

Niekoniecznie pestka, bo trzeba przeanalizować poprzednie konkursy i sprawdzić kto gdzie dochodził. Ponadto niektórzy nicki zmienili i nie wiadomo, że gracz x ZWZ 1 to gracz y ZWZ 4. Poza oczywiście kilkoma typami (ost. konkurs) np. Neriel, Sroka, BumblEe, mondi  nie wiadomo jaki kurs dać innym. Tj. taki sam ? np. 1:30 na 1:30 ?

 

Moim zdaniem pomysł jest dobry, jest do dopracowania, trzeba zebrać dane ale ogólnie nie jest to trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie deus, po to ten kurs jest. Im więcej graczy będzie obstawiać na Neriela,(a na pewno będzie obstawiać wielu, bo wiedzą że Neriel potrafi daleko dojść) tym bardziej kurs się obniży i wygrana będzie mniejsza. Przykładowo postawię na niego 3 bln, to będę mógł wygrać tylko 3,5-4 bln, czyli 0,5-1 bln zysku, a postawię na kogoś, na kogo nikt nie zagłosuje, bo nikt nie będzie się spodziewał wygranej, to wygram 2X tyle. Tylko właśnie prosiłem o pomoc jak zrobić ten kurs, żeby wszystko się ładnie pokryło, jaki to będzie przelicznik itp, może ktoś coś dobrego wymyśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie deus, po to ten kurs jest. Im więcej graczy będzie obstawiać na Neriela,(a na pewno będzie obstawiać wielu, bo wiedzą że Neriel potrafi daleko dojść) tym bardziej kurs się obniży i wygrana będzie mniejsza. Przykładowo postawię na niego 3 bln, to będę mógł wygrać tylko 3,5-4 bln, czyli 0,5-1 bln zysku, a postawię na kogoś, na kogo nikt nie zagłosuje, bo nikt nie będzie się spodziewał wygranej, to wygram 2X tyle. Tylko właśnie prosiłem o pomoc jak zrobić ten kurs, żeby wszystko się ładnie pokryło, jaki to będzie przelicznik itp, może ktoś coś dobrego wymyśli...

 

A jak zareaguje gracz, gdzie kurs był 2:00 w momencie postawienia, a w momencie wygranej otrzymuje nagrodę po kursie 1:05, bo tyle było głosów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przeanalizować poprzednie konkursy i sprawdzić kto gdzie dochodził

 

 

A po co? To ma być na podstawie ilości głosów wg pomysłodawcy.

A więc ustalenie nagrody nastąpi dopiero po oddaniu wszystkich głosów.

 

Tak na pierwszy rzut oka widzę to tak: w każdej walce muszą być głosy na 2 uczestników. Jeśli wszyscy postawili na 1 osobę to w razie zwycięstwa zwróci się to co dali, w razie porażki to jeszcze nie wiem :]

Jeśli jeden dostał 80% głosów, a drugi 20% to zwycięstwo pierwszego da zysk 20% (25% tego co postawiono - surka jest ciągnięta od tych co dali na przeciwnika), a zwycięstwo drugiego da zysk z tamtych 80% (czterokrotność tego co postawiono na niego!)

 

Tak mniej więcej.. w biegu wymyślone.

 

Dla przykładu 8 osób stawia 1 bln na X, a 2 osoby dają 1 bln na Y.

Wygrana X daje 1 bln + 2*1bln / 8 = 1,25 bln dla każdego kto głosował na X

Wygrana Y daje 1 bln + 8*1bln / 2 = 5 bln dla każdego kto głosował na Y

Przegrani niestety nie dostają nic :)

 

W przypadku bardziej równej walki np. 8 osób stawia na X, a 6 osób na Y.

Wygrana X da 1,75 bln, a wygrana Y da 2,33 bln

 

Wzór: postawiona surka + ilość przegranych * postawiona surka / ilość wygranych

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o coś takiego mi chodziło :)

 

Ale w walce gdzie jest oddany tylko jeden zakład wyglądało by to tak:

 

Gracz X - 1 głos gracz Y - 0 głosów

Jeśli wygra gracz x - wygrywamy 2x tyle co postawiliśmy, jeśli wygra Y - wiadomo nic nie wygrywamy. Jeśli na gracza zagłosują 2 osoby, to już kurs spada i nie wygrywamy już 2x tyle, ale mniej (tak jak według wzoru Neriela) ale za to rośnie wygrana w przypadku gracza Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak przegra to też się nie rozpłynie, nie? W jednej walce ktoś trafi, w drugiej nie, więc wygrana jest pobrana z walki z której ktoś przegrał, tak mi się to widzi. Oczywiście nie wiadomo jak to będzie pod koniec. Może się zdarzyć że gracze ogólnie więcej przegrają niż postawili, wtedy pozostała pula może przejść do następnej edycji zabawy, albo w ogóle może przepaść (to jest rzecz drugorzędna można to potem omówić). Co innego jak szczęście graczy weźmie górę i ogólnie wygrają więcej niż postawili, wtedy deus musiałby już dołożyć, chyba że inaczej to widzicie. Nie jest to banalne do zorganizowania, trzeba to wszystko przemyśleć i może przetestować w następnym konkursie,przy małych, nieznaczących nagrodach, np każdy ma 1 bln do dyspozycji. W razie powodzenia można zwiększyć ilość deuteru w następnym konkursie tak jak proponowałem jak na początku. Myślę że fajne by to było, wyobrażam sobie ten zamęt na SB, kto ile wygra, jak deus by na żywo wyniki dyktował :D

 

Przepraszam za double post, nie wiem czemu mi się skopiował. Proszę o usunięcie.

Edytowane przez Czarny93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaniem na pytanie nie odpowiesz. Nie uważam by sponsorowanie tych co postawili na byle kogo, byle dostać 2 bln było słuszne.

Lepiej przenieść surkę z przegranych do następnej rundy jako bonus dla potencjalnych zwycięzców. Taka zachęta do głosowania w tej a nie innej walce. Jak kumulacja w lotku xP

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł procentowy na głosy wydaje się bardzo dobry. Jeżeli będzie natomiast 100% głosów na jednego przeciwnika, to można zastosować minimalny próg wygranej, 5%. Myślę, że i tak nie będziemy tego sponsorować, bo jak wiadomo na "tym biznesie" więcej się zarabia niż traci ;)

Czyli po prostu źle postawione surowce idą do kasy a z kasy będzie się wypłacać stawki minimalne lub dopłaty do wygranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może być, a co z zakładem wytypowania zwycięzcy konkursu?

Skoro będziemy korzystać tylko z deuteru postawionego, to skąd się wezmą surowce na nagrodę?

Ta opcja odpada, czy coś wymyślimy?

 

 

Aaa, w sumie to już wiem, to będzie jeszcze łatwiejsze, wszystkie surowce z tego zakładu zostaną zebrane do jednej puli, a dostanie je ten, co właściwie wytypował zwycięzcę, w przypadku gdzie więcej osób wytypuje zwycięzcę, pula zostanie podzielona proporcjonalnie do postawionego deuteru, może być? Czy inne propozycje?

Edytowane przez Czarny93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skąd przybędzie surka jak nikt nie postawił na przeciwnika? Deus zasponsoruje?

 

A skąd się bierze surka jak trafisz w losowaniu? Deus sponsoruje? ;)

 

A jak zareaguje gracz, gdzie kurs był 2:00 w momencie postawienia, a w momencie wygranej otrzymuje nagrodę po kursie 1:05, bo tyle było głosów?

 

Co? To jest niedorzeczne. Jeśli był kurs 2:00, a on postawił 1 bln to otrzymuje 2 bln. To chyba normalne i nie powinno nikogo dziwić (jeśli ktoś chociaż raz miał styczność z buk'iem).

 

Generalnie proponuję zrobić coś w stylu właśnie bukmacherów, gdzie można obstawiać jeden lub drugi klub, za daną kwotę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie chciełem zapytać jesli to wypali mozna obstawiać na siebie samego ? :D

 

Nie będzie można, jeszcze musimy się zastanowić nad udostępnianiem składów poza naszym serwisem, zawsze dwie osoby mogą swoje składy udostępnić, przeprowadzić symulację i postawić na zwycięzce. Oczywiście regulamin będzie tego zabraniał, ale jak udowodnić winę. Chyba, że zakłady będą jeszcze przed harmonogramem, bardziej rozwinięte tzn.

 

Jeżeli gracz przejdzie rudne, stawka 1,5

Jeżeli będzie w 2 rudzie, stawka 1,7

Jeżeli będzie w 3 rudzie, stawka 1,9

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, trafią się i takie osoby które od początku tego pomysłu myślą jak tu na lewo zarobić.

 

Dlatego proponuję 4-5 dni przed wystawieniem harmonogramu zrobić temat z ankietą, gdzie będzie alfabetycznie lista uczestników konkursu i ludzie będą oddawać głosy. Uczestnicy którzy dostaną najwięcej głosów będą faworytami i ich kurs zostanie obniżony przed otwarciem zakładów (o ile? Będziemy dyskutować, na pewno im więcej głosów, tym kurs bardziej zostanie obniżony).

 

 

Koniec zakładów następuje gdy zostanie podany harmonogram.

 

Deus, Twoja propozycja jest trochę za mała tak mi się zdaje, stawka 1,9 przy szansach że wytypujemy kogoś kto przejdzie 3 fazy, to zdecydowanie za mało.

 

 

Proszę więcej osób o wypowiedź i pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Deus, Twoja propozycja jest trochę za mała tak mi się zdaje, stawka 1,9 przy szansach że wytypujemy kogoś kto przejdzie 3 fazy, to zdecydowanie za mało.

 

Stawkę, którą podałem jest czysto przypadkowa, trzeba obliczyć prawdopodobieństwo i na tej podstawie ustalić stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.