Skocz do zawartości

Muzułmanie


oremi

Rekomendowane odpowiedzi

być może i ciekawe pojęcie śmierci Taz ale co to ludzi pcha do tej wiary mnie zastanawia

przecież w naszej (jestem katolikiem) nie ma słowa o zabijaniu niewiernych, mówi się o tolerancji, a tu często i gęsto o mordowaniu nie wiernych, dzieli sie ludzi na wierzących i nie wierzących, nie ma podziału na złych i dobrych czy mąrdych i głupich a jedynie właśnie na wierzących i nie wierzących

 

czyż to nie ironia losu, że gdy europa była zamknięta i rządzili w niej władcy a nie " wszyscy obywatele" europa była silna i nie było mowy o paleniu samochodów i mordowaniu ludzi na ulicy ? teraz europa jest słaba bo tolerancją zagłusza się myślenie i wprowadza chaos, widać jak na dłoni że tolerancja nie jest dla wszystkich, bo ci co korzystają z praw wynikających z tolerancji sami tego prawa nie rozumieją i nie przestrzgają

 

tak jak to przedstawia link wyżej marshalla

 

... dla mnie to mogli by ich nie zawieść do szpitala tylko dół wykopać i żywcem zakopać, wtedy kara byłaby odpowiednia

czasem bestialstwo więcej zdziała niż odtrąbiony wygrany proces w sądzie

 

 

edit: chcę jedynie prowadzić dyskusje na temat islamu a nie podrzegać do nienawiści

 

 

Jak w islamie tak i pośród chrześcijan są tacy którzy pojmują wiarę na opak. Gdyby było tak jak piszesz to wśród "katolików" nie pojawiały by się głosy nienawiści wobec żydów, komunistów/lewaków, muzułmanów, czarnoskórych etc a prawicowe bojówki nie miałyby szans zaistnieć inspirowany chorymi hasłami głoszonymi chociażby przez Rydzyka w Radio Maryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszaka masz !!! bo rączek do samoobrony ci brak i wolisz kogoś mocno zranić a tak to gołą rękom możesz se poradzić

 

haha, napisał to człowiek który ma w nicku słowo "kastet" ;D

 

@ Topic:

 

Co wam przeszkadza to, że ktoś wyznaje taką a nie inną religię? Co jeśli powiem Wam, że katolicyzm mnie demoralizuje, bo jakiś człowiek wstał po 3 dniach z grobu a to niemożliwe?

Zastanówcie się, przede wszystkim WIARA, to słowo powinno wam dać do myślenia. Każdy ma prawo wierzyć w co zechce i nie należy narzucać nikomu swoich praw.

 

Skuzi :sciana: sądzisz że muzułamanie tylko się wysadzają w powietrze? To religia z przesłaniem, no ale tak - skoro nie potraficie zagłębić się w ich wierzenia to dla Was jest to zwykłe "wysadzanie się", a no i pamiętajcie, że każdy w swoim życiu potrzebuje rozrywki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skuzi :sciana: sądzisz że muzułamanie tylko się wysadzają w powietrze? To religia z przesłaniem, no ale tak - skoro nie potraficie zagłębić się w ich wierzenia to dla Was jest to zwykłe "wysadzanie się", a no i pamiętajcie, że każdy w swoim życiu potrzebuje rozrywki ;D

 

Przeczytaj temat od poczatku do konca i poodpalaj te linki co sa w nim umieszczone ....

Odpal wp i inne portale i sobie poczytaj co sie dzieje w Anglii teraz i przykladowo w arabskich krajach na codzien...

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=vpMzD98N4KU

Edytowane przez marshall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marshall a powodów dla których ten filmik z YT wkleiłeś to nie rozumiem, przecież to nie ma nic do rzeczy, nie mówiąc już o tym że jest na tak skrajnie żenującym poziomie że aż trudno uwierzyć że kogoś to może śmieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kOtello pamiętaj czemu tak sie dzieje, ostatecznie komuniści zabijali katolików, pamietamy to z poprzedniego ustroju, chyba nie powiesz, że jak ktoś na pluje w twarz to my katolicy mamy na to patrzeć i nie reagować, żydzi ? ja do nich nic nie mam, ale to żydzi zawsze powtarzają na każdym kroku że Polacy to zło, mordowali żydów podczas II wojny światowej, niemal twierdząc iż niemców tam nie było? WTF? całkowicie przemilczają fakt że 1/3 ze wszystkich odznaczeń Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata została przyznana Polakom...
wiesz może uogulniam ale jest akcja i reakcja - to chyba logiczne,
tak samo z muzułmanami, ci co wpuścili ich do siebie płacą za to

nie ważne na jakim poziomie ważne czy prawda czy kłamstwo

TAZ nie mówimy tu o wiarze ale tylko o tym że jakaś grupa ludzi próbuje wymusić na większości wprowadzania własnych praw, twierdząc że to jest jedynie słuszna droga, powołując się na tolerancję, sami ją łamią
ja nie mam nic do ich wiary, ale jak mordują katolika w środku europy zachodniej w imie wiary, to ja się pytam ? co ty tu robisz? nie pasuje to wynocha, to chyba logiczne?
większość nie może się dostosowywać do mniejszości

ciekaw jestem czy jakby kobieta z waszej rodziny wyszła za człowieka wyznania muzułmańskiego to też byście tak tolerancyjnie do tego podchodzili, mąż by zaproponował wyjazd do swojej np Turcji, a tam by się okazało że jest jedną z 5 żon to też byście tak na lajcie do tego podchodzili?

 

edit: btw dobry link marshal :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


...ciach

TAZ nie mówimy tu o wiarze ale tylko o tym że jakaś grupa ludzi próbuje wymusić na większości wprowadzania własnych praw,

...ciach

 

Demokracja...? Nie będę wypowiadał się na temat reszty tego co napisałeś bo to zbyt rozległy temat i historycy łamią sobie głowy od pokoleń jak to pogodzić.

Komuniści zabijali katolików powiadasz, ano prawda i nie tylko komuniści i nie tylko katolików. Rzecz w tym że to katolicy w imię krzewienia chrześcijaństwa organizowali wyprawy krzyżowe, to kościół katolicki palił na stosach tak zwanych "heretyków" etc. Wypaczenia można znaleźć niemalże w każdej religii i ustroju bo to zależy od mentalności ludzi, nie narodów i nie religii bo uogólnienia są największym błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzucasz mi uogólnienia a sam je tworzysz

wyprawy krzyżowe? kiedy ? ostatnio w tv transmisja była... nie widziałem

palili na stosie? ...że też przegapiłem, na jakim kanale leciało?

 

a wybuchy? WTC? strzelanie na maratonie? maczeta w plecach? obcięta głowa?... widziałem i chyba wszyscy widzieli, wypaczenia to jedno, zgodze się z tym, ale twierdzenie że islam jest pokojową religią... chyba wierzą jedynie ci co co zawsze wszystko wiedzą, i wszystko mają gdzieś, nie zauważając podstawowych faktów ... patrz pierwszy post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich spostrzeżeń mogę potwierdzić ,że muzułmanie to kraj ,który szybko się osiedla . Od ponad 2,5 roku mieszkam w Holandii gdzie co 3 osobnik to Muzułmanin . Nie dość ,że siedzą na socjalnym to jeszcze nic nie robią a są lepiej traktowani niż Polacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam też trochę swoich przemyśleń.

Pytanie czemu utożsamiamy Muzułmanizm ze złem? z terrorem itd , chociaż taki nie koniecznie musi być.

Główny powód to że wszyscy Ci tzw. terroryści robią to w imię Allacha .

Tak jak Katolicy w średniowieczu w imieniu wiary Chrześcijańskiej .

Dziś Muzułmanizm z własna mentalnością jest w tym miejscu gdzie Katolicyzm 400 lat temu.

Pomyślcie jak bylibyście oburzeni na to jakby ktoś wywlekł waszą siostrę z chałupy na wsi i spalił na stosie bo sąsiad powiedział ,

że jest czarownicą?

Nie chcę tu nikogo bronić , żadnego terrorysty . Chcę tylko uświadomić , że to nienormalna normalność , czyli stan rzeczy który jest nieunikniony, ale zły.

Dlaczego kraje europy zachodniej boją się wystąpić przeciwko muzułmanom w swoich krajach?

Czy boją się odwetu ? Tego że jest ich już tak dużo , że sprzeciw spowoduje rozruchy w ich kraju.?

Każda reakcja w stronę muzułmanów w obecnym czasie traktowana jest przez nich jako atak na wiarę.

I nawet jak dokonają mordu , strach ich sądzić by nie obróciło się  to przeciwko sądzącym.

Ale mamy na swoim podwórku takich terrorystów w imieniu wiary których nie potrafimy osądzić , bo boimy się ich sądzić .A każda próba tego sądu

jest traktowana jako atak na wiarę.

A chodzi mi o KK o funkcjonariuszy tej instytucji.

Na 27 spraw o pedofilię udowodnionych i nagłośnionych wśród księży tylko jeden był wyrok skazujący bez zawieszenia kary .

Na dziesiątki afer gruntowych, bankowych , wymuszeń itd. nikt nie został osądzony .Czemu?Boimy się podjąć takie wyzwanie.?

Dla mnie jest to gorszę niż ten muzułmański terroryzm . Oni przynajmniej pokazują że są naszymi wrogami .

Terroryzm w czarnych uniformach , może nie odcina nam głów ( jak kiedyś to robił ) tylko zabiera nam co nasze , mówiąc że są naszymi przyjaciółmi

i w imię dobra i wiary okrada nas na każdym kroku.

Rozwiążmy najpierw ten problem u siebie , na własnym podwórku , a potem zacznijmy dopiero komentować to co dzieje się w innych krajach.

W skrócie zakończę jednym zdaniem .To człowiek jest zły nie wiara , bo człowiek potrafi wypaczyć każdą rzecz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja pacior, zgadzam się, ale skoro oni są 400 lat za nami, to czy oni mogą czegoś od nas rządać? czy to nie oni powinni się od nas uczyć, pracować, wspierać?

 

no tu kolega pisze wyżej że nic nie robia ale mają bo żyją na socjalu, no to ja się pytam? za czyje? za co? po co?

po co nam ludzie którzy nic nie wnoszą? a przeważnie rządają? co to za kultura? co to za wiara?

 

wiara katolicka uczy od pokoleń kilku takich podstawowych spraw, bez których nas by dawno nie było:

- chcesz mieć to zapracuj

- chcesz mieć zjeść zimą to sobie wypracuj

- uczy cnót, pokory, uczy tego z czego jest znana europa? - z gospodarności

 

a czego uczy islam? że niewiernych można zabijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z KK że nas czegoś uczy ..prędzej protestantyzm ..popatrz na kraje gdzie KK rządziło lub rządzi jako wiara przewodnia ...Włochy , Hiszpania , Polska ....jak tu mentalność , zazwyczaj laba lub roszczeniowa ..a protestantyzm Szwecja , Norwegia  kraje o mentalności pozytywizmu , ciężkiej pracy ..różnica zasadnicza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z KK że nas czegoś uczy ..prędzej protestantyzm ..popatrz na kraje gdzie KK rządziło lub rządzi jako wiara przewodnia ...Włochy , Hiszpania , Polska ....jak tu mentalność , zazwyczaj laba lub roszczeniowa ..a protestantyzm Szwecja , Norwegia  kraje o mentalności pozytywizmu , ciężkiej pracy ..różnica zasadnicza...

 

Też spore uogólnienie, i też nie masz racji. To właśnie w Norwegii, Szwecji i krajach skandynawskich rodzą się i działają jedne z najsilniejszych ugrupowań neonazistowskich. Pamiętasz kto to Anders Breivik, poczytaj sobie biografię Stiega Larssona i jego zmagania z neofaszystami w życiu osobistym, notabene opisywane również w książkach. Mieszkałem i pracowałem w Szwecji i zapewniam cię że mimo wielkiej tolerancji wśród ogromnej rzeszy ludzi jest spora część ksenofobów nienawidzących wszystkich obcokrajowców nie tylko muzułmanów ale również Polaków czy nawet Niemców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kottelo jakbyś przeczytał o czym napisałem , a raczej odpowiedziałem Oremi to byś zwrócił uwagę , że odnoszę sie do jego słów związanych z tego co nauczył nas KK . Ze raczej nie nauczył nas pracowitości , i że raczej bardziej rozkrzewił to protestantyzm ..i o to mi chodziło...i o nic więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


raczej nie nauczył nas pracowitości , i że raczej bardziej rozkrzewił to protestantyzm ..i o to mi chodziło...i o nic więcej....

 

Ja też właśnie do tego się odniosłem, może zbyt powściągliwie się wypowiedziałem stosując duży skrót myślowy więc precyzuje, nie jestem skłonny zgodzić się że w krajach skandynawskich gdzie dominuje protestantyzm jest inaczej niż w innych gdzie dominuje inne wyznanie czy nawet inna religia. Pewne wartości i idee są uniwersalne i niezależne geograficznie oraz kulturowo ale zawsze znajdą się tacy którzy nadinterpretują aksjomaty i wypaczają ich pierwotne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowitość wiąże sie raczej z dobrobytem i ze stanem państwa , i te kraję gdzie protestantyzm był od pokoleń w znacznym stopniu się tym wyróżniają.

Obecnie się to zmienią , gdyż zanik wiary i sposobu jej wyrażania zmienia oblicza narodów.

Protestantyzm w skandynawi swoja wiarę nie wyrażał w formie obrazów , wieców i tym podobnych rzeczy , a raczej stosował swoją  wiarę w cichy sposób , sumiennie każdego dnia trwają w każdej rzeczy jaką robili na "chwałę " Boga. Dla nich samych praca każdego rodzaju była pracą dla Boga w pierwszej kolejności , w drugiej dopiero dla siebie . I tu jest sens mojej wypowiedzi. Mentalność wiary zmienia narody .Ci co zostali przed wiekami nauczeni pracy dla Boga , tak to wyrażali. Katolicyzm niestety nie wpajał tego . Pytanie dla czego ?Ponieważ każdy pastor protestancki był otwarty na swoich wiernych , współpracował z nimi od wieków, a KK do niedawna jeszcze głosił kazania po łacinie tyłkiem do wiernych . I w taki sposób nie wykształci sie w narodzie mentalności w której sumienność w domu i w pracy jest zaletą a nie frajerstwem .

A co do muzułmanów , to by zmienić ich mentalność potrzeba silnych przywódzców , z hasłami pokoju.

Niestety nie ma takich w krajach muzułmańskich . Są raczej krzykacze którzy nawołują do zemsty i wojny .

Drugą rzeczą jest cywilizacja . Czyli w szerokim mniemaniu powszechny dostęp do dobrobytu , i uzależnienie się od niego.

Jak młody muzułmanin będzie miał w krajach muzułmańskich lepszy dostęp do Ipoda niż do kozy , to będzie bardziej przesiąkał tym że musi go mieć , i będzie mniej podatny na szkodliwe nauki.

Widać to po muzułmaninach którzy urodzili się na zachodzie i tam mieszkają.

Im bliżej jest do pokoju i do zrozumienia że terror nie jest wyjściem z sytuacji.

Najgorzej jest z tymi co obecnie przyjeżdżają do krajów zachodu . Przez kilkanaście lat wbijano im w łeb zasady , które określały zachód jako zły i teraz widzą to na własne oczy . Każde inne zachowanie niż ich zachowania są traktowane jako zachowanie niewiernych. Więc są podatni na każde terrorystyczne nawoływania , i widać to obecnie jak na dłoni.

Edytowane przez paciorkowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po części się z Tobą zgodze, ale:

 

pacior a niemcy jako najbardziej pracowity naród w europie gdzie tu się wpisuje?
pamietasz krzyżaków? oni krzwili swoją wiarę, z punktu widzenia naszego, mordowali Polaków, ale byli reprezentatami kościoła, to że teraz jest deczko inaczej...
protestantyzm to nie wiara - jeden z władców angli chciał miec 2 żonę, ksiądz się nie zgodził, to ten pozbawił go zwierzchnictwa kościoła w kraju i sam stanął na jego czele, od tej pory mógł mieć drugą żonę, to jest fakt, to sztuczna religia(być może z czasem ideały się zmieniły, ale początki takie były)
z tą nie nawiścią skandynawów do niemców to nie nażarty, jeśli lidl zbankrutował bodajże w norwegi to o czymś to świadczy...

co do samej pracy, nasza religia zawsze uczyła tego samego: pracuj i módl się, nic wiecej
i tak przez 1000 lat, co żeśmy wypracowali to nasze to że KK ma zbyt duży wpływ na państwo to oczywiście patologia, ale mamy te 1000 lat skreślić i mówić że jakby nie było kościoła Papieża to byśmy teraz mieli lepiej?
każdy o wierze sobie przypomina jak mu jest źle, jak kraj w okupacji, jak ktoś z rodziny jest chory, jak dzieje się nam i bliskim zło, to wtedy nie patrzymy na Głodzia, actimelka i inne bzdety, tylko się modlimy o dobre zakończenie, my Polacy za szybko zapominamy o własnej historii o włanych korzeniach stąd też mądre przysłowie, że mądry Polak po szkodzie - tylko na jak długo?


btw każda wolność rodzi się z trudem, ale wolność w europie już mamy po co nam islam w europie?
czy teraz każdy europejczyk ma obowiązek wychować muzułamnina i pomóc mu w jego drodze do bogactwa? czy my musimy to robić, czy my musimy się na to godzić, czy po to jest nam potrzebna cenzura w tv?
link:



w tv nie było slowa o tym że działali w imie allaha a jedynie, że chłopa zabili bo morduje ludzi w jego kraju, czy tobie pacior to się wydaje normalne, że w takim państwie jak anglia manipuluje się ludźmi? czy to o to walczyliśmy w europie, to tego nas uczono od wieków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów oremi, to co napisałeś o protestantyzmie to stek bzdur i aż woła o pomstę. Jesteś biegunowo odległy od prawdy i manipulujesz faktami. Poczytaj sobie człowieku trochę o historii kościoła, reformacji i reformatorach i dopiero zabieraj głos. Ja z Tobą w tym temacie już nie mam zamiaru wymieniać żadnych opinii.

 

I kolejna sprawa...

 

Trochę się odbiegło od tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oremi Niemcy byli mocno związani z KK do czasów Lutera , potem to się zmieniło. A protestantyzm wywodzi się prędzej niż Luter , tylko od Lutra zaczeła się większa akcja na odłam kościoła. Kiedyś Ci co mieli podejście protestanckie byli paleni na stosie , i uważani za heretyków. KK pilnował bardzo dobrze swoich interesów i nie pozwalał na rozwinięcie się innych ruchów chrześcijańskich . Dopiero jak potężny władca Niemiec chciał ugrać swoje w sporze z Rzymem , protestantyzm jako odłam kościoła zaczynał się rozwijać. Po prostu terytorium Niemiec stało się enklawą dla osób którzy postanowili wierzyć w inny sposób niż KK.

W obecnym czasie KK nie ma wiele wspólnego z wiarą. Przez wieki zapętlili się w swoich interesach i stworzyli sobie wygodny system zastraszania piekłem , by w doczesnym świecie żyć w bogactwach . Sam się dziwie że ludzie mając taki dostęp do wiedzy do historii , praktycznie do wszystkiego, traktują KK jak stróża moralności , i fundament wiary.

A fundamentem wiary jest " miłuj bliźniego swego jak siebie samego " i nie zmieniło się to od czasów 12 apostołów.

Przez 2 tys. lat udowodnili to że trwają w wierze , mordując , paląc , przeprowadzając eksterminację narodów, grabiąc przywłaszczając co chcieli.

Druga prawdą co powinna być fundamentem KK jest słowa Jezusa :Żaden sługa nie może dwom panom służyć. […] Nie możecie służyć Bogu i Mamonie... służenie mamonie to służenie diabłu ..i w tym są mistrzami ... więc wniosek może być tylko jeden , wiary tam nie mam , chyba ze w mamonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest bardzo ciekawa i widzę, że niektórzy posiadają wiedzę w tematyce muzułmańskiej.

 

Ja niestety nie znam religii muzułmańskiej ale faktem jest to, że co jakiś czas słyszy się o ludobójstwach lub atakach terorystycznych głównie w częściach globu zaliczanych do 3 świata. Okazuje się, że są to ataki spowodowane przez muzułmanów (Nigeria, obszary Tajlandii gdzie władze rządowe nie mają wpływów, Malediwy to samo co w Tajlandii). Jestem przekonany, że o części takich ataków nie słyszymy. We wcześniejszych wypowiedziach czytałem o wyprawach krzyżowych. Lekki absurd przytaczać coś takiego na dzień dzisiejszy, chyba że twierdzi się że rozwój cywilizacyjny krajów muzułmańskich zatrzymał się na koniec XII czy XIII wieku (nie wiem kiedy była ostatnia wyprawa). Obecnie poziom wykształcenia i świadomości ludzi jest inny (mówię o zjawiskach przyrody itp.) i nie da się wszystkiego wytłumaczyć "ręka boga".

Jedna z wypowiedzi dotyczyła tłumaczenie czy jest islam i ja się zgadzam, że to nie tylko religia ale i ustrój polityczny, prawny i gospodarczy. W moim odczuciu organizacje muzułmańskie wykorzystują tolerancje Europy na inne kultury aby wprowadzać swoje obyczaje, gdzie tym czasem w swoich krajach zabraniają manifestowania innym kulturom (np. na Malediwy nie można wjechać jeśli ma się krzyżyk lub biblię). To absurd jakiś jest.

 

Póki co Polska pomimo nagonki mediów (zwłaszcza TVN-u) na jej ksenofobiczne zachowania, to myślę że nie podda się tej absurdalnej sytuacji, gdyż co by nie mówić to Polska jest narodem tolerancyjnym (największa liczba Żydów do II wojny światowej nie jest przypadkiem, że akurat w Polsce, może nie zasymilowanych ale to obie strony muszą wyrazić do tego chęć) no chyba, że chodzi o Rosjan ale to inna bajka.

 

 

Reasumując uważam że mniejszości muzułmańskie starają się innym narzucić swoją kulturę zamiast prosić narody w których żyją o zaakceptowanie ich takimi jakimi są i dlatego są takie niebezpieczne. Dodatkowo posiadają wielkie zaplecze finansowe z odwiertów, które zwiększa możliwość ich wpływów (lepiej wybudować stok narciarski w Dubaju i pokazać jak to jesteśmy rozwinięci niż przeznaczyć na rozwój społeczny i zwalczyć bodajże 40% bezrobocie w myśl - Łatwiej uzależnić biednego i głupiego niż mądrego z perspektywą). No ale co tu dużo gadać piątek, parę głębszych i czas się wybrać na miasto.

 

And that's all folks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tobą pacior, zgadzam w pełnej rozciągłości, też wyznaje tą samą zasdę z tym że  trzeba rozrużnić co to jest KK a co to jest wiara w Boga
chodzę do kościoła do Boga, nie po to żeby sponsorować życie innym, i jak już daje kasę to jedynie wtedy jak naprawdę uznam że ksiądz mi powie coś co dzięki niemu zrozumiem, wtedy w ten sposób dziękuje mu za naukę, ile razy w ciągu roku daje takie datki, pewnie bym mógł na ręce policzyć, także jako sam kościół - budowle i ich sługów nie za bardzo cenie, bo oni swoim postępowaniem tylko zrażają ludzi do wiary
to że takie postępowanie nie jest godne ludzi ja to wiem, ty to wiesz każdy to wie, ale czy dlatego że ktoś traktuje posługę jak pracę, to ja mam z tego względu zapomnieć kim jest Bóg i co zrobił Chrystus? - należy rozgraniczać pewne sprawy
czy można w ten sam sposób rozgraniczać islam? być może w teori islam jest pokojową wiarą, ale zachowanie ludzi tego nie potwierdza z tego też względu nie chce aby tu byli, być może za 400 lat jak się nawrócą i wymażą z koranu że niewiernych należy zabijać to wtedy będą bardziej rozumiani przez świat

a póki co w myśl Machiavellego powiem: "będzie pokój zbrójmy się", nie będę z tego względu opowiadał o tolerancji, bo islam nie zna tolerancji
w pełni się z Tobą zgadzam Brodi - ale plusa nie dam bo nie mogę(dzięki deuxs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oremi rozumiem Twoją odwagę i wiarę w Boga . Nie przeszkadza mi to . Czasami tylko nie rozumie trwania w organizacji która swoją drogą jaka obrała udowadnia że jest zła , do szpiku kości . Nie wiem czy ktoś dziś z funkcjonariuszy tej instytucji wie na czym powinna polegać ich misja , i przez to co mówią staja się mało wiarygodni. Sorry za ten przykład ale to jak być w organizacji SS i być tym dobrym bo się kogoś uratowało.

Ja wystąpiłem kiedyś z jednej organizacji zafascynowany drugą.Ta druga dała mi wiele dobrych rzeczy , ale niestety , albo stety jestem człowiekiem myślącym , saomoistną jednostką , która ma dystans do wielu spraw , i sama potrafi przemyśleć wiele spraw. Oczywiście, jednym się to nie spodobało ,ze zadawałem wiele niewygodnych pytań , i stałem się wrogiem ich myślenia . Notabęne były to tylko pytania . Dlatego nie należe już nigdzie a zarazem wszędzie , bo nikt nie jest w stanie narzucić mi swojego myślenia i tzw. dobrych ram.

 

Lekki absurd przytaczać coś takiego na dzień dzisiejszy, chyba że twierdzi się że rozwój cywilizacyjny krajów muzułmańskich zatrzymał się na koniec XII czy XIII wieku (nie wiem kiedy była ostatnia wyprawa). Obecnie poziom wykształcenia i świadomości ludzi jest inny (mówię o zjawiskach przyrody itp.) i nie da się wszystkiego wytłumaczyć "ręka boga".
 

 Brodi - oni zatrzymali się mentalnie w tamtych czasach , ewentualnie nie przeszli ewolucji mentalnej jaką przeszła europa. Wiąże się to z rozwojem gospodarczym i z świadomością że można z innymi żyć w zgodzie.

Tzw . chrześcijaństwo do nie dawna było takie same , a nawet trwa w tym samym do dziś. Np : sam fakt antysemityzmu , stwierdzenia że wszystko złe jest przez żydów , jest brakiem myślenia i brakiem chrześcijańskiego rozumienia. Człowiek człowiekowi jest wilkiem , i bez znaczenia kim jest i gdzie jest .

I tak było jest i będzie zawsze , a czy w większym wymiarze czy nie to już trudno osadzić . Dziś przepływ informacji , zdjęcia , obrazy wywołują w nas wyobrażenie ogromu problemu .Ale w samej rzeczy tak nie jest . To tylko siła informacji wywołuje w nas to poczucie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o [wymoderowano] mać .........

 

 

/// Warn +3.

/// 2.10. Nie nabijaj postów poprzez spamowanie i pisanie krótkich treści.
/// 2.11. Pisz na temat. Jeśli Twoja wypowiedz nie jest związana z tematem, nie pisz lub załóż nowy temat.

/// 3.1. Odnoś się z szacunkiem do innych, nie obrażaj ich (w tym używania przezwisk i innych określeń, także celowe przekręcanie nicku), nie wyzywaj, nie używaj wulgaryzmów - cenzurowanie nie zawsze jest na miejscu, aczkolwiek niekiedy tolerowane.

* za wulgarne uważa się również nazywanie/wyzywanie graczy od tzw "dodatkerów/astatowców", czyli osób, które korzystają z sklepu gry ogam.online.

/// Dagger157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.