Skocz do zawartości

[Poradnik] Jak dobrze zaczac


Chesiu91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich poczatkujacych, jest to poradnik stworzony dla was ktory moze wam odpowiedziec na dreczace was pytania co jak gdzie i kiedy :). Postaram sie odslonic rabka tajemnicy najlepszych.

 

 

1.0 Czym jest Ogam .

 

 

- Jest to gra na przegladarke do ktorej nie potrzebujesz sciagac zbednych programow czy instalatorow za ktorymi nie kiedy kryja sie nie pozadane aplikacje , Stu procentowo DARMOWA wystarczy sie zarejestrowac i grac , za gre nikt ci nigdy nie bedzie kazac placic ! . Oczywiscie mozna wspomagac serwer drobnymi darowiznami za ktore jest utrzymywany i zadbany , Za kazda darowizne dostajemy tzw. dodatki ktore mozemy wymienic na surowce lub inne rzeczy .

 

http://img151.imageshack.us/img151/1033/ogamnr1.png

 

 

1.1 Na czym polega .

 

 

-Gra polega na rozbudowywaniu swojego imperium miedzy galaktycznego , startujemy z jedna planeta która posiada 300 pól rozbudowy , możemy również zasiedlać inne planety ( ilość kolonizacji wynosi max. 20 ) które rozbudowujemy według własnego uznania . Ogam posiada 11 galaktyk a każda galaktyka posiada 499 układów słonecznych . Podczas rozwijania swojego imperium dostajemy punkty za nie i możemy się dowiedzieć w statystykach jakie miejsce zajmujemy z pośród wszystkich graczy :).

 

 

Po krótkim wstępie możemy przejść do samej gry , spróbuje udzielić wam rad jak szybko i efektywnie piąć się w gore statystyk i zostać jednym z najlepszych :)

 

 

2.0 Zasiedlanie planet .

 

-W pierwszym etapie gry zaczynamy z jedna planeta lecz mamy możliwość zasiedlenia jeszcze 20tu innych , pierwszym krokiem jest rozbudowa planety tak aby uzyskać dostęp do Statku kolonizacyjnego ponieważ służy on nam do zasiedlania planet , Polecam kolonizować planety w każdym układzie po dwie w odstępach od siebie około 150 układów.

Ilość pól planety (wielkość) jest zależna od pozycji:

  • 1) 220
  • 2) 250
  • 3) 300
  • 4) 340
  • 5) 390
  • 6) 420
  • 7) 460
  • 8.) 390
  • 9) 340
  • 10) 310
  • 11) 280
  • 12) 250
  • 13) 220
  • 14) 190
  • 15) 160

 

Gdy rozmieścimy już nasze planety możemy zacząc ich rozbudowę .

 

http://img831.imageshack.us/img831/8517/ogamnr2.png

 

 

2.1 Ekonomia .

 

-Ma najważniejsze znaczenie ponieważ bez porządnej ekonomii ciężko będzie nam się rozbudowywać , ja polecam rozwinąć nasze kopalnie do poniższego stanu !

 

 

Kopalnie : Metal 45 poziom Kryształ 40 poziom Deuter 42 Poziom

 

 

przy okazji rozwijamy inne budynki , i udzielę wam krotka rade nie rozwijajcie nigdy Elektrowni słonecznej , fuzyjnej , Depozytu Sojuszniczego ! ponieważ zabierają tylko pola , inne budynki rozwijajcie wg. własnego upodobania

 

 

2.2 Energia .

 

 

Jako energie polecam wam budowanie Satelity Słonecznych , wychodzi taniej niż rozbudowywanie elektrowni i na pewno nie zostaniemy tzw. Farma :)

 

http://img194.imageshack.us/img194/8251/ogamnr5.png

 

 

2.3 flota poczatkująca .

 

-Po rozbudowie naszych planet polecam zbudować skromna flotę którą będziemy kraść innym surowce :) przy każdym wygranym ataku zabieramy 50% zasobów przeciwnika czyli sporo . Dlatego na samym początku zbudujmy :

 

 

http://img717.imageshack.us/img717/2775/ogamnr6.png

 

 

Jest takie powiedzenie " Najlepszym wydobyciem są twoi sąsiedzi " dlatego polecam brać od nich surowców :) w krótkim czasie uświadomimy sobie iż jest ich sporo jak na początek :)

 

 

2.4 Ekonomia cz2.

 

-Teraz kiedy mamy małą flotę i podstawowa ekonomie na planetach rozwijamy się dalej , budujmy kopalnie w takim schemacie :

 

 

K. Metalu 50 / 55 / 60 / 65

 

K. Kryształu 42 / 45 / 50 / 55

 

K. Deuteru 45 / 50 / 55 / 60

 

http://img98.imageshack.us/img98/8162/ogamnr3.png

 

 

wg. mnie jest to najlepsza opcja ( sam z niej korzystam ) mając w ostatnim etapie rozwinięte kopalnie mamy wydobycia dziennego z jednej planety :

 

 

Metal 257.585.041.344 / na dzień

Kryształ 56.021.321.208 / na dzień

Deuter 60.531.160.752 / na dzień

 

 

Resztę budynków polecam doprowadzić do takiego stanu :

 

 

F. Robotów 30 poziom

 

F. Nanitów 20 poziom

 

Magazyny 26 poziom

 

L.Badawcze 30 poziom

 

 

2.5 Bunkier

 

-Jeżeli mamy już przyzwoita ekonomie na poziomie 55/45/50 zacznijmy budować systemy obronne , inny gracz nie musi nam przecież wlatywać na planeta zabierać surowce i niszczyć satelity . Polecam budować lekkie działa laserowe i wyrzutnie rakiet i przeciwrakiety , poniżej wam pokaże mniej więcej ich ilość

 

 

http://img833.imageshack.us/img833/8144/ogamnr7.png

 

 

wtedy odstraszymy duża liczbę farmerów i możemy sypiać spokojnie a następnego dnia zbierać plony :)

 

 

2.6 Flota cz2

 

-Po rozbudowie planet do stanu kopalni 60/50/55 możemy już tworzyć własną armadę statków , polecam do tego celu budować Aureory i Gsy , ponieważ aureory jak na swoje statystyki są wg. mnie najlepszym statkiem spala mało deuteru i jest mocny , a gsy po prostu na niszczenie moonów .

 

Aureory : 30.000.000

Gsy : 2.000.000

 

mając 30 mln Aureor możemy już kręcić SJ :)i z czasem ją powiększać .

 

 

Pamiętajmy również o budowie Recyklerow ! ich ilość powinna wynosić względem Aureor 1:8 czyli na milion aurek 8 milionów recków .

 

2.7 Fleet Save tzw FS !

 

-Jeżeli posiadamy flotę musimy uważać żeby nikt nam jej nie zestrzelił , pewien mądry uczony wymyślił Fleet Save czyli po prostu FS polega na wysłaniu floty na czas kiedy jej nie pilnujemy , powiem wam jak najlepiej wysłać flotę są 3 sposoby :

 

http://img200.imageshack.us/img200/3297/ogamnr4.png

 

1. Z Moona na Moon z misja STACJONUJ !

 

2. Z Planety Na Planete z misja STACJONUJ ! ( chociaż radzę nie stosować jest to na przypadek kiedy nie posiadamy moona )

 

3. Z Moona na PZ z misja zbieraj

 

Statek który nam się do tego przyda :

 

http://img143.imageshack.us/img143/8187/ogamnr8.png

 

 

Pamiętajmy zawsze o odbiorze fsa ! 10 minut przed jego dolotem

 

 

NIGDY NIE WYSYŁAJCIE FLOTY Z PLANETY NA PLANETĘ O MISJI TRANSPORTUJ ! ponieważ szybko stracimy nasza flotę !

 

 

2.8 Moon czyt. Księżyc

 

-Jest to ważna dla nas rzecz btw. niezbędna jeżeli gramy flota , ponieważ możemy na niej zbudować 2 budynki które nam ułatwiają 100 razy operowaniem flota!

 

 

1.Falanga Czujników - Najważniejszą rzecz jaka istnieje dla flociaża , pozwala nam wykryć ruchy flot w galaktyce ! inaczej możemy zeskanować planetę gracza i zobaczyć cy nie wysłał jakiejś floty na poszczególną misje ! ( nie działa tylko kiedy wysyłamy flotę z księżyca na księżyc albo z księżyca na pole zniszczeń )

 

2.Teleporter - służy nam do błyskawicznego przeniesienia floty na inny nasz ksiezyc ( musimy mieć na naszym docelowym księżycu również wybudowany teleporter)

 

http://img708.imageshack.us/img708/2333/ogamnr9.png

 

 

2.9 Krótkie porady co do ataków flota !

 

-Zawsze miej możliwość zasiedlenia jednej planety w każdym momencie ten trick przydaje się do zwiększenia szansy udanego ataku !

 

-Kiedy zamierzasz lecieć do przeciwnika ponad 200 układów wyślij flotę z Galaktyki o jedna wyższa od danej ! spalimy mniej Deuteru

 

-Kiedy mamy flotę na falandze postarajmy się zsynchronizować tak atak żeby twoja flota zaatakował gracza 3 sekund po wlocie jego fsa na planetę pamiętajmy żeby recki były opóźnione od wlotu floty o około 11 sec

 

 

3.0 Badania

 

-Druga pod wzgledem znaczenia ! badania daja nam mozliwosc odkrywania nowych badan , budynkow , statkow , systemow obronnych sluza takze do " tuningowania statkow " czyli podwyzszania Im ataku , Obrony , Punktow Strukturalnych , Szybkosci przemieszczania sie ! polecam rozwijac glownie nastepujace Badania :

 

 

-Tech. Szpiegowska

 

-Tech. Bojowa

 

-Tech. Ochronna

 

-Opancerzenie

 

-Naped Spalinowy

 

-Naped Nadprzestrzenny

 

-Miedzygalaktyczna Siec Badan Naukowych

 

 

I resztę rozwijajmy wg. uznania i tak żebyśmy mieli odkryte wszystko co do odkrycia jest :)

 

 

 

To tyle z mojej Strony :) więcej się sami musicie nauczyć , a jest jeszcze czego .

 

 

Pozdrawiam : Chester ! aka One

 

 

@Nie kopiować na inne FORA !

 

 

 

Poradnik zostanie poprawiony w najbliższych dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pocikola

Sprawdziłem poradnik od strony Edytuj. Poprawiłem Ci błędy ortograficzne aby ładnie wyglądało i dałem DUŻE litery po kropce .

 

I poprawiłem jeszcze szanse na powstanie moona :) te poziomy budują się na początku 2 sekundy i kosztują grosze. I tak gracze będą pewnie szli tak 1/1/1/ potem 2/2/2 więc o to nie ma co się kłócić.

 

I jeszcze co do tego badania Miedzy galaktycznego pomyślałem że może zostać to 21 bo w niczym nie przeszkadza ja będąc top 6 mam to na 18 p i więcej mi się nie chce, jak ktoś dojdzie do takiego top i będzie to robić to na pewno wie jak grać i chyba nawet nie przeczyta tego poradnika.

 

Ogólnie bardzo dobry poradnik. Pozdro

Poradnik dodałem do ogłoszeń tego działu bo tu jest jego miejsce ; )

 

 

 

 

//Poprawa błedów literowych powstałych w wyniku zmiany skryptu forum na inny.

by Princess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siema, zacznijmy od tego ze nigdy w zyciu nie gralem w ta gre jakos dlugo, najlepszy wynik to jakos 18k pkt na normalnym ogame ale nie wiedzialem co to jest fleet save i mnie w koncu zezlomowali :) Stare dzieje.. to byl tylko wstep ktory ma was wprowadzic w moj maly swiat :)

A wiec postanowilem zrobic konto na tym forum po to zeby skomentowac haslo :

 

Dlatego na samym poczatku zbudujmy :

20.000.000 - Okretow Wojennych
5.000.000 - Recyklery
10.000 - Sondy Szpiegowskie
3.000.000 - Ultra Transportery


A komentuje to nastepujaco : ?? 0.o !!

A teraz pytanie: Jak bardzo na samym poczatku ? xD
Gram trzeci dzien, mam 2kk OW i tak szczerze powiedziawszy to to jest moja duma ^^ bo oprocz nich to jeszcze jakos 30k UT no i paredziesiat tysiecy LM..
Kopalnie nawet zblizone poziomem do "bramek" tego poradnika, planety lacznie 4 i rozsiane raczej zle.. ale nie o tym mowa..
Jak mialbym "na samym poczatku" zbudowac tak ogromna armie ? :D czy moze byl to tylko, ekhm, nie wiem, skrot myslowy ?

Ps. Nie uzywalem polskich liter bo widzialem ze jakis problem z nimi na forum.

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj OW zainwestuj w UT i jedz na idlerow. Zrob pare sond i szpieguj nieaktywnych graczy. Oni naprawde maja mase surowcow. Wczesniej stworz swoj sojusz i rozbuduj bank sojuszowy - nim bedziesz przelewal pieniadze z planety na planete. Na poczatku - wiem ze to sie nie spodoba niektorym ale nie przejmuje sie tym - ja bym na twoim miejscu wykupil sobie za sms'a dodatki na zdjecie prowizji z banku. Wtedy nie tracisz na wplatach i wyplatach z banku. Jak juz bedziesz odwiedzal idlerow to planety rozmieszczaj na 14 pozycji w ukladzie bo tam wystepuja najwieksze. I nie zostawiaj planet ok 300 pol tylko szukaj do skutku takich po 400 pol wtedy bedziesz mial szanse postawic na niej niezle eko. To tak na poczatek. A i nigdy nie stawiaj planet obok siebie. Rozmiesc je w roznych galaktykach :) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, hmm, hmm..Troche atakuje idlerow, a ponadto latam po calej galaktyce i zbieram zlom z walk (oczywiscie tylko niebieskie i zielone kupki)

I w ktorym momencie mialbym zaczac budowac OW i bic sie z prawdziwymi przeciwnikami ?

Na gry internetowe wydalem juz zbyt duzo kasy i obiecalem sobie ze nigdy wiecej nie wysle chocby jednego glupiego smsa, wiec to odpada, nie ze wzgledu na jakis wstret do wysylania esow, czy w imie "to tylko gra" ale po prostu.. z wlasnego wyboru, z takiego prywatnego postanowienia :)

To co mowisz ma sens, chyba po prostu zrobie nowe konto i zastosuje sie do Twoich wskazowek, tutaj mam juz troche wrogow a okres ochorny pewnie zaraz mi sie konczy (ile on w ogole trwa? )

Dziekuje za pomoc, widzialem tutaj walke o jakies "piwa" czyli tutejszy rodzaj "pomogl" ale rozumiem ze jezeli to nie jest moj temat to nie moge czegos takiego Ci dac ?

//: Done :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa mozna rozdawac prawie wszedzie, z polskimi znakami forum tez nie ma problemu ;).

To co widzisz na poczatku tematu to wina przeniesienia forum ;).

 

Ochrona (na U2 i U3) wynosi 3 dni. Co do samej taktyki to ja proponuje odpuscic sobie na razie flote. W pierwszej kolejnosci rozbudowa konta (eko, badania). W farm mozesz podniesc lekka obrone na koloniach, zeby nie farmili Cie samymi UT ;].

No, a potem to juz tylko farmienie (iI) i albo klapanie dalej eka, albo rozbudowa floty i szukanie przeciwnikow.

Nie mozna powiedziec "kiedy" masz zaczac stawiac flote. Jak jestes w stanie z farm sciagnac spore ilosci surowcow to mozesz flote podnosic i w 3 dni posiadania konta. Jezeli z tym jest troche slabiej to rownie dobrze po miesiacu mozesz o tym myslec ;).

Akurat flota rzecz nabyta, dzisiaj jest, jutro jej nie ma ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ktorym momencie mialbym zaczac budowac OW i bic sie z prawdziwymi przeciwnikami ?

 

Co do OW to nie jestem ich zwolennikiem :)

 

Jak juz rozbudujesz infrastrukture i bedziesz mial zapasy surowcow by moc (gdybys nawet stracil flote) zbudowac szybko druga wtedy buduj i walcz. Ale uwazaj bo gracze maja juz dosc duze floty wiec ja bym na Twoim miejscu zaczekal az bylbym w stanie zbudowac naprawde duza flotke. Oczywiscie przed zbudowaniem floty zadbaj o to by miec jak najwiecej ksiezycow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona (na U2 i U3) wynosi 3 dni.

A na U4 ? :)

 

Co do OW to nie jestem ich zwolennikiem

Widzialem Twoje walki :) No niech bedzie, moge sie nawet przerzucic na , jak ma mi to cos dac..

 

W sumie to mam tysiac pytan, ale i tak wszystkiego nie ogarne, chyba po prostu musze grac w to troche wiecej..

No nic, dzieki za pomoc, najwyzej w przypadku jakichs watpliwosci odezwe sie kiedys we wlasnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ! Kolejne pytanie do poradnika, tym razem chyba nawet sensowne.
Otoz co nastepuje :
Przyjmijmy taki ogolny surowiec bazowy, metal wart jest 1, krysztal 2 a deuter 4.
kopalnie metalu wydobywaja najwiecej sztuk metalu, ale w przeliczeniu na taki surowiec bazowy, sa sto lat za krysztalem i deuterem.

Kopalnia metalu, poziom 45, godzinne wydobycie: 552.235.407 czyli w przeliczeniu 552.235.407 surowca bazowego

Kopalnia krysztalu, poziom 45, godzinne wydobycie: 368.156.938 czyli w przeliczeniu 736.313.876 surowca bazowego

Ekstraktor deuteru, poziom 45, godzinne wydobycie: 220.526.005 czyli w przeliczeniu 882.104.020 surowca bazowego

Ok, kopalnie krysztalu sa duzo, w sumie 2x drozsze od metalu, no ale ekstraktory deuteru maja podobne ceny do kopalni metalu, dlaczego w takim razie przyjmuje sie ze kopalnia metalu powinna byc na najwyzszym poziomie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Nie wiem czy to się może przydać, ale jeżeli tak - to udostępniam na potrzeby Ogamu..gif
Stare filmiki w zasadzie, zawierające kilka informacji:

Jak atakować
http://www.youtube.com/watch?v=rpi4-59M9qo&feature=player_embedded#at=120

Jak zniszczyć księżyc
http://www.youtube.com/watch?v=_UYfCD_zG-s&feature=player_embedded

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.