Skocz do zawartości

Problem z grami , a moze z kompem ?


benio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam taki problem. Wczoraj grałem sobie normalnie na kompie w gta 4 i inne gierki typu CS:GO i cod mw 3.
Dzisiaj od rana nie mogę grać. Wygląda to tak : wchodzę do gry, odpalam save w gta i chcę grać . Wczytuje sie wszystko pięknie i teraz tak, chodzić do przodu do tyłu i w boki mogę, to co robię klawiaturą jest ok , ale gdy ruszam myszka gra sie zacina. W menu gry tak samo, gdy ruszam myszką zacina się gra.

Ale najlepsze jest to ze taka gra jak cs 1.6 podczas gry sie zacina (przy ruszaniu myszką) a gra Prototype 2 (gdzie jest o niebo bardziej wymagająca) nawet sie nie przytnie i leci mi na najwyższych wymaganiach tak samo jak NFS - MW. ( w nfs gdy ruszam myszka podczas gry i w menu nie zacina sie tak jak przy innych grach)

Proszę powiedzcie o co może chodzić bo juz jestem ciemny w tej sprawie. Czy to wina karty graficznej ? jeżeli tak to dlaczego Prototype 2 mi śmiga bez żadnych zastrzeżeń ? I jeszcze jedno pytanie. Czy ma to jakis związek z FPS ???

Dodam ze na pustym pulpicie , sprawdzałem zużycie procesora przy ruszaniu myszką , sprawdzałem menadżerem zadań. To zużycie skacze mi do 50 % ale dodam ze strony internetowe , filmy czy muzyka nie zacinają mi sie przy ruszaniu myszka i w bezruchu.

 

Oto parametry mojego sprzętu :

Procesor : IntelPentium® Dual-Core E6500 @ 2.93GHz, 2933 MHz
RAM : 4 GB DDR2 Samsung (2 kości)
Karta graficzna : NVIDIA GeForce GT 240 (1024 MB)
Płyta Główna : Gigabyte Technology Model : G31M-ES2L
Dysk : SEGATE 1TB SATA3
System Operacyjny : System Windows XP Modyfication (Windows DT 2009)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie kwestia sprzętu bo masz wystarczająco silny jak na wymagania gier. Powodów może być kilka. Błędy w config file'u ale to mniej prawdopodobne lub i to bardziej możliwe masz po defragmentowany dysk. Proponuję na początek zrobić defragmentację i to najlepiej 2-3 razy i sprawdzić jak wygląda rozłożenie plików po drugie zainstaluj sobie CCleaner i usuń to co zbędne z systemu.

To na początek, jak nie zadziała będziemy dalej "kombajnować" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy tak szybkich dyskach jak teraz, defragmentacja nic nie da, kiedyś to miało uzasadnienie, bo dawało relatywnie duże efekty, teraz to nie problem, zysk jest taki że nie zostanie zauważony

 

sprawa jednak leży po stronie oprogramowania spewnością modyfikowany windows -zhackowany a posiadacz robi za punkt wymiany infomracji

moje rady: zainstalować normalnego windowsa i wykupić subskrypcje na dobry program Internet security

albo jak nie ma środków to ściągnąć jakiś bezpłatny i dobry program Internet security i tam w nim w opcjach sprawdzić jakie programy korzystją z neta(jakiś monitoring ruchu sieci), poblokować je(być może starczą same porty) i sprawdzić czy się poprawi - wtedy to napewno da efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój komp ma athlona 3400+ sprzed 8 lat i cs 1.6 się na nim nie tnie, tak samo jak nie tnie się na drugim amd atom 1,2

także, starość sprzętu można wykluczyć, może pamięci szwankują, procek może się przegrzewa - weź sciągnij program do sprawdzenia temp procka i płyty, są takie darmowe, ale jeśli by się cieło mocno to może by się zawieszał całkiem -reset by jedynie pomagał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam komp mi sie nie zawiesza. Kości miałem wymieniane rok temu . Temperatury są w normie : Procesor - 24 stopni C , Dysk - 41 stopni C .
Dodam ze procesor ma własny wentylator chłodzący tak samo jak dysk.

 

EDIT :

karta graficzna 29 stopni. W Stresie góra 31 tak samo chłodzona osobnym wentylatorem.

Nie wiem gdzie sprawdzić temperaturę Plyty głównej ?

PS. tak ogólni mam 5 wiatraków w skrzynce xD

Edytowane przez benio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal defragmentuje mi sie jeden z przedziałów dysku. Dysk mam podzielony w systemie na 3 cześci. Część "C" gdzie znajduje sie system i niezbędne programy do funkcjonowania kompa został zdefragmentowany , dysk "F" gdzie posiadam instalki , filmy , muzykę nie było potrzeby defragmentacji (ocena programu) , defragmentuje sie 3 część , najbardziej zawalona bo az 500 gb gier i zbędnych pierdół .

 

Użycie procesora :
 

bezczynność : 4% - 8 % max (uruchomiony defragmentator)
gdy poruszam mysz : 50 - 55 - 80 % !!!

Użycie sieci :
bezczynność : 0 %
przy pracy : 0.03 - 0.10 %
Szybkość łącza - 150 Mb/s

 

Najwięcej wydajności wykorzystują :
 

Firefox - 270 800 k
dfrgntfs.exe - 84 820 k
plugin-container - 21 340 k

rundll32 - 13 000 k

 

svchost jest włączony kilka razy o_O ?

1.svchost - 6.000 k
2.svchost - 4.700 k
3.svchost - 4.900 k
4.svchost - 4.200 k
5.svchost - 35.00 k ----> najwyższy współczynnik

6.svchost - 6.700 k

7.svchost - 6.160 k
8.svchost - 4.448 k (uruchomione jako usługa lokalna a nie operacja Systemu)

 

po obserwacji odkryłem coś ciekawego a zarazem niepokojącego. Chyba odnalazłem czynnik odpowiadający takim skokom zużycia procesora lecz nie jestem pewien. Jest to obraz "taskmgr.exe" ale za chiny nie mogę dojść skąd on sie pojawił i za co jest odpowiedzialny. gdy ruszam myszką zużycie procesora sięga 50 - 55 % a większość zużycia przypisuje sie do tego programu/operacji systemu bo az 30 - 70 jednostek przy poruszaniu myszy.
 

 

EDIt !

Ok pofragmętowałem i nic nie pomogło... co dalej macie jakieś pomysły ?

Edytowane przez benio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie virusa złapałeś, a jak nie to ja tu widz tylko format

 

przeinstalowywałem system , nie pomogło.

 

 

mam pomysł kup nowego kompa :) he he he

 

Jestem studentem a to znaczy z niezbyt stać mnie na nową maszynę do zabijania hehe :D

 

Jak sądzicie moze to być coś z kartą graficzną ? ale jak to możliwe skoro Prototype 2 oraz NFS mi działają ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taskmgr.exe to menedżer zadań.

Ogólnie rzecz biorąc hmm spróbuj nie modowanego systemu, po prostu czysty XP/win7, wgrać nowe aktualne sterowniki i zaopatrzyć się w jakiś antywirus (ja używam norton 360 i jestem z niego zadowolony).

Sprawdź jak komputer zachowuje się, gdy do komputera podepniesz inną myszkę. Inny port USB również możesz przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel mial podobny problem,ale to z innej bajki troche, efekt podobny, ale raczej inna przyczyna... wiec ma starego kompa czytaj grafika slabiutka, i wkoncu kupil sobie monitor do niego chyba 32 cale lcd i identyczne rzeczy sie dzialy- musial dodatkowy programik zainstalowac, zeby grafika wyrabiala z tym monitorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jaka masz myszkę?.. ja miałem kiedyś taki problem... okazało się ze złacze usb fiksowało ..zmieniłem myche i gra normalnie bez zarzutu ...to częsty ostatnio problem nawet w LOGItechach...a sprawdzałem kompa na wylot ..karta , ram , dyski wsio testy różniste ..drugim powodem moze być tzw. spuchnietę kondensatory na płycie głównej ...

Edytowane przez paciorkowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel mial podobny problem,ale to z innej bajki troche, efekt podobny, ale raczej inna przyczyna... wiec ma starego kompa czytaj grafika slabiutka, i wkoncu kupil sobie monitor do niego chyba 32 cale lcd i identyczne rzeczy sie dzialy- musial dodatkowy programik zainstalowac, zeby grafika wyrabiala z tym monitorem

 

Karta graficzne zalicza sie do tych z najnowszej generacji . Karta jest z rodziny GeForce 200. A monitor BENQ Senseye3 G950 1366 na 769 pikseli (rozdzielczość)

 

Sprawdzę jeszcze myszkę na to nie wpadłem ,

Kondensatory sprawdzałem w pierwszej kolejności nim tutaj jeszcze napisałem - wszystko jest w należytym porządku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstalacja systemu to ostateczność, sprawdź jeszcze poprzez odinstalowanie i ponowne zainstalowanie gier z którymi masz problemy. Raczej wykluczam to problemy sieciowe/internetowe.

 

 

Przeinstalowanie gier nie jest mozliwe . Jest to ponad 30 gier ciezkiego kalibru ;P

 

Właśnie zadzwoniłem po kolege. Zaraz wpadnie do mnie z win 7 zobaczymy czy sie da coś zdziałać. Więc do usłyszenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co dumać, skoro wykluczyliśmy pewne aspekty natury sprzętu i wirusów - możesz też przeskanować jakimś online skanerem np mks lub choćby kaspersky

to na 200% jest to wina systemu, który jest modyfikowany, zainstaluj zwykłego, czystego

ja kiedyś takie piękne cudo miałem na swoim kompie, uważałem że to zajeb... windows bo instaluje się na raz wszystko

ale prawda była taka że to g***o które jest zapchane owszem programami ale równiez hackerskimi, przy 150MB te 0,01 to jednak 150 kilo na sekundę.,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

panel sterowania - tam ustawienia myszy - czułość

ps

Przypominam:

Główną przyczyną problemów z komputerami jest tzw syf w środku.

Zobacz kolego ile kurzu ci się zebrało na kościach RAM, wiatraczkach, radiatorach....

Odłącz zasilanie, rozbierz kompa i przedmuchaj podzespoły (nie zdejmuj radiatora z procka!!).

Jak nie masz sprężonego powietrza to zasuwaj do marketu - 15 zeta. Tylko nie odwracaj pojemnika 'do góry nogami' przy jego używaniu...

Edytowane przez karaluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobre :D :D :D chyba dawno nie byłes na stronie MKS'a ta firma po śmierci Marka Sella został okradziona przez były programistów którzy założyli nową firmę i na bazie MKSa robią inny antyvir.

 

 

nie wiem kOtello, ale działał ten program nie tak dawno, zresztą każdy producent antywira daje program do ściągania aby wyczyścić kompa, np kaspersky, sam szwagrowi ostatnio sprawdzałem

 

a co do ciebie benio to napisz co zrobiłeś, co jak wyszło, będziem myśleć dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.