Skocz do zawartości

skracanie badań za tryt


Goldi

Rekomendowane odpowiedzi

hej, kiedyś było napomknięte o tym że jak sie odpali badanie jakieś, zdejmie z niego np 10 dni trytem, a potem go anuluje to po ponownym jego włączeniu to 10 dni będzie już zdjęte z badania i nie będzie trzeba ponownie płacic.

dzisiaj odpalałem badanie, po czym go skróciłem o 10 dni. jednak zmieniłem zdanie co do jego badania w tej chwili, dałem anuluj. z ciekawości postanowiłem sprawdzić czy będzie 6 dni zamiast 16 i po jego ponownym odpaleniu (tylko w celu sprawdzenia czy to działa) moim oczom ukazała se liczba godzin wskazująca na 16 dni.

prosiłbym o wypowiedź kogoś zorientowanego w temacie, a najlepiej Deusa, i info czy pisać na maila o ustawienie tego ręcznie czy ewentualny zwrot 150k trytu który poszedł na skrócenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby na forum byla podana taka informacja, ze jesli skrocisz badanie a potem je anulujesz to po ponownym jego odpaleniu bedzie ono juz skrocone. Obawiam sie ze do zadnego zwrotu trytu w tym przypadku nie dojdzie. Pamietaj ze jesli skrocisz badanie np o 10 dni a pozniej sie rozmyslisz i anulujesz to wydany tryt przepada a czas badania wraca do poziomu z przed skrocenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem wkońcu, nie wiem czemu przeoczyłem wcześniej... z oficjalnego poradnika ekspedycji http://forum.ogam.online/topic/7118-poradnik-do-ekspedycji/

zostaje chyba już tylko napisać podanie, a temat może niech zostanie narazie jako przestroga dla innych graczy oraz jako kolejny punkt do naprawienia dla Deusa

Każdy poziom badania można skrócić tylko raz o 3h / 12h / 5 dni / 10 dni. Nie można użyć wszystkich skróceń lub wielokrotnie jednego na tym samym badaniu. Anulowanie badania NIE anuluje użycia trytu na danym poziomie - ponownie użyć trytu będzie można dopiero na innym badaniu lub następnym poziomie anulowanego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki błąd popełniłem ? anulowanie badania ?

bo wg tego co jest w poradniku anulować jak najbardziej można, kiedy do niego powróce to powróce, ale ma tam być skrócone o te 10 dni dopuki nie skończe go badać w całości

 

edit:

więc w gre wchodzi albo zwrot 150k tyrtu albo ręczne wpisani że to badanie ma mieć 10 dni mniej przy następnym odpaleniu

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widocznie Twoim błędem było anulowanie badania, kiedy został na nim użyty pakiet skracający, a drugim może nie tyle co błędem tylko może lepiej pasuje uchybieniem, był brak znajomości poradnika

 

Sam wkleiłeś cytat z poradnika:

Anulowanie badania NIE anuluje użycia trytu na danym poziomie - ponownie użyć trytu będzie można dopiero na innym badaniu lub następnym poziomie anulowanego badania.

 

Pisze dokładnie jakie będą konsekwencje, a to że nie znałeś tego nie znaczy że Twoich badań to nie obowiązywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Goldi nie ogarnąłeś ocb.

Anulowanie badania nie anuluje użycia trytu - oznacza to, że raz stracony tryt nie jest zwracany.

Ponownie użyć trytu będzie można dopiero na innym badaniu lub następnym poziomie anulowanego badania - a więc na obecnym poziomie po anulowaniu... nie można..

 

@EDIT

Zmieniłem tamto zdanie w poradniku. Oby było bardziej zrozumiałe :P

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co ja rozumiem to Goldi zapłacił za skrócenie badania, tryt m uzdjeło, a badanie się nie skróciło. I to jest błędem bo albo badanie powinno być skrócone, albo wydanie trytu powinno być niemożliwe. Każda inna możliwość to bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co ja rozumiem to Goldi zapłacił za skrócenie badania, tryt m uzdjeło, a badanie się nie skróciło. I to jest błędem bo albo badanie powinno być skrócone, albo wydanie trytu powinno być niemożliwe. Każda inna możliwość to bug.

Źle zrozumiałeś. Źle również zrozumiał sam powód, zdanie, które zacytowałeś również nie odnosi się do obecnej wersji skracania, tylko do poprzedniej, gdzie można było tylko raz użyć skrócenia.

 

W tym zdaniu chodziło dokładnie o coś takiego:

 

Badanie trwa np. 10 dni

Kończy się 10 maja 2013.

Skrócimy o 5 dni, do 5 maja 2013 - i ta data jest zapisana również w trycie, że do tego czasu nie możemy już go użyć. I jak anulowałeś badanie to data ta nie zmazywała się, tj ponownie uruchamiałeś badanie, miało ono 10 dni ale dopiero po 5 maja mogłeś ponownie skrócić badanie. Było to dziwne, trudne i skomplikowane dlatego zostało to zmienione na obecny system, gdzie możemy skrócić dowolne badanie o max. 10 dni niezależnie kiedy je zaczniemy i co robiliśmy wcześniej. Niemniej jeżeli się rozmyślisz i anulujesz badanie to tracisz wszystko, co w dnie włożyłeś (oprócz oczywiście okresowych pakietów procentowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

 

 


Skrócimy o 5 dni, do 5 maja 2013 - i ta data jest zapisana również w trycie, że do tego czasu nie możemy już go użyć. I jak anulowałeś badanie to data ta nie zmazywała się, tj ponownie uruchamiałeś badanie, miało ono 10 dni ale dopiero po 5 maja mogłeś ponownie skrócić badanie. Było to dziwne, trudne i skomplikowane dlatego zostało to zmienione na obecny system, gdzie możemy skrócić dowolne badanie o max. 10 dni niezależnie kiedy je zaczniemy i co robiliśmy wcześniej. Niemniej jeżeli się rozmyślisz i anulujesz badanie to tracisz wszystko, co w dnie włożyłeś (oprócz oczywiście okresowych pakietów procentowych).

 

odgrzebie to ale sytuacja teraz wygląda tak, mianowicie wczoraj skończyłem badanie, odpaliłem TO SAMO BADANIE z którego powodu zacząlem ten temat kiedyś (tech jonową) na TEN SAM POZIOM co wtedy. po czym z ciekawości dałem skróć o 10 dni i okazało sie że z podstawowych 16d zostało 6.

i teraz już mam pytanie czy wszystko jest z tym ok, bo wg mojego punktu widzenia znowu mi coś nie gra, ale niech już sie tym Deus zajmie i oceni, ja po prostu zgłaszam coś takiego żeby czasami bana nie wyłapać za nieświadome używanie luk czy cuś.

czekam na odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Ja zrozumiałem na temat skracania badań to jeśli włączyłeś badanie(16 dni) i wykupiłeś jego skrócenie (10 dni),

to badanie powinno trwać 6 dni czyli tak jak napisałeś

Odnośnie anulowania to chyba jest tak samo jak byś anulował badanie bez żadnego skrócenia , czyli tracisz wszystkie wydane na nie surowce ( w tym i tryt jeśli kupowałeś jakieś pakiet skracający) a po ponownym jego włączeniu znowu musisz zapłacić cała kwotę( zaczynając od czasu początkowego) i ponownie wykupić skrócenie( jeśli chcesz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodzi o to, że mógł skrócić badanie które już skrócił.

To że anulował je przed 2 skróceniem kiedyś nic nie znaczyło - raz skrócone nie dało się skrócić ponownie nawet po anulowaniu.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócił badanie, które już skrócił, ale je anulował i licznik skrócenia też się anulował.

Można skarać dowolną ilość razy dane jedno badanie, jednak skrócenie na jeden poziom badania to maksymalnie 10 dni.

 

Tyle zrozumiałem, żadnego błędu się tutaj nie dopatruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.