Skocz do zawartości

dowolna kolejność zadań


Paloma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Co powiecie na to, aby kolejność zadań była dowolna? Chodzi mi o to by każde zadanie było można wykonać w dowolnym momencie gry, co pozwalaloby użytkownikowi inwestować w to, na co ma aktualnie ochotę, a nie w to co narzuca mu odgórnie gra. Wszystko pozostałoby w takim stanie jak jest teraz, tylko po prostu przy każdym zadaniu 'świeciłby' się przycisk 'sprawdź'. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny pomysłowi, o to tu chodzi żeby się trochę pomęczyć i żeby zrobić zadanie które się chce trzeba wpierw na nie "zasłużyć", czyli dojść.

Po to są zrobione kategorie, żeby można było sobie wybrać grupę zadań jakie chce się robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi tu tylko o to by dostac surke ?? czy o zabawe.

Przed wprowadzeniem zadań każdy pisał żeby wprowadzić zadania bo im się nudzi, nie chodziło raczej o surowce.

Teraz jest odwrotnie, bardziej chcecie surke za zadania niż się bawić i mieć radość z tego że do czegoś się doszło...

Mnie też wiele zadań blokuje ale po to jest gra zeby do czegoś dochodzić stopniowo, a nie wszystko dostać na tacy.

Zresztą mam przeczucie że pomysł i tak nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to Ci da satysfakcje taką, jaką da Ci dojście do czegoś w obecnym systemie ? Myślę że nie.

Po chwili jakby każdy zrobił zadania znowu byłyby prośby do deusa żeby zajął się zadaniami bo nudzi Wam się.

Nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -LEON-

Mnie też wiele zadań blokuje ale po to jest gra zeby do czegoś dochodzić stopniowo, a nie wszystko dostać na tacy.

Zresztą mam przeczucie że pomysł i tak nie przejdzie.

 

Skrypt zadań nie będzie już kolejny raz modyfikowany. Taki pomysł już był, w zadaniach nie chodzi o surowce a o misje, musimy coś wykonać i już. Został dla ułatwienia zrobiony podział na kategorie, to w zupełności wystarcza.

 

Owszem.

ale czym kierowaliście się w ustawianiu kolejności zadań? Bo na pewno nie logiką

 

Pewne zadania z różnych kategorii są niewykonalne przynajmniej przez 2-3 lata.

Moim zdaniem pomysł jest jak najbardziej dobry

 

Zrób ankietę Deusx - wtedy się okaże.

 

 

Gracz wykonał jakieś zadanie, więc daj mu tą satysfakcję odebrania nagrody. Bez narzucania kolejności wykonywania

 

+ za pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił ankiety, bo taka opcja na pewno nie powstanie. Zadania są ułożone od łatwych do trudnych, podzielone na kategorie i nic przy tym skrypcie nie będzie już poprawione. ew. możemy dodać kolejne zadania lub gałęzie jak powstanie sensowny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jak zostanie tak jak teraz. Tak to polowe zadan wogole nie bedziemy wykonywac bo sa nie oplacalne...np zadanie z laboratorium 700 lepiej juz zwiekszyc nagrode aby oplacala sie wykonac pewne zadania. A co do nowych zadan to mozena stworzyc takie zadania sojuszowe. Np zadania z acs. % prog acs zadan floty oraz acs obrony. To zwiekszy aktywnosc sojuszow i zmusi na gre zespolowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam tu jeden przykład, jak dla mnie jest on całkowicie bez sensu ustawiony w kolejności zadań.

 

Ekonomia i infrastruktura.

zad. 38. Niech suma wszystkich laboratoriów z wszystkich planet wyniesie co najmniej 700.

 

Poprzednie zadanie dotyczące laboratoriów to zad. 32.Niech suma wszystkich laboratoriów z wszystkich planet wyniesie co najmniej 600.

 

Mając 20 planet na każdej laboratorium zgodnie z zad. 32 musi być wybudowane do 30 lvl.

Łączny koszt 30x20=9.663.676.407.000 deuteru i nagroda całkiem adekwatna za zad. 32 czyli 7.500.000.000.000 deuteru.

 

Natomiast, za wykonanie zadania 38 czyli rozbudowanie laboratoriów na 20 planetach z poziomu 30 do 35 aby uzuskać razem 700 to łączny koszt 299.573.968.896.000 deuteru !!! a nagroda zaledwie 35.000.000.000.000, przy czym deuter zainwestowany w laby na poziom 35 w ogóle na siebie nie pracuje (wole to w kopalnie władować) a zysk z przyspieszenia badań jeśli ktoś ma 400pkt w badaniach jest praktycznie niezauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To geniusz jesteś, że na 20 robisz labki zamiast na 21 :P

Wtedy 14x33 + 7*34 i koszt z 300 bln deu maleje do 100 bln deu i co? Nagroda zwraca aż 30% kosztów...

 

Pewnie chodzi o lotkę czy coś, ale problem walnąć na lotce te labki? Do kasacji pójdą ale 200 bln deu oszczędzą.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, ale przecież to jest pozbawione sensu żeby coś budować a potem to niszczyć bo takaie jest zadanie. Logicznym jest zbudować i utrzymać. 30% zwrotu to i tak mało za coś co nie przynesie w konsekwencji wymiernych korzyśći bo i tak zastanie zniszczone.

Gdyby to zadanie znalazło się na końcu drzewka to rozumiem, masz już wtedy rozbudowane kopalnie a to tylko wisienka na torcie.

Edytowane przez kOtello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wyboru, albo bez sensu zniszczysz i tanio albo marnuj sobie 200 bln żeby był sens :D

 

Aaaa jeśli tak bardzo chcesz najpierw zrobić eko a potem labki to wyobraź sobie.. że świat sie nie zawali jeśli tak zrobisz :P

Po prostu nagrodę za kopalnie dostaniesz jak wybudujesz labki ale nagroda się przez to przecież nie zmieni no i budujesz w swojej kolejności :)

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny stan mi pasuje, bo gdy wy męczycie się z jakimś zadaniem ja je "obchodzę" i w ten sposób na nim zyskuję - nawet go nie wykonując.

 

Co wasz ciekawego wniesie wasz pomysł? Zrobić to co i tak by się zrobiło i dostać za to surkę. Byle zysk, byle surka, byle szybko, dużo, tanio TESCO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny stan mi pasuje, bo gdy wy męczycie się z jakimś zadaniem ja je "obchodzę" i w ten sposób na nim zyskuję - nawet go nie wykonując.

 

Co wasz ciekawego wniesie wasz pomysł? Zrobić to co i tak by się zrobiło i dostać za to surkę. Byle zysk, byle surka, byle szybko, dużo, tanio TESCO...

No a jak myślisz co się liczy dla 99% tu grających jak nie zysk?

 

Napisz że ci się nie chce robić i będzie przynajmniej uczciwie a nie jakieś podchody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci to pomoże to nie ma sprawy - nie chce mi się robić. Uważaj, bo komukolwiek się chce :P

 

I nie mam obowiązku nic robić. Ja tu nie pracuję tylko pomagam ;)

A nawet jakbym pracował to zlecenia bym przyjmował od admina, a nie z działu Pomysły.

 

co się liczy dla 99% tu grających jak nie zysk?

I dlatego nie można go ot tak dać. Jak coś się dostanie zbyt łatwo to traci to wartość.

 

Ja chyba należę do pozostałego 1%, które tu jest dla niezłej beki z całej reszty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.