Skocz do zawartości

Naliczanie pkt flot


spag

Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję godną uwagi, która napewno wniesie wiele nowego, nie będzie to rewolucja, bo istnieje od kilku

 

lat również gdzie indziej.

Aby zmienić sposób gry, który by dawał ochronę mniejszych oraz dawał szansę większym, a również dał by pewną dozę niewiedzy( odrobina tajemnicy), a także zmieniłby sposób skanowania gal, a nie jedynie samych graczy na podstawie statystyk.

Mniejsze znaczenie map uni..bo i tak skanować trzeba by było, żeby coś upolować, nie każdy będzie miał czas o 3 rano sprawdzić kto poszedł w górę.

 

OCB? : Aby tego dokonać należałoby zmienić liczenie statystyk flot, raz dziennie np rano o 3, a nie co godzinę.

 

Dałoby by to na pewno floty na plus- więcej ludzi schowałoby floty na fsach, łatwiej by było zasadzkę przygotować - podstawić się (wtedy nie sprawdzi się kto kogo pozbierał i kto komu pomógł po godzinie, ), pewna doza nie wiedzy jest wskazana.

Gdyby odświeżenie poszło nad ranem np o 3 rano, gracze musialiby pomyśleć sami, poszukać samemu celu fakt że po 24 godzinach będzie widać zmiany ale jest ten dłuższy okres czasu w czasie którego można przygotować się na zrobienie fsa - powiększyć mona czy też zrobić dobrą lotkę na FS-a, albo zrobić jeszcze większą flotę. Można też zdemontować flotę i ukryć swoją obecność przed resztą. Jak wiadomo surkę można kupić i można budować statki jedynie wtedy kiedy się ich potrzebuje, nie każdy musi o tym zaraz wiedzieć.

 

Wtedy to skany innych graczy stanowiłyby podstawę do gry a nie śledzenie statystyk, skończyłoby się kozaczenie mam kasę mam staty ja tu latam, jestem bo...

 

Mapa nie byłaby tak potrzebna, natomiast to skany czyli krecia robota sprawiałaby czy ktoś wie co się dzieje na

 

uni czy nie, wtedy mogliby się wykazać ci co są na uni cały czas i są online bez końca.

Napewno znajdziecie więcej plusów takiego rozwiązania.

 

Powiem jedynie że ci najbardziej rozwinięci nie stracą, ponieważ oni i tak dużo skanują. A słabszym napewno da więcej czasu na przygotowanie się na FS-a.

Zapewne jest mały problem z punktami ogólnymi ale punkty ogólne mogłyby być liczone bez flot, lub też

 

odświeżane raz na dobę i to też jest wyjście z sytuacji...

 

 

....na pewno plusów jest więcej niż minusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zrobiłbym tak.

2x dziennie aktualizacja statystyk o losowych godzinach (taki efekt zaskoczenia),oczywiscie z zalozeniem ze kolejna aktualizacja nie moze byc 6h od poprzedniej.

Dodatkowo zmieniłbym coś w demontowni, a konkretnie ze mozna jej uzyć tylko raz w miesiacu. Wyeliminuje to ciągłe demontowanie floty na podstawki i nie tylko, tak bedzie trzeba utrzymac sie przez nastepny miesiac zeby moc sie zdemontowac. Mysle ze to ma sens. Co Wy na to? ;)

 

Punkty floty niech pozostaną, w końcu to element gry. Nie ma statystyk to po co mam robic fsa jak mam flote?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że tutaj już jestem sporo czasu wrócę do historii OGam x lat temu. Pamiętam, że przeliczenie kiedyś było co 8 godzin, później ciągle czas pomiędzy podliczeniami się zmniejszał, aby dotrzymać prędkości gry, a i większość ludzi było też za tym pomysłem aby było podliczenie co godzinę, i Deusx ciągle do tego dążył poprzez coraz wydajnieszy serwer. Po nad to, przy dzisiejszych zadaniach, m. in. przy zadaniu z utrzymaniem flot 14 dni, trzeba czekać na podliczenie statystyk aby zadanie zaliczyło.

 

Po nad to, życie flotowe umrze i ataki tych większych skupione będą jedynie na graczach którzy zdążyli już skoczyć. Jak dla mnie teraz jest dobrze, podliczenia są dostosowane do prędkości gry i powinno tak zostać.

Edytowane przez Anon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że również jestem/byłem tutaj dość długi czas zupełnie nie podzielam zdania pana Anon.

Zmiana godzin przeliczniku floty może być prostym i innowacyjnym sposobem na zachęcenie "łebków" do stawiania floty, bo znam sytuacje przyrostów w statystykach i nie ogarniętych graczy, którzy stawiali flote na matce, było przeliczenie nawet nie zdążyli ogarnąć kto ich skanował i kiedy bo np przeglądali sobie dalej w dobre galaktyke - TRACILI FLOTE :-)

 

1 przeliczenie na 24h nie koniecznie o tej 3 ale polecam godzine 5/6/7 jakoś tak z rekordami żeby to szło, będzie prościej zapamiętać jedno i drugie, a te pare godzin w tę czy we wtę nie zrobi drastycznej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadam spag i Zbójnik, zmieni to podejście graczy dobrych - nie będą patrzeć się tylko w staty, a słabi zdąża pofarmić, polatać i zrobić FS-a. Podliczenie wcale nie jest dostosowane do prędkości gry, można oczywiście powiedzieć: "szybko się lata to i szybko staty powinny się zmieniać" no ale czemu to w zasadzie ma służyć?

Moim zdaniem przeliczenie punktów powinno służyć kto ma lub może mieć większą flotę ode mnie-ranking, a nie powinno dostarczać informacji lepszym graczom który gracz postawił w ciągu godziny flotę (do tego są sondy i skany) i którego należy zeskanować, aby sobie SJ czy ST zrobić.

Temu obecnie to służy. Wielokrotnie widać jak ktoś stawia flote np o 13 i skacze o 300 miejsc a za godzinę spada o 300 miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oremi okey, co do Twojego postu wyżej, myślisz, że flotowcy będą skanować osoby bez pkt z flocie, żeby sprawdzić kto zrobił flotę?

Ja jestem na nie, godzina to dość dużo czasu aby wysłać fs-a na parę h, a potem sobie pofarmić czy coś. MiG co do demontowni to dla flotowców może dobrze, ale np dla ekowców, którzy chcą obronić swoje moony to jest strzał w stopę... chyba, że ow i się potem rozbić o siebie.

Spag, napisałeś, że pewna doza nie wiedzy jest wskazana (niewiedzy się pisze razem :) ), możesz podać argumenty czemu? Chyba flotowiec dąży do tego, żeby pozbierać informacje o kimś i go zezłomować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie swoimi spostrzeżeniami AisheN...

 

Co do mnie: flotowcy - wiem że skanują wszystko i jak oni skanują to im to nie powinno przeszkadzać, np.Shiwie nie przeszkadza, napisał wyżej że ok. Może być.

 

Argument, że stawia się flotę i zaraz robi się fsa, nie jest chyba na miejscu, flotę się stawia gdy widzi się że:

a) jest zagrożenie - w celu obrony,

b) można kogoś stuknąć połapać kogoś, np zdjęcie mona w 2 strony 10-15 min x 2(jednego mona), a gdzie przelot floty?, recków?, jeszcze z ludźmi na karku latać ?...

c) można pofarmić bo się chce

itd..

A nie po to żeby flotę postawić i fsa zrobić.

 

Ja jak zaczynałem grę na szybkim uni Nr 5 to zrobiłem flotę i jak na innej grze myślę "spoko, nikt nie zauważy", a tu nagle ni z gruchy i pietruchy ktoś mi mona ściąga i flotę bije, nawet nie zdążyłem oswoić się z sytuacją. To był mój pierwszy może drugi dzień gry na ogam. Wtedy uciekłem, bo miałem świadomość że jak ktoś skanuje mająca taką czy taką flotę( w każdym bądź razie lepszą od mojej) to nie będzie czekał aż będę off, skoro lot to max 2 minuty.

A inni ? Ja widzę co się dzieje i widzę po tych szybkich wzrostach i spadkach, że nie mają tej świadomości.

 

Za nim odpowie spag... to może ja powiem coś innego z innej beczki z życia tzw. czy ty będąc dowódcą który dowodzi wojskami np w Polsce, czy ty jako ten dowódca wiesz jakie wojska ile czołgów itd wiesz ile każdy kraj posiada? w UE owszem ale takie siły Iranu, albo Korei Północnej? nie masz pojęcia... Staty są?

Co godzinę ktoś wyświetla kto ile ma armii?? Masz szpiegów to sobie sprawdź.

Poza tym spag chyba napisał co to jest doza niewiedzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się rozpisałeś... flotowcy skanują wszystko? nawet te osoby bez pkt we flocie? Ciekawe :) Chyba, że chcą farmić... ale jeśli chcą pozłomować coś to raczej patrzą np. top 50 w zależności od uni.

Jeżeli ktoś stawia flotę w celu obrony, to raczej się ją potem demontuje albo rozbiją o planetę, chyba, że ma zamiar potem latać. To do a)

Co do b) o ile wiem, gsy są najwolniejszymi statkami (prócz Fleet Slov) więc reckami zdążysz dolecieć itp...

co do c) chyba wpierw stawiasz Ut a potem skanujesz itp, a nie skanujesz i jak coś jest to robisz UT...

Napisałeś jeszcze niżej, że ktoś Ci moona ściąga i bije flotę, a potem piszesz, że uciekłeś, no chyba coś nie tak?... To Ci bił tą flotę czy nie, a po za tym skoro zdążył Ci ściągnąć moona i zobaczyć flotę, to raczej miałeś fs-a więc zaprzeczyłeś sam sobie, o tym, kiedy stawia się flotę, bo z tego wynika, że postawiłeś i puściłeś fs-a. Trochę spójności może. Opowieść swoją napisałeś hmm.. chaotycznie i nie za bardzo rozumiem, do czego chciałeś dojść, pisząć ją.

A i jeszcze jedno, nie pytałem spaga co to jest doza niewiedzy, ale czemu uważa, że jest ona potrzebna.

No i może na zakończenie, skoro ktoś bierze się za latanie, wypadałoby poczytać poradniki, które są na forum np. Shiwy, dzięki nim nie straci tak szybko floty. Większość skoków po 300 pozycji to są nowicjusze, którzy stawiają flotę, nie mają nawet celu i trzymają je na planecie albo na moonie matki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli chcą pozłomować coś to raczej patrzą np. top 50 w zależności od uni.

Szkoda tylko, że jeśli w ogóle jakąkolwiek flotę zrobisz to już jesteś w TOP50, zatem jeśli jak twierdzisz skanują "tylko" TOP50 to w rezultacie skanują wszystkich.

 

I co najgorsze skanują co najmniej raz dziennie i są zainteresowani KAŻDĄ flotą (tu wiedza z czasów gdy linki były dozwolone ale pewnie kilka kliknięć więcej nie każdego zniechęci).

Mało u nas flot (nie rozumiem czemu wielu się to podoba*) ale fakt, że nawet najlepsi polują na co popadnie raczej negatywnie wpływa na grę.

 

 

*tu odnoszę się do prędkości - niejeden chce aby można było zrobić po 3 SJ/ST w ciągu dnia... bo inaczej nudno, jednocześnie stwierdzając, że nie ma na co latać.

Przy mniejszej prędkości większa grupa ludzi byłaby w stanie upilnować flotę. Normalnie, a nie FSami. Każdego FSa można złapać, wyliczyć, czy coś ale nie da się złapać pilnowanej osobiście floty.

I właśnie moim zdaniem flotę powinno się tracić tylko i wyłącznie przez nieupilnowanie, a nie jak to teraz pierdzielą "bo slotów nie poblokował"... To jest akurat nienaturalny element gry. Coś takiego nie powinno w ogóle istnieć - to jest błąd.

 

Fakt faktem, że jak ktoś się uprze to sobie porazi no ale popatrzcie w te statystyki.. ilu daje radę? Tylko dla tych kilku jest gra?

Im gra jest mniej wygodna dla większości tym mniej ludzi będzie grać - proste. Może teraz jest ciekawiej dynamicznij itp. ale w takiej sytuacji gracie sami - wy, grupko mniejsza niż ta która zostanie na studiach po następnej sesji z matmy..... ;)

 

 

PS: Tak, poszedłbym na ogame. Przewidzicie tylko jak wgrać tam nasz skin i jak namówić ich by zrobili takie fajne ekspy jak tutaj :P

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się rozpisałeś... flotowcy skanują wszystko? nawet te osoby bez pkt we flocie? Ciekawe :) Chyba, że chcą farmić... ale jeśli chcą pozłomować coś to raczej patrzą np. top 50 w zależności od uni.

Jeżeli ktoś stawia flotę w celu obrony, to raczej się ją potem demontuje albo rozbiją o planetę, chyba, że ma zamiar potem latać. To do a)

Co do b) o ile wiem, gsy są najwolniejszymi statkami (prócz Fleet Slov) więc reckami zdążysz dolecieć itp...

co do c) chyba wpierw stawiasz Ut a potem skanujesz itp, a nie skanujesz i jak coś jest to robisz UT...

Napisałeś jeszcze niżej, że ktoś Ci moona ściąga i bije flotę, a potem piszesz, że uciekłeś, no chyba coś nie tak?... To Ci bił tą flotę czy nie, a po za tym skoro zdążył Ci ściągnąć moona i zobaczyć flotę, to raczej miałeś fs-a więc zaprzeczyłeś sam sobie, o tym, kiedy stawia się flotę, bo z tego wynika, że postawiłeś i puściłeś fs-a. Trochę spójności może. Opowieść swoją napisałeś hmm.. chaotycznie i nie za bardzo rozumiem, do czego chciałeś dojść, pisząć ją.

A i jeszcze jedno, nie pytałem spaga co to jest doza niewiedzy, ale czemu uważa, że jest ona potrzebna.

No i może na zakończenie, skoro ktoś bierze się za latanie, wypadałoby poczytać poradniki, które są na forum np. Shiwy, dzięki nim nie straci tak szybko floty. Większość skoków po 300 pozycji to są nowicjusze, którzy stawiają flotę, nie mają nawet celu i trzymają je na planecie albo na moonie matki.

 

widzę że interpretujesz moje argumenty na zasadzie sprowadzania ich, do mało istotnych szczegółów, nie mam zamiaru opowiadać tobie jak było w mojej opowieści, bo to nie o wynik czy też finał chodzi, chodzi jedynie o sam fakt występowania flot statystyk co godzinę - iż nagle nie wiadomo skąd zaraz po pełnej godzinie dostałem atak... ale nie ważne... każdy powód jest dobry aby sprowadzić dyskusje do nic nie znaczącej kłótni o bzdety

jesteś na nie to ok, twoje prawo, podaj argumenty i nie czepiaj się do dupereli nie istotnych, chcesz dyskutować to konkretnie co będzie na plus a co na minus, ty piszesz jedynie o minusach, a wypowiedzi innych ludzi wyśmiewasz,

 

nie gadam z tobą więcej, szkoda czasu

 

dalej jestem za pomysłem SPAG-a :)

 

i całkowicie zgadzam się z Nerielem

 

 

 

http://forum.ogam.ne...zort-478456529/

 

Akcja totalny spontan xP Zobaczyłem skok w statystykach Czorta poszły skany :) Flota stała na moonie wiec od razu flot xP

 

no i jak tu mówić że staty nie mają znaczenia, że gracze i tak skanują ludzi a staty służą jedynie do statystyk a nie walki

 

 

/// Post pod postem. Używaj opcji edytuj.

Dagger157

Edytowane przez Dagger157
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spag, napisałeś, że pewna doza nie wiedzy jest wskazana (niewiedzy się pisze razem :) )

 

A i jeszcze jedno, nie pytałem spaga co to jest doza niewiedzy, ale czemu uważa, że jest ona potrzebna.

 

Co do zrobionego błędu nic mnie nie usprawiedliwia dzięki za poprawienie :D

 

Co do samej dozy niewiedzy chodziło mi o to ze gracz top 10 fot :D nie będzie wiedział że gracz top 300 zbudował sobie jakąś większą flotę przynajmniej przez pierwsze 8h :D co daje szanse takie graczowi z top 300 na rozbudowę obycie się z flotą i lepsze pilnowanie :) nikomu to nie wadzi a już na pewno nie graczowi z top 10 bo jak taki będzie chciał sury to sobie ją za astaty kupi :D i każdy się ze mną zgodzi że większość graczy top 5 flot to astatowcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za rzadszymi podliczeniami. Dzięki temu wielu nowych, mniej doświadczonych graczy będzie miało czas na oswojenie się z sytuacją, nie będą traciś flot chwilę po jej wybudowaniu i dzięki temu nie będą się tak zniechęcać.

Sam pamiętam jak w początkach U6 postawiłem flotę, to po pierwszym podliczeniu chyba z 200 skanów miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze 3 dni temu postawiłem 900kk szperek, skoczyłem w okolice 20 miejsca we flotach i miałem od razu milion skanów od całego uni, taka ilość statków to prawie nic, ale jak widać ludzie nie mają totalnie floty. Pod wieczór doszedłem do wniosku, że nie chce mi się ich pilnować tak samo jak moonów 24h na dobę i zdemontowałem całość.

 

Ogólnie nie widzę żadnego ułatwienia dla mniej rozwinietych graczy w przestawieniu podliczania pkt z 1h na 24h. Tym to akurat najmniej pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a teraz mi tak wpadlo na mysl, czy nie uzaleznic czestotliwosci aktualizacji statystyk od przedzialow punktowych ?

 

czyli np do 1kkkk pkt co godzine

od 1-2kkkk pkt co dwie godziny

2-5kkkk pkt co cztery itd. .?

tylko nie wiem czy wtedy uzaleznic to od il. pkt we flocie czy ogolnych pkt ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne takie zmiany w grze nie zaszkodzą 12 h powinno starczyć na zrobienie fs :) i nacieszenie się flota. Nasz admin:) powinien pomyśleć nad tym pomysłem na poważnie :) i wybrać według niego najlepsza opcje. Pamiętam sam ze przez przelicznik gs wroga nie doleciały do moona bo dobudowałem flotę chwile przed przeliczaniem zapominając o nim na pewno uatrakcyjni nam grę i myślę ze zwiększy ilości flot na u.

 

MiG z demontowni tez fajny pomysl tylko ze z małe floty np do 10 000 000 deuteru można demontować bez problemu resztę raz na miesiąc.

 

Faktem jest ze upilnować flotę jest trudno z 2 powodów gracz silniejszy lata na wszystko co mu nie ucieka i oby zlom i % jest upilnować flotę przy takiej prędkości i 10 -15 graczami silniejszymi od ciebie ciężko to odpycha na dzień dobry fajnie ze nasz admin stara sie wprowadzać do gry dodatki i blokować szybie linki idzie gra juz w dobrym kierunku ale jedno jest pewne trzeba coś zrobić żeby można normalnie grac a nie tylko uciekać flota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie strasznie lipny pomysł.

Fs'a można wysłać w 20sekund...

 

Wystarczy pilnowac floty i tyle.

 

uciec tak ale nie wtedy gdy winiu wie z jakiego mona fs idzie - bo widział, wystarczy rogala zdjąć i już

nie trzeba sprawdzać wszystkich wystarczy jedna próba i flota na ziemi, bo nie każdy w desperacji pomyśli że warrto jest posłać flotę nawet na planete oby tylko lot w jedno stronę był wystarczająco długi i odpychająco długi

 

jak się nie wie skąd leci i gdzie leci "skoczek statystyk" wtedy zaczna się zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.