Skocz do zawartości

Czego nie budować, czyli jak zaoszczędzić pola


Rekomendowane odpowiedzi

Po jakimś czasie gry zaczyna brakować pól na planecie. Wtedy masz do wyboru trzy opcje:

 

a) Zbudować Terraformer (daje 5 pól, przy czym sam zajmuje 1)

 

Rozbudowa tego budynku to dobry sposób, by powiększyć liczbę pól planety. Jedyną wadą są koszta. Dojście do 20lvl jest proste, jednak schody zaczynają się później. Na U6 rekord tego budynku to 28lvl.

 

21lvl

Wymagane surowce: Kryształ: 52.428.800.000 Deuter: 104.857.600.000

22lvl

Wymagane surowce: Kryształ: 104.857.600.000 Deuter: 209.715.200.000

23lvl

Wymagane surowce: Kryształ:209.715.200.000 Deuter: 419.430.400.000

24lvl

Wymagane surowce: Kryształ:419.430.400.000 Deuter: 838.860.800.000

25lvl

Wymagane surowce: Kryształ:838.860.800.000 Deuter: 1.677.721.600.000

26lvl

Wymagane surowce: Kryształ:1.677.721.600.000 Deuter: 3.355.443.200.000

27lvl

Wymagane surowce: Kryształ:3.355.443.200.000 Deuter: 6.710.886.400.000

28lvl

Wymagane surowce: Kryształ:6.710.886.400.000 Deuter:13.421.772.800.000

29lvl

Wymagane surowce: Kryształ:13.421.772.800.000 Deuter: 26.843.545.600.000

30lvl

Wymagane surowce: Kryształ:26.843.545.600.000 Deuter: 53.687.091.200.000

 

Przy tym poziomie otrzymasz 150 pól, przy czym 30 będzie zajęte. Rozbudowa Terraformera to ogromne koszta, nawet dla graczy z topki.

 

 

b) Wyburzyć niepotrzebne budynki

 

WIelu z graczy buduje wszystko co popadnie, niepotrzebnie marnując pola. Poniżej przedstawiam dwie grupy budynków:

 

1. Budynki, których nie warto budować

 

Elektrownia słoneczna - Dlaczego? Takie własnie zapewne postawisz sobie pytanie. Odpowiedź jest krótka - jest ona nieopłacalna, daje mało energii, zbyt mało i zabiera pola. Mając ją na 40lvl dawała mi 2.7mln energii, przy czym kopalnia metalu na 60lvl zabierała mi 13.7mln energii. Jeśli już jesteś w miarę rozwinięty, a satelity słoneczne budują Ci się 0s, to w nie zainwestuj. Buduj ich tylko tyle, ile potrzebujesz. Nawet jak je stracisz, to Twoje wydobycie pozwoli CI na błyskawiczną odbudowę.

 

Elektrownia fuzyjna - Ten budynek to totalna klapa.

 

 

2. Budynki, które budujemy do pewnych lvl

 

Fabryka robotów - 10lvl

Stocznia - 12lvl

Labolatorium badawcze - 35lvl

Silos rakietowy - 4lvl

 

Magazyny - Nie mam tutaj żadnego ograniczenia, jednak wg mnie ich pojemność powinna gromadzić Twoje 1-2 dniowe wydobycie.

 

Depozyt sojuszniczy - Budynek raczej niepotrzebny, przy obecnej prędkości flot, chodź na pewno znajdą się wyjątki. Uważam, że można go nie budować, jeśli już zajdzie taka konieczność, to jego rozbudowa nie sprawi Ci problemu.

 

 

Zadania

 

Aby wykonać niektóre zadania musisz rozbudować Fabrykę robotów i magazyny na wysokie lvl, jednak potem możesz je wyburzyć.

 

 

Wnioski

 

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, możesz zaoszczędzić naprawdę sporą ilość pól, która pomoże Ci odwlec użycie Astatów.

Edytowane przez Rycerz_Ortalionu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadania

 

Aby wykonać niektóre zadania musisz rozbudować Fabrykę robotów i magazyny na wysokie lvl, jednak potem możesz je wyburzyć

 

Nie wiem czy ktoś Ci powiedział, ale za wyburzenie budynków też trzeba płacić. Więc może zaoszczędzisz pola ale będziesz grubo na minusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Budynki, które budujemy do pewnych lvl

 

Fabryka robotów - 10lvl

Stocznia - 12lvl

Labolatorium badawcze - 30lvl

Silos rakietowy - 4lvl

 

 

ogolem wszystko fajnie,ale to juz chyba gdzies bylo :P

poza tym fabryka robotow - nie uwazam zeby to byla strata miejsca. nanity pozniej bywaja bardzo drogie,a roboty je swietnie dopelniaja

laboratorium badawcze - rowniez sie nie zgodze ze 30 lvl. jesli cie stac a chcesz szybciej badac - musisz miec minimum 32-34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś Ci powiedział, ale za wyburzenie budynków też trzeba płacić. Więc może zaoszczędzisz pola ale będziesz grubo na minusie.

 

Jeśli chodzi o fabrykę robotów to nie, gorzej z magazynami. Przy odpowiednim wydobyciu to nie będzie to taka duża strata. Ewentualnie zrób sobie z 5mln DT albo Ultra z deka i po farm. Jest dużo graczy niekatywnych, u których są pokaźne ilości surowców.

 

Ci co lądują w reckach, jaki oni mają minus?

 

 

 

EDIT:

 

ogolem wszystko fajnie,ale to juz chyba gdzies bylo :P

poza tym fabryka robotow - nie uwazam zeby to byla strata miejsca. nanity pozniej bywaja bardzo drogie,a roboty je swietnie dopelniaja

laboratorium badawcze - rowniez sie nie zgodze ze 30 lvl. jesli cie stac a chcesz szybciej badac - musisz miec minimum 32-34

 

Przeglądałem pierwszą stronę i nie znalazłem nic podobnego do tego co napisałem. 1lvl Nanitów da Ci więcej niż kilka lvl robotów. jeśli stawiasz roboty na 25lvl, to skracają one czas o 1/25. Myśle, że jest to nic.

 

30lvl labka dałem dlatego, aby wypełnić zadanie (suma labków na planetach = 600).

Edytowane przez Rycerz_Ortalionu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 Rozbuduj Fabrykę robotów na poziom 30 oraz Fabrykę nanitów na poziom 22. Oczekuje 34 Przy pomocy terraformera stwórz planetę posiadającą co najmniej 580 pól (nie dotyczy sztucznego powiększania w sklepie).

 

 

wiesz, nie wiem jak Tobie, ale mnie sie bardziej oplaca dokupic terraformer niz dluzej czekac na stawianie budynkow. przy wysokich poziomach kopaln czasami buduje sie naprawde dlugo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wybudowania labków z 30 na 35 lvl na 20 planetach wynosi 179.745.968.896.000 deuteru dolicz do tego burzenie O_o Jak chcesz się stosować do tego co napisałeś wyżej to ryczę powodzenia.

 

Weź poczytaj co piszesz. NIe każę burzyć labków. Ja będę budować labki na 30lvl, jeśli będę potrzebował wyżej to sb je wybuduje. Jedyne budynki, jakie należy burzyć wg mnie to magazyny i roboty, chodź magazyny z czasem mogą się przydać, jak eko będzie większe.

 

Należy brać też pod uwagę tryt i mając 30lvl labka zadać sobie pytanie:

 

Kopalnia czy labek?

Edytowane przez Rycerz_Ortalionu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste chcesz zaoszczedzi troche pol nie buduj:

1. el. slonecznej (sat sloneczne w zupelnosci wystarcza z reszta koszt ich budowy jest bardzo "duzy" :D)

2. el fuzyjnej

3. stocznia max 12lv (bo po co wyzej jak ma sie nanki dosc wysoko)

4. silos w razie koniecznosci :)

5. magazyny max na taki na jaki konieczne sa do wykonania zad (czyli 28/26/26) bo po co wyzej jak i tak dziennie na planecie nie osiagnie sie wydobycie 300kkk+ dexu i krysi dziennie :) a pozatym jak mniemam min 2x na 24h wplacacie surke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik dla ubogich umysłowo ;)

Co to ja nie wiem jaki budynek mi nie potrzebny jak pól brak? Jeden woli roboty inny magazyny albo labki ale każdy wie czego chce.

 

Ja będę roboty niszczył, bo 10 poziomów nie da tyle co 1 nanity, a że drogie to mi zwisa - stać mnie :P

 

 

@down

Nowy nie znaczy że głupi.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dobra rada. Jeśli chcecie mieć 700 labków a chcecie najtaniej zrobić to zadanie,to rozbudowujcie je na każdej z 21 planet. Jeśli macie 20, 19 planet, chcecie mieć zadanie zaliczone, a laboratoria nie są wam potrzebne, to zróbcie też je na lotce, lotkach, a potem je usuncie, tak się o wiele bardziej opłaca, niż budowa na wyższy lwl na kilku planetach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dobra rada. Jeśli chcecie mieć 700 labków a chcecie najtaniej zrobić to zadanie,to rozbudowujcie je na każdej z 21 planet. Jeśli macie 20, 19 planet, chcecie mieć zadanie zaliczone, a laboratoria nie są wam potrzebne, to zróbcie też je na lotce, lotkach, a potem je usuncie, tak się o wiele bardziej opłaca, niż budowa na wyższy lwl na kilku planetach :)

 

 

Hehe Songu na tych samych falach chyba nadajemy, bo zrobiłem wcześniej identycznie jak teraz piszesz ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.