Skocz do zawartości

Przyczyny braku flot.


Neriel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie rozmyślałem nad powodami braku flot w grze więc się podzielę tym co zaobserwowałem.

 

1. Zasięg gracza - jedna osoba jest w stanie skolonizować po 2 planety na galaktykę uzyskując pełny zasięg falangą na każdą galę. Wystarczy 10-14 poziom falangi, który robi się raptem kilka dni, a oczywiste jest, że do wyliczania falanga jest niezbędna. Gdyby ten zasięg ograniczyć nie możliwe by było tak po prostu złapanie kogoś. Trzeba by zmienić stosunek ilości planet do ilości galaktyk oraz zmienić zasięg falangi, aby nie obejmowała ona wszystkiego.

 

2. Zasięg jednak guzik znaczy kiedy można walnąć lotkę w 10 min i zbudować na niej falangę w układzie ofiary. Konieczne byłoby więc wydłużenie czasu budowy falangi. Koszt również jest prześmieszny. Za złapanie jakiejś floty płacimy "nic" - nie dziwo, że warto na byle co latać.

 

BTW wszystko u nas jest zapożyczone z oryginału jeśli chodzi o czas i koszty, co się nie klei z taką prędkością gry.

 

 

3. Prędkość flot.

Jestem na koncie i pilnuję floty, więc dlaczego mam ją tracić? Bo nie odświeżyłem podglądu przez minutę czy 5?

Na pytanie ilu z ok. tysiąca graczy podoba się obecna prędkość można znaleźć odpowiedź patrząc w statystyki flot.

 

Oczywiście FS to podstawa ale kiedy flota nie przetrwa minuty bez FSa to paradoksalnie posiadanie floty wiąże się z jej ciągłym pozbywaniem. Znajdujesz cel ale nic nie możesz zrobić, bo flota na FSie.

 

 

 

Zaznaczam, że to nie jest dział pomysłów i jedyną rzeczą jaką proponuję jest przemyślenie czy gra w obecnej formie ma jakiś sens. 10 flot vs 990 eko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Straciłem juz kilka moonów dlatego, że flota byla na FS i nie mialem jak się bronic. Flota wracala raptem kilka minut po zniszczeniu moona.

95% czasu flota mi spędza w powietrzu, bo zwyczajnie boję się iść odlać bez FSa.

Inna sprawa to podstawki. Jakby nie zaokrąglać czasu budowy d o0 sekund to może więcej ludzi by budowało flotę i latało, bo tak to strach latać. Niby się leci na kogoś słabszego, a tu obronca w pół sekundy stawia sobie flotę 10x większą jak miał wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście FS to podstawa ale kiedy flota nie przetrwa minuty bez FSa to paradoksalnie posiadanie floty wiąże się z jej ciągłym pozbywaniem. Znajdujesz cel ale nic nie możesz zrobić, bo flota na FSie.

 

No zobacz, a wpadłeś na to, że to działa w 2 strony ? Jeżeli flota nie jest dyspozycyjna do obrony to i również do ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahahaha pozdrawiam autora tematu oraz pana robocika. Hahahahah nie mogę. Proponuję wycofać możliwość budowy flot, iż powodują one same szkody. I po co się później z nimi męczyć i poprawiać jak można je usunąć? Ogarnijcie chłopaki. Neriel, mówisz o nieodświeżaniu poglądu przez 5 minut, co oznacza że nie pasuje Ci prędkość gry. 10 flot vs 990 eko, skoro ekowcy nie ogarniają floty to po co im ją robić?

 

Falanga zgadzam się że koszty są śmieszne, ale nawet jak kogoś wyłapiemy na falandze to ta osoba może podstawić obronę która jak wszyscy dobrze wiemy jest o wiele silniejsza od floty za tą samą cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, mówisz o nieodświeżaniu poglądu przez 5 minut, co oznacza że nie pasuje Ci prędkość gry.

Brawo! Wywnioskowałeś to po 3 punkcie?

 

10 flot vs 990 eko, skoro ekowcy nie ogarniają floty to po co im ją robić?

A robią?

 

Nie wiem na grzyba to coś pisałeś - ani to poważne ani przemyślane. Tylko porannym ciepłym olać.

 

 

 

Aishen, możliwe ale wystarczy rozwiązanie proponowane wielokrotnie przez Leona - minimalny % na utratę GŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz zeby niszczyc moony luzem 3k/5k to trzeba 35kk gsow zeby miec 0% na strate, mozna tez latac po 5kk ale ja tego nie preferuje... a robic te 35kk gsow zeby zlapac na fali szperki, ktore ciezko i tak trafic ( bo malo co innego na u5 jest)troche lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są inne sposoby zabezpieczenie floty będac na koncie nie trzeba wcale odświeżać co 20 sec podglądu, kilku trików wystarczy się nauczyć i po problemie... Kwestia doświadczenia Neriel, nie można ciągle amatorą ratować tyłka modifikacjami w grze, mało nam już dowaliliście z moonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to głównie problem braku ochrony słabszych graczy. Ryba nie rośnie, bo malutkie są już wyławiane.

widzisz problem, a nic z tym nie robisz. :P Neriel już dość dużo razy pisał, aby zrobić tą ochronę...

Znajdujesz cel ale nic nie możesz zrobić, bo flota na FSie.

a kto mówi, żeby od razu wysyłać fs na 20 godzin, jak to robi większość graczy?

jeśli jesteś przy kompie, to wystarczy chociażby wysłać fs na 10% na najbliższego moona, przeskanować troszkę zawrócić fs, przeczytać skany, jeśli coś jest to flota już zdążyła wrócić i lecisz.

ewentualnie można wysłać krótkiego fs na pz w układzie, koszty minimalne (kilka kk deu), ale dość ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co w takim razie fs na 2 minuty? na tyle to w ogólę można nie robić koro i tak muszę być cały czas przy kompie.

Sam piszesz o 10% na sąsiedniego moona a teraz wyskakujesz z dwiema minutami. weź się ogarnij i zastanów co chcesz w tym temacie przekazać.

 

Możliwość korzystania z floty = moźliwość podstawienia się u kogoś teraz, a nie jak wroci flota z FS za 5/10 minut co jest równoznaczne z "po ataku jak już podstawka będzie zbędna"

A te FS są konieczne bo SS pokazuje co się dzieje,jak przez 5 minut się ich nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Prędkość flot.

Jestem na koncie i pilnuję floty, więc dlaczego mam ją tracić? Bo nie odświeżyłem podglądu przez minutę czy 5?

Na pytanie ilu z ok. tysiąca graczy podoba się obecna prędkość można znaleźć odpowiedź patrząc w statystyki flot.

 

Patrząc w statystyki widzę 5 latających flot a resztę na urlopie.

 

A te FS są konieczne bo SS pokazuje co się dzieje,jak przez 5 minut się ich nie zrobi.

 

Nie pilnujesz tracisz.

 

a kto mówi, żeby od razu wysyłać fs na 20 godzin, jak to robi większość graczy?

jeśli jesteś przy kompie, to wystarczy chociażby wysłać fs na 10% na najbliższego moona, przeskanować troszkę zawrócić fs, przeczytać skany, jeśli coś jest to flota już zdążyła wrócić i lecisz.

ewentualnie można wysłać krótkiego fs na pz w układzie, koszty minimalne (kilka kk deu), ale dość ryzykowne.

 

spieriz dobrze gada. Idziesz za potrzeba a boisz się flotę zostawić to fs na zbieraj na 2 min i po kłopocie, Nikt moona nie ściągnie w takim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz o 10% na sąsiedniego moona a teraz wyskakujesz z dwiema minutami. weź się ogarnij i zastanów co chcesz w tym temacie przekazać.

przeczytaj ze zrozumieniem mój post, zanim następnym razem na mnie wyskoczysz.

jeśli jesteś przy kompie, to wystarczy chociażby wysłać fs na 10% na najbliższego moona, przeskanować troszkę, zawrócić fs, przeczytać skany, jeśli coś jest to flota już zdążyła wrócić i lecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże drogi to co ja mam siedzieć cały dzień przy kompie aby tej floty pilnować? Może wy macie tylko jedną kartę z ogam otwartą i co chwile klikacie podglad ale większość robi to rzadziej więc albo traci floty, albo robi dłuższe FSy i w efekcie w razie potrzeby flota jest nieosiągalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże drogi to co ja mam siedzieć cały dzień przy kompie aby tej floty pilnować?

chłopie, pomyśl trochę.

 

ustal sobie jak chcesz robic.

 

stwierdzasz, ze teraz sobie chce pol godizny posiedziec i cos polatać, no to wysyłasz te fs na minute, dwie, 10x fs na 2 minuty przez ten czas ktory siedzisz, moze akurat cos znajdziesz.

 

jesli po tym czasie stwierdzisz, ze dajesz sobie spokoj na 3 godziny, to wysyłasz na fs na 3 godziny.

 

jeżeli po tych 3 godzinach jak fs doleci stwierdzisz, że znowu chcesz polatać troche, to znowu robisz fs na 2 minuty.

 

 

naprawdę tak ciężko to zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże drogi to co ja mam siedzieć cały dzień przy kompie aby tej floty pilnować? Może wy macie tylko jedną kartę z ogam otwartą i co chwile klikacie podglad ale większość robi to rzadziej więc albo traci floty, albo robi dłuższe FSy i w efekcie w razie potrzeby flota jest nieosiągalna.

 

 

Bożeee...

Kto Ci karze siedzieć cały dzień przed kompem klikać w podgląd ? Nie masz ochoty latać/farmić to puszczasz fs'a. Jak przyjdzie co do czego masz surowce w banku na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do Was nie dociera, że czasem trzeba zrobić podstawkę? i wtedy kij wychodzi z moich planów "3 godziny wolnego". podstawki nie zrobię, bo chcialem sobie zrobić przerwę i przez pół godziny film pooglądać?

Gdyby floty były wolniejsze nie trzeba by było robić FS, wystarczylo by co te 5 minut odświerzyć, flota by stała, ktoś by zaatakowal, ja bym zdążył zorganizować kontre. Teraz nim msg wyśle, jest już po ataku. Zresztą, sprawdźcie w ST ile ACS jest. Tyle co nic, bo nie ma kiedy tego zorganizować przy obecnych prędkościach flot.

 

Na wszelki wypadek, to ja nie trzymam w banku na kilkadziesiąt mld OW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.