Skocz do zawartości

Pomysł na event


Feniks

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem własną gre typu ogame na silniku xnova 5.6

Grę stworzyłem z ciekowości na darmowym hostingu wiec odrazu pisze ze nie nadaję się do gry (20 osob i sie zacina) wiec odrazu pisze ze to nie jest reklam innego servera czy zacheta do gry.(strony nie podam lecz zainteresowanych pobawieniem sie kontem admina i zobaczenie jakie mozliwosci ma GO w grze zapraszam na gg 2441969, kazdemu dam funkcje admina servera^^)

 

Przejdzmy do pomysłu,

A więc bawiłem sie na tym moim serverze kontem adminia i wiem jakie możliwosci mają.

Wiem że tutaj gra dosyć mało osób i nie ma zbytnio na co latać,

 

Proponuje dzienny event (ewentualnie tygodniowy) na zasadzie że GO losowo na konto nieaktywnego gracza tworzy flote wartą 20 bld deuteru( wartość do ustalenie jeszcze) i robi to losowo nie podajac nikomu pory stworzenia takiej floty.

 

Zasada jest prosta, kto pierwszy ten lepszy.

Nagroda to zlom z danej floty.

 

 

Co da nam ten event?

Po pierwsze więcej emocji i urozmaici grę.

Po drugie:

Event zachęci graczy do budowy floty by zestrzelić flote z eventu.

 

Podsumowanie:

Więcej emocji, dobra zabawa i w końcu ludzie zaczną budować floty i będzie w koncu na co latać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGam to nie metin, żeby eventy robić ;D

 

i tak tą flotę nieaktywnego niszczyłaby tylko topka, więc raczej by to sensu nie miało... : )

gracze z mniejszą flotą raczej by nie mieli kordów nieaktywnych graczy, bo po co ?

takie kordy posiada niewiele osób, które mają (legalną) mapkę całego uni.

byłoby to tak: skok w statystykach -> szukanie kordów w mapce -> skanowanie -> złom. :)

 

jeśli chodzi o ten pomysł to jestem na nie, chyba że jakoś inaczej by to zrobić.

 

odnośnie pierwszego akapitu... skoro nie jest to reklama, nie dotyczy to w żaden sposób eventu, to po co to jest? :)

reklama i tyle, usuń to.

( admin dla każdego..? to jak Ty chcesz, żeby tam ktoś grał..? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo.. topka jak to topka znajdzie flotę kilka chwil po jej stworzeniu (fazi to pewnie max minuta xD) i odleci jeszcze dalej od reszty dając odwrotny efekt od zamierzonego.

 

Lepiej już by było rozesłać floty różnych wielkości (niedużych) na wielu kontach, żeby więcej niż 5 osób mogło je ruszyć. Chociaż niezbyt wyobrażam sobie event wystawiający floty na tacy.

 

 

Problem braku flot wg mnie jest jasny od dawna - nikt (poza garstką głównie w topce) nie ma czasu i/lub chęci pilnować floty odświeżając podgląd co minutę, a wysyłanie FSa to raz, że ryzyko jego namierzenia, a dwa, że foty na FSie nie można użyć więc po grzyba ją robiłem? Też mi się podoba szybkie latanie, flota lecąca z moona na planetę 2s i ekspedycje w 20s, ale jak widać w statystykach z tych 1800 graczy którzy nas odwiedzili na u6 zostało już niewiele, a liczba aktywnych ciągle maleje. Coś wobec tego musi być nie tak, skoro sytuacja powtarza się na każdym kolejnym uni.

 

Proponowałem spowolnienie ale "to priv - idź na ogame"... A powtarzajcie to dalej i patrzcie jak zdycha kolejne uni :P

Oczywiście są jeszcze inne przyczyny jak np. brak ochrony. Część kiedyś proponowanych chroniłaby tylko TOP100, a w TOP100 są chyba wszystkie istniejące floty (te na które się lata, nie 5k LM) więc ochrona nie dotyczyła by nikogo.

 

Zająłbym się prędzej tym niż rozdawaniem surki za free żeby tylko ktoś się ruszył.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGam to nie metin, żeby eventy robić ;D

 

i tak tą flotę nieaktywnego niszczyłaby tylko topka, więc raczej by to sensu nie miało... : )

gracze z mniejszą flotą raczej by nie mieli kordów nieaktywnych graczy, bo po co ?

takie kordy posiada niewiele osób, które mają (legalną) mapkę całego uni.

byłoby to tak: skok w statystykach -> szukanie kordów w mapce -> skanowanie -> złom. :)

 

jeśli chodzi o ten pomysł to jestem na nie, chyba że jakoś inaczej by to zrobić.

 

odnośnie pierwszego akapitu... skoro nie jest to reklama, nie dotyczy to w żaden sposób eventu, to po co to jest? :)

reklama i tyle, usuń to.

( admin dla każdego..? to jak Ty chcesz, żeby tam ktoś grał..? )

Czytanie ze zrozumieniem sie klania, 20 osób max może tam być bo hosting nie wytrzymuję wiec co to za gra w 20 osób.

Admin dla każdego, proste server nie nadaje sie do gry wiec mozna sie pobawic na koncie admina.

 

Co do eventu, no popatrz graczu metina na ogame jakos są eventy tu spaliłeś.

Piszesz ze event dla topki bo maja mapy:

 

Kto ma na mape nieaktywnych graczy?

Mape gracze robili ręcznie wiec nie miej do nich pretensji,

Konto nieaktywne administracja ma mozliwośc stworzyć własne i jak sie tej mapy czepiłeś nikt nie bedzie miał kordów na mapie.

Event ma zachecic ciebie i innych do budowy floty.

Edytowane przez Feniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ktoś" ;D

 

ochrona powinna być raczej na wielokrotność punktów we flotach, a nie w miejscach. :) ale nie wiem jaki by to miało sens na np. u6, bo top10 u6 to jest jeden sojusz ... :) wtedy my byśmy byli zablokowani, ale w sumie to może i nawet dobrze, bo reszta by się podniosła do góry. Ale też z drugiej strony, gdyby ta jedna osoba która by się podniosła do góry, od razu by dostała złoma, więc też bez sensu.

na u6 raczej żadne nowe floty nie powstaną, no chyba ze shiron zrobi przelew, ale i tak straci. :)

próbowaliśmy w sojuszu coś na to zaradzić - rozwiązaliśmy sojusz na tydzień, ale niestety bez efektu. Mieliśmy nikogo nie atakować, ale raz, że to nie dało efektu, a dwa, pewna osoba tego się nie trzymała... :)

na chwilę obecną nie mam pomysłu, żeby coś zaradzić na małą ilość flot.

 

 

@EDIT

sorki za double post, przypadkowo to zrobiłem, połączcie posty. :)

 

Kto ma na maopie nieaktywnych graczy?

my :)

 

Mape gracze robili ręcznie wiec nie miej do nich pretensji

a gdzie ja mam do kogoś pretensje?

 

Konto nieaktywne administracja ma mozliwośc stworzyć własne i jak sie tej mapy czepiłeś nikt nie bedzie miał kordów na mapie.

ta propozycja już bardziej mi pasuje.

 

 

/// Połączono. Uważaj następnym razem.

Dagger157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.