Skocz do zawartości

błąd ataku rakietowego + symulacji ataku rakietowego uni 6


bloodsucher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

błąd z symulacją pojawił mi się już kilka razy, mianowicie:

 

jeżeli na planecie jest np 505505 WR to symulator pokazuje w zniszszonych kilka sztuk więcej - dzieje się tak tylko w przypadku wpisania ilości rakiet na styk - żadna nie rozbija się o planetę.

 

Dzisiaj doszła kolejna sprawa:

 

w symulator wpisałem poprawne ilośći, pokazał że dla zniszczenia 933.323 LDL potrzebne będzie 23.334 rakiety przy czym symulator wyniku ataku określił na zniszczono: 933.360

 

posłałem 23.334 rakiet na 933.323 faktycznie znajdujące się LDL na planecie, natomiast raport z ataku RPM wygląda tak:

 

Rakiety międzyplanetarne (23.334) wystrzelone z -40__00 [x:xxx:xx] dotarło do planety Kolonia [x:xxx:xx]

 

Lekkie działo laserowe: -933.360 użyto rakiet: 23.334

 

Przy wysłaniu rakiet na styk, niszczą one więcej systwmów obronnych niż znajduje się na planecie, ot taki bonus ;)

Edytowane przez bloodsucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w symulator wpisałem poprawne ilośći, pokazał że dla zniszczenia 933.323 LDL potrzebne będzie 23.334 rakiety przy czym symulator wyniku ataku określił na zniszczono: 933.360

 

Symulator pokazuje prawidłowo.

Dla zniszczenia 933.323LDL potrzeba 23.334 rakiety. Ale.... jedna rakieta strąca 39,9984LDL. Więc sumulator zaokrągla to do 40.

Teraz 23.334 x 40 = 933.360.

 

Jedyne dziwi ilość zniszczonych LDL w raporcie, ale to też pewnie w wyniku zaokrąglenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologie były dobrze wpisane, pewnie wynika to z faktu tego zaokrąglenia, skoro Leon tak napisał - z tego co zauważyłem lubi obliczenia, więc nie będę sprawdzał czy się nie pomylił ;)

O ile w symulatorze zaokrąglenie wygląda ok (to tylko symulator) to, faktycznie w raporcie dziwnie ;)

Na jakość gry to nie wpływa, ale błąd ewidentnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulator musi to zaokraglać. W przeciwnym razie podałby, że potrzeba 23.333,075 rakiety ;)

 

Pobaw się i spróbuj dopisać w sumulator ze dwie więcej. Wtedy powinny się rozbić obydwie a przynajmniej jedna. Zależy w którą stronę zaokrągli do pełnych

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.