Skocz do zawartości

Awaria serwera


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Wczoraj od godziny 20:20 do godziny około 23:30 nastąpiła awaria serwera, przez którą strony były całkowicie niedostępne (uniwersum 4 troszeczkę dłużej). Niedostępne były również wszystkie porty serwera, co utrudniało szybszą naprawę.

Niestety w wyniku błędów sql'a utracone zostały niektóre rekordy flot (tabele te uległy uszkodzeniu).

 

Aby otrzymać zwrot floty trzeba napisać podanie na OGamtest@gmail.com wg. wzoru:

http://forum.ogam.ne...-surkiflotyitp/

 

 

Zwroty będą przyznawane dzisiaj około godziny 15:00, do tego czasu będzie robiona ilustracja back-up aby porównać zgłoszone floty z tymi, zapisanymi w back-up (oraz ze stanem banku i punktów). Być może uda nam się odtworzyć back-up z chwili przed awarią, aby dane były jak najbardziej aktualne.

 

 

Dzięki temu błędowi jesteśmy bogatsi o wiedzę, dzięki której będziemy w stanie uniknąć podobnego błędu, przepraszamy za zaistniałą sytuację, jest to siła wyższa (choć błąd ukazał się już 3 godziny wcześniej w logach, niestety nie mamy sztabu ludzi w serwerowni, aby logi serwera przeglądać na bieżąco). W razie gdyby serwera nie udało się naprawić, cały czas mieliśmy do dyspozycji kopię bazy z rana, także wasze dane nie uległby zgubieniu / zniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia rzecz jedna - dlaczego ataki nie zostały wyłączone?

Awaria trwała około 3 godzin (z wyłączeniem uniwersum 4) w godzinach wieczornych. Uznałem, że blokada nie jest konieczna w tym przypadku, wszelkie poniesione straty w skutek awarii będą zwrócone o ile napiszemy podanie na ogamtest@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podania będą rozpatrywane o 15:00, bo robimy ilustrację kopii bazy danych aby dokładnie rozpatrzyć przesłane od was maile. Nie będziemy tutaj zważać na błędy i pomyłki, błąd nastąpił z winy serwera, czyli z naszej winy, nie ma się czego czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria trwała około 3 godzin (z wyłączeniem uniwersum 4) w godzinach wieczornych. Uznałem, że blokada nie jest konieczna w tym przypadku, wszelkie poniesione straty w skutek awarii będą zwrócone o ile napiszemy podanie na ogamtest@gmail.com

 

Tylko chodzi mi o to, że jak komuś flota nie zniknęła to mógł zrobić SJ/ST, dam na przykład ST Ja5ira na graczu Seba21, widziałem że stał ale polecieć nie mogłem gdyż byłem bez floty. Teraz już nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem że stał ale polecieć nie mogłem gdyż byłem bez floty

Dlatego też m.in floty zwracane były dopiero o 15, taka blokada bez blokady, aby ograniczyć takie przypadki do kompletnego minimum, jak widać zadziałało.

Podań było naprawdę sporo, najwięcej w całej historii gry :) Cieszy nas fakt, że prawie wszystkie floty zwróciliśmy bez zastrzeżeń, jest kilka uwag do niektórych użytkowników, mam nadzieję, że uda nam się dość do porozumienia.

Na obecną chwile wszystkie podania zostały rozpatrzone, podań w trakcie weryfikacji (oczekujące) jest oko czterech.

Dziękujemy za uczciwość w zgłoszeniach, odrzuciliśmy może 3 floty na około 100 podań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.