Skocz do zawartości

Mistrz zgadywania vol. 2


Rekomendowane odpowiedzi

Paciorkowiec, po wpisaniu twojej odpowiedzi w Google miałem obrazek raczej czegoś, na wzór koparki.

 

Obrazek znalazłem pod hasłem "Chwytak do bel", więc hasło "Tur czołowy do bel" jest bardziej adekwatne, tym bardziej, że po jego wpisaniu mamy obraz tego, co było zagadką. Ja niestety nie wiem wszystkiego, dlatego nie znam wszystkich nazw dla danego przedmiotu, w tym wypadku opieram się już na wynikach Google, które w tym wypadku były niestety na twoją niekorzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nazwa wzieła się wiedzy szkolnej.." Technikum Mechanizacji Rolnictwa" , dlatego wpisałem co wpisałem ..a jeśli chodzi o Tura ..to bardziej skłaniam się do Nazwy użytej przez "Catalyst" , ów chwytak nie musi się nazywać TUR...moze sie nazywać ..TUZ http://chwytak.pl/2013/06/17/chwytak-do-bel-do-ladowaczy-czolowych-tuz/ , następnym razem będę pisał długą całkowita nazwę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deusx, nie mogę się z Tobą zgodzić. Jeśli już to przyznałbym punkt dla obu Panów a uzasadniłbym to faktem iż w mowie potocznej wiele sformułowań jest niepoprawnych, mało tego wiele informacji niby źródłowych które można znaleźć w necie to totalne bzdury (patrz wikipedia). Dla przykładu kombinerki to niby to samo co szczypce uniwersalne ale jednak druga nazwa jest prawidłowa lub np. wtyczka TV to nazwa potoczna używana na potrzeby marketingowe dla przeciętnego zjadacza chleba któremu nazwa Złącze kompresyjne IEC męskie RG6 nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przyznać punktu dla obu osób, regulamin jest jasny, kto pierwszy ten zyskuje punkt. Jeżeli pierwsza odpowiedź faktycznie jest poparta szkołą rolniczą a inni potwierdzają poprawność tej odpowiedzi, to nie widzę przeszkód aby zmienić ją na korzyść Paciorkowca, co też właśnie uczyniłem - gratuluję poprawnej odpowiedzi i przepraszam za moją niewiedzę :) Warto dyskutować i udowadniać swoją rację.

 

 

Przypominam, że aktualnie zgadujemy ten obrazek, a żadna dotychczasowa odpowiedź nie była poprawna.

 

post-2-0-92086400-1383753050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.