Skocz do zawartości

Ekspedycje - ograniczenie strat.


spieriz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedyś padł pomysł, aby w pewien sposób ograniczyć straty na ekspedycjach, a konkretniej czarne dziury. Chodzi o to, że jeżeli wypadnie nam np. o ileś więcej niż powinno wg wzoru, to przez czas do wyrównania poziomu nie może nam wypaść czarna dziura, czy coś w tym stylu. Chodzi o to, aby po prostu w jakiś sposób ograniczyć straty. I również przydałoby się w jakiś sposób wyrównać poziom klon-kometa. Dlaczego akurat o tym pisze? Ponieważ u mnie na 200 ekspedycji przy 26 PTE otrzymałem 13 komet i tylko 2 klony, oraz 9 dziur, a powinny być 4, przez co jestem stratny na ponad 3,5 bln deuteru, mimo że przewidywane zyski były na kilkanaście bilionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

Spieriz na 28lvl masz 25k trytu i czasem nawet 19,5bln dexu na plus. Ale to jest tak jak z techami bojowymi. Jak se wybadasz na wysoki lvl, to masz małe straty w starciach, podobnie jest z ekspami. Trzeba wybadać, żeby mieć zyski. Trzeba poświęcić czas, a na pewno się zwróci z nawiązką.

 

Zdarza się na 28lvl z 1% szans na dziurę i astaty trafić dwa razy astaty na 6 slotów.

Podobnie może być z dziurą. Ale nasza natura jest taka, że bardziej zapamiętujemy porażki.

Swego czasu tez narzekałem, myślałem, że na 26lvl można kokosy zbijać. I sie zbijało - do czasu, aż nadszedł czarny dzień. Kilka dziur niwelowało zyski.

Ekspedycja to ryzykowna misja

 

Przyszedł 27lvl. Ręce zacierałem. Niestety - dopłacałem do zabawy w ekspy. Więc latałem po 20kk

Długo oczekiwany lvl 28. Na dziurę taki procent jak na astaty, czyli 1%.

Efekty sa zadowalające.

Czasem trudno ufarmić tyle, co ma się zysków z ekspy. Ale jeden warunek. Przynajmniej 60-70 ekspedycji dziennie. A to sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidywane zyski miały być od 23

I będą lub nie, na 29 lvl pte nikt Ci nie zagwarantuje zysków.

Post leona (Braus) wszystko wyjaśnia w tym temacie, ograniczenia nie będzie, bo ew. zyski mogłyby być za duże i skutkowałoby to ograniczeniem zysów, trytu i astatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na 22 PTE zrobiłem już z 200 ekspów i miałem 3x klona i tyle samo komet, dziura raz, naukowiec i astat po razie, tryt 3 albo 4 razy, reszta nic i dex po 50%, tak więc to zależy głównie od szczęścia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieriz na 28lvl masz 25k trytu i czasem nawet 19,5bln dexu na plus. Ale to jest tak jak z techami bojowymi. Jak se wybadasz na wysoki lvl, to masz małe straty w starciach, podobnie jest z ekspami. Trzeba wybadać, żeby mieć zyski. Trzeba poświęcić czas, a na pewno się zwróci z nawiązką.

 

Zdarza się na 28lvl z 1% szans na dziurę i astaty trafić dwa razy astaty na 6 slotów.

Podobnie może być z dziurą. Ale nasza natura jest taka, że bardziej zapamiętujemy porażki.

Swego czasu tez narzekałem, myślałem, że na 26lvl można kokosy zbijać. I sie zbijało - do czasu, aż nadszedł czarny dzień. Kilka dziur niwelowało zyski.

Ekspedycja to ryzykowna misja

 

Przyszedł 27lvl. Ręce zacierałem. Niestety - dopłacałem do zabawy w ekspy. Więc latałem po 20kk

Długo oczekiwany lvl 28. Na dziurę taki procent jak na astaty, czyli 1%.

Efekty sa zadowalające.

Czasem trudno ufarmić tyle, co ma się zysków z ekspy. Ale jeden warunek. Przynajmniej 60-70 ekspedycji dziennie. A to sporo

 

no ja tam leon mysle ze nie ma bata zeby sie nie sprawdzalo przy wiekszych ilosciach ekspedycji.

oczywiscie pech i szczescie wchodzi w gre... ale predzej czy pozniej wszystko sie powinno mniej wiecej wyrownac. :)

nie 200 to 500, jak nie 500 to 1.000 ekspedycji i wyniki powinny byc bardzo podobne do tych wedlug wzoru.

 

ja duzo na ekspedycjach nie zarabiam, ale cos tam wpadnie od czasu do czasu... i troche trytu :D

 

co do ograniczenia strat, fajnie by to bylo :) ale z drugiej strony, jak deusx napisal, musielibysmy ograniczyc zyski... a to juz mi sie mniej podoba :D

 

niektorzy byliby szczesliwi a inni pokrzywdzeni... niech zostanie jak jest ;P

Edytowane przez DanielDz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też niestety musiałem ograniczyć latanie z pewnych względów, teraz śle po 20-30, czasami 40 (to już szał) na dzień i jakoś w miare nie narzekam ale to raczej temu że nastawiłem sie na to że trzeba mi tryt z tego i latam sobie po 20kk. PTE 27 nawet sie sprawdzał jak latałem większymi ilościami, pomimo złoma którego zaliczyłem niedługo po wybudowaniu flotki bardzo szybko sie zwróciło, a wyniki unormowały w granicach podanych we wzorach.

 

martwi mnie natomiast fakt że ma 380 wysyłań (z 2 tyg to wysyłałem....) wpadły mi dopiero dzisiaj 2 astaty i do tej pory żadnego oficera...

ale cóż, zobaczymy co sie potem pojawi, narazie musze doczekać jeszcze na 28 PTE i potem sie pobawimy.

a skoro temat o ekspach jakiś świeższy to lekki offtopic zrobie i zarzuce pytaniem czy odpala ktoś 29 PTE ? i ile mu to zajmie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe to jeszcze doprecyzuje żeby jakoś z uni dodać odpowiedź :P

u mnie na u4 nie widać narazie przyszłości na 29, aczkolwiek jakbym sie sprężył to pewnie na 19 września bym sie wyrobił dopiero... ale znając mnie wrzuce coś w międzyczasie i będzie na początek października jak już coś ;)

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to jaest tak proste ze az logiczne puszczasz 3 ekspy dziennie trafiasz dziure konczysz na ten dzien na drugi to samo itd tutaj zeby miec zystki walic trzeba mnóstwo wypraw zeby sprawdził sie wzór zrób z 1k i zobaczysz ze to sie wyklaruje .. Nie rób wypraw jak nie masz na nie czasu ja np

 

wysłałem 5 ekspów z tego 2 komenty ale nie przestałem słąć i po dwuch dnia 2 klony nie odrazu ale jednak są :D

 

to tyle :D słać słać jeszcze raz słać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

tutaj zeby miec zystki walic trzeba mnóstwo wypraw zeby sprawdził sie wzór

 

Uprzedzam lojalnie, że wzór jest tak skomstruowany, że na 20 i 21lvl PTE musza być straty. 22lvl daje minimalne zyski pod warunkiem usyskania idealnych proporcji do wzoru

Latanie na expy na 20 i 21lvl to strzał w stopę albo wykorzystanie swojego Farta!!! A wielu go ma

 

 

 

@

Żeby analizować opłacalność latania na ekspedycję, należy najpierw dokładnie przeczytać poradnik Neriela do ekspedycji.

Są olbrzymie różnice pomiędzy lvl PTE, a że mamy nowe uni (6) może dojść do wielu nieporozumień ;D

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby analizować opłacalność latania na ekspedycję, należy najpierw dokładnie przeczytać poradnik Neriela do ekspedycji.

a może by tak na u6 rozesłać wiadomość do wszystkich z linkiem do tego poradnika, część osób by miała mniej pytań później

 

a skoro temat odświeżony (z jakiegoś powodu) to i ja sie powtórze, BADAĆ, ludziska, BADAĆ to PTE

przejrzałem ostatnio parenaście osób (nie chciało mi sie więcej) z topki badać i tej topki punktowej i ilościowej. nie znalazłem z u4 nikogo z 27 PTE.

ja osobiście na 23 października spodziewam sie wyklucia PTE na 29 lvl. czasu poszło (i jeszcze zejdzie) na to od... metra ale jakoś nie narzekam ostatnio, ot czasami jakaś dziura wpadnie. za to tryt sie przepięknie zwozi i będzie go troche na inne badania dzięki temu (ale o tym później, jak sie PTE dobada i zaczne inne badać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby deus wziął się po tych X miesiącach (kto by liczył..) za zadania to byś teraz nie musiał tego męczyć :P

Ja olałem zadania - nikt mi ich robić nie każe.. zatrzymałem się na 25 techach i lecę w PTE, bo się opłaca.

 

BTW 23 PTE to nadal bardzo mało. Ja jeszcze na 24 bym się nie spodziewał nie wiadomo czego. A już na pewno nie tego, że nie wpadnie mi nieraz po 2 dziury na raz ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.