Skocz do zawartości

Ochrona graczy


Gość Braus

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam, to ochrona graczy zawsze była rozpatrywana pod jednym kątem. Top1 nie może, a top 300 może atakować.

 

Proponuję rozpatrzyć wersję, że np. Topki atakuja się w wersji dostępnej w statystykach.

 

Czyli Top1 atakuje i może być atakowany od top1 do top100

top101 atakuje do top200 i też może być atakowany od 101 do 200

 

Topka liczona od wszystkich pkt. Budynki, flota itp. Idlerki wyłączone z klasyfikacji.

Trochę nie teges, że top1 unii lata i farmi gracza top 700.

 

Napisałem nowy temat, bo tematów z ochrona graczy jest tyle, że nie wiadomo do którego się podpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona nic nie da, bo skoro jak pisałeś topka sieka wszystko co się rusza to dla przykładu mamy 200 flot. Pierwsze 100 polegnie z braku ochrony, a na ich miejsca wpadną gracze, którzy byli w 100-200 i to samo.

 

Floty trzeba pilnować, a że nie pilnują to wina ofiary i podobno wszystkim się podoba taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

top 500 jest atakowany przez top1.Walą po wszystkim, co ma skrzydła.

Bez żartów.

Nowy to se jedynie w badania może pograć. Mało tego. Jak się topce odszczekniesz za atak, to grożą, że sobie nie pograsz tu długo.

 

Załóż sobie Neriel nowe konto na u5 i poobserwuj zachowanie top50. Porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel jak chcesz upilnować flotę jak np w nocy Ci padnie 10-15 moonów i Cię będą falangować co 2s i wyliczą? niemożliwe jest w takiej sytuacji upilnowanie floty.

 

1. Co 2 sekundy? Nie znam aż takich no-life'ów ;)

2. Możesz zablokować sloty.

3. Możesz podstawić obronę.

 

Zawsze da radę upilnować flotę ;) A jak nie umieją to niech grają eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wystarczy co 5s. Nie znam magika który potrafi zwiać na OGam w czasie 6-8s. (wyłaczając bugerów)

2.Gracz top500 nie potrafi blokowac slotów

3. Gracz top500 ma postawić obronę która zatrzyma top50?

 

Mi nie chodzi o flotkę. Mi chodzi o to, że TOPKA farmi graczy top700. Farmy sobie z nich robią. To trzeba ukrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogame.pl jest dosyć dobrze to zrobione, ogólnie ALBO 50 miejsc w każdą stronę w statystykach flot

 

Co zaproponuję rozwiązania tego typu to mnie jeżdżą, że to nie ogame, ja mi się nie podoba mogę stąd iść.

 

Anonymous,

1 są takie no-lify. Tak przynajmniej słyszałem.

2 o ile w ogóle wiesz że coś takiego istnieje

3 trzeba mieć surkę i zaryzykować, bo można zbudować na darmo.

 

 

Spieriz, nie mówiłem poważnie. Przyjąłem wersję "doświadczonych flociarzy" bo podobno jestem zbyt niedoświadczony żeby mieć swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anonymus jak nie rozumiesz o czym ja napisałem, to weź się nie wypowiadaj. Nie chodzi tylko o flotkę.

Temat jest o atakach graczy top na top500. Farmy sobie z nich robią.

 

A w 5s to nie jesteś w stanie zwiać. Przeanalizuj sobie kolejne kroki potrzebne do ucieczki po powrocie floty a bajki to opowiadaj w piaskownicy. W 5s. to kota urodzisz a nie zwiejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

.............................

 

Zawsze da radę upilnować flotę ;) A jak nie umieją to niech grają eko.

 

Teraz to żeś powiedział..... Rozumiem, że wg Ciebie ogam.online jest tylko dla graczy którzy potrafią już grać w grę tego typu. :thumbdown:

A co ma zrobić ktoś kto dopiero zaczyna przygodę z ogam ? Grać eko bo ktoś go zjedzie, a tym kimś jest gracz mający 20 tysięcy razy więcej pkt - lepszą rozbudowę ??

Moim zdaniem administracja powinna zrobić coś z tą ochroną słabych graczy.

I dobrym rozwiązaniem byłoby: silny słabego nie może atakować, ale słaby silniejszego tak. Dotyczyło by to tylko graczy silnych z TOP100 - reszta bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, po prostu rozwijałem temat floty.

 

 

Farming top 700? Skoro wymienią astaty i zostawią na matce surowce to sami są sobie winni. A Ci co farmią top 700 muszą być już bardzo zdesperowani.

 

Leon, robiłem testy w ile sekund dam radę zwiać i najszybciej mi wychodziło 5/6 sekund. Agresor i tak leci 3/4 sekundy po flocie najczęściej więc i tak jakbym miał dostać złoma to bym dostał.

 

 

@up

 

Teraz to żeś powiedział..... Rozumiem, że wg Ciebie ogam.online jest tylko dla graczy którzy potrafią już grać w grę tego typu. :thumbdown:

A co ma zrobić ktoś kto dopiero zaczyna przygodę z ogam ? Grać eko bo ktoś go zjedzie, a tym kimś jest gracz mający 20 tysięcy razy więcej pkt - lepszą rozbudowę ??

 

Zaczynając grać w te typu gry pierwsze co zrobiłem to czytałem o niej, aby od razu wiedzieć o co biega. Oczywiście były złomy od lepszych, ale po każdym z nich byłem mądrzejszy. Niech pierwsze czytają i robią nawet głupie fsy (zbieraj/transportuj) a po złomie nawet zapytać agresora jakiego fsa robić, lub dojść do sojuszu i tam się dowiadywać. Człowiek uczy się na błędach, ale bez eko floty nie ma (nie mówiąc od astatach).

Edytowane przez Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na u5 założyłem sobie nowe konto. Byś się zdziwił ile razy było sfarmione przez top5.

Groźby od top20 wzwyż że sobie nie pogram jak fiknę, to porządek dzienny.

 

Szczerze to rzygać mi się chce jak czytam niektórych graczy ST a wcześniej czytałem pw. Cisna się słowa niecenzuralne.

Śmiech ogarnia. A te komentarze typu gratki itp, to rozbrajają.

 

Napisałem wcześniej juz temat, że dział ST jest dla tytanów a SJ dla juniorów. Co tytan szuka w dziale SJ? Pochwał dla swoich nieudanych wypocin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochranianie TOP700 to ledwo początek. Co z tego, że go TOP5 nie ogoli teraz jak zrobi to za tydzień-miesiąc kiedy ktoś już będzie w TOP100-200? Kwestia czasu.

 

Myślę, że jak się popyta czemu ktoś nie robi floty to większość powie, że nie ma czasu i chęci jej pilnować.

Flota powinna służyć bardziej do ataku niż ucieczki, a u nas 5 min bez FSa to strata floty, a więc bez STAŁEJ ucieczki grać się nie da.

Mi to się nie podoba ale kilka osób uparcie twierdzi, że taka prędkość MUSI być.

Ile osób na tej prędkości jest w stanie grać widać w statystykach.

 

Jest kilka powodów przez które nie ma sensu robić floty.

- każdy gracz ma 21 planet w 11 galach, a więc zasięg wszędzie. Robiąc flotę moim przeciwnikiem jest każdy, kto ma do mnie zasięg a więc wszyscy.

- czas lotu jest taki krótki, że nie mam ochoty wysyłać FSa na czas WC. Chyba nawet można kogoś na SB zagadać na te 5 min i się zaopiekować jego flotą.

- nawet najmniejsza flota jest od razu w TOP25 a póki co padały same propozycje ochrony od TOP100.

- są na uni tzw. flociarze - osoby uzależnione od złomowania choćby to była flota warta 0,001% ich floty. I nie przepuszczą więcej jak 1 okazji by ją złapać, nie mówiąc już jak jest wesoło, kiedy cieszymy się zainteresowaniem większej ilości takich graczy na raz.

- bank, który powinien (moim zdaniem) służyć szybkiej zbiórce surowca z 21 planet i gromadzeniu jakiejś ilości na czarną godzinę. Jednak gromadzenie jej bez końca, bez ograniczeń to lekka przesada.

- podstawki z banku w 5s (nie wiem czy już przypadkiem nie usunięto tej przeszkody)

- surka za Astaty. Żeby w jakiś granicach to jeszcze nie problem ale odbudowa całej wielkie floty chwilę po złomie trochę demotywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że flotę da się upilnować to nie oznacza, że top ~10 powinien latać po top 700, gdzie ten jeszcze nie wie, jak się tej floty pilnuje.

Ochrona powinna być, tylko trudno ją dostosować.

Zastosowanie ilości miejsc jest dość dobre, np. różnica 200 miejsc - tak było kiedyś i nie było wcale narzekania, że ktoś kogoś nie może atakować, raczej to gracze TOP skarżyli się, że atakują ich gracze słabsi a Ci nie mogą im "oddać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbmy na próbe blokadę po równych setkach. Jak w statystykach.

Będzie to też elementem strategi. Nie wpaść w pierwsza setkę, żeby mnie lwy nie pożarły a na spokojnie się uszykować na przyjęcie przez topkę

 

Taka jest moja propozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbmy na próbe blokadę po równych setkach. Jak w statystykach.

Będzie to też elementem strategi. Nie wpaść w pierwsza setkę, żeby mnie lwy nie pożarły a na spokojnie się uszykować na przyjęcie przez topkę

 

Taka jest moja propozycja

 

Pomysł na progi bez tolerancji jest dość denny, tutaj jestem ze słabyszymi a jeden punkt więcej i już dużo silniejsi, gdzie tych słabszych nie mogę atakować.

Moim zdaniem próg ruchomy np. 200 miejsc do pozycji naszej w rankingu jest lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

...........................................................

Ochrona powinna być, tylko trudno ją dostosować.

Zastosowanie ilości miejsc jest dość dobre, np. różnica 200 miejsc - tak było kiedyś i nie było wcale narzekania, że ktoś kogoś nie może atakować..........................................

:spoko:

 

Może to na początek wystarczy.:)

 

Proponuje w reklamie gry dodać zdanie: 'Ochrona graczy słabszych' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam.tylko tyle...

Nawet jak goscia nie bede mogl zaatakowac, to i tak go zdejme. Dzisiaj, jutro czy pojutrze. Wystarczy ze poleci atakiem na kogos, pyk, podstawka i bum ... Wiec takie paplanie o top, ktore tu sie co chwile zmieniaja jest totalnie bez sensu.

 

Wezmy za przyklad. Jest gosciu top90 i top290. Czyli praktycznie na styk. Gracz top90 ma tego mniejszego na fali, a ten mniejszy zeby uchronic flote przed zlomem demontuje rezerwowa obrone.

 

Jest tutaj zbyt wiele opcji, dlatego tez takie kombinowanie ze top790 nie ma szans czy cos jest denne.

 

Neriel... A jakby koles kupil astaty, na planeciezy 2bld wody. Ciekaw jestem jaka bylaby Twoja mina, gdybys wiedzial ze go zaatakowac nie mozesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

koleś, pyk, podstawka bum... - to już na własne życzenie

 

kupi astaty, wymieni... mina bla bla - no jak kupi astaty i cos tam postawi to juz raczej ttop siedemset nie będzie...

czyli ogólnie postser ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupi astaty, wymieni... mina bla bla - no jak kupi astaty i cos tam postawi to juz raczej ttop siedemset nie będzie...

czyli ogólnie postser ;P

 

a skad wiesz ze akurat cos postawi ? Niektorym by stala i kilka dni jakby nikt jej nie spladrowal...

 

Widzisz, jak dla mnie to dwa bld wody droga nie chodzi, moze nie mam tyle kasy co Ty i nie stac mnie na tyle astatow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

a skad wiesz ze akurat cos postawi ? Niektorym by stala i kilka dni jakby nikt jej nie spladrowal...

 

Więc nie jesteś za ochroną słabych graczy, gdyż uniemożliwi Ci to zbieranie surowców od słabych graczy ? Właśnie po to ma być wprowadzona ta ochrona - by to uniemożliwić.....

 

Widzisz, jak dla mnie to dwa bld wody droga nie chodzi, moze nie mam tyle kasy co Ty i nie stac mnie na tyle astatow...

 

Co do tego zdania, to trochę szkoda mi palców na odpowiedź.... Dla Twojej świadomości - nie kupiłem więcej astatów niż Ty kolego (a może i nawet mniej), więc daruj sobie takie wypowiedzi, tym bardziej, że ja Ci w kieszeń nie zaglądam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie jesteś za ochroną słabych graczy, gdyż uniemożliwi Ci to zbieranie surowców od słabych graczy ? Właśnie po to ma być wprowadzona ta ochrona - by to uniemożliwić.....

Nie jestem za ochroną słabych graczy dlatego, że nie podoba mi się ten pomysł. Myślę, że bardziej jestem flociarzem niż ekowcem. Nie latam UTkami po marne 50mld paliwa (no chyba ze mi tyle braknie na FSa, ale to wyfarmie z pobliskiego idlera). Nie atakuje graczy, którzy nie posiadają floty albo mają jej tak mało, że nie opłaca mi się lecieć.

 

Dodatkowo powiem, że nie każdy "słaby gracz" jak to określacie jest słaby. Jest po prostu nowy, ma mało punktów. Ale może być mądrzejszy od tego silniejszego i pewnego dnia go zezłomuje.

 

Wiesz kim dla mnie jest słaby gracz ? Dla mnie słaby gracz (noob) to taki, który zostawia masę surowców na planecie nie wpłacając jej do banku albo wysyłając jej w UT do czasu swojego powrotu (jeżeli go nie stać na astaty, albo wydał wszystkie astaty i nie chce wydawać już kasy na kolejne), buduje flote której WCALE nie pilnuje, ma ją tylko dla statystyk, albo po to by ukończyć zadanie (spotkałem się również z takim przypadkiem).

Nie czyta poradników bo po co, porad innych graczy tez nie słucha bo w końcu jest najmądrzejszy...

Spotkałem niewiele przypadków, w których gracze po złomie pytali się mnie jak utrzymać swoją flotę, by jej tak szybko następnym razem nie stracić.

Jeszcze żaden z graczy nie prosił mnie o podstawkę, bo ktoś za nim lata, a z pewnością bym się podstawił jak bym wiedział kto ma zamiar lecieć.

 

Dodatkowo po złomie są najczęściej tak wulgarni, że w 90% przypadkach dostają się na zaszczytne miejsce - pręgierz.

 

 

 

Widziałeś może, jak wygląda TOP20 z flot na U4 ? Podzielę się z Tobą tą wiedzą:

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/j6/x8/m5/k9oghw.jpg

 

Tak więc powiedz mi, ale tak szczerze. To na kogo ja mam latać ?? Kto na mnie ma latać ??

Fakt, teraz są święta, większość wyjeżdża, włącza urlopy. Ale w zasadzie tak na co dzień wyglądają statystyki na U4.

Zazwyczaj nie ma na urlopach tylko SOPRANO, Anonymousa, MiGusia oczywiście i Czarnowidza, no i chada oczywiście.

Reszta skacze na urlopy albo w demontownie...

 

Zamiast wprowadzania ochrony NOWYCH graczy, proponuje po prostu przy pierwszych 10 zalogowaniach gracza na swoje konto, wyskakiwało mu olbrzymie okienko z informacją, że zanim zacznie gre na poważnie (budowanie floty), to najpierw POWINIEN przeczytać poradniki. Powinno to być wytłuszczonym drukiem żeby było dobrze widoczne dla oka, i aby nie zamknąć tak jak wszyscy robią gdy cos im przeszkadza, dodać ptaszka to potwierdzenia swojej woli. Dodatkowo dodałbym do paska menu gry, pasek o nazwie poradniki, i tam umieścić całą encyklopedie co wiedzieć trzeba.

 

To jest moje zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Nie jestem pewien czy to nie powinno się znaleźć w nowym temacie, ale gdyby takie coś miało być, to ja bym proponował to zrobić w formie tych początkowych zadań, tylko tak naprawde dokładniej (żeby nie dało się wyklikać bez myślenia, jak teraz jest: tylko jedno zadanie, żeby włączyć statek fs do floty), żeby była motywacja do przeczytania poradników i zrobienia wszystkiego jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.